Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Obupana nad svojim zobarjem in otroškim in kup drugih težav

Obupana nad svojim zobarjem in otroškim in kup drugih težav

Pozdravljeni,ne vem kako naj začnem saj kar se mi dogaja je višek! Stara sem 35 let naj povem da sem zdrava in imam lepe močne zobe,a kaj se mi dogaja z mojim izbranim zobarjem pa ne vem kam pelje,vstrajno iščem drugega a pri nas vsak reče smo polni,pojdite privat,vse privat! Zadnje 4 leta od kar mi zdravi zobe gre vse na dol,jaz ne vem a dela kar na pamet al je res tko zanič zobar. Zafural mi je že drugi zob,zob me je bolel ga je odprel čistil,zdravilo vstavil in začasno zaprl in čez mesec dni odpru ne vem kaj vse je šaril in ga zaprl z plombo,vis zdravljeni zobje me na ugriz zabolijo,dva pa mi je večkrat zdravil da zoba že skoraj ni več in sedaj se mi je zgodilo podobno levo spodaj na 4ki,zob je tok časa mecvaril da sem ostala brez korenine,ne vem a obeh leve in desne al samo ene,zob mi je sčistil in izpraznil da je bil votel ga zalil da je bil ob ostalih belih kar sivomoder 🙁 in po parih letih mi je slikal zobovje zaradi drugega bolečega zoba in mi rekel da bova tega morala tudi odpret,ker je siva lisa pod zobom. To je storil v petek in mi pustil zob odprt,kao da se sčisti gnoj,naj srkam gnoj ven,v ponedeljek mi ga je malo popucal nafilal predvidevam zdravilo in začasno do aprila zaprl. Kaj se je zgodilo umiram od bolečine,zob niti skupaj stisnit ne smem,cuka,kljuva nenormalno? Itak grem nazaj,a ker mi zobar nič ne pove kaj bo delal,kaj je narobe,kaj sploh še lahko z takim zobom naredi,valda mi ga nebo kar izpulil,neke miselne ideje je imel včeraj ko sem odhajala da če nebo ok ga bova pa odstranila,sem ga samo pogledala! Rada bi zamenjala zobarja sem iz ljubljane,hodim od ZD-ja do ZD-ja povsod negativnost,ne jemljemo več,povsod se čaka po več kot leto. Podobne težave imam pri otrocih vsi trije imajo enako zobozdravnico,prvo je odlično poštimala danes ima 12 let,mlajša ima zdaj 6 je že pri prvem vrtanju jo tiščala na stol ji grozila itd..da ne govorim da nisem smela nič rečt ker s tem slabo vplivam na otroka,prisiljena sem bila it privat in zobek so ji brez strahu in bolečine poštimali v 20ih minutah a sem bila ob 70eurov,tega si ne morem privoščiti ker sem samohranilka z tremi otroci. Lahko prsim nasvet,kaj naj delam z vsemi mukami glede zobozdravstva? Hvala

Pozdravljeni,

na žalost vam ne morem kaj dosti pomagati. Zobozdravniki koncesionarji, v javnih ali zasebnih zavodih smo preobremenjeni. Tu morate pač imeti srečo, da vas sprejmejo v ambulanto, kjer imajo čim krajše čakalne dobe. Pri zasebnikih samoplačnikih je potrebno storitev v celoti plačati, je pa dostopnost mnogo lažja. Zaenkrat je tako.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close