Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Iščem varstvo za mucka

Iščem varstvo za mucka

Pozdravljeni
V času od 29.4. do 6.5. iščem varstvo za mojega mucka. Notranje bivanje. Mucek je zelo prijazen in čist.
Okolica Ljubljane, Kranja, Kamnika. Če se najdte kakšna prijazna oseba (dam tudi za žepnino) ki bi lahko poskrbela za mucka, naj me prosim kontaktira. Res ga ne bi rada dala v mačji hotel

Ali je muc že kdaj bil drugje kot doma? Mački se namreč zelo navežejo na okolje in jim prestavljanje lahko pomeni velik stres.

Imaš morda koga, ki bi lahko prišel mačka pogledat dnevno, mu zamenjati vodo, dosuti hrano, sčistiti stranišče in se poigrati z njim? To bi bilo najbrž najbolj optimalno za mačka.

Ja muc je bil že na 3 različnih lokacijah. Pri prvih lastnikih, potem v zavetišču kamor so ga namestili po odvzetju lastikom in potem je prišel k meni. Zelo hitro se je navezal na novi kraj. Vem da spremembe niso najboljše ampak druge možnosti nimam. Da bi kdo prišel domov in skrbel za mucka ni možno. Tako imam na voljo samo hotel in pa da najdem dobro dušo ki bi poskrbela za mucka nekaj dni ko me ne bo. Verjamem da bi mu bilo lepše kot v hotelu.

nova
Uredništvo priporoča

Te razumem, a si to malo narobe zastavila. Pišeš, da bi dala za žepnino oziroma mačka v hotel. Nisi napisala, kdo krije stroške hrane in peska za mačka. Pač nekaterim to ni majhen strošek. Najbrž nisi pomislila, kaj v primeru, da bi se z mačkom v tem času kaj zgodilo, če bi potreboval veterinarsko oskrbo, kaj če bi slučajno zbežal, ko bi se želel skriti. Kdo nosi odgovornost za nepredvidljive situacije, če bi se zgodile? Če se je maček navadil na novo okolje, super, vendar ali je bil že od začetka tak ali se je kak dan ali nekaj ur skrival? Je bil prestrašen? Je previdno raziskoval novo okolje?

Je kar odgovornost, da neznancu pustiš živo bitje v oskrbi, sploh ker sama nimaš izdelanega plana.

Mislim, da zadevo namesto iz praktičnega vidika rešuješ s čustvi. Pišeš o “prijazni osebi” in “dobri duši”, ki naj bi ti pomagala. Hočeš pihati na čustva ljudem, naj le pomagajo ubogemu mucku, ker drugega ni. Kot si najbrž tudi sama tega mucka rešila zaradi tega, ker se ti je smilil. S tem ni nič narobe, a pri teh zadevah je treba biti realen in objektiven.

Sama imam mačka in psa in ker trenutno ne morem dobiti varstva za drugega, ne grem na dopust. Enostavno ostanem doma. Zadeve bi morale biti urejene že do pomladi, a žal ni bilo mogoče. In pač dokler se to ne uredi, ne planiram odhodov, daljših od pol dneva. Pa je bil planiran dopust v marcu, ampak ni šlo.

Ne me narobe razumeti, želim ti, da najdeš najbolj optimalno rešitev za muca (in ne sebe), ampak stvari se loti iz praktičnega vidika. Pa morda oglas objaviš raje na Starševskem čveku, tam je več ljudi.

Pozdravljeni!
Imam zelo rada živali in bi z veseljem čuvala vašega mucka.Če boste varstvo kadarkoli potrebovali mi pišite na [email protected] bila zelo vesela,saj si želim imeti mucka tudi sama.Sem iz Ljubljane.
Lep pozdrav Luna

Pozdravljeni,
pred kratkim sem tudi sama iskala varstvo za muca in od znanke izvedela za gospo, ki lepo poskrbi za mucke. Živi v večjem stanovanju, muca ima svoj kotiček in vse za prijetno bivanje (svojo košaro, praskalnik, odeje, skrivališče, igrače, mačji wc), muca se tudi sprehaja po stanovanju, gleda skozi okno in opazuje okolico, se crklja z celo družino. Naša muca, ko je prišla domov po 10-ih dneh je bila čisto druga. Prej se ni marala crkljati in v naročje, potem nas je pa čisto presenetila. Mi imamo dobre izkušnje in tudi samo dobro smo slišali. Varuje na območju Kranja.

Če vas zanima kaj več jo pa kontaktirajte na mail: [email protected]

Tako reklamiranje ni dovoljeno tukaj. Vaša objava je prijavljena.

New Report

Close