Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako pogosti podoji po 1 letu

kako pogosti podoji po 1 letu

kako pogoste ste dojile svoje malčke po 1 letu?

Nikoli po 1 letu, ampak do takrat.
Zakaj rabi naprej?

… odgovor, res. Tudi moja svakinja je bila istega mnenja, pa ni nič otrok vprašala.

No, moji so po prvem letu še veselo pili naprej. Se pa več ne spomnim, koliko. Mislim da nekako zjutraj, popoldan in zvečer. Sploh, ko sem jih prišla iskat v vrtec, so potrebovali.

in še vsi so nehali piti, ko je prišel čas za to.

Pa dajte si že enkrat dopovedat, da se otrok po enem letu ne doji več.
Pravzarav se jih neha takrat, ko jim začno rast zobje in začno jest gosto hrano, torej tam nekje pri 4-6 mesecih.

Po 1 letu nič več. Dojila tam do 7.-8 mesecev. Popolnoma dovolj.

Pa dajte si že enkrat dopovedat, da se otrok po enem letu ne doji več.
Pravzarav se jih neha takrat, ko jim začno rast zobje in začno jest gosto hrano, torej tam nekje pri 4-6 mesecih.[/quote]

Aha.
Kar naenkrat začnejo jesti gosto hrano?
In od dneva prvega pokušanja goste hrane se več ne smejo dojiti?
Dobro, da vem.

Še bolje, da takšnih traparij nisem vedela, ko sem dojila…

Jaz vsaj 3x na dan vse tri. Nam je tako ustrezalo. Vsi smo še živi.

Do 18. meseca tako, pa nista bili nič razvajeni!

Po potrebi in željah, praviloma nekje 1- do 2-krat na dan, do počasnega odstavljanja.

P.s.: Dojenje ni samo potešenje žeje. Je precej večja vez med mamo in dojenčkom.

Jaz sem, ko je začel otrok jesti gosto hrano, podoje postopoma zmanjševala in malo pred enim letom je bilo dvakrat dnevno čisto dovolj: zjutraj in zvečer, vmes pa hrana. Pri enem letu je bil samo še en podoj na dan, potem pa kakšen dan ja, kakšen dan ne, dokler se ni pri nekje 15ih mesecih otrok nehal dojiti.

Meni se ne zdi nič narobe, če se otrok doji dalj kot eno leto, vsekakor pa to ne more biti kadarkoli se mu zahoče in ne prevečkrat na dan, ker potem marsikdo slači mami majico tudi zunaj na sprehodu, saj ni najavejn nobenega reda.

Počasi torej zmanjšuj število podojev in uvedi nek ritem: recimo se podjita, ko pride iz vrtca, ali pa zjutraj, preden gre v vrtec. In vedi: dalj ko boš dojila, ves časa in energije bo treba vlagati v postopno in netravmatično prenehanje.

2 do 3 x…. ponavadi zjutraj in zvecer, vcasih se popoldne ali izjemoma ponoci ce se kdaj sluxajno slabo pocuti. pri vseh otrocih je blo tako. dojila pa sem do 2 leta

Ko se je pričela uvajati gosta hrana, se je vse manj dojilo. Posledično je mleko počasi usahnilo. Naravno? Najbrž. Pri nas je bilo kmalu po 6. mesecu.

Nikoli nisem štela. Ponoči nekajkrat, ker je bil takrat prvič za večji del dneva stran od mene, ker sem šla pač v službo. Pa zjutraj, pa ob snidenju, pa vsaj še kakšenkrat popoldne in zvečer spet. Čez vikend pa seveda večkrat. In to vse ob hranjenju z vso gosto hrano. Pravi gurmančki so bili. Odstavili so se naravno pri 3+. Vsi štirje, od katerih so trije zdaj že polnoletni.
Ni pravila. Kolikor interesa pokaže otrok. Pa seveda se moraš ob vsem ti počutiti dobro, da te ne moti. Mene ni.


Potrebovali so tvoje mleko? Zakaj?

Do 18-tega leta. Tako pač je. :)))
Pismo ste res blentave tu gor.
Podojite otroka, moža, psa, mucija, sosede, pa boste večne mlekarce.

Nekaj primerov: V šolo prihajajo otroci, ko jih mame zjutraj dojijo, vse po vrsti (te ki imajo 4-5 otrok)..brke od mleka. saj ne vem ali se jokat 🙁 , ali smejat 🙂


Potrebovali so tvoje mleko? Zakaj?[/quote]
Eh, pa saj malčki ne potrebujejo dojenja, temveč hrepenijo po maminem objemu, crkljanju, pogovoru, času, ki ga mama nameni le njim.

Mame dojilje vztrajajo, da dojenje ni le hranjenje in malčkom sporočajo, da mamino dozo pozornosti lahko dobijo le preko dojenja.

Rolf

Brki od mleka zaradi dojenja?!?!
Saj ne vem, ali so taksne izjave za smejat ali jokat…

Rolf

Brki od mleka zaradi dojenja?!?!
Saj ne vem, ali so taksne izjave za smejat ali jokat…[/quote]

Če ne razumeš napisano, ti ne morem pomagat. Pa očitno se ti niti sanja ne za kaj se gre.
Mogoče prideš do spoznanja, ali pa tudi ne, ni ti potrebno vse vedet, pa tudi vsepovsod kar nekaj komentirat v tri dni…je preveč lahko, da bi ti kompliciral tule…
Bog ti pomagaj. 🙁

Neizobrazena ti.
To je najmanj,kar ti lahko recem.
Tebi in tebi podobnim.

SZO priporoca dojenje do dopolnjenega 2.leta otrokove starosti.
Z razlogom.Kaksnim?

Izobrazi se,zenska!

Prve pol leta je dovolj.
Do dveh let? Eh dej, to da ženi gledaš dojke, bedak.
Kakšna usta, pa zobke bo otrok imel, zajčja?
http://siol.net/trendi/odnosi/zakaj-devet-od-desetih-mater-konca-dojenje-prej-kot-bi-si-zelele-255298

Edini pravilni odgovor je: dokler obema ustreza. Vsem, ki se tako zgrazajo nad dojenjem po enem letu: pediatri in who priporoca dojenje vsaj do 2.leta. Verjetno spet kaksen lobi zadaj? Strasni lobi modrcev za dojenje mogoce?

Rolf

Brki od mleka zaradi dojenja?!?!
Saj ne vem, ali so taksne izjave za smejat ali jokat…[/quote]

Če ne razumeš napisano, ti ne morem pomagat. Pa očitno se ti niti sanja ne za kaj se gre.
Mogoče prideš do spoznanja, ali pa tudi ne, ni ti potrebno vse vedet, pa tudi vsepovsod kar nekaj komentirat v tri dni…je preveč lahko, da bi ti kompliciral tule…
Bog ti pomagaj. :([/quote]

Razsvetli me!

Jaz svojo 1 letno malčico podojim na vsake tri ure, torej po vsakem obroku se še podojiva. 5x čez dan in cca. 1 do 2 krat ponoči. Je bila pa prezgodaj rojena 2 meseca.

Se pa zavedam, da je to bolj crkljanje, najina vez kot pa hranjenje

Zjutraj in zvecer, mogoce se kdaj vmes. Je slo bolj za crkljanje pred/po spanju. Nikoli ni imel flaske, mleko ( in vodo) je pil iz kozarca.
Mi je hecno, kako se nekateri zgrazajo nad dojenjem po 1 letu, a njihov otrok se pri 3 letih zvecer zaspi s flasko ali dudo v ustih. Original je bljak, plasticen ponaredek je pa ok?

podpis POD TOLE, BRAVO!!!!!

Mi je hecno, kako se nekateri zgrazajo nad dojenjem po 1 letu, a njihov otrok se pri 3 letih zvecer zaspi s flasko ali dudo v ustih. Original je bljak, plasticen ponaredek je pa ok?

se popolnoma strinjam!!!!!!!!!!!!

New Report

Close