Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je možno da nekdo tako zblefira na razgovorih za službo?

Je možno da nekdo tako zblefira na razgovorih za službo?

Sem lastnica in direktorica majhne, a zelo uspešne firme, v zadnjem letu smo tudi zaposlili nekaj novih sodelavcev in smo tak prijeten, dinamičen in pozitiven tim, vsi prijatli med seboj,. Pri zadnjem iskanju novega sodelavca, sem doživela velik šok. Naši pogoji so bili zaposlitev za določen čas z možnostjo podaljšanja za nedoločen čas, fiksno plačilo, plača solidna (sploh ne majhna) redno plačilo za pisarniško delo (administracija), prevoz in prehrana tako kot se spodobi. Pogodba je bila k sreči najprej za določen čas 1 meseca, ker smo hoteli osebo najprej preizkusiti. K sreči !
Izbrali smo osebo, ki je bila na razgovoru odlična, samozavestna, izpadla je vestna, delovna, pozitivna, imela je delovne izkušnje, vsi smo bili navdušeni. Poskusnega dela nismo imeli, kar se je izkazalo za napako. Ko je prišla k nam v službo, je od prve ure dalje samo sedela, ni se bila pripravljena ne učiti, niti ni hotela nič delati, bila je počasna kot polž, delala je same napake, sploh ni prijela za nobeno delo, ni znala ne Worda, ne Excella, nič. Totalna katastrofa. Vsa kisla, kot limonca, negativna, lena da bolj ne bi mogla biti, karakterno pesimistična (popolnoma drugačna kot na razgovoru, kjer je bila vsa vesela, optimistična, polna energije). Po enem tednu smo videli, da bo za nas najbolje, da jo damo na čakanje na domu, ker drugače bomo vsi znoreli, tako da je preostale 3 tedne bila na čakanju in prejela plačo, zmanjšano zaradi čakanja na domu. K sreči se je potem po 1 mesecu iztekla tudi pogodba in nismo imeli nobene obveznosti do nje, niti nam ni mogla škodovati. Grozila je, vendar ni imela nobene možnosti, ker smo za začetek podpisali pogodbo za zaposlitev za 1 mesec in jo nismo podaljšali.
Sprašujem se, kako lahko nekdo tako laže na razgovoru. Kaj je mislila, da ko dobi službo, pa ni treba več dokazovanja, ni se treba več truditi, kaj šele delati. Kaj bi bilo da bi jo zaposlili za dlje časa ? Tak kader te potone. Sedaj smo zaposlili znanko, in tokrat pravilno izbrali.
Ni lahko najti dobrega sodelavca, po tej izkušnji smo postali zelo previdni. Ima še kdo podobne izkušnje ? Moram reči da se mi je to prvič zgodilo (upam da tudi zadnjič)

A vi ljudem kar na besedo verjamete, kaj vse naj bi znali? Pri nas se namreč v drugi krog razgovora kliče 8-10 ljudi in se jih temeljito preizkusi. In kljub temu, da dobimo vpogled v znanje človeka, se na novo zaposlenemu dajo 3 meseci preizkusne dobe.
Pri nas imamo slabe izkušnje pozneje: prej vestna, pridna, sposobna, zanesljiva, ko dobi pogodbo za nedoločen čas, pa zanosi, gre takoj na bolniško zaradi domnevno rizične nosečnosti, potem ima 1 leto porodniške in naposled je v otrokovih vrtičkarskih letih nonstop na bolniški zaradi njegovih bolezni. Ponavadi sledi še ena nosečnosti po podobnem scenariju. Z danes na jutri ne veš, ali bo prišla v službo.

Mene pa zanima, kako uspesna direktorica kot ste vi, lahko tako naivno zaposli nekoga?
Me prav zanima se druga stran te zgodbe…

je bila to. Mar bi počakala, da dobi za nedoločen čas :-).

Hm, nekak tako sm sama dobila zaposlitev. Pri men ni bilo nobene izbire, ker sm zaposlitev iskala sama, na način od vrat do vrat. Imela pa sm 1 mesec poskusnega dela.
Skratka lažnivcev ne maram. Sama sm poštena in iskrena oseba, zato sm vodji podjetja čist lepo povedala kaj znam, kaj ne znam. Ker sm bila z najinim pogovorom zadovoljna, sm se za službo tudi odločila in se seveda tudi izkazala. Seveda so bile tudi stvari katerih nisem obvladala, pa sm se jih z veseljem naučila.
Skratka ja, obstajajo tud taki kot si ti opisala tega kandidata in prav ste naredili. Tud sama, če ne bi bilo od mene nič, bi letela ven, tako pa imam danes v istem podjetju pogodbo za NDČ.

Jaz imam pa slabe izkušnje z delodajalcem. Komaj sem čakala, da mi poteče enomesečni preizkusni rok. Direktorica je bila vse prej kot fer, poniževala in opravljala je vsakega zaposlenega za hrbtom. Delal si tudi tisto za kar ni bilo dogovorjeno. V redu, delo nam ne smrdi pa smo delali vse. Plačilo borno. Se je znašala nad zaposlenimi in se vtikovala v njihovo delo. Noben ni bil,po njenem mnenju, dovolj dober. Stalno je jamrala, da ne dobi kvalitetnega kadra in da so mladi lenuhi. Jaz sem videla nasprotno. Nisem škodoželjna vendar njej in njej podobnim,iskreno želim, da ji firma gre v franže.

Možno je, seveda. Sicer trenutno nekaj drugega “tekmujem” z ljudmi, ki so tudi konkurenca in se sprašujem, kako lahko tisti, ki izbirajo padajo na take poceni prozorne fore, kot jih imajo tisti, ki “zmagajo”.

Poštene, umirjene in zadržane zrinejo gobezdavi lažnivci, ki jih tisti, ki odločajo zamenjajo za samozavestne. Včasih se vprašam, če je folk res tako neumen, da ne vidi pičico pod površje. In to tak, ki naj bi bil študiran in torej pameten.
Ma ja, malo sem še jezna, ker me je izrinila taka gobezdavka (ne za šiht, nek drug posel), ki je govorila bedarije, da glava boli, izbiralca sta me bolj ali manj ignorirala zato in ostala brez treh jurjev dobička čistega za nič dela, samo malo bolj bi morala poslušat, kaj imam jaz za povedat malo bolj poslušat, koliko znanja imam jaz in s čim me poskuša izrinit konkurenca. Jaz pridem z dokazili, informacijami, znanjem, planom v nulo, konkurenca pride s tem, koga pozna na občini, osebnimi stiskami, totalnim neznanjem in nepripravljenosjto. Ampak ker ima karizmo, imata naročnika izgubo treh jurjev in morda še česa.

Zato pa: prav vam je, kaj pa nasedate na “karizmo”, namesto, da bi poslušali, kaj kdo govori in prebrali kakšno reč med vrsticami. Ker če gre na nož z enim, bo šel kmalu tudi z drugim (vami), ampak to pa pozabljate. Prav vam je.

Kar se mene tiče, vam je čisto prav, zakaj pa niste zaposlili mene 😛

Sem nekaj let iz prakse in se me vsi otepajo, čeprav sem delala vse in svašta in sem znala marsikaj, kar bi verjetno zdaj morala malo obnoviti, ampak ko nekaj znaš, gre hitro nazaj v glavo, pa še novih stvari se vedno rada naučim, ker znanje nikdar ne škodi. Pozitivna sem itak, če ne bi bila, bi me v vseh teh letih doma verjetno pobralo.
Ampak žal delodajalcem nisem zanimiva, ker sem že nekaj let brez službe in vsi bi nekaj instant, nobenemu pa ne pade na pamet, da dober, zanesljiv in lojalen delavec nikakor ni instant delavec.

Karma je zajebana. Delodajalcem se počasi vse vrača.

Ravno o tem govorim. Ker tepci hočejo karizmo, najbolj karizmatični so pa seveda tisti, ki pohodijo vsakega. Ampak kako folk ne razume, da če pohodi konkurenco in se je pripravljen spustiti nizko, nizko do enega, se je, jasno da, pripravljen spustiti enako nizko tudi do njih. Ampak karizmo pa ima, karizmo.

Meni je pa to res čudno. Niti ne, da se nekdo izkaže za drugačnega, temveč kaj točno je pa pričakoval? Če ve, da ima pogodbo za en mesec, pač tisto potrpiš in potem začneš glumiti. Kot ena pravi – amaterka:)

Možno je, da ta oseba sploh ni želela službe, ali ji ni pomembna, ali pa je imela vmes kakšno zdravstveno, psihično težavo? Ker kako je pričakovala, da bo dobila zaposlitev z nič angažmaja? Najbrž ne, razen če je z njo nekaj res narobe. S takšnim odnosom je najbrž vedela, da ne bo trajalo, sploh ko ste jo poslali domov. Če niti takrat ni odreagirala, je najbrž kaj drugega v ozadju kot zgolj to, da je glumila na razgovoru.

Se pa strinjam tudi s predhodnico, da se delodajalci večkrat zapalite za nekoga brez treme na razgovorih. Po pravici jo jaz imam še danes, ne glede na izkušnje, znanje ipd. In seveda takšna ne morem nastopiti kot bi lahko, če te treme ne bi bilo. Posledično sem v slabšem položaju od drugih kandidatov, ki so morda lahko tudi slabša izbira.

Avtorica, to ti je izkušnja za drugič. Previdno pri razgovorih, morda kak test prej. Poskusno delo, čeprav je pogodba za 1 mesec cela boljša, a s tem seveda ne dobiš vedno želenega kadra, ker kdo bo šel iz druge službe za 1 mesec nekam.

Sicer pa smo se najbrž že vsi kdaj malo nasankali pri tem, tako pač je. Vsaka šola nekaj stane:)

Jaz pa mislim da je bila kakšna psihična bolnica. Na razgovoru je zdržala tiste pol ure, na delovnem mestu pa se je pokazala v pravi luči. Vse sorte ljudi imaš. Sama sem npr. doživela da je bil kandidat na drugem ali celo tretjem razgovoru čisto drugačen kot na prvem. Vsakega izbranega kandidata v naši firmi povabimo da za kakšne 3 ure pride na delovno mesto kot na neko poskusno. Takoj ga vidiš, kako se obrne. K sreči ste jo vi imeli samo 1 mesec na plačilni listi, si predstavljaš da bi ji dali pogodbo ta pol leta.

Seveda se zgodi, ampak potem pač ne podaljšaš oziroma prekineš če imaš za nedločen čas. Danes te zadeve niso več tako zahtevne.

pri vas pomeni, da ženska ne sme zanositi oziroma, če zanosi je nekaj najslabšega.
Se zavedate, da kršite človekove pravice.

pri vas pomeni, da ženska ne sme zanositi oziroma, če zanosi je nekaj najslabšega.
Se zavedate, da kršite človekove pravice.[/quote]

Problem je v tem, da delodajalec rabi nekoga, ki bo delal. Ženske se ne bi smele čudit, da imajo manjše plače za isto delo, če so pa vendar precej bolj rizične za zaposlitev s takimi pravicami.

pri vas pomeni, da ženska ne sme zanositi oziroma, če zanosi je nekaj najslabšega.
Se zavedate, da kršite človekove pravice.[/quote]
Nihče jim ne prepove zanositve. Nihče jih ne odpusti, zato ker so zanosile. A se ti zavedaš, da njihove pravice niso kršene?

pri vas pomeni, da ženska ne sme zanositi oziroma, če zanosi je nekaj najslabšega.
Se zavedate, da kršite človekove pravice.[/quote]

Problem je v tem, da delodajalec rabi nekoga, ki bo delal. Ženske se ne bi smele čudit, da imajo manjše plače za isto delo, če so pa vendar precej bolj rizične za zaposlitev s takimi pravicami.[/quote]
Tako je! Človek pričakuje fer odnos, ne pa izkoriščanja sistema na polno. Spominja me na to, kar se zdaj dogaja po šolah: starše zanimajo le pravice otrok, na dolžnosti so pa vsi pozabili.

pri vas pomeni, da ženska ne sme zanositi oziroma, če zanosi je nekaj najslabšega.
Se zavedate, da kršite človekove pravice.[/quote]

Problem je v tem, da delodajalec rabi nekoga, ki bo delal. Ženske se ne bi smele čudit, da imajo manjše plače za isto delo, če so pa vendar precej bolj rizične za zaposlitev s takimi pravicami.[/quote]

Pišuka no, saj ti moški ali ženske, katerim je ženska rizična za zaposlitev, imajo doma prav tako otroke in so šli skozi nosečnost in rojstvo in bolniške, če še niso, pa bodo, vsaj večina!

Situacija se je že začela počasi obračat. Revoz ne more več najti dovolj tlačanov za nočno izmeno niti na Hrvaškem in v Bosni. Se je “dober” glas slovenskih delodajalcev že razširil po Balkanu. Marsikdo bo moral zapreti svojo firmico in se postaviti v vrsto pred zaposlovalnimi agencijami. Potem bo bivši delodajalec sam sebi lahko vbijal v glavo, kako je treba delat in se žrtvovat za tekočim trakom.

Avtorica, zakaj pa je niste malo stestirali, ji dali kakšne naloge za naredit preden pride k vam. Jo vprašali kaj konkretnega.

In zakaj ste pol zaposlili znanko?!? Verjetno se tista ženska ni edina prijavila, zakaj pa niste vzeli druge najbolj “sposobne” za delo?

Miljoni migrantov čakajo pred vrati, tako da se nam ni treba bati za delovno silo. Ti takoimenovni “tlačani”, ki ne želijo delati za slovenska podjetja naj pa kar hodijo v avstrijo jagode pobirat…..

Miljoni migrantov čakajo pred vrati, tako da se nam ni treba bati za delovno silo. Ti takoimenovni “tlačani”, ki ne želijo delati za slovenska podjetja naj pa kar hodijo v avstrijo jagode pobirat…..[/quote]

Čudno, da od teh milijonov Revoz nekaj pravih zase ne najde.

Ker so pri nas na položajih neumneži brez poslovne žilice in brez občutka za biznis. Ker jim več od znanja, izkušenj, resnosti in odgovornosti, pomenijo veze in poznanstva, blebetanje v tri krasne in “karizma”.

Miljoni migrantov čakajo pred vrati, tako da se nam ni treba bati za delovno silo. Ti takoimenovni “tlačani”, ki ne želijo delati za slovenska podjetja naj pa kar hodijo v avstrijo jagode pobirat…..[/quote]

Čudno, da od teh milijonov Revoz nekaj pravih zase ne najde.[/quote]

Saj b nič za bat, to je proces, ampak potem ni več poti nazaj.



Čudno, da od teh milijonov Revoz nekaj pravih zase ne najde.[/quote]

Saj b nič za bat, to je proces, ampak potem ni več poti nazaj.[/quote]

Zase se ne bojim. Že dolgo nisem več del tlačanskih razmerij in raznih kapitalističnih procesov. Kapitalizem samo še izkoriščam v njegovo škodo, ga po svojih “skromnih” zmožnosti sesam in parazitiram. V svoji naivni pameti si mislim, da mi kapital tega sploh ne zameri, ker se pravzaprav ravnam po njegovem načelu, da se mora vsak sam znajti in poskrbeti zase.

New Report

Close