Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 4 otroci s posebnimi potrebami v eni družini

4 otroci s posebnimi potrebami v eni družini

Neža (pravo ime je znano uredništvu) bo kmalu dopolnila 32 let, s svojimi otroki pa živi v dvosobnem podnajemniškem stanovanju, kjer ji trenutno grozi deložacija. Prav vsi štirje otroci so s posebnimi potrebami, najhuje je s hčerkico, ki je prebolela meningitis.

“Mama samohranilka, ki se sramuje revščine s štirimi otroki posebnih potreb. Reklo bi se, da jo je življenje prav zares zaznamovalo,” so Nežo opisali na Zvezi prijateljev mladine Ljubljana Moste-Polje. Pravijo, da prejemajo vse več prošenj družin za pomoč. Zgodba Neže in njenih otrok pa jih je posebej ganila, saj kaže na to, kako zna biti življenje res kruto …

Od štirih otrok obiskuje samo eden navadno osnovno šolo, ostali trije obiskujejo prilagojeni program. Otroke je v pogovoru samo hvalila: “So pridni, prijazni, niso agresivni. Samostojni in lahko poskrbijo sami zase. Imajo pa vsi duševne motnje, najhuje je s hčerkico, ki mora jemati dnevno tri različna zdravila.”

Hčerkica je namreč kot malčica zbolela za bakterijskim meningitisom, ki ji je pustil posledice na možganih. Sinček je imel kot malček velike težave tudi z razvojem kosti, vsi pa imajo danes težave z razumevanjem, se izredno težko vklopijo v družbo, učijo, zberejo … “Tudi vrstniki hitro opazijo, da so drugačni in so tudi zaradi tega odrinjeni stran,” opisuje. Zaradi slabšega imunskega sistema otrok, so bili veliko bolni, zato je bila skoraj ves čas doma in tako izgubila službo. Zaradi otrok je težko zaposljiva, pravi.

Brez interneta in televizije

Ko sta bila z možem še skupaj, je nekako šlo. Ko jih je pred petimi leti zapustil, pa je družina iz meseca v mesec komaj preživela. Preživljajo se s 415 evri socialne pomoči in 513 evri otroškega dodatka. Od tega sta le najemnina in stroški za stanovanje visoki okoli 500 evrov. “Otroci so stari od devet do 13 let, za šolo bi potrebovali tudi internet. Pa nimamo ne interneta, ne televizije, ker ne zmoremo še teh stroškov,” pravi Neža.

Od očeta bi morali prejemati 300 evrov preživnine. “Včasih jo nakaže, včasih prinese kaj hrane, včasih pa ne da nič. Pravi, da nima. Predolgo sem odlašala, da bi šla na preživninski sklad,” priznava. Dodaja, da je želela, da ostaneta v dobrih odnosih, otroci imajo očeta radi in bi pritožba na preživninskem skladu poslabšala odnose. Kljub temu je zdaj primorana v to, saj bo sicer izgubila otroke. “Ker imam dolgove in nisem redno plačevala položnic, nam grozi deložacija. Bojim se tega. Ker to pomeni, da lahko izgubim tudi otroke, ki jih v primerih deložacije usmerjajo v rejniške družine, mene bodo pa na cesto,” je obupana. Pravi, da se je trudila, da živijo tako skromno, da ne bi mogli bolj, a da so se kljub temu nabrali dolgovi in ni uspela plačati položnic.

“Že tako je hudo, ker otrokom ne morem uresničiti želja. Vsi so že bili na brezplačnih počitnicah z dobrodelnimi programi. Bili so srečni, a si želijo vsaj enkrat z mano na morje,” opisuje. Dodaja, da ni bila s svojimi otroki nikoli nikjer niti za tri dni in da je toliko želja, ki jih ne more uresničiti. Navajeni so, da jedo tisto, kar imajo, za Čokolešnik, za namaz Nutella je niti ne prosijo več. Pravi, da so njeni otroci veliko trpeli zaradi revščine, bolezni in ločitve: “Res se bojim, da bi nas deložirali, ne vem kako bi jih to zaznamovalo. Ali da bi jih ločili in dali k rejnikom …”

Družini lahko pomagate s prispevkom na spodnji račun. Čisto vsa zbrana sredstva bodo šla za poplačilo položnic družine, kar bi preprečilo deložacijo.

ZVEZA PRIJATELJEV MLADINE LJUBLJANA MOSTE POLJE
PROLETARSKA CESTA 1, 1000 LJUBLJANA
IBAN: SI56 3300 0000 1303 865
KODA: CHAR
NAMEN: HUMANITARNA POMOČ DRUŽINI
SKLIC: SI00 660

Če bi se želeli priključiti projektu botrstvo pri Zvezi prijateljev mladine in pomagati otrokom v stiski, lahko pišete na: [email protected]

Dajte se vsaj v eni temi vzdržat zlobnih komentarjev. Otroci so vedno največji reveži. 5 eur lahko vsak od nas pogreša. Če damo vsak samo 5 eur, bomo skupaj naredili veliko.

Mislim, da so vse zgodbice Društva prijateljev mladine izmišljene in solzave, da bi ljudje dajali denar, ki gre potem kdo ve kam. Nikoli nočejo povedati podatkov, da bi prizadetim človek sam lahko pomagal. Preko društev in skladov jaz ne dam nič, samo osebno prizadetim. Unicef, RK, društva in ostali najprej pohopsajo večino zase, drobtinice pa dajo revežem. Ko vse zafrčkajo, spet napišejo eno solzavo komaj verjetno zgodbico in denarci spet pritekajo. Naivnežev je dovolj, da jih nategujejo.
Če je pa slučajno zgodbica resnična, je pa treba dati otroke v rejo, žensko pa sterilizirati in nagnati delat, sicer bo imela kmalu novih 5 komadov s posebnimi potrebami po Nuteli in ostali nezdravi svinjariji. Ona kvalitetna mama (in ženska) ni in nikoli ne bo, ker je tudi sama s posebnimi potrebami, karkoli že to dandanes pomeni. Ja, vem, surov komentar, ampak tako je življenje. Ali se prilagodiš, ali propadeš. Izbira je vedno naša.

nova
Uredništvo priporoča

Ubogi otroci se mi smilijo in njihova mama tudi. Res je, če vsak izmed nas prispeva 5, 10 eurov se bo nekaj nabralo. Zakaj ne bi pomagali, če lahko? Vsakega lahko doleti stiska.

Kr neki. Sploh ne poznaš človeka pa pišeš domišljijske spise in obsojaš. Ti lahko zgodbo pišeš o sebi ali o človeku, ki ga poznaš v nulo in hodiš skoraj v njegovih čevljih. Ne pa o ženski, ki jo sploh ne poznaš. Jo nikoli nisi videl. To kar ti pišeš so samo predsodki in mogoče tvoja izkušnja tvojih bližnjih.

Mane bi ba zanimalo kje je to. 500 eur za dvosobno stanovanje s stroški?

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=5963530

takoj se nabere če je najemnina in ni lastniško

Jaz imam vprašanje za avtorja. Zgodba se bere res tako, da bi človek najraje pomagal. Ampak me zmoti to, da prvo zavajate v naslovu teme, kjer govorite o štirih otrocih s posebnimi potrebami, skozi tekst se pa ugotovi, da je eden povsem normalen. Kot drugo, zakaj mamici sploh dajete ime, če gospa želi biti neimenovana? Lahko mirno napišete besedo mama. A mislite, da bo z imenom, pa čeprav lažnim, zgodba bolj ganila ljudi?

Zaradi takšnega zavajanja in nedoslednosti so ljudje nenaklonjeni darovanju. Bodite korektni, pa bo več ljudi pomagalo.

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=5963530

takoj se nabere če je najemnina in ni lastniško[/quote]
Ravno ta link gledam, pa še v centru Lj. se jim ne nabere 200 eur stroškov/mesec (z intwrnetom,brez najemnine). Pa če si v kakšni vasi (pri nas npr. večje naselje, vse pri roki) pa je najemnina za lepo urejeno opremljeno stanovanje, 53 kvadratov- 200 eur. Elektrika 50, 60, ogrevanje 40, smeti, kanalizacija rtv. Torej bi nekako 100 eur ostalo. Pa mislim da bi se dalo najemnino še ceneje dobit – ni pa center Lj.

ne prebavljam neumnih žensk – otroke je prikrajšala za preživnino, da se ne bi poslabšali stiki z njihovim očetom. Zakaj bi darovalu namesto tistega, ki bi moral poskrbeti za lasten zarod?

Stanovanjski stroški so previsoki, ni pa tudi povedano, koliko drugih ugodnosti ima družina.

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=5963530

takoj se nabere če je najemnina in ni lastniško[/quote]
Ravno ta link gledam, pa še v centru Lj. se jim ne nabere 200 eur stroškov/mesec (z intwrnetom,brez najemnine). Pa če si v kakšni vasi (pri nas npr. večje naselje, vse pri roki) pa je najemnina za lepo urejeno opremljeno stanovanje, 53 kvadratov- 200 eur. Elektrika 50, 60, ogrevanje 40, smeti, kanalizacija rtv. Torej bi nekako 100 eur ostalo. Pa mislim da bi se dalo najemnino še ceneje dobit – ni pa center Lj.[/quote]

Verjetno imajo subvencijo najemnine.

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=5963530

takoj se nabere če je najemnina in ni lastniško[/quote]
Ravno ta link gledam, pa še v centru Lj. se jim ne nabere 200 eur stroškov/mesec (z intwrnetom,brez najemnine). Pa če si v kakšni vasi (pri nas npr. večje naselje, vse pri roki) pa je najemnina za lepo urejeno opremljeno stanovanje, 53 kvadratov- 200 eur. Elektrika 50, 60, ogrevanje 40, smeti, kanalizacija rtv. Torej bi nekako 100 eur ostalo. Pa mislim da bi se dalo najemnino še ceneje dobit – ni pa center Lj.[/quote]

Mislim, da glede na težave otrok ji ni za it iz Ljubljane. Kako bo pa spravila vsak dan 3 v šolo v Ljubljano?
Sicer pa, mi smo imeli nepofitno, dvosobno, 250€ najemnine, položnica upravnika je bila poleti malo čez 100€, pozimi pa nekaj čez 200€, samo ogrevanje je bilo 100€.

To je neumen komentar; se zavedate, da bi po vaši logiki vsak, ki ima npr. višji IQ od vašega potem lahko rekel, da je vas treba dat sterilizirat, ker ste podstandardni? Ali pa nekdo, ki se je rodil premožnejšim staršem in ima zato večji kapital od vas? Ali pa nekdo, ki ima modre oči in blond lase, medtem ko imate vi židovske prednike?

No, jest na te “solzave” finte, raznoraznih drustev ne padam vec!
Dajte nalov uboge zenske, prinesem hrano in peneze!

Vsak naj da kolikor hoče. Če noče, pa nič. Vzdržite se komentarjev, ki nikomur ne koristijo.
In tista, ki misli, da se otroci s posebnimi potrebami rodijo zaradi nutelle, naj razmisli o svojem IQju.

Kaj ni jasno?? Še ene dva?

Pa še nekaj mimo te teme. Za enega dečka zbirajo keš preko Mariborske cerkvene bande!!
Pa to je isto, ko da daš lisico v kokošnjak!

Naj se že neha ta fehtarija, svojat na oblasti si pa tala 8000 € plače za gobcanje!


Ravno ta link gledam, pa še v centru Lj. se jim ne nabere 200 eur stroškov/mesec (z intwrnetom,brez najemnine). Pa če si v kakšni vasi (pri nas npr. večje naselje, vse pri roki) pa je najemnina za lepo urejeno opremljeno stanovanje, 53 kvadratov- 200 eur. Elektrika 50, 60, ogrevanje 40, smeti, kanalizacija rtv. Torej bi nekako 100 eur ostalo. Pa mislim da bi se dalo najemnino še ceneje dobit – ni pa center Lj.[/quote]

Mislim, da glede na težave otrok ji ni za it iz Ljubljane. Kako bo pa spravila vsak dan 3 v šolo v Ljubljano?
Sicer pa, mi smo imeli nepofitno, dvosobno, 250€ najemnine, položnica upravnika je bila poleti malo čez 100€, pozimi pa nekaj čez 200€, samo ogrevanje je bilo 100€.[/quote]
Ne boš verjela ampak šoke so tudi v drugih mestih ne samo v Ljubljani. Ne vem sicer kakšne posebne potrebe imajo ti otroci ampak govori o tem da se težje učijo. Za to pa do res šole v vsakem kraju ne rabežš bit v centru Ljubljana

Mislim, da glede na težave otrok ji ni za it iz Ljubljane. Kako bo pa spravila vsak dan 3 v šolo v Ljubljano?
Sicer pa, mi smo imeli nepofitno, dvosobno, 250€ najemnine, položnica upravnika je bila poleti malo čez 100€, pozimi pa nekaj čez 200€, samo ogrevanje je bilo 100€.[/quote]
Ne boš verjela ampak šoke so tudi v drugih mestih ne samo v Ljubljani. Ne vem sicer kakšne posebne potrebe imajo ti otroci ampak govori o tem da se težje učijo. Za to pa do res šole v vsakem kraju ne rabežš bit v centru Ljubljana[/quote]

Verjamem, da so.
Pa tudi take posebne šole? Ker trije otroci obiskujejo posebno šolo. Mislim, da teh ni ravno na pretek.


Ne boš verjela ampak šoke so tudi v drugih mestih ne samo v Ljubljani. Ne vem sicer kakšne posebne potrebe imajo ti otroci ampak govori o tem da se težje učijo. Za to pa do res šole v vsakem kraju ne rabežš bit v centru Ljubljana[/quote]

Verjamem, da so.
Pa tudi take posebne šole? Ker trije otroci obiskujejo posebno šolo. Mislim, da teh ni ravno na pretek.[/quote]
Seveda so v praktično vsaki občini. Smo imeli sosede sin je hodil v šolo s posebnimi potrebami. Ker smo bili ba vasi se je res v medto vozil z avtobusom, ki pa je potreboval cca 15 min do šole. Oni pa so imeli tudi vrt in tako svojo hrano. Ja se splača, sploh če si ne moreš privoščiti ne najemjine ne hrane, da si malo ven iz centra.

Berem zgodbo te zenske in sem zalostna.V prvi vrsti bi drzava morala poskrbeti za njih.Ampak drzava je maceha in ne mama.Z veseljem nakazem denar,se vec kot 5 eur,ampak ni mi pa jasno zakaj je treba imeti tok otrok ce ni sredstev za prezivljanje.In sploh ce se prvi in drugi rodita s posebnimi potrebami,je potrebno imeti se tretjega in cetrtega??Taksne starse pa ne razumem….Zalostno

Vrh glave imam žicarjev, ki hočejo moj denar, da bodo potem oni izpadli dobrodelni. Izpadaj prijazen, dober in usmiljen s svojim denarjem, zato mi ne nabijaj slabe vesti s tem, da naj pa kar vsak nakaže 5 eur. Bom, če jaz tako hočem. Če pa nočem in se mi misliš usajat, kako da smo eni zlobni, potem ne bom, pa čeprav v svetu bolj normalnega in poštenega folka morda bi. In tudi nekdaj sem pa se me še vsakič nategnili (ker tajkuni lahko, zakaj pa ne bi kar vsi nategovali)

Vrh glave imam žicarjev, ki mi skačejo iz naslovnic, na koncu se pa ugotovi, da imajo več od mene, so pa dovolj neodgovorni in so se šli “bomo že nekako” varianto. Zato mi ne nabijaj krivde, če ne verjamem nikomur več. Njim se zahvali, tistim, ki nategujejo, da folk ne verjame več. Pa tistim, ki gledajo šenkanemu konju v zobe. Klinc vas gleda, itak ni nič razen denarja dovolj dobro.

Poln k imam ne eni strani zmerjanje šparovnih z butci, ko je pa treba komu kaj dat pa so tisti, ki imajo kaj zaloge dobri.

Poln k imam tem o kreditih za dopust, pa če jim 100x povem, da naj ne žicajo, ko zagusti, mi še zmer en žicar iz naslovnice skoči.

Poln k imam moralnežev, ki imajo jajca ozmerjat nekoga, ki ne da, ki ne verjame, ki ima vrh glave vseh neodgovornežev, zraven pa vseeno misli, da faking žicarju dela uslugo in da si bo kdo premislil in kaj nakazal.

In če me bo kdaj spet prijela dobrodelnost, si lahko kljub temu vtaknete vse te akcije nekam. Takrat bo kakšnega jurja v kastlc dobila kakšna od vseh pozabljena stara mama v razpadajoči 5 jurjev vredni bajti bogu za hrbtom, za katero dobrodelnim organizacijam ne pade na pamet, da bi pomagale, ker nima luštnih otročkov, ki bi trkali na vesti slovenskih cankarjank.

@daj mir, se zelo strinjam.

Da gre otrok v šolo s PP, mora biti že zelo “ubog”, vemo, da je dandanes marsikdo v navadni OŠ, ki bi ga včasih že zdavnaj dali v šolo s PP, menda zaradi integracije.

In da imajo tri ali štiri take otroke, je skoraj zagotovo, da so tudi starši s posebnimi potrebami. Tu pa potem trčimo ob absurd današnjega časa v takih primerih vsi drugačni vsi enakopravni.

Že povprečno inteligentnim staršem z enim takim otrokom ni lahko, kaj šele s štirimi. Kako pa to zgleda, če je starš s PP in ima 4 otroke s PP….. Jih tak starš lahko normalno vzgaja, jim pomaga pri nalogah, jim nudi čustveno oporo….? Kakšni otroci potem to odrastejo?

da bi otroke vzeli ali vsaj nekako preprečili nadaljnje razmnoževanje takim ni verjetno, toda ali ne bi bilo to edino pravilno?

Sem pripravljena donirati 1000 € dotični materi, seveda pod pogojem, da ji denar osebno izročim, torej ‘direkt’ v roke. Vendar pod pogojem, da se z gospo najprej temeljito pogovoriva “kaj in kako”, oziroma mi zaupa svojo življensko zgodbo in mi nazorno obrazloži kaj jo je privedlo v to stisko.

P.s.
V dotični zgodbi me je pa zmotilo materino omenjanje Nutelle, ki je zdravju zelo škodljiva in je tudi na zatožni klopi. Tako, da je potrebno stvar razčistiti in priti do določenih odgovorov, potem pa z veseljem pomagam.
Ne želim pa donirati €, da bo mati otrokom kupovala Nutello in podoben junk food.

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=11056557

Obrni se na ZPM. Menda ti pa bodo omogočili stik z mamo. Meni drugače sploh ni jasno, zakaj oni toliko skrivajo, kdo so ljudje, ki rabijo pomoč. Jasno je kot beli dan, da ljudje želijo vedeti, komu pomagajo. Pa tudi nobena sramota ni, če ena ženska ni sposobna sama preživeti štirih otrok, sploh štirih otrok s posebnimi potrebami. Ljudje radi damo, pomagamo, samo hočemo vedeti, komu smo dali in kaj je s tem denarjem naredil.

New Report

Close