Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

povišan krvni sladkor

Default avatar

hrana, zelišča

Katera hrana, zelišča znižujejo krvni sladkor?
Default avatar

moje mnenje

bodi pozorna, da ne ješ tistega,kar sladkor zvišuje: bela moka, bel riž, cenene sladkarije ... zjutraj na prazen želodec vsak dan pojej jogurt s kokosovo moko in poskušaj shujšat, po potrebi seveda.
Default avatar

zvezdnato nebo-

Če je v mejah normale potem živila ki imajo vlogo inulina, bogata s kromom,...
Grenka melona je zelo fajn.
Dražji krompir, imenovan sladek je nasiten in uravnava glukozo v krvi.
Default avatar

zvezdnato nebo-

moje mnenje je napisal/a:
bodi pozorna, da ne ješ tistega,kar sladkor zvišuje: bela moka, bel riž, cenene sladkarije ... zjutraj na prazen želodec vsak dan pojej jogurt s kokosovo moko in poskušaj shujšat, po potrebi seveda.
Mi poveš zakaj jogurt s kokos moko? Kaj pa tisti ki ne je ml.izdelkov?
Default avatar

priporočljiva hrana

Jabolka, hruške, kis, cimet, kislo zelje.....
Default avatar

moje mnenje

zvezdnato nebo- je napisal/a:
Če je v mejah normale potem živila ki imajo vlogo inulina, bogata s kromom,...
Grenka melona je zelo fajn.
Dražji krompir, imenovan sladek je nasiten in uravnava glukozo v krvi.
še boljši je topinambur https://www.google.si/search?q=topinamb ... gAamho3gAg

si ga posadiš v vrt in raste kot plevel, vedno več ga je poleti cveti, jeseni pobereš gomolje, je pa res sladek :-)
Default avatar

zvezdnato nebo-

priporočljiva hrana je napisal/a:
Ja, res. Topaz jabolka predvsem. Kis, cimet, zelje, bučke.
Default avatar

moje mnenje

Mi poveš zakaj jogurt s kokos moko? Kaj pa tisti ki ne je ml.izdelkov?
ta kombinacija znižuje sladkor v krvi, ni raziskav na to temo, so pa dobre izkušnje diabetikov, lahko si poiščeš na netu več o tem.
Default avatar

LCHF

Ni čudežnega zdravila.
Vsak dan vsaj pol do ene ure rekreacije, črtaj vso hrano, ki vsebuje škrob in sladkor.
Če si pretežka, shujšaj. Že 5-10% izgube telesne teže se pozna.
Default avatar

da bo bolj ziher

priporočljiva hrana je napisal/a:
Ja, res. Topaz jabolka predvsem. Kis, cimet, zelje, bučke.
Še jaz ponovim: kis, cimet, kislo zelje, kisla jabolka....pa dodam še kumare
Default avatar

ressnNLA

Se strinjam z LCHF.
Ni čudežne hrane. Prvo zmanjšaš količino hrane pri enem obroku in povečaj število obrokov.
Večkrat po malem. Po obroku ne počivaj, ampak migaj. Rekreacija uravnava sladkor (oz. se hitreje porablja in zato ne naraste tako divje ).

Bela moka, riž, sladkor itn. preč.

Začni meriti sladkor takoj po obroku, zapisuj si, kaj ti ga najbolj poviša in tisto črtaš.
Default avatar

ti bi bližnjico

hrana, zelišča je napisal/a:
Nobena. Najprej razišči, kaj sploh pomeni zvišan krvni sladkor in kako do njega pride, pa ti bo takoj precej bolj jasno, kako se lotiti zniževanja. S čudežno travico ne bo šlo.
Default avatar

ne bo držalo

LCHF je napisal/a:
Ni čudežnega zdravila.
Vsak dan vsaj pol do ene ure rekreacije, črtaj vso hrano, ki vsebuje škrob in sladkor.
Avtorica, predvsem pa ne poslušaj vsega, kar napišejo, povedo monovci.
Namreč tale mona ti svetuje, da črtaj vse, kar vsebuje sladkor. Torej tudi sadje in zelenjavo in žitarice in mlečne izdelke, ker vse to vsebuje sladkor. Pa še marsikaj drugega tudi.
Default avatar

LCHF

ne bo držalo je napisal/a:
LCHF je napisal/a:
Ni čudežnega zdravila.
Avtorica, predvsem pa ne poslušaj vsega, kar napišejo, povedo monovci.
Namreč tale mona ti svetuje, da črtaj vse, kar vsebuje sladkor. Torej tudi sadje in zelenjavo in žitarice in mlečne izdelke, ker vse to vsebuje sladkor. Pa še marsikaj drugega tudi.
Stvar odločitve med tem, ali boš jemal tablete in slejkoprej pristal na insulinu, ali boš hotel z dieto in rekreacijo razvoj diabetesa čim bolj zavleči. Zaenkrat se je izkazalo, da je LCHF pri tem uspešnejši kot tradicionalna dieta.

Seveda se lahko vsak odloči po svoje, ampak če je sladkorna bolezen blaga, še ne traja dolgo in če še ni naredila škode, se verjetno splača poskusiti.
Default avatar

Sabina V

Jaz sem imela povišan sladkor v nosečnosti. Najprej sem si veliko prebrala o glikemičnem indeksu in potem uživala živila z niskim glikemičnim indeksom. Torej sadje ki ima nižji GI, čokolado 70% ali več,...
Ker sem imela za meriti sladkor sem si tudi redno merila in ugotovila če mi kakšna hrana ni odgovarjala sem se je pač izogibala.
Od sadja so mi najbolj odgovarjali jagodičevje (jagode, borovnice, maline), banan pa sploh nisem smela jest itak imajo GI visok, jabolko tako zmerno, pol na enkrat neč več.
Zelenjave pa lahko več ali manj v neomejenih količinah, aja pazi pa pri prelivih za solate da jih ne kupuješ saj vsebujejo sladkor.
Default avatar

zvezdnato nebo-

Koliko je vrednost sladkorja na tešče? Povišan lahko pomeni 6, 7 ali 20...
Default avatar

malo varira

Včasih je 6, enkrat je bil 8....v glavnem nekje 6- 6,3
Default avatar

tukaj ne gre za....

ti bi bližnjico je napisal/a:
Nobena. Najprej razišči, kaj sploh pomeni zvišan krvni sladkor in kako do njega pride, pa ti bo takoj precej bolj jasno, kako se lotiti zniževanja. S čudežno travico ne bo šlo.

....čudežne travice. samo za nasvet, za preverjeno prakso, kaj je najboljše....torej, kaj ne zvišuje, ampak znižuje oz. vsaj obrdži raven....
jaz vem, da niso samo travice, kompletno je treba spremenit prehranjevanje.
Default avatar

LCHF

malo varira je napisal/a:
Včasih je 6, enkrat je bil 8....v glavnem nekje 6- 6,3
To so verjetno precej začetne spremembe in ga utegneš z dieto, rekreacijo in izgubo telesne teže mimogrede spraviti na normalo.