Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek osebni dokument ali vozniško dovoljenje, (oboje deluje isto?)

osebni dokument ali vozniško dovoljenje, (oboje deluje isto?)

a te na hrvaško spustijo če imaš kartico vozniško dovoljenje saj to dokazuje isto kot osebni dokument, ker sem založila nekam osebni dokument.
upam, da najdem do drugega meseca.
drugače pa mislim, da vozniško dovoljenje deluje isto kot osebni dokument.

Samo v Sloveniji, čez mejo ne. Pa še v SLO ne vem če vedno in povsod
Lp

Kar poišči, ker z vozniško ti ne bo uspelo. No, lahko ti, velikokrat samo zamahnejo, ampak si v prekršku. Če bi te kontrolirali na poti nazaj, bi te zadržali, ker si v tuji državi brez uradnega dokumenta.
Za vozniško velja, da je ustrezen interni identifikacijski dokument, osebna izkaznica pa je bila kot meddržavni dokument sprejet s posebnim sporazumom med Hrvaško in Slovenijo, sedaj pa mislim, da tudi za Hrvaško že velja zakonodaja EU, ki predpisuje standard osebne izkaznice.

nova
Uredništvo priporoča

Na Hrvaško samo z vozniškim dovoljenjem ne gre. Sem poskusila septembra(pozabila doma osebno)pa me na Rupi niso spustili čez.
Lp

Vozniska, kot osebni dokument, velja samo v sloveniji. Takoj, ko prestopis slovensko mejo, mores imeti osebni dokument ali pasos. Vozniska kot osebni dokument velja povsod, na policiji, sodiscu, banki, uradih itd, saj je tudi z zakonom doloceno, da pri nas vozniska velja kot osebna.

Vozniška je identifikacijski dokument, ki velja v Slo. Dokumenta za prestop meje sta samo osebna izkaznica in potni list.


So ti že vsi povedali. Potni list ni osebni dokument. Tudi, če bi ti ratalo da greš preko….te lahko recimo potem kje ustavi policaj in zahteva dokument….na cesti, v hotelu…kjerkoli.

Žal ne gre

New Report

Close