Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Epilepsija pri enoletniku

Epilepsija pri enoletniku

Pred 14 dnevi je naš komaj enoletni deček, dobil epileptični napad. Par dni je bil v bolnišnici in zdaj smo končno doma, z navodili, kako ravnati, če se napad spet pojavi.
Ker je pred mesem dni padel s previjalne mize, je mogoče to vzrok, da se je napad pojavil.(čakamo na slikanje glave)
Prosim, če mi starši, ki imate otroke s temi napadi poveste, če se napad lahko ponovi, kljub temu, da bomo zdaj imeli tablete, pravzaprav praške, ker je še tako majhen in kaj to pomeni za njegovo intelektualno zdravje . Mogoče ste iskali rešitve tudi drugje, ali kaj je vašemu otroku pomagalo, da napadov ni imel več…(smo vprašali tudi njegovo zdravnico, pa nam ni dala jasnih odgovorov)


Nekaj me zelo čudi. Naš 6 letnik je dobil pred pol leta napade. Diagnoza rolandična epilepsija. Ko smo zdravniku, otroškemu nevrologu omenili, da je pred nekaj dnevi padel in se udaril v glavo, je napisal napotnico , poklical nekam, otrok se je moral preobleči v pižamo in so ga pod nujno peljali na CT glave. Takoj naslednji dan je imel EEG glave, tam se je ugotovila epilepsija. Kasneje je imel še slikanje glave z MR. UKC Maribor. Zato me zelo čudi, če ste povedali, da je otrok padel na glavo, da še čakate na slikanje. Pišem iz lastnih izkušenj. Želim vam vse dobro, naš je po terapijah boljši, le redi se obupno po tabletah. Še enkrat, vse dobro.

se navezujem na zgornji post in bi samo malo umirila zadevo – zdravniki so v bolnišnici otroka pregledali in na podlagi tega določili nujnost preiskave. Se strinjam, da so čakalne vrste predolge, predvsem ko s egre za otroke. Ni pa potrebno mamice spravljati v dodatni obup. Avtorica, zaupaj zdravnikom, verjamem, da boste na slikanje glave prišli na vrsto v zelo kratkem času. Morda kak teden, kaj takega…

no moj otrok je imel velike probleme z vratom, tudi poškodba je moral na mri vratu..in ja, človek bi si mislil,da bo 6 letnik, ki skoraj ne more premikat vratu in joče od bolečin,prišel na slikanje na vrsto takoj, ali vsaj v enem tednu..no datum smo dobili čez skoraj 3 MESECE!!..na srečo smo potem po vezah prišli čez 10 dni in tudi na radiologiji so nam potem rekli, da je nezaslišano, da bi moral otrok tako dolgo čakat..kdo gaje dal na seznam in kdo je odgovoren, pa nihče ni vedel..vsi so pa vedeli, da to ne gre.

Našemu najstniku so v bolnišnici naslednji dan naredili EEG, potem pa v roku šest dni še EEG v spanju.

Drugače pa poškodba možganov zelo poveča možnost za epilepsijo, to je res, in je epilepsija zato lahko posledica padca.

Sam imam žariščno epilepsijo, zato poznam te stvari. Prvi napad sem dobil pri 6-ih letih. Malo preberi po internetu o tej bolezni. No, pa da ti jaz malo pomagam. Vzrokov za epilepsijo je veliko. Ti pa v večini primerov ostanejo neznani. Kakšen pa je bil porod? Je bilo kaj komplikacij? Lahko je namreč tudi kot posledica komplikacij pri porodu. Lahko pa je tudi od padca. Sicer pa en epileptični napad še ne pomeni epilepsije. Je prej potrebno opraviti nekaj preiskav. Najpomembnejši je EEG. Če bo ta nenormalen, ima otrok epilepsijo. Pomembna je tudi vrsta napada pri diagnozi. Ponavadi bolnika napotijo tudi na MR-glave. Ali je za otroke to primerno, ne vem. Ti se nikar ne sekiraj in počuti krivo zaradi padca. Se pač zgodi. Sicer pa je danes na voljo precej antiepileptikov primernih tudi za otroke in se napade lahko s pomočjo njih povsem prepreči. Vsaj v večini primerov. In še ena spodbudna novica: Veliko otrok, ki imajo epilepsijo, jo prerastejo!

Sicer lepo, da skušaš tolažiti, vendar…..današnjim zdravnikom zaupati….je napaka, žal. Če se avtorica sama ne bo postavila za svojega otroka, se nihče ne bo.

Sicer lepo, da skušaš tolažiti, vendar…..današnjim zdravnikom zaupati….je napaka, žal. Če se avtorica sama ne bo postavila za svojega otroka, se nihče ne bo.[/quote]
Podpišem.
Večini je vseeno, svoje so naredili ko so napisali napotnico, se opravičujem peščici tistim, ki delajo s srcem.

Je bil mogoče pred kratkim cepljen?

:))))
Sem kar čakala to vprašanje.

Anticepilci – na mestu, pozor, zdaj!

no moj otrok je imel velike probleme z vratom, tudi poškodba je moral na mri vratu..in ja, človek bi si mislil,da bo 6 letnik, ki skoraj ne more premikat vratu in joče od bolečin,prišel na slikanje na vrsto takoj, ali vsaj v enem tednu..no datum smo dobili čez skoraj 3 MESECE!!..na srečo smo potem po vezah prišli čez 10 dni in tudi na radiologiji so nam potem rekli, da je nezaslišano, da bi moral otrok tako dolgo čakat..kdo gaje dal na seznam in kdo je odgovoren, pa nihče ni vedel..vsi so pa vedeli, da to ne gre.[/quote]

6letnik teže prenaša bolečino kot 60letnik? Težje čaka na pregled?

:))))
Sem kar čakala to vprašanje.

Anticepilci – na mestu, pozor, zdaj![/quote]

Jaz sem pa čakala na tak odgovor. Ne misli si, da ni možno. Zakaj pa misliš, da nekatera cepljenja odsvetujejo otrokom, ki imajo v sorodstvu epileptika? Zakaj točno misliš, da cepivo pri kakšnem bolj dovzetnem otroku ne bi moglo sprožiti epileptičnega napada?
Ne želi si, da bi prišla do tega spoznanja preko svojega otroka. Ni enostavno živeti z epilepsijo, verjemi.

Pa tudi druga objava …. 6 letnik z epilepsijo, tudi sovpada s cepljenjem pred 1. razredom.
Ni potrebno biti anticepilec, da si prebereš navodila h cepivu ;))) Mogoče pa tam kaj novega izveste ;)))

no moj otrok je imel velike probleme z vratom, tudi poškodba je moral na mri vratu..in ja, človek bi si mislil,da bo 6 letnik, ki skoraj ne more premikat vratu in joče od bolečin,prišel na slikanje na vrsto takoj, ali vsaj v enem tednu..no datum smo dobili čez skoraj 3 MESECE!!..na srečo smo potem po vezah prišli čez 10 dni in tudi na radiologiji so nam potem rekli, da je nezaslišano, da bi moral otrok tako dolgo čakat..kdo gaje dal na seznam in kdo je odgovoren, pa nihče ni vedel..vsi so pa vedeli, da to ne gre.[/quote]

6letnik teže prenaša bolečino kot 60letnik? Težje čaka na pregled?[/quote]

ja pa valjda je razlika, če se poškoduje 5-6 letni otrok in ima neznosne bolečine, skoraj ne more premikati vratu in se ne ve, kaj je narobe, samo on ve, da je padel..kot pa če 60 letnika že 5 let boli vrat in je čisto vseeno, če bo čakal na slikanje 6 mesecev ali 10 dni..pa tudi če je akutna poškodba, v vsakem primeru, če gre za podobno stvar, ima prednost otrok, hvala bogu da je tako..
stari imajo itak večinoma degenerativne spremembe, vse bolečine, okvare, disfunkcije itd. pa so pri otroku bolj kot ne nenormalne in nepričakovane..zato prednost, ne gre se za prenašanje bolečine, ki jo otroci še kako marsikdaj lažje prenašajo, kot starejši., ki ponavadi bolj kot ne jamrajo..
in pa verjetno imajo otroci in nosečnice v določenih primerih upravičeno prednost..če ti ne veš zakaj, potem ti pač ni pomoči..

jaz ga zagotovo takrat, ko je predšolsko in cepljenje v prvem razredu v planu..ne bi cepila, če bi moj otrok pri 6 dobil prvi napad..

no moj otrok je imel velike probleme z vratom, tudi poškodba je moral na mri vratu..in ja, človek bi si mislil,da bo 6 letnik, ki skoraj ne more premikat vratu in joče od bolečin,prišel na slikanje na vrsto takoj, ali vsaj v enem tednu..no datum smo dobili čez skoraj 3 MESECE!!..na srečo smo potem po vezah prišli čez 10 dni in tudi na radiologiji so nam potem rekli, da je nezaslišano, da bi moral otrok tako dolgo čakat..kdo gaje dal na seznam in kdo je odgovoren, pa nihče ni vedel..vsi so pa vedeli, da to ne gre.[/quote]
samo to zdravstvo je za v luft spustit, banda prekleta!

Otrok padu z previjalne mize?

Ja, to je pa tudi meni padlo v oči 🙁

:))))
Sem kar čakala to vprašanje.

Anticepilci – na mestu, pozor, zdaj![/quote]

Jaz sem pa čakala na tak odgovor. Ne misli si, da ni možno. Zakaj pa misliš, da nekatera cepljenja odsvetujejo otrokom, ki imajo v sorodstvu epileptika? Zakaj točno misliš, da cepivo pri kakšnem bolj dovzetnem otroku ne bi moglo sprožiti epileptičnega napada?
Ne želi si, da bi prišla do tega spoznanja preko svojega otroka. Ni enostavno živeti z epilepsijo, verjemi.[/quote]

Mogoče je seveda, je pa tisočkrat (desettisočkrat) bolj verjetno, da je epilepsija posledica padca na glavo kot pa cepljenja. Samo poglej statistiko. Vsak peti otrok, ki ima cerebralno paralizo (poškodba možganov) ima epilepsijo. Vsak peti, to je minimalno, mogoče celo vsak četrti. Najmanj 20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} otrok s poškodobo možganov ima epilepsijo. In kakšen odstotek cepljenih otrok z epilepsijo? Niti en promil ne. Čeprav ti ženska jasno napiše, da je otrok padel na glavo, ti še vedno težiš s cepljenjem. Zato ste pa vi anticepilci popolnoma neverodostojni ljudem, ki vsaj nekaj malega o medicini vedo.

Jaz sem pa čakala na tak odgovor. Ne misli si, da ni možno. Zakaj pa misliš, da nekatera cepljenja odsvetujejo otrokom, ki imajo v sorodstvu epileptika? Zakaj točno misliš, da cepivo pri kakšnem bolj dovzetnem otroku ne bi moglo sprožiti epileptičnega napada?
Ne želi si, da bi prišla do tega spoznanja preko svojega otroka. Ni enostavno živeti z epilepsijo, verjemi.[/quote]

Mogoče je seveda, je pa tisočkrat (desettisočkrat) bolj verjetno, da je epilepsija posledica padca na glavo kot pa cepljenja. Samo poglej statistiko. Vsak peti otrok, ki ima cerebralno paralizo (poškodba možganov) ima epilepsijo. Vsak peti, to je minimalno, mogoče celo vsak četrti. Najmanj 20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} otrok s poškodobo možganov ima epilepsijo. In kakšen odstotek cepljenih otrok z epilepsijo? Niti en promil ne. Čeprav ti ženska jasno napiše, da je otrok padel na glavo, ti še vedno težiš s cepljenjem. Zato ste pa vi anticepilci popolnoma neverodostojni ljudem, ki vsaj nekaj malega o medicini vedo.[/quote]
Tile anticepilci so predelali 200 ur internetnega gradiva o škodljivosti cepljenja, raziskovalci cepiv pa 100 let raziskovanj.

Jaz sem pa čakala na tak odgovor. Ne misli si, da ni možno. Zakaj pa misliš, da nekatera cepljenja odsvetujejo otrokom, ki imajo v sorodstvu epileptika? Zakaj točno misliš, da cepivo pri kakšnem bolj dovzetnem otroku ne bi moglo sprožiti epileptičnega napada?
Ne želi si, da bi prišla do tega spoznanja preko svojega otroka. Ni enostavno živeti z epilepsijo, verjemi.[/quote]

Mogoče je seveda, je pa tisočkrat (desettisočkrat) bolj verjetno, da je epilepsija posledica padca na glavo kot pa cepljenja. Samo poglej statistiko. Vsak peti otrok, ki ima cerebralno paralizo (poškodba možganov) ima epilepsijo. Vsak peti, to je minimalno, mogoče celo vsak četrti. Najmanj 20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} otrok s poškodobo možganov ima epilepsijo. In kakšen odstotek cepljenih otrok z epilepsijo? Niti en promil ne. Čeprav ti ženska jasno napiše, da je otrok padel na glavo, ti še vedno težiš s cepljenjem. Zato ste pa vi anticepilci popolnoma neverodostojni ljudem, ki vsaj nekaj malega o medicini vedo.[/quote]

Pa KDO si ti, da me napadaš?? In kje za vraga vidiš, da jaz kje komu težim????
Sem se samo navezala na komentar, kjer en nejeveren Tomaž ne verjame, da lahko cepljenje sproži epileptični napad.
In od kod za vraga si jemlješ pravico, da me zmerjaš z anticepilcem?? Kaj ti sploh veš o meni? Kako veš ali sem jaz svoje otroke cepila ali ne?????
In kje je avtorica JASNO napisala, da je otrok padel NA GLAVO?????????? A si ti mogoče malo izmišljuješ?? Da nisi ti tista, ki je padla na glavo in posledice so tu. Avtorica je napisala, da je otrok padel s previjalne mize in drugega nič.
Jebemumast, da o medicini pa sigurno vem “malo” več kot ti, v to bodi sigurna.
Lep večer še naprej 🙂

Moj sin je pri pol leta dobil epilepsijo. Tudi mene so vprašali, če je kaj padel in če je bil ravno cepljen.
Ni bil ravno cepljen, ker je dobil napade en teden pred cepljenjem. Potem so zadržali cepljenje, dokler ni zaključil s terapijo in smo ga cepili naprej po ptogramu. BP
Je pa dobil MR glave v enem tednu po sprejemu v bolnišnico. EEGjev cel kup, ker so iskali zanj optimalno terapijo. Ko so jo našli, je bilo vse v redu.

Mogoče je seveda, je pa tisočkrat (desettisočkrat) bolj verjetno, da je epilepsija posledica padca na glavo kot pa cepljenja. Samo poglej statistiko. Vsak peti otrok, ki ima cerebralno paralizo (poškodba možganov) ima epilepsijo. Vsak peti, to je minimalno, mogoče celo vsak četrti. Najmanj 20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} otrok s poškodobo možganov ima epilepsijo. In kakšen odstotek cepljenih otrok z epilepsijo? Niti en promil ne. Čeprav ti ženska jasno napiše, da je otrok padel na glavo, ti še vedno težiš s cepljenjem. Zato ste pa vi anticepilci popolnoma neverodostojni ljudem, ki vsaj nekaj malega o medicini vedo.[/quote]

Pa KDO si ti, da me napadaš?? In kje za vraga vidiš, da jaz kje komu težim????
Sem se samo navezala na komentar, kjer en nejeveren Tomaž ne verjame, da lahko cepljenje sproži epileptični napad.
In od kod za vraga si jemlješ pravico, da me zmerjaš z anticepilcem?? Kaj ti sploh veš o meni? Kako veš ali sem jaz svoje otroke cepila ali ne?????
In kje je avtorica JASNO napisala, da je otrok padel NA GLAVO?????????? A si ti mogoče malo izmišljuješ?? Da nisi ti tista, ki je padla na glavo in posledice so tu. Avtorica je napisala, da je otrok padel s previjalne mize in drugega nič.
Jebemumast, da o medicini pa sigurno vem “malo” več kot ti, v to bodi sigurna.
Lep večer še naprej :-)[/quote]

Če bi padel na roko, bi mu roko slikali, ne glave. O tebi ne vem ničesar, vem pa, da določene skupine ljudi izkoristijo vsako priložnost, da bi za vse okrivili cepljenje. Seveda cepljenje lahko sproži epileptične dokaže, ampak če imaš otroka, ki je padel NA GLAVO, je butasto za epilepsijo kriviti cepljenje. Je pa na mestu vprašanje, ali se s poškodbo možganov ne bi bilo dobro izgoniti nadaljenjemu cepljenju.

Mogoče je seveda, je pa tisočkrat (desettisočkrat) bolj verjetno, da je epilepsija posledica padca na glavo kot pa cepljenja. Samo poglej statistiko. Vsak peti otrok, ki ima cerebralno paralizo (poškodba možganov) ima epilepsijo. Vsak peti, to je minimalno, mogoče celo vsak četrti. Najmanj 20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} otrok s poškodobo možganov ima epilepsijo. In kakšen odstotek cepljenih otrok z epilepsijo? Niti en promil ne. Čeprav ti ženska jasno napiše, da je otrok padel na glavo, ti še vedno težiš s cepljenjem. Zato ste pa vi anticepilci popolnoma neverodostojni ljudem, ki vsaj nekaj malega o medicini vedo.[/quote]

Pa KDO si ti, da me napadaš?? In kje za vraga vidiš, da jaz kje komu težim????
Sem se samo navezala na komentar, kjer en nejeveren Tomaž ne verjame, da lahko cepljenje sproži epileptični napad.
In od kod za vraga si jemlješ pravico, da me zmerjaš z anticepilcem?? Kaj ti sploh veš o meni? Kako veš ali sem jaz svoje otroke cepila ali ne?????
In kje je avtorica JASNO napisala, da je otrok padel NA GLAVO?????????? A si ti mogoče malo izmišljuješ?? Da nisi ti tista, ki je padla na glavo in posledice so tu. Avtorica je napisala, da je otrok padel s previjalne mize in drugega nič.
Jebemumast, da o medicini pa sigurno vem “malo” več kot ti, v to bodi sigurna.
Lep večer še naprej :-)[/quote]

Zakaj bi mu slikali glavo, če bi padel na noge?
Logika ti ne deluje, kaj?

Jaz pa ne bi šla v tak riziko in ga ne bi cepila. Vsaj proti tisti bolezni ne, kjer je nevarnost večja, res ne. Ker nikoli ne veš, bolezen lahko izbruhne tudi kasneje.[/quote]

Moj ima zaradi diagnoze itak 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} možnost, da bo dobil epilepsijo kdaj kasneje v življenju. Epilepsijo se da zdraviti. Nočem pa, da umre od katere od nalezljivih bolezni, proti katerim je zdaj cepljen. Vprašala sem njegovo nevrologinjo in mi je povedala. Glede na to, da je pravilno napovedala izid zdravljenja, ima moje popolno zaupanje tudi glede tega. In glede na to, kaj se dogaja z neprecepljenostjo populacije, sem vesela, da je cepljen.

New Report

Close