Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Lepo prosim za pomoc

Lepo prosim za pomoc

Lep pozdrav .. ze nekaj casa imam na vratu povecane bezgavke ampak smo jih pustili na miru sedaj se vecajo in se nova mi je otekla.. zato sem danes sla k zobozdravniku sicer dezurnemu po enmu manlju so se mi naredile 4 bele pike. Grlo ne boli ne nic.. zato sem pomislila da je morda kaj povezano z modrostnim zobom ki ga imam napol izrascenega.. en zob imam tudi odprt in sem pomislila da bi slo za kako vnetje tezav z zobmi nimam niti me ne bolijo ne nic. Tudi z modrostnim ni bilo tezav. Do danes pogledal me je in je rekel da ne vidi nekih tezav bil je zelo neprijazen in se me zelel na hitro resit.. nato mi je v dlesen ob tem modrostnem spodaj dal drenazni trak .. ko sem vprasala zakaj je to dal je rekel saj ste rekla da vas boli jutri na menjavo traku.. ampak mene zob ni bolel in nisem imela nobenih tezav z njim.. potem se je pa zacela bolecina in zatekanje tu v dlesen. Ko sem poklicala v dezurno so rekli da lahko trak odstranim ampak nisem upala mi je pa kmalu za tem odpadel sam.. sedaj je bolecina se vecja in imam dlesen odmaknjeno od zoba na strqni kjer se ni izrastel pa je zelo zatecena ze malo cez zob. Boli me cela desna stran grla ko poziram.. zanima me kako hitro se bo to zacelilo .. najbolj ne je strah da se kaj ne okuzi ali vnane ker je bil zob ubistvo v redu sedaj pa je okrog njega razmesarjeno.. ali se bo popravilo samo od sebe. Dezurni zobotlzdravnik dela jutri zjutraj ali moram nazaj ali se bo samo zacelilo brez vecjih tezav kdaj bo zginila bolecina..prosim vas za cimprejsen odgovor in vas lepo pozdravljam

Pozdravljeni,

otečene bezgavke nakazujejo na prisotnost vnetja. Bele pike na mandljih pa lahko pomenijo gnojne čepe in nakazujejo na angino. Priporočila bi pregled pri splošnem zdravniku. Pregled krvi bo pokazal, če gre za morebitno gnojno vnetje grla, kar bi lahko zdravili z antibiotiki. Sicer gre lahko tudi za kakšno virusno obolenje.
Kar se tiče zobovja pa bi priporočila rtg slikanje celotnih čeljusti, pri čemer bi lahko ocenili lego modrostnikov, morebitno pridruženo vnetje in nato ocena glede odstranitve zob. Napol izrasli modrostniki vedno predstavljajo možnost vnetja gingivalnega žepa ob izraščajočem zobu.
Glede na to, da so sedaj prisotne bolečine zobovja, bi bilo prav, da jutri obiščete dežurnega zobozdravnika.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close