Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je vadba na veslaški napravi aerobna ali anaerobna vadba?

Je vadba na veslaški napravi aerobna ali anaerobna vadba?

Hvala.

Odvisno kako se ti mudi

To je podobno kot HIIT trening…se vedno je 70-80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} aerobno, edino ce veslas zelo pocasi in z veliko silo, to pa dvomim da je veslanja…

Odvisno od teže, ki jo premikaš, oz. upora, ki ga premaguješ. Neke jasne meje ni.

Je to kot tek ali kolesarjenje?

Odvisno od intenzivnosti.
Tek, kolesarjenje je tudi lhahko aerorobno ali pa aneaerorobno. Odvisno od stopnje intenzivnosti.

Veslač je odlična naprava tudi za doma; ker glede na intenzivnost kombiniraš tako aerobno, kot anaerobno vadbo. Sploh, če je tak, d ima tank napolnjen z vodo, ne na ketno.

Tek in kolesarjenje sta aerobna, ker nekaj za delat na moči ni, veslanje je pa po tej logiki seveda oboje, sicer več aerobnega. Za tocnejse info pojdi n forum hujsanje in se en je, ma katerem odgovarja strokovnjak za fitnes

Imam takega na vodni tank – kar konkretno zadevo, pa zdaj že 1 leto nič ne vadim. Zdaj pa me kar naprej boli križ – mehki del nad križem nekako – naj ne bi bilo nič hudega (pregled), ampak stalno imam neke bolečine in zdaj razmišljam, da bi počasi postopoma začela na “veslaču”. Sicer v glavnem sedim. Kaka izkušnja z veslačem?

Ne bo držalo.
Tek in kolesarjenje in plavanje in tako naprej… so dejavnosti, ki so lahko aerorobne in anaerorbne. Odvisno od intenzivnosti.

A veš kaj pomeni aerorobna vadba in kaj anaerorobna vadba?
Najprej preberi, poišči kaj to pomeni.
POtem boš ugotovila zakaj so tvoje trditve čisto mimo :).


In, sploh, da je čim dražji. Tisti je najboljši. Kaj ima veze, kakšna je obremenitev? Ali lastika, ali voda, ali kaj drugega. Po tvoji logiki je razlika, ali dviguješ 10 kg železa, ali 10 kg sladkorja. lol. :))))))))))))

Meni najbolj sede veslanje na jezeru, reki :). Zna biti pa kar konkretno intenzivno, sploh na bolj divji reki :).


In, sploh, da je čim dražji. Tisti je najboljši. Kaj ima veze, kakšna je obremenitev? Ali lastika, ali voda, ali kaj drugega. Po tvoji logiki je razlika, ali dviguješ 10 kg železa, ali 10 kg sladkorja. lol. :))))))))))))[/quote]

Ma kaj pa tebe srbi -a moj poinvestiran denar , pošteno zaslužen mogoče? Imam veslača Neptun Chalenge, ki še zdaleč cenovno ni v Rower rangu, je pa super in že zdavnaj zamortiziran v preteklih 3 letih… Torej, kaj te torej žuli? Get a life….

Meni najbolj sede veslanje na jezeru, reki :). Zna biti pa kar konkretno intenzivno, sploh na bolj divji reki :).[/quote]
saj bistvo teh vodnih veslačev je, da je princip upora vode v posodi zelo podoben, kot pri pravem veslanju na reki.


In, sploh, da je čim dražji. Tisti je najboljši. Kaj ima veze, kakšna je obremenitev? Ali lastika, ali voda, ali kaj drugega. Po tvoji logiki je razlika, ali dviguješ 10 kg železa, ali 10 kg sladkorja. lol. :))))))))))))[/quote]

Ma kaj pa tebe srbi -a moj poinvestiran denar , pošteno zaslužen mogoče? Imam veslača Neptun Chalenge, ki še zdaleč cenovno ni v Rower rangu, je pa super in že zdavnaj zamortiziran v preteklih 3 letih… Torej, kaj te torej žuli? Get a life….[/quote]
Zato, ker je tale spodej enako dober. Cena 150€
[img]http://i.ebayimg.com/00/$T2eC16JHJHEE9ny2p6DoBRY+cD!Qe!~~_35.JPG[/img]

Vse kar ti nabije srčni utrip in zadihanost je aerobna vaja! Zame so počepi z utežmi tudi aerobna vaja, ker diham kot en tekaški maratonec.

Ma kaj pa tebe srbi -a moj poinvestiran denar , pošteno zaslužen mogoče? Imam veslača Neptun Chalenge, ki še zdaleč cenovno ni v Rower rangu, je pa super in že zdavnaj zamortiziran v preteklih 3 letih… Torej, kaj te torej žuli? Get a life….[/quote]
Zato, ker je tale spodej enako dober. Cena 150€
[img]http://i.ebayimg.com/00/$T2eC16JHJHEE9ny2p6DoBRY+cD!Qe!~~_35.JPG[/img][/quote]

NIkakor… ampak ti kar goni svoje, kolikor češ. Če bi tri leta “gonu” vodnega, nebi bedarij pisal pa zagovarjal nek približek veslača in lepil slikc……

Imam izkušnje, zato ti nazaj pišem, ne zato, da bi tvoj ego dražil.

Ne bo držalo :).
Kaj pa je potem intenziven tekaški šprint, kjer se res zadihaš?

Nimam izkušenj z veslačem (no, imam, ampak je živ 🙂 ), bi pa rekla, da najprej ojačaj stabilizatorje telesa z vajami z lastno težo.

Ne bo držalo :).
Kaj pa je potem intenziven tekaški šprint, kjer se res zadihaš?[/quote]

Važno, da pumpa dela hitreje. Jaz vem, da sem samo s počepi z utežmi skurila kar lepo število kilogramov. Zadihanost dlje časa ni ravno ok za pridobivanje mišične mase, kolikor se meni zdi.

Ne bo držalo :).
Kaj pa je potem intenziven tekaški šprint, kjer se res zadihaš?[/quote]

Važno, da pumpa dela hitreje. Jaz vem, da sem samo s počepi z utežmi skurila kar lepo število kilogramov. Zadihanost dlje časa ni ravno ok za pridobivanje mišične mase, kolikor se meni zdi.[/quote]

Avtor teme sprašuje ali je vadba aerorobna ali anaerorobna.
Ti pa si zatrdila, da če se zadihaš, je aerorobna, ker je povsem napačan trditev. Pri anaerobni se še dosti bolj zadihaš.

Važno, da pumpa dela hitreje. Jaz vem, da sem samo s počepi z utežmi skurila kar lepo število kilogramov. Zadihanost dlje časa ni ravno ok za pridobivanje mišične mase, kolikor se meni zdi.[/quote]

Avtor teme sprašuje ali je vadba aerorobna ali anaerorobna.
Ti pa si zatrdila, da če se zadihaš, je aerorobna, ker je povsem napačan trditev. Pri anaerobni se še dosti bolj zadihaš.[/quote]

Vsaka vaja je aerobna pri kateri se zadihamo. A bo zdaj v redu?

Avtor teme sprašuje ali je vadba aerorobna ali anaerorobna.
Ti pa si zatrdila, da če se zadihaš, je aerorobna, ker je povsem napačan trditev. Pri anaerobni se še dosti bolj zadihaš.[/quote]

Vsaka vaja je aerobna pri kateri se zadihamo. A bo zdaj v redu?[/quote]

Saj ti že tretjič ponavljam, da to ni res :).

Vsaka vaja je aerobna pri kateri se zadihamo. A bo zdaj v redu?[/quote]

Saj ti že tretjič ponavljam, da to ni res :).[/quote]
Ok, to ni na mojem zeljniku zraslo, ampak sem googlala za razliko od tebe. Pojdi in beri razlike med eno in drugo, ter mi razloži, kje se motim?!

New Report

Close