Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

pomoč - večja poraba goriva audi a3 fsi

Default avatar

fsi

a kdo ve kaj bi lahko bilo vzrok za malo večjo porabo goriva pri audiju a3 1.6 fsi motor.
motor je redno vzdrževan in deluje lepo.
samo glede porabe pa ne vem točno, se mi zdi da je za malo previsoka ne vem...
kdo kaj ve prosim
lep pozdrav
Default avatar

en ki ne ve

Na tester ga pelji. Mogoče je lambda sonda.
Default avatar

simpl

Preveri tlak v pnevmatikah - ob premalo napolnjenih pnevmatikah se poraba dvigne.
Default avatar

whitecow

škart benz? fsi ma neposreden vbrizg ni slabša kakovost goriva se orng pozna.

whitecow

Barca je napisal/a:
EGR ventil?

egr so bolj emisije in ne poraba (vračanje plinov v ponovno zgorevanje). pa če egr štrajka ponavadi sveti kaka lučka, ponavadi check engine

Barca

whitecow je napisal/a:
Barca je napisal/a:
EGR ventil?

egr so bolj emisije in ne poraba (vračanje plinov v ponovno zgorevanje). pa če egr štrajka ponavadi sveti kaka lučka, ponavadi check engine
Sem ga menjala na Zafiri (sicer dizel), ampak avto se je obnašal popolnoma normalno, lučka ni svetila nobena, poraba goriva pa je porasla - ob priklopu na tester se je pokazala napaka tam in mehanik je potem dejansko ugotovil, da je tam krivda.
Default avatar

whitecow

Barca je napisal/a:
whitecow je napisal/a:
Barca je napisal/a:
EGR ventil?

Sem ga menjala na Zafiri (sicer dizel), ampak avto se je obnašal popolnoma normalno, lučka ni svetila nobena, poraba goriva pa je porasla - ob priklopu na tester se je pokazala napaka tam in mehanik je potem dejansko ugotovil, da je tam krivda.
emisij niste merili (avto mlajši od 4 let)?

On _

Veliko je možnih vzrokov.
Umazan zračni filter, pozimi je več porabnikov vklopljenih, spremenjen vozni režim (preveč tiščiš gas, vožnja v nižji prestavi, prikolica...); obrabljeno/neustrezno olje, svečke, regulator ki povečuje gorivo ob mrzlem motorju, zimske gume...itd

Nisi napisalo kakšne barve je avto, lahko je tudi to vzrok... :P
Default avatar

Barca

Na tehnicnem dobrega pol leta prej je bilo vse v mejah normale, tudi pri voznji ni bilo na videz nic posebnega (kot vidis npr.pri tistih, ki jim kuri se olje...), po priklopu na tester pa je bilo itak ze precej jasno, kaj je...
whitecow je napisal/a:
Barca je napisal/a:
whitecow je napisal/a:

emisij niste merili (avto mlajši od 4 let)?
Default avatar

BTDT

Pred leti sem imel na Cordobi povišano porabo zaradi senzorja temperature motorja, ki je crknil.
V error log-u je bil zapis, da je senzor fuč. Avto je tekel vseskozi z bogatejšo mešanico in zato večjo porabo, ker je računalnik odčitaval, da je motor hladen.
Kaj pa injektorji? Koliko je pa avto star?
Če so injektorji izrabljeni, se poraba tudi poveča.
Default avatar

fsi

whitecow je napisal/a:
a na testerju res lahko pokaže kaj glede tega, če je mogoče preveč porabe.
pač zdi se mi tko da je porabe mogoče malo več, ne vem.
a sploh pokaže na testerju kaj takega
Default avatar

fsi

BTDT je napisal/a:
Pred leti sem imel na Cordobi povišano porabo zaradi senzorja temperature motorja, ki je crknil.
V error log-u je bil zapis, da je senzor fuč. Avto je tekel vseskozi z bogatejšo mešanico in zato večjo porabo, ker je računalnik odčitaval, da je motor hladen.
Kaj pa injektorji? Koliko je pa avto star?
Če so injektorji izrabljeni, se poraba tudi poveča.
avto je letnik 2006
Default avatar

mehanik1

pa dobro no, prodaj to kišto od audija.....vsak teden ena tema za ta stara jajca...thorr bi znal kupit. Ti pa si kupi enega francoza ali korejca.....bo vsaj delalo.
Default avatar

fsi

mehanik1 je napisal/a:
pa dobro no, prodaj to kišto od audija.....vsak teden ena tema za ta stara jajca...thorr bi znal kupit. Ti pa si kupi enega francoza ali korejca.....bo vsaj delalo.
ma ne bom zdaj to prodajal saj dela tko kot mora, ne vem zakaj bi prodajal.
Default avatar

fsi

fsi je napisal/a:
mehanik1 je napisal/a:
ma ne bom zdaj to prodajal saj dela tko kot mora, ne vem zakaj bi prodajal.
kvaliteta goriva je pri teh avtih res pomembna mogoče je samo to drugače pa porabe 1.6 fsi tam okol slabih 8 litrov
Default avatar

whitecow

fsi je napisal/a:
whitecow je napisal/a:
a na testerju res lahko pokaže kaj glede tega, če je mogoče preveč porabe.
pač zdi se mi tko da je porabe mogoče malo več, ne vem.
a sploh pokaže na testerju kaj takega

tester ti ne bo pokazal zakaj ti več pije. Pokazal ti bo felerje na motorju, računalniku itd, ne bo pa povedal nič o kvaliteti goriva, o tem da če zamenjaš gume (daš gor drugačne dimenziije), itd. Pač pol vzrokov za povečano porabo ti najde, drugo polovico jih moraš sam zgruntat