Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Barbka Špruk – meni se zdi, da pretirava v skrajnosti

Barbka Špruk – meni se zdi, da pretirava v skrajnosti

Za njo so vsi psihiatri morilci, zdravila za duševne bolezni pa strup. A niso to skrajna stališča?
Vidim, da vsepovsod ljudi odvrača od jemanja zdravili. Ni to nevarno?
Ok, lahko da se predpisuje preveč antidepresivov, ampak marsikateri bolnik pa živi veliko lažje zaradi zdravil. Mi imamo v družini shizofrenika in samo zaradi zdravil lahko dokaj normalno funkcionira. Ko mu začne proti koncu meseca popuščat doza (hodi na injekcijo enkrat mesečno), se mu začne zelo poznat na obnašanju. Tako da brez zdravil bi se mu verjetno strgalo in bi pristal na psihiatriji.
Toliko od mene. Kaj pa vi menite?

Rešuje življenja!

Kolikor vem se ona ukvarja samo z depresijo?

Kljub temu se popolnoma strinjam. Posploševanje je škodljivo.

nova
Uredništvo priporoča

Ne vem? Vaš link

Je medijsko ne poznam in prvič ćujem zanjo.

Ljudje kot ona so pogosto narcistično moteni, zato jim je všeč, če jim ljudje sledijo. Predvsem pa – okrevanje ni recept z enim načinom, da verjameš v pozitivne misli, v Boga in v opuščanje kemije, pri čimer ne da nobenih navodil, kako varno opustiti zdravila. Njeno početje je neodgovorna, kriva za to pa je država, ker ne vzpostavi nobenih meril, kdo je lahko kakršen koli terapevt.

Kakor sem brala ta ženska pomaga ljudem z depresijo. Ne za težke duševne bolezni.

Pozitivnost pomeni, ko obrneš filter v sebi. Do tega pa mora sam vsak priti lahko tudi s pomočjo drugega človeka. Ampak v večini ljudje pridejo sami do tega.

Bolj koristno je tole.
http://www.viva.si/Psihologija-in-odnosi/8636/Kaj-je-narobe-s-pozitivnim-mi{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A1ljenjem
http://www.delo.si/druzba/panorama/pozitivno-razmisljanje-ne-deluje.html
https://govori.se/zanimivosti/osho-pozitivno-razmisljanje-je-kot-nalasc-za-povprecneze/
https://govori.se/zanimivosti/mojster-zena-pojasnjuje-zakaj-je-razmisljaj-pozitivno-pravzaprav-obupno-slab-nasvet/

Jaz tudi ne vidim,da bi zdravila kaj pomagala.Psihiatrični bolniki,kot si sam opazil,kljub jemanju zdravil še vedno imajo motnje,ubijajo,lažejo,kradejo in nato spoznani za neprištevne.

Proti psihiatričnim motnjam in odpravi teh je ogromno naravnih dejavnikov,kot so šport,družba,meditacija,joga,dihanje,…

Jaz osebno mislim, da so antidepresivi totalno mimo…preveč dostopni oz. jih talajo že osebni zdravniki kot bombončke! Je prijateljico pustil fant, je šla k zdravnici in rekla da težko zaspi, da ji misli švigajo in wopa – antidepresivi za pol leta vnaprej! Namesto da bi ji povedala da je vsak razhod boleč in da je to del življenja…neee…ta prijateljica sedaj zgleda kot zombi!

Depresija slej ko prej v življenju obišče vsakega, vendar menim, da je to neko stanje, ki ga pač moraš prebrodit kakor veš in znaš. Osebno sem mnenja, da je mnogo boljše magari kupit liter vina, skadit en đoint in iti plesat v najbolj zanikrn klub, kot pa goltat tabletke.

Po drugi strani pa poznam kar nekaj psihično bolnih ljudi. Gre za dejanske bolezni, kjer se ti poruši kemično ravnovesje v možganih. Tu nimaš pa kaj mutit, ampak rabiš zdravila. Podobno kot če npr. zlomiš nogo – rabiš mavec. No tovrtstni ljudje, pa se zdravil otepajo ko hudič križa.

Ravno obratno je – tisti ki jih ne rabijo jih goltajo kot za stavo, tisti ki pa jih, pa se jih otepajo na vse pretege.
Šprunkova mislim da apelira na ta prve, kar se mi zdi prav.

Vsa ta zdravila ne zdravijo, ampak prekrivajo dejansko stanje. Žal preveč posegamo pi njih. Jaz bi dala ok na prvi momnt zdravila istočasno pa terapije oz analizo življenja kjer se ugotovi kaj delamo narobe. Moj filter je tek, da lahko dnevno premagujem strese v službi. Moje sodelavke skoraj vse na antidepresivih. Žalistno

Tako je!

Namreč vsa zdravila na svetu so samo za prekrivanje trenutne težave.

Imaš visok pritisk,pa dobiš zdravila za pritisk,namesto da bi se odpravile posledice pritiska.Imaš visok holesterol pa kar tablete dobiš,namesto da bi se odpravil vzrok.

Totalno razočaran nad zdravstvom.

Meni je pa čudno to, kje je dobila podatke o sebi, ki so vpisani v njeno zdravstveno kartoteko. Ko sem poslušala njen intervju na youtube je brala vse, kar je napisal o njej zdravnik. Ne vem, ali lahko vsak pacinet dobi vpogled v svojo kartoteko, da se seznani z vsebino zdravstvene kartoteke. Drugače je pa preveč enostransko naravnana in zaradi lastne slabe izkušnje apriori uperjena proti vsem psihiatrom. jaz verjamem, da vsi niso slabi, sem prepričana, da so med njimi tudi dobri psihiatri.
Ona ni študirala medicino, zato je tudi z njene strani zelo neodgovorno pozivati ljudi, naj opustijo kakršna koli zdravljenja z zdravili. Sama tudi nisem zagovornica zdravil in verjamem, da se v blažjih oblikah anksioznosti ali depresije da brez medikamentov. Predvsem tu lahko veliko naredi sama psihoterapija, ki odpravlja same vzroke in prav do teh je potrebno priti in jih odpraviti.


Nimam pojma, kdo je ta oseba, a odgovarjam ti na vprašanje o kartoteki. Kolikor vem, je kartoteka last ZD oziroma kogarkoli že, vendar ti jo morajo na tvojo zahtevo kadarkoli skopirati.


Nimam pojma, kdo je ta oseba, a odgovarjam ti na vprašanje o kartoteki. Kolikor vem, je kartoteka last ZD oziroma kogarkoli že, vendar ti jo morajo na tvojo zahtevo kadarkoli skopirati.
[/quote]

Hvala, nisem vedela tega. Lp.

Jaz sem jo poslušala po televiziji. Zgleda, da je ona kot mlado dekle pristala na psihiatriji. Ne vem pa točno, zakaj je pristala. Očitno je imela ene psihične težave. Tam so jo baje nafilali z vsemi mogočimi antidepresivi in je bila kot zombi. Ona ima zelo slabe izkušnje z zdravljenjem v psihiatrični bolnišnici. Seveda pa ne bi smela tega posploševati.
Ljudje, ki so hudo psihično bolni, sodijo h psihiatru. Psihiatri so odgovorni za pravo dozo zdravil. Marsikomu so pomagali in ga postavili spet na noge. Prepričevati ljudi, da so vsa zdravila strup, je neodgovorno.
Srečna in vesela sem zanjo, če se je pobrala brez zdravil. Morda je šlo samo za težko obdobje v njenem življenju.


Nimam pojma, kdo je ta oseba, a odgovarjam ti na vprašanje o kartoteki. Kolikor vem, je kartoteka last ZD oziroma kogarkoli že, vendar ti jo morajo na tvojo zahtevo kadarkoli skopirati.
[/quote]

Kolikor vem, naj ti v ZD ne bi smeli fotokopirati tvoje zdraVstvene kartoteke, čeprav je tvoja, pa vendar ni tvoja last.

Kdor je v tem že več časa in je dejansko sprobal že vse, ve da antidepresivi niso rešitev. Seveda te napumpajo spet v “normalno” stanje takoj ko zapadeš v depro ampak pustijo pa še večje posledice, sploh če jih jemlješ več časa.

Preberi si kakšen tuj forum, kaj so naredili antidepresivi iz ljudi, ki jih jemljejo 5, 10 let. Uničijo ti jetra, brez njih dejansko ne moreš več funkcionirat..

Res je, da je brez antidepresivov težja pot, pač te tablete so hitra, instant rešitev, kot vse dandanes.

Veš koliko stranskih učinkov je zamolčanih? A ti veš, da antidepresivi lahko sprožijo depresijo, anksioznost, shizofernijo …? Ja, ta ista zdravila, ki lahko ozdravijo te bolezni jih lahko tudi povzročijo. To so droge, ki naredijo velike spremembe v kemičnem ravnovesju v možganih.. kaj to pomeni? Možgani pa nadzirajo prav vse, tudi fizične bolezni, vse ni da ni..

Ta ženska je motena. Ljudi javno prepričuje naj ne jemljejo predpisanih zdravil. Me prav zanima kako bo cviknila ko jo bo zadela prva tožba kakega svojca, katerega sorodnik je po njenih navodilih prenehal jemat antipsihotike, potem pa v navalu shizofrenije obglavil staro mamo.

Ali si tudi ti prisklednica te nekoristne psihiatrične farmacije, ki ni nikogar ozdravila in ki imate od njenega zagovarjanja in prodaje velikanske koristi? Pa te vaše lažnive manipulacije! Kaj lažeš zdaj, da bi bil tega lahko kriv nasvet Barbke Špruk! Saj psihiatri in bližnji takemu nevarnemu shizofreniku nikoli ne dovolijo prenehati jemati zdravil. Barbkin moto pa je Depresija je ozdravljiva. Kaj ima ta depresija veze s tistimi, ki glave režejo? En moški je najprej glavo odrezal mami, se zdravil 5 let na psihiatriji na forenziki, prišel ven, živel par let v miru in nato odrezal glavo še očetu! On je živ dokaz, da je psihiatrična farmacija in psihiatrija najbolj lažniva tvorba na tem svetu in da se vam farmacevtskim lobijem se j*ebe za varnost ljudi in življenja! Važno vam je umetno delati ljudi za ubogljive spužve, pa da kasirate milijone na njihov račun celo v času hude gospodarske krize! Pa ker raje celo sodnike prepričate s pomočjo vaših plačancev sodnih izvedencev, da oseba “potrebuje psihiatrično zdravljenje,” kljub temu, da le-to ni še nikogar ozdravilo. Keč te vaše sprijene zablodele religije psihiatrije, ki vse bolj obvladuje svet, je zaslužkarstvo : brez zdravil se lahko človeku zmeša in nekateri naredijo samomor, po samomoru pa vsi psihiatri in ostali lažnivci trdite, da je šlo za “poslabšanje bolezni.” in ne priznate, da je šlo za padec od zdravil umetno dvignjenega serotonina na ukaz zdravnika, ki svetujejo tudi zmanjšanje doze ! Že dolgo se ve, da je psihiatrija smrtno nevarna za zdravje in da če je kdo nevaren, pa mora ostati na zdravilih. Saj zato pa je ta svet popolnoma zmešan, sprevržen, umeten, brez čustev, ker je 1/3 populacije na antidepresivu! Ti baraba mala pa podtikaš osebi, ki spodbuja rešitev ljudi iz stisk, duševnih in čustvenih težav in zasvojenosti z zdravili, češ kot da je ona nevarna za zdravje in življenje in njeni nasveti !

Kake besede so to, “kolikor vem” ? Od kod pa to veš ??

Sami lažnivci danes tu!

Evo Zakon o pacientovih pravicah :

41. člen

(način seznanitve z zdravstveno dokumentacijo)

(1) Pacient ima ob prisotnosti zdravnika ali drugega zdravstvenega delavca oziroma zdravstvenega sodelavca pravico do neoviranega vpogleda in prepisa zdravstvene dokumentacije, ki se nanaša nanj. Fotokopiranje ali drugo reprodukcijo zdravstvene dokumentacije mora zagotoviti izvajalec zdravstvenih storitev. Verodostojno reprodukcijo slikovne dokumentacije, ki se ne hrani v elektronski obliki, je izvajalec zdravstvenih storitev dolžan zagotoviti, če razpolaga s tehničnimi sredstvi, ki to omogočajo.

(2) Pacientu oziroma njegovemu pooblaščencu ali drugi osebi, ki ima pravico do seznanitve, se omogoči seznanitev pod pogojem, da je zagotovljena njihova identifikacija in izkazana pravna podlaga.

(3) Izvajalec zdravstvenih storitev mora pravico iz prvega odstavka tega člena pacientu omogočiti takoj ali najpozneje pet delovnih dni po prejemu zahteve. Pacient lahko pri istem izvajalcu zdravstvenih storitev vloži zahtevo največ dvakrat mesečno.

(4) Izvajalec zdravstvenih storitev lahko za izvajanje pravic iz prvega odstavka tega člena zaračuna materialne stroške preslikave oziroma druge reprodukcije in posredovanja v skladu s predpisi s področja varstva osebnih podatkov.

(5) Poleg pravic iz prejšnjih odstavkov tega člena ima pacient pravico zahtevati:

– da se dodajo njegove pripombe k zapisom v zdravstveni dokumentaciji,

– osnovna ustna pojasnila o vsebini zdravstvene dokumentacije, razen kadar pacient prejme izčrpna pojasnila na podlagi 20. člena tega zakona,

– izčrpna ustna pojasnila o vsebini zdravstvene dokumentacije, če glede posameznih delov dokumentacije ni prejel pojasnil na podlagi 20. člena tega zakona.

Izvajalec zdravstvenih storitev mu mora omogočiti uresničitev pravice iz prve in druge alineje tega odstavka v roku iz tretjega odstavka tega člena, uresničitev pravice iz tretje alineje tega odstavka pa v 15 dneh od prejema zahteve.

(6) Osebe, ki so po zakonu ali po pooblastilu pacienta upravičene do odločanja o pacientovi zdravstveni oskrbi, imajo pravico do seznanitve s pacientovo zdravstveno dokumentacijo pod pogoji in na način, določen v prejšnjih odstavkih tega člena, le kadar imajo pravico odločanja o konkretni zdravstveni oskrbi pacienta in v obsegu, ki je potreben za odločanje.

(7) Za uresničevanje pravice po tem členu lahko pacient, ki je sposoben odločanja o sebi, pisno pooblasti katero koli osebo, ki izpolnjuje pogoje iz drugega odstavka 32. člena tega zakona.

(8) Pri uresničevanju pravice po tem členu je treba upoštevati tudi določbe prvega odstavka 22. člena tega zakona.

(9) Pacient ima na podlagi smiselne uporabne določb prejšnjih odstavkov tega člena pravico do samostojnega dostopa do svojega elektronskega zdravstvenega zapisa in podatkov v informacijskem sistemu kartice zdravstvenega zavarovanja, če zdravstveni sistem to omogoča.

(10) Pacient in druge upravičene osebe imajo ob kršitvi določbe tega člena pravico vložiti pritožbo pri Informacijskem pooblaščencu. Za postopek pred Informacijskim pooblaščencem se poleg določb zakona, ki ureja splošni upravni postopek, smiselno uporabljajo tudi določbe 10., 11. in 12. člena Zakona o Informacijskem pooblaščencu (Uradni list RS, št. 113/05 in 51/07 – ZUstS-A). Izvajalec zdravstvenih storitev se v tem postopku šteje kot prvostopenjski organ. Določbe tega odstavka se uporabljajo tudi za postopek po petem odstavku 42. člena in sedmem odstavku 45. člena tega zakona.

Ali si tudi ti prisklednica te nekoristne psihiatrične farmacije, ki ni nikogar ozdravila in ki imate od njenega zagovarjanja in prodaje velikanske koristi? Pa te vaše lažnive manipulacije! Kaj lažeš zdaj, da bi bil tega lahko kriv nasvet Barbke Špruk! Saj psihiatri in bližnji takemu nevarnemu shizofreniku nikoli ne dovolijo prenehati jemati zdravil. Barbkin moto pa je Depresija je ozdravljiva. Kaj ima ta depresija veze s tistimi, ki glave režejo? En moški je najprej glavo odrezal mami, se zdravil 5 let na psihiatriji na forenziki, prišel ven, živel par let v miru in nato odrezal glavo še očetu! On je živ dokaz, da je psihiatrična farmacija in psihiatrija najbolj lažniva tvorba na tem svetu in da se vam farmacevtskim lobijem se j*ebe za varnost ljudi in življenja! Važno vam je umetno delati ljudi za ubogljive spužve, pa da kasirate milijone na njihov račun celo v času hude gospodarske krize! Pa ker raje celo sodnike prepričate s pomočjo vaših plačancev sodnih izvedencev, da oseba “potrebuje psihiatrično zdravljenje,” kljub temu, da le-to ni še nikogar ozdravilo. Keč te vaše sprijene zablodele religije psihiatrije, ki vse bolj obvladuje svet, je zaslužkarstvo : brez zdravil se lahko človeku zmeša in nekateri naredijo samomor, po samomoru pa vsi psihiatri in ostali lažnivci trdite, da je šlo za “poslabšanje bolezni.” in ne priznate, da je šlo za padec od zdravil umetno dvignjenega serotonina na ukaz zdravnika, ki svetujejo tudi zmanjšanje doze ! Že dolgo se ve, da je psihiatrija smrtno nevarna za zdravje in da če je kdo nevaren, pa mora ostati na zdravilih. Saj zato pa je ta svet popolnoma zmešan, sprevržen, umeten, brez čustev, ker je 1/3 populacije na antidepresivu! Ti baraba mala pa podtikaš osebi, ki spodbuja rešitev ljudi iz stisk, duševnih in čustvenih težav in zasvojenosti z zdravili, češ kot da je ona nevarna za zdravje in življenje in njeni nasveti !
[/quote]
Me prav zanima kako tenko boš piskala Barbka, ko bo treba prevzeti odgovornost za posledice svojih hujskanj.

Nisem jaz Barbka ! Lahko moderatorji pogledajo njene poste in njen IP in ga z mojim IP primerjajo. Pogledajo naj tudi tvoj IP, ker Barbki nekdo grozi , je delila na Facebooku. Mislim da imaš za tvoj življenjski cilj to, da jo onemogočiš, ker Barbka ima 5000 prijateljev na facebooku in med njimi politike, slavne osebe in tudi policijo, tako da ljudje se z njo strinjajo. Tvoji poskusi degradiranja njenega čudovitega dela so zato jalovi in vnaprej obsojeni na propad. Po moje si Barbka Špruk zasluži Nobelovo nagrado, ker so se ljudje zaradi njenih nasvetov celo odpovedali samomoru v duševni stiski! Lahko bi rekli, kdor zna pa zna, ampak eni ste ljubosumni, ker človeku prej niso pomagale tone požrtih tablet in plačljiva psihoterapija… In potem pa se najde ena odločna in energična punca, ki nima take šole, ampak zna na podlagi lastne izkušnje svetovati tako, da človek najde moč za spremembo in ozdravi. Ljubosumni ste na to jneno znanje, zato ni čudno, da je zadnje dni prejela grožnje, jih delila z ljudmi a FB in prijavila na policijo! Morda bi morali pregledati tvoj IP!

Nisem jaz Barbka ! Lahko moderatorji pogledajo njene poste in njen IP in ga z mojim IP primerjajo. Pogledajo naj tudi tvoj IP, ker Barbki nekdo grozi , je delila na Facebooku. Mislim da imaš za tvoj življenjski cilj to, da jo onemogočiš, ker Barbka ima 5000 prijateljev na facebooku in med njimi politike, slavne osebe in tudi policijo, tako da ljudje se z njo strinjajo. Tvoji poskusi degradiranja njenega čudovitega dela so zato jalovi in vnaprej obsojeni na propad. Po moje si Barbka Špruk zasluži Nobelovo nagrado, ker so se ljudje zaradi njenih nasvetov celo odpovedali samomoru v duševni stiski! Lahko bi rekli, kdor zna pa zna, ampak eni ste ljubosumni, ker človeku prej niso pomagale tone požrtih tablet in plačljiva psihoterapija… In potem pa se najde ena odločna in energična punca, ki nima take šole, ampak zna na podlagi lastne izkušnje svetovati tako, da človek najde moč za spremembo in ozdravi. Ljubosumni ste na to jneno znanje, zato ni čudno, da je zadnje dni prejela grožnje, jih delila z ljudmi a FB in prijavila na policijo! Morda bi morali pregledati tvoj IP!
[/quote]
Ženska, tebi ni pomoči.

Meni niso pomagale nobene tablete in noben psihiater. Dr. Rejec se sploh ni zavzel zame, ko so me zaprli v umobolnico. Zato čestitke tej Barbari, da je obelodanila te svinjarije.

Danes imam lepega sinčka – brez tablet.

Maja

New Report

Close