Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Posmeh moji debelosti, zdaj shujšala

Posmeh moji debelosti, zdaj shujšala

Pred leti sem bila vitka. Potem so se začele težave z zdravjem. IN kg so šli gor in gor. Zredila sem se ogromno, preko 30kg in to na hitro. V svoji debeli fazi sem morala pogoltniti ogromno žaljivk, posmeha, žaljenja.
Zdaj od kar jemeljem tablete za ščitnico, so šli kg lepo dol. Nisem še čisto na starem, ampak gre.
Zdaj pa ljudje kar naenkrat prijazni do mene. Tudi tisti, ki so me prej žalili, se mi posmehovali.

Kako bi reagirali do takih ljudi, ki so bili do vas nesramni, žaljivi, ko ste bili v stiski, zdaj pa so spet prijazni?
Vam je normalno, da se ljudje tako obnašajo do debelih?

Odjebi jih. Ščitnica gor ali dol, moli da to bolezen tej dobijo.

To počnejo ljudje, ki druge vidijo zgolj po zunanjosti, ne pa to kar jih dela ljudi. Kako se obnašati? Pač odvisno od tega koliko se spoštuješ. Jaz jih dam definitivno na ignor.

V taki situaciji bi reagirala tako, da bi popolnoma zamenjala krog ljudi okoli sebe!
Si ne predstavljam s kakšnimi primitivci si obkrožena in toliko takih na kupu!

vodim jih pod posebno rubriko: ljudje nevredni mojega življ.časa in energije.
Enake gnusobe so tudi, ko nekomu uspe poklicno, zadane na lotu ipd..kar naenkrat se “spremenijo”. Čeprav ne verjamem, da se spremenijo, so kakršni so: imajo materialistične vrednote (sem spada tudi videz) kar je tako zelo daleč od bistva, jedra, duše, smisla, duhovnosti..da mi že misel nanje obrača želodec. Se pravi so na spisku: nevredni mojega življ.časa in energije.

Kaj pa, če so to ljudje kot so recimo starši?
Največ sem morala ravno doma pogoltniti. No ja, to je najbolj bolelo. Če te neznanec žali, se ne zmenim kaj preveč. Če ti to naredi nekdo domač pa toliko bolj boli.

Marsikaj ni normalno, pa za veliko ljudi je. Preglej samo tale forum.
Diskriminacija, nestrpnost, sovraštvo, gnus, gnev do drugačnih, je v skoraj vsaki drugi temi.
Kar veliko pove o ljudeh:
Da živijo prazna, mentalno in čustveno revna življenja, v strahu pred spremembami, ogroženi od vsega in vseh, ki jim ta malo varno zibelko hoče mal razpret.
Ker potem bi morali pogledat mal vase in od groze, ko bi videli kaj je not, bi jih na mestu pobralo.
Strah jih je odrast in prevzet odgovornost za lastno notranje zadovoljstvo ali pa nezadovoljstvo.
Raje potem prezrcalijo ves svoj notranji strah, praznino, gnev, nesamozavest, na druge.
Ker to je seveda lažje.
A v osnovi so mali, prestrašeni, zagrenjeni.

Nasvet:
– lahko se zabavaš z njimi na njihovi ravni, če te to veseli in izpolnjuje, če imaš občutek, da imaš kaj od tega. Tudi od takšnih ljudi se lahko kaj naučiš (predvsem to, da nisi kot oni) 🙂
– bolj zdravo pa je verjetno to, da si poiščeš bolj zdrav krog ljudi, takih ljudi, ki sprejemajo svoje pomanjljivosti kot svoje, kot del njih, se z njimi na odrasel odgovoren način spopadajo, jih rešujejo, in gledajo na drugačnost in spremembe bolj strpno, pozitivno.

Staršem pa se moraš naučiti postaviti meje.
In je težko. Zelo.
A je potem bolje.
Verjemi.
Takrat, ko te prizadanejo, jim to tudi poveš direktno:
“Tega ne želim poslušat. To me boli in prizadane in ne počutim se dobro, če o meni tako govorite. Prosim, nehajte.”
In če ne nehajo, vstaneš in greš.
Ker ni tvoja dolžnost poslušat kogarkoli, da te žali, da se ob njiem počutiš slabo.

Staršem pa se moraš naučiti postaviti meje.
In je težko. Zelo.
A je potem bolje.
Verjemi.
Takrat, ko te prizadanejo, jim to tudi poveš direktno:
“Tega ne želim poslušat. To me boli in prizadane in ne počutim se dobro, če o meni tako govorite. Prosim, nehajte.”
In če ne nehajo, vstaneš in greš.
Ker ni tvoja dolžnost poslušat kogarkoli, da te žali, da se ob njiem počutiš slabo.[/quote]

Ja, ko bi bili na takem nivoju komunikacije. Priznam, da tudi jaz nisem na takem nivoju. Vem pa, daje prav, kar praviš. Se bom morala še kako truditi.
Če pa berem ta forum pa je tako ali tako grozno kaj ljudje pišejo. Uporabljala sem tudi razne spletne portale za spoznavanje. Katastrofa, samo žaljenje.

Da drugače pač ne znajo. Morda so hoteli te le spodbuditi k hujšanju, ker pač niso razumeli bolezni… te razumem, vendar zavedaj se, da vsak, ne glede kdo, reagira tako kot zna. ( tudi zlobe se je nekje naučil, morda se niti ne zaveda, da je prizadel). Zato oproščam. Razen s starši seveda, pa z drugimi omejim stike na osnovno vljudnost.

Bodi jim hvaležna, s svojimi žaljivkami, posmehi…. so te streznili, ti dali mislit, ….in dosegli da si se lotila hujšanja. Bodi vesela, da so te spravili na realna tla.

A imaš raje v svoji bližini hinavce, ki ti kljub 30+ kilami hvalijo, kako si lepa in fajn? Ti pa se vsa vesela in zadovoljna nažiraš s sendviči.
No povej.

Da drugače pač ne znajo. Morda so hoteli te le spodbuditi k hujšanju, ker pač niso razumeli bolezni… te razumem, vendar zavedaj se, da vsak, ne glede kdo, reagira tako kot zna. ( tudi zlobe se je nekje naučil, morda se niti ne zaveda, da je prizadel). Zato oproščam. Razen s starši seveda, pa z drugimi omejim stike na osnovno vljudnost.[/quote]

Ne bi rekla, da je bil namen spodbuda. Jaz sem vedno občutila in tudi zdaj občutim, da so bili to ljudje v stilu Megaboya, ki hočejo na vsak način najti nekoga, ki je v nečem slabši od njih in hočejo to hibo še povečat, da bi se sami dobro počutilii.
Sem pa vesela, da se lahko izognem ljudem tipa Megaboy.
V bistvu mi je hipotiroza prinesla veliko težav, ampak po drugi strani pa zdaj vem, da je veliko ljudi ogabnih, pokvarjenih v svoji duši. IN vem, da ni fajn biti v njihovi bližini, ker samo pijejo energijo.

Veš kaj, nisem privoščljiva, nisem zlobna, ampak ob takih ljudeh kot si ti pa se vseeno spozabim in jim zaželim, da se jim zgodi recimo hipotiroza tako kot se je meni. Potem pa sam sebe zmerjaj tako kot sedaj druge. Ja, privoščim ti. Če sem tu in tam zlobna in privoščljiva pač sem. Si zaslužiš.


Podpis. Vsi nakladate kako imate radi direktnost, ampak samo če vam je všeč a ne?


Podpis. Vsi nakladate kako imate radi direktnost, ampak samo če vam je všeč a ne?[/quote]

Zloba, žaljenje, posmeh ni enako direktnost.
In tudi tebi se lahko zgodi bolezen pa me zanima, če boš potem še kar pisal take neumnosti kot jih pišeš.
In takim, ki take zlobne stvari pišete, privoščim (ja vem, da je to gnilo od mene), da se vam zgodijo težave s ščitnico. Boste sami videli kako je to, ko ne ješ preveč, ogromno gibaš, kg gredo pa kar gor in gor.

Veš kaj, nisem privoščljiva, nisem zlobna, ampak ob takih ljudeh kot si ti pa se vseeno spozabim in jim zaželim, da se jim zgodi recimo hipotiroza tako kot se je meni. Potem pa sam sebe zmerjaj tako kot sedaj druge. Ja, privoščim ti. Če sem tu in tam zlobna in privoščljiva pač sem. Si zaslužiš.[/quote]

Tale megaboy ima včasih zelo čudne, ampak, kaj je pa s tole njegovo izjavo narobe, mi pa ni jasno. Lahko podnapise, za nas, blondince?

Najbolj zlobna in privoščljiva si zgleda ravno ti, avtorica teme!

Naj ti dajo še kake tablete da si to zrihtaš.

Veš kaj, nisem privoščljiva, nisem zlobna, ampak ob takih ljudeh kot si ti pa se vseeno spozabim in jim zaželim, da se jim zgodi recimo hipotiroza tako kot se je meni. Potem pa sam sebe zmerjaj tako kot sedaj druge. Ja, privoščim ti. Če sem tu in tam zlobna in privoščljiva pač sem. Si zaslužiš.[/quote]

Tale megaboy ima včasih zelo čudne, ampak, kaj je pa s tole njegovo izjavo narobe, mi pa ni jasno. Lahko podnapise, za nas, blondince?[/quote]

Hipotiroza je bolezen ščitnice. Hashimotov tiroditis je avtoimuna bolezen. Dokler ni zdravljena, so hude težave. Ogromno vsega, lahko prebereš na netu.
In ena izmed težav je, da se rediš in rediš, ne da kaj več ješ in lahko zraven ogromno migaš. Kg gredo še naprej gor.
In ja, takrat bolijo take besede kot jih ima Megaboy, češ, da si zato debel, ker se nažiraš. Ja, je zelo težko, ko se trudiš in trudiš, kg gredo pa gor in gor. Ljudje se ti pa posmehujejo. Potem, ko dobiš umetne ščitnične hormone gredo pa kg dol. Brez, da kaj načrtno hujšaš.
In ja, ta veliki fant je z mojega vidika navadni podlež.

Žal nisem tako popolna, da bi ljudem, ki ste podli do mene, želela vse naj naj. Mogoče bom kdaj tako popolna. Zdaj pa nisem. Zdaj pa takim, ki ste podli do mene, zaželim kaj slabega. Pač nisem popolna.
Ti se pa navadi, da boš za svojo zlobo do drugih, od teh kasiral, da ti privoščijo kaj takega kot ti njim.

Žal nisem tako popolna, da bi ljudem, ki ste podli do mene, želela vse naj naj. Mogoče bom kdaj tako popolna. Zdaj pa nisem. Zdaj pa takim, ki ste podli do mene, zaželim kaj slabega. Pač nisem popolna.
Ti se pa navadi, da boš za svojo zlobo do drugih, od teh kasiral, da ti privoščijo kaj takega kot ti njim.[/quote]

Ne vem zakaj imam občutek da tvoja kilaža ni imela z žaljenjem nobene veze……

Žal nisem tako popolna, da bi ljudem, ki ste podli do mene, želela vse naj naj. Mogoče bom kdaj tako popolna. Zdaj pa nisem. Zdaj pa takim, ki ste podli do mene, zaželim kaj slabega. Pač nisem popolna.
Ti se pa navadi, da boš za svojo zlobo do drugih, od teh kasiral, da ti privoščijo kaj takega kot ti njim.[/quote]

Ne vem zakaj imam občutek da tvoja kilaža ni imela z žaljenjem nobene veze……[/quote]

Če se bo tebi kdaj zgodila bolezen, se spomnim na svoje zapise tu gor.

Nova jaz, poznam omenjene probleme s ščitnico. Le da pri meni rezultat ni tako pozitiven kot pri tebi. Vsaj ne redim se več.
Ljubeznivim soljudem, ki so polni “inteligentnih” pripomb na račun zunanjega videza pa prijazno svetuj, da se najprej zazrejo v svojo podobo v ogledalu. Če jim to ne pomaga pa jim lahko razložiš, da se tvoje težave z zdravili ( hormon T4) odlično popravljajo, medtem, ko zdravila za slaboumnost še niso odkrili. Nič hudega, če moraš to prijaviti domačim ali pa šefu, nekdo jim mora povedati resnico.

Tale megaboy ima včasih zelo čudne, ampak, kaj je pa s tole njegovo izjavo narobe, mi pa ni jasno. Lahko podnapise, za nas, blondince?[/quote]

Hipotiroza je bolezen ščitnice. Hashimotov tiroditis je avtoimuna bolezen. Dokler ni zdravljena, so hude težave. Ogromno vsega, lahko prebereš na netu.
In ena izmed težav je, da se rediš in rediš, ne da kaj več ješ in lahko zraven ogromno migaš. Kg gredo še naprej gor.
In ja, takrat bolijo take besede kot jih ima Megaboy, češ, da si zato debel, ker se nažiraš. Ja, je zelo težko, ko se trudiš in trudiš, kg gredo pa gor in gor. Ljudje se ti pa posmehujejo. Potem, ko dobiš umetne ščitnične hormone gredo pa kg dol. Brez, da kaj načrtno hujšaš.
In ja, ta veliki fant je z mojega vidika navadni podlež.[/quote]

Aha, nažiranje te je zmotilo? O boleznih ščitnice ne rabim razlage, ker jo imamo v malo širši družini, tako da o tem vse vem.

Mi pa ni jasno, v kakšnih krogih se giblješ, jaz imam recimo dve zelo debeli sodelavki, pa še ene žal besede nista slišali (pa nobena nima težav s ščitnico). Morajo biti res eni čudaki, sploh ker praviš, da so taki celo v tvoji družini. Skratka, če te boli njihovo vedenje, jih enostavno odpikaj, pa je.

Pri meni se je počutje in vse zelo popravilo. Ne rečem, da je idealno. Je pa neverjetna razlika. Jaz sem se pa še tako upirala jesti tablete.
Ja, zdravila za slaboumnost pa res še ni :). In ga tudi nikoli ne bo.

Ne obstajo samo žalitev, negativna kritika na eni in hinavščina na drugi strani.
Obstaja tudi normalna komunikacija, kjer ne žališ človeka, sploh če je to tvoj lasten otrok, in mu poveš kar misliš na nežaljiv način.

Sploh pa, če starši vejo, da je njena debelost posledica bolezni (ščitnica), kar skoraj verjamem, da vejo, potem je pa njihovo žaljivo obnašanje NEDOPUSTNO!
In ima zgolj en negativen namen: PRIZADETI DRUGEGA.

New Report

Close