Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Ceplenje

Ceplenje

Pozdravljeni.
Moja skoraj 6 mesečna hcerka ima jutri tretje ceplenje. Pred 4 dnevi pa je imela še vročino. Vročino je dobila v četrtek in jo imela še v petek. Potem vročine ni več imela, ampak še vedno kašlja in ima težave z noskom. Smo pa vsi “bolani”. Mene boli grlo in kašljam ter smrkam že nekaj dni, danes pa je začelo se isto dogajat še partnerju. Sem klicala našo pediatrinjo in povedala situacijo, da bi prestavili ceplenje ampak je rekla sestra naj vseeno pridemo in da se bomo dogovorili tam glede ceplenja. Imam občutek,da jo bojo kljub vsemu želeli cepit. Kaj vi mislite glede tega? Ceplenje da, ne? Prosim za hiter odgovor.
Najlepša hvala vnaprej za odgovor.
Lp
Ana

Moj prav osebni odgovor je, da bi s cepljenjem počakala, saj je znano, da se zapleti po prehladnih virozah pri dojenčkih in malih otrocih najpogosteje pojavljajo nekje 5-7 dni po začetku prehladne viroze. Odložitev za 1 teden bi bila primerna.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spet js…
Ceplenje smo prestavili na mojo željo. Smo kar poklicali in prosili naj prestavijo 🙂
Nov datum za ceplenje smo dobili in sicer v ponedeljek torej cez dva dni. Situacija pa je takšna, da hčerka še vedno ni zdrava. Še vedno ima težave z noskom ( ponoči zabit nosek ). Ji ga čistim in čez dan je bolje, čez noč pa spet komaj diha in zjutraj, dokler ji spet ne sčistim. Še vedno tudi kašlja in kiha. Tako, da res nevem kaj storiti. Spet prestaviti ceplenje? Res me skrbi, ker ni čisto zdrava :S Od kolegice pediatrinja je njenemu sincku te dvakrat prestavila ceplenje, ker je samo malo smrkal. Vem pa da se mnenja pediatrov razlikujejo in bi eni cepili in drugi ne. Obcutek imam, da jo bo naša želela cepit. Kaj naredim? Dovolim ali ne?

nova
Uredništvo priporoča

Če otrok ni povsem zdrav, se cepljenje prestavi.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close