Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj so zimske počitnice razdeljene? En teden vzhod drug teden zahod?

Zakaj so zimske počitnice razdeljene? En teden vzhod drug teden zahod?

Zdaj so se začele počitnice za otroke iz zahodne in osrednje Slovenije, prejšnji teden pa so jih imeli na vzhodu. Zakaj je temu tako? V čem je point?

Kar se spomnim, je bilo tako.
Mogoče zato, da ni prevelike gužve na cestah zaradi dopustov (ki si jih mnogo staršev vzame, ko imajo otroci počitnice), pa da smučišča niso preveč prazna.

*pardon, polna.

Ne tako dolgo nazaj smo imeli vsi hkrati počitnice. In je bilo tako čisto prav.

Potem pa je prišlo več denarja, več hohštaplerije in da ne bi bilo preveč dren na smučiščih in na cestah, so razdelili.

Koliko od vas gre za en teden na smučanje?

Ne da ne bi bilo drena na smučiščih, ampak da bi bile nastanitvene kapacitete počitniško zasedene dlje časa.

Precej let nazaj smo imeli zimske počitnice dolge dva tedna, en teden se je prekrival, je bilo super.
Par let nazaj (tri, štiri?) so uvedli skupen termin za celo Slovenijo, pa so se hotelirji in žičničarji močno razburjali zaradi tega in so ponovno uvedli dva termina.


In zdaj se jim to fuuul pozna, a ne? 🙂

Meni se to zdi pametno. Mi smo se recimo en dan prejšnji teden, zelo lepo nasmučali na Krvavcu, brez gneče. Ta teden to ne bi bilo mogoče, ker so vrste pred vlečnicami. Ta teden pa recimo na Rogli ni takšne gneče, kot bi bila, če bi tudi mi imeli počitnice.

Meni je to ok, ker večina žensk pri nas v službi hoče imet takrat, ko so počitnice, dopust. Vse hkrati pa ne morejo imet. In ker so ene iz LJ konca, druge iz našega konca. Se dopusti lepo porazdelijo.

Pa še dopust v službi si lažje razdelimo.


HM, Torej je dovolj prostora, samo razporediti bi se morali? Tistim, ki imate denar za smučanje torej niti ni tako pomembno, a ne? Greste pa v A ali pa I?
Edina uporabna vrednost je torej lažja razporeditev dopustov.

da so kapacitete (toplice, smuka, obala..kamorkoli se pač dopustniki odpravijo) čim bolj polne 2 tedna. Sicer so overbooked en teden in potem “suša” z rezervacijami in potrošnjo.

To je predvsem zato, da ne bi prišlo do večjih izgredov v A ali I med štajerci in ljubljančani. Na katerokoli smučišče greš v tem času, je polno Slovencev. Kdor pač nima denarja, ne smuča niti v Kranjski Gori.

Še najbolje pa je, če preskočiš oba termina, otrok, ki se šola vzame tistih 5 “ministrovih dni” in je smučišče manj zasedeno in še strošek enotedenskega smučanja je -30 do 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Pa saj imajo v Avstriji in Nemčiji enako razdeljene počitnice po deželah.
Tudi zato,da so počitniške destinacije dlje polne.

Včasih je bilo zaradi turizma pa je tako ostalo. Pač da so bili hoteli pollno zasedeni vseh 14 dni, ne pa samo 7 dni. Se turisti pač razporedijo ter je prostora za vse dovolj. Če bi vsi hoteli iti v istem tednu v isti hotel, bi marsikdo ostal brez sobe.

New Report

Close