Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek študenski boni

študenski boni

MI prosim kdo razloži kako je z boni prehrane, ki pripadajo študentu. Vsak študent dobi npr. 20 bonov na mesec za katere mora odšteti ne vem koliko Eur ali so ti boni zastonj?

Vsak študent dobi en bon za vsak delovni dan. Dobiš jih zastojn (to je denar, ki ga država namenja za bone, ko sem jaz študirala, je bilo cca 2,80€ na dan). Ker pa seveda redko kje dobiš kosilo za ta denar, moraš skoraj povsod nekaj evrov doplačati, torej daš bon + 3 evre ali kaj podobnega. Bone dobiš elektronsko naložene in z njimi plačaš s telefonom.

Se strinjam z zgornjim, ampak en popravek, lahko koristiš 2 bona na dan, razlika med njima mora biti 4 ure. Ampak bonov imaš kolikor je delovnih dni v mesecu, torej če redno koristiš 2 na dan jih imaš za približno pol meseca. Pa še to, večinoma lahko bone koristiš vse dni v tednu, od 8 zjutraj do 20.ure.
Je pa vse s telefonom, kličeš na 1808 in ti ‘porabi’ bon. Izkazuješ pa se z osebno ali študentsko.

nova
Uredništvo priporoča

Poglej na studentska-prehrana.si Cene za doplačilo so različne, ponekod ni treba nič doplačat, ješ zastonj (oz plača ti država). V večini lokalov pa je res potrebno doplačilo. Se pa moraš najprej iti vpisat na eno od točk, ki so naštete na spletni strani. Vpis ti potem velja do konca šolskega leta. Pa še to: če bonov v tekočem mesecu ne porabiš, se ti dva meseca prenašajo naprej, nato izginejo.

Ko sem še jaz študirala, boni niso bili zastonj. 🙂

Odvisno iz kje si, v Ljubljani je od novega leta res skoraj vse za plačat, me je prav presenetilo ker sem poznala tistih par okrepčevalnic, kjer si dobil zastonj sendvič. Zdaj pa 60 centov doplačila. Pa je res da ni veliko, ampak ko sešteješ z bonom je to 3,20 za en ubogi sendvič? Še dobro da sem veliko v Mb, tam majo ponudbe..

Aha hvala, študirala bom v Mb

Kaj pa greš študirat, če smem vprašat?

New Report

Close