Starševski čvek

Gin tonic

Default avatar
Spomnila sem se te pijače iz svoje mladosti. Kateri gin in kateri tonic uporabite?
Tonic bom verjetno nabavila kar meni znan Schweppes tonic water, kaj pa gin? Trg je sedaj poln vsega ...
Default avatar
Imam zelo rada tonik in sem prejšnji teden v Sparu poskusno kupila Fentimans Premium Indian Tonic Water. Takole piše na priloženi vizitki: ... proizvodnja vključuje gnetenje, infuzijo (poparek) ingverjevih korenin, fermentacijo, hlajenje ter centrifugo. Nastala tekočina se zmeša z našimi že pridobljenimi ekstrakti, sladkorjem ter dodatno mešanico zelišč tik pred polnjenjem.
Moram reči, da je zelo dober, a precej drag.
Default avatar
Pazi na zdravje, čuvaj jetra. Ne pij.
Default avatar
beefeater
tonik pa schweps
Default avatar
Za okusen gin tonic toplo priporočam tonike fever-tree - okus s schweppsom je neprimerljiv. Pri ginu pa je moje pravilo, da ga ne kupim pod 20 evrov, vse ostalo je stvar okusa. Monkey 47, Martin Miller's, Hendrick's.
Včasih smo pili schweppes + najcenejši gin, ampak ko enkrat okusiš, kakšen mora biti gin tonic, pa poskusiš še kakšne dodatke, ne moreš več nazaj.
Default avatar
Poskusi tonik z bitrom. Star okus po mladosti.
Že nekaj časa ne zasledim bitra pri nas. Lani sem ga prinesel 3 steklenice s Hrvaške.
Default avatar
Kateri fever tree? Gini so pa tudi kar neki malo london dry malo kar neki. Bi reku, da ste eden tistih, ki pojma nima, se pa radi hvalijo, da lahko zapravljajo. Drek bi pogoltnil, če bi ga gdo dovolj drago zaračunal.
Default avatar
Kateri fever tree? Gini so pa tudi kar neki malo london dry malo kar neki. Bi reku, da ste eden tistih, ki pojma nima, se pa radi hvalijo, da lahko zapravljajo. Drek bi pogoltnil, če bi ga gdo dovolj drago zaračunal.

Ne vem, kaj se tako peniš. Ali si zamerljiv ali pa resnično nimaš pojma. Fever-tree je brand, imajo pa več različnih tonikov. In res ni primerjave s Schwepsom, ki je samo gazirana pijača s cukrom. Gini pa tud, klasika ni primerljiva z gini za 5 EUR. Ne vem, zakaj je to tako čudno.

Enako je primerjati "dobri stari rum" iz juge, ki je obarvan s karamelo in odišavljen s kemijo (vsi ga poznamo od naših babic) s pravim kubanskim staranim rumom. Primerjave ni.
Default avatar
Gin monologue. Ni pri. Erjave z beefeaterjem.
Hendricks je dober, ampak naj bi se pil s kumarami in ne limeto/limono.
Default avatar
Probaj Gin mare + tonik 1724. Popolna kombinacija. Preverjeno.
Default avatar
Bombay saphhire!
Default avatar
Od vseh mi je najbolj všeč Broken bones. Zraven pa Fever-tree ali Schweppes.
Default avatar
Naj gin tonic kombinacija je gin bratinov in tonic od Pelicona.

Drugače je pa meni tudi všeč Broken bone in fever tree, od komercialnih pa bombay.
Default avatar
Laik13 je napisal/a:
Koga pa ti "nadiraš" tukaj po dveh letih??? Daj datum zadnje objave poglej preden te ego vrže:(
Default avatar
Je kdo probal Aviation Gin? Je dober? Za darilo bi ga dala če je ok
Default avatar
Ironija, da ga še nikoli nisem pila :). Letos pa bom! :)
Default avatar
V sparu imajo tudi en gin Bobby's, priporočam.