Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek selim se v blok

selim se v blok

Celo življenje živim v hiši, zdaj se selim v blok. In ko berem tu gor, kaj vse dozivljate blokovci, me postaja groza.
Je res tako hudo? Sploh kdo v bloku živi mirno življenje ob normalnih sosedih?

Bereš o “moji” konjušnici?
Ni tako grozno, mi smo se nekajkrat selili, imeli kar nekaj zgornjih sosedov in tile zdaj so res ekstrem. V prejšnjem stanovanju je bilo nad nami 6-10 delavcev enega gradbenega podjetja, tudi ko jih je bilo 10, so bili tihi kot miške, edino v kopalnici se je slišalo, kako dolgo teče voda, ko so se tuširali, ampak to ni moteče.

Traja, da se navadis.

Zelo odvisno od prebivalcev v bloku. Pri nas je popoln mir in razen enega kadilca, ki kadi marihuano vsak dan (smrdi po celem bloku) ni nic posebnega.

Nasvet – ne zapletaj se v vsako stvar, ki te moti. Samo otezila si bos zivljenje.

Tudi o tem, ja. Saj so kar naprej teme o nemogočih sosedih, podivjanih otrocih, glasnem vrtanju, kajenju, praženju čebule…
Človek dobi vtis, da se v bloku sploh ne da normalno, mirno živeti.

Ker stanovanje še kupujem – imate kak nasvet, kako zvedeti v naprej za vse mogoče težave? Lastnik mi bo to gotovo zamolčal.

Odvisno je od osebe do osebe. Mene recimo vse moti, mojega moža nič.
Tako da če si občutljiva na zvoke, boš imela težave, če nisi, ne boš.

Ja, sem občutljiva. :(((

Ja, sem občutljiva. :((([/quote]

Potem izbiraj popolnoma neobnovljeno stanovanje v bloku iz 80-ih, ker v teh blokih je izolacija dobra, ko boš pa obnavljala, dodaj še dodatno izolacijo.

Nočem te strašit, ampak jaz sem recimo zelo občutljiva na hrup in sem se že nekajkrat selila in povsod me je nekaj motilo. Tako da poskušam odmislit te zvoke, ker sicer se mi bo zmešalo.

Boš imela težave, definitivno, ker je že pristop napačen. Kako boš vrtala potiho recimo? Kajenje moti le bolane osebke (bolane namerno, da me ne napadejo slovenistični policiji), tudi otroci se slišijo, normalno, saj so živi osebki, ne zlate ribice, če boš imela srečo, boš lahko spremljala tudi seks tako rekoč v živo, pa kakšen izpad psihične sosede:))), ampak ne zamenjam za hišo, never. Konec koncev, saj tudi, če bereš zgodbe ljudi, ki pa živijo v hišah, ni ravno super tam, mar ne? Pa se kregajo zaradi hruške, ki raste čez mejo, pa njihov maček hodi na vaš vrt, pa smeti mečejo čez ograjo, pa njihov pes laja, pa non-stop žar gonijo…….

Če sosedje povzročajo nočni hrup, če imajo verižno kadijo ( cigarete, marihuano), in če si v neposredni bližini vsega tega, miru ne boš imela. Po blokih je veliko mamil, sumljivih ljudi, rzanorazne stvari se dogajajo, Ljubljana je res zafrknjena, tega sranja je veliko po tem mestu….Srečno pri tem, da najdeš miren dom.

“Kajenje moti le bolane osebke ” ??? Kaj takega lahko izjavi samo nekdo, ki je sam umsko bolan. Cigaretni dim na svojem balkonu, od nekoga drugega, NI normalen in je vznemirjanje ljudi okoli sebe. Tujci so cigaretni dim v stanovanjskih blokih že prepovedali, ta država je še na prenizkem mentalnem nivoju, da bi nekatere stvari resnično razumela.

” no ja”

preberi si samo eden od mnogih sloganov, zakaj je cigaretni dim v bloku, v tujini, prepovedan, slogani so naprimer ” skupna stavba, skupni zrak”, ” zaradi zdravja vseh, cigaretni dim prepovedan “in tako naprej.

1. http://www.nvsaa.org/clientuploads/images/NoSmokingAptv1.jpg
2. http://themetricmaven.com/wp-content/uploads/2012/12/IRT-8-No-Smoking-Rick-Yemm.jpg
3. http://www.simcoemuskokahealth.org/images/default-source/draw-tobacco/sfh-decal.png?sfvrsn=2

sicer pa je ta tematika provokacija in zafrkancija, nobena normalna oseba ne bi pisala, da gre iz svoje hiše v neki smrdljivi blok haha

O madona, jst imam pa prav lepe spomine na zivljenje v bloku… in to center Lj na Poljanski. Sicer je ze nekaj let od tega, ampak je bil mir, sosedje tolko prijazni, da se do danes ne morem verjet.. je bilo nekaj marihuane v bloku ampak ni blo motece, nad nami je bil tip, ki je igral klavir, pa tudi ni blo motece, edino ko si je dobil punco z otrokom je bilo malo zoprno, ker tisto puncke nikakor nista mogla umiriti, ko sta jo opozorila naj neha skakat je bil pa jok in stok , uglavnem otrosko izsiljevanje ob prepovedi. To je bilo ponavadi samo cez vikende. Drugace res… same pozitivne izkusnje, pa smo tudi prisli iz hise v blok in se zdaj ko smo nazaj v hisi kdaj pogresam blok, moje sosede s katerimi sem klepetala itd… je pa treba bit malo prilagodljiv, prijazen. Ce te vse zmoti zna biti pa res bolj tecno 🙂

o seveda, imaš prav, nobena oseba se ni nikoli, nikjer na svetu, v vsej zgodovini človeštva (ok, odkar gradijo stanovanjske bloke), ampak skratka res nikoli selila iz hiše v blok. (obratno mogoče, ajd to že, ampak še to rajš ne.)
enkrat hišov’c, za vedno hišov’c. in enkrat blokov’c, za vedno blokov’c.
to tako je. in drugače ne more biti.
da ne bo kdo mislu.

Za tebe sem že vedela, da imaš svoje finte, da pa spadaš v skupino omejencev, ki nalašč delajo slovnične napake, si pa vseeno nisem mislila.
p.s. zakaj že misliš, da kajenje ne bi smelo motiti nikogar?
Veš kdo je zame bolan, tisti, ki kadi!

Verjamem, da ti svoje blokovske zakajene luknje ne bi menjala za hišo, saj niti ne moreš. kako pa naj en revez, ki zagoni pol plače, da se lahko omamlja kot ti, pride do hiše? Pa če bi jo podedoval, bi jo takoj zapravil.

Verjamem, da ti svoje zakajene blokovske luknje ne bi menjala za hišo, saj niti ne moreš. Kako pa naj nekdo, ki zagoni pol plače, da se lahko omamlja kot ti, pride do hiše. Če bi jo podedovala, bi jo takoj pognala.

Haha v kateri pravljici pa ti zivis… v zivljenju pridejo tudi situacije, katerim se je treba prilagajat in podobno.

Jst sem enkrat tle ze napisala, da, ce se vam se ni zgodilo to se ne pomeni, da se ne bo oz. da to ne obstaja… enkrat si gor, drugic si dol. Vecinoma so tukaj izvzeti tisti, ki imajo starse, ki jih pedenajo spredi pa zadi in so jim na razpolago kadarkoli. Nekateri tega nimamo/jo.

Jaz sem se preselila iz hiše v blok.

Super. Ker živeli smo v po vašem idealno. V “mali hišici na samem – v gozdičku.

Ma nemoj. Dokler si otrok še gre, kasneje pa ne več. Daleč do ceste, ko je bil sneg gaziš ko mona do šolskega avtobusa. Nobenih krožkov popoldan. Kino projekt kdo bi te lahko odpeljal. In pripeljal. Kaj da me ata čaka ali da pride nazaj pome. V obeh primerih izguba časa.

Prijateljice nobene na obisk – je predaleč.

Zdaj grem samo za počitnice in nimam nobenih želja tam ostati dlje časa.

Smo pa bili povabljeni na zabavo ob vselitvi v hišo k znanki. Ja madona. Bila je zabava, pa je bil hrup avtomobilov ( bližina ceste ) tako moteč, da ga še glasba ni zmanjšala.
Hvala lepa za tako hišo, kjer oken ne moreš imeti odprtih, ker ti avtomobilski hlapi not rinejo.

Vsi dilerčki, ki sem jih poznala so prihajali s podezelja. Iz hišic, ki so jih njihovi starši podedovali in, ko so prodali še zemljo in kmetijske stroje si je njihova mladina doma postavila rastlinjake, in ko to ni bilo več dovolj kul so začeli trgovati s trdo drogo.
Ja, kmečki vnuki so to bili, danes večinoma pod zemljo in v komunah.

Samo ne blizu magistralnih želežniških prog ? Kilometre stran!!!! Skrit se za hrib.
Jesenice-Zagreb
In
Dunaj -Trst

Blokovski mir je odvisen samo od uvidevnosti ljudi, ki v njem živijo.
Pri nas je precej mirno. danes tako zelo, da imam občutek, da sem v majhni hišici na samem.
Pa so tu tudi otroci, pa mladina, pa tudi se kdaj kaj obnavlja in vrta in ropota. pa tudi kak cigaretni dim pride v sobo, takrat pač zaprem okno in luftam kasneje. Edino poleti mi je moteč močen vonj kuhanja, dušenja, ki se že dopoldne širi naokoli bloka. Pa ne moreš luftat, ne da bi ti v stanovanju smrdelo po sosedovem golažu hehe…

A mimo bloka pa ne vozijo avtomobili? A je blok na gmajni?

Tudi o tem, ja. Saj so kar naprej teme o nemogočih sosedih, podivjanih otrocih, glasnem vrtanju, kajenju, praženju čebule…
Človek dobi vtis, da se v bloku sploh ne da normalno, mirno živeti.

Ker stanovanje še kupujem – imate kak nasvet, kako zvedeti v naprej za vse mogoče težave? Lastnik mi bo to gotovo zamolčal.[/quote]

Glede nakupa stanovanja bi jaz bila pozorna na:
– v katerem štoku je stanovanje
– kam je obrnjeno stanovanje (samo ne na sever)
– da ima če je le možno prostore vsaj na dveh koncih bloka napr V-Z ali S-J (lažje prezračiš prostor)
– da je zgrajen pred 1980 kot ti je že nekdo svetoval
– da je poraba vode po števcih (ti se morejo menjat vsake tolko časa pa niso poceni)
– da je blok že adaptiran fasada, streha, okna na stopnišču, stopnišče
– da ni vlage – vprašaš naključno srečano bodočega sosedo ali soseda, še bolje prestavnika vhoda
– da ni faraoknk 🙂
– število stanovanj z starostniki
– po možnosti etažna centralna kurjava
– parkirni prostor
– če stanovanje ni bilo adaptirano izračunaj strošek adaptacije …okna, tla, kopalnica…
– naj ti pokažejo dejanske stroške za celo leto (pazi nekaj se računaštevcih, po osebah nekaj po kvadraturi)
– energetska izkaznica
Glede na to, da si občutljiva idi na ogled v času, ko predvidevaš, da bi morebitni zgornji razgrajači bili doma in ne v vrcu ali šoli 🙂

V bloku pa je Hišni red, ki bi se ga naj vsak držal…tam je napisano od ruženja itd… vse…mora bit v pogled na vidnem mestu.
Če boste adaptirali obvezno nalepi na vrata ali oglasno desko da boste dne tega pa tega adaptirali stanovanje in da se opravičujete za nastali hrup…prav tako ob kakih RD čagah….
Zavedat se moreš, da ne boš več sama in se bo mogoče našla kakšna oseba ki ji nebo kaj pasalo, da počneš, sprejmi in probaj popravit spremenit, drugače boš imela sovražnika…no to že tako ali tako iz foruma veš…
Sestanki…idi, da spoznaš nove sostanovalce, da izveš več o načrtih, težavah…itd…sodeluj pri odločanju…

New Report

Close