Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne ločujem bioloških smeti dokler mi ne dajo zastonj vrečk

Ne ločujem bioloških smeti dokler mi ne dajo zastonj vrečk

Nimam denarja za te vrečke. Naj mi jih dajo zastonj pa bom ločevala. Do takrat naj se pa slikajo!

Pa naj gre k vragu ta naša zemlja, pa je, a ne? Ti je itak ne boš več prav dolgo tlačila….


Kdo ti je rekel, da moraš bio odpadke odmetavati v vrečkah?
Streseš odpadke v kontejner, vrečko pa zabrišeš v tistega za embalažo.


Kdo ti je rekel, da moraš bio odpadke odmetavati v vrečkah?
Streseš odpadke v kontejner, vrečko pa zabrišeš v tistega za embalažo.[/quote]

Točno tako.

Na koncu pa vse skup zmečejo. Od 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zbranih smeti jih manj kot 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} klasificirajo.


Kdo ti je rekel, da moraš bio odpadke odmetavati v vrečkah?
Streseš odpadke v kontejner, vrečko pa zabrišeš v tistega za embalažo.[/quote]

Embalažo streseš v kontejner in ti ostane vrečka za naprej.

Biološke odpadke zbiraj v kanglici ali čem podobnem in potem streseš v smetnjak ter splakneš. Ne rabiš vrečk, joj.

Ja, 14 dni šparaj kosti in vso svinjarijo v kantici v kuhni pod mizo. Če ti začne smrdet pa nesi sosedu v kanto!
Mislim, oprostite. Kdor se s tem za(je)bava doma – adijo pamet. Pobirajo pa to na 14 dni?? Poleti, ko je zunaj 30 stopinj??
Bruh! RES! Kako se pa meni to grauža!! Fak, nočem niti mislit!

Ja, 14 dni šparaj kosti in vso svinjarijo v kantici v kuhni pod mizo. Če ti začne smrdet pa nesi sosedu v kanto!
Mislim, oprostite. Kdor se s tem za(je)bava doma – adijo pamet. Pobirajo pa to na 14 dni?? Poleti, ko je zunaj 30 stopinj??
Bruh! RES! Kako se pa meni to grauža!! Fak, nočem niti mislit![/quote]

Kosti niso bioloski odpadek.

Pri nas dajemo v vrecke od kruha. Drugace pa nihce nima to 14 dji v kuhinji. To kantico prazjis na nekaj dni. Komunala pa obicajnonto prazni na 14 dni poleti pa en teden

Tistmu, ki meče biološke smeti v kontejner z navadno vrečko vred bi jst te smeti pred vrati stresel, pa vrečko obesil na kljuko.

Hecno ne, kako moramo kumunalam vse pripraviti, oprati kozarce, splahniti jogurte, ločevati, sortirati, pri nas so nam cel eko otok premaknili v sosednjo vas, da morem ja z avtom odpeljati papir in steklo. In za vse to nam še mastno zaračunajo. Po drugi strani pa papir in ostale surovine prodajo!
Še bolj bizarno pa je, da pri vseh teh opravilih za pripravo odpadkov porabiš še več vode in energije in tudi to se pozna na položnicah. Zato se ne čudim, da čedalje več ljudi odpadke zažiga v pečeh za centralno.
Glede osnaževanja pa še to. Vsi jemo pomaranče, mandarine, banane. Zadnjič mi ena razlaga, ja jih pred uporabo opere pod toplo vodo, da spere pesticide in konzervanse. Hmm, ampak kam pa gre ta odpadna kontaminirana topla voda?
Po drugi strani pa ne morejo proizvajalce prisilit, da bi nalepili etikete na kozarce na tak način, da se dajo tudi odlepiti na hitro, kajti ene namkaš celo noč pa ne odstopijo. Kaj narediti s papirjem, ki je prevlečen s plastiko?

To da so preselili ločevanje so naredili zanalašč,da ljudje ne bi obogateli za nekaj evrov na leto.

Pametni tisti,ki odvažajo v avstrijo materiale.

Drugače pa poznam ljudi,ki imajo hiše,si izkopajo jamo in not mečejo hrano,prekrivajo z zemljo,natsane zelo naraven zdrav kompost oziroma naravno domače polnovredno gnojilo.Pa jih porabijo za rože okoli hiše ali pa vrt ali pa zelenjavni vrt.

To da so preselili ločevanje so naredili zanalašč,da ljudje ne bi obogateli za nekaj evrov na leto.

Pametni tisti,ki odvažajo v avstrijo materiale.

Drugače pa poznam ljudi,ki imajo hiše,si izkopajo jamo in not mečejo hrano,prekrivajo z zemljo,natsane zelo naraven zdrav kompost oziroma naravno domače polnovredno gnojilo.Pa jih porabijo za rože okoli hiše ali pa vrt ali pa zelenjavni vrt.[/quote]

Jaz kompostiram že vsaj 25 let. 😉

To da so preselili ločevanje so naredili zanalašč,da ljudje ne bi obogateli za nekaj evrov na leto.

Pametni tisti,ki odvažajo v avstrijo materiale.

Drugače pa poznam ljudi,ki imajo hiše,si izkopajo jamo in not mečejo hrano,prekrivajo z zemljo,natsane zelo naraven zdrav kompost oziroma naravno domače polnovredno gnojilo.Pa jih porabijo za rože okoli hiše ali pa vrt ali pa zelenjavni vrt.[/quote]

Jaz kompostiram že vsaj 25 let. ;)[/quote]

Pri nas je v veljavi sistem represije in kaznovanja. V tujini na primer tisti, ki kompostirajo, dobijo popust pri plačilu komunalnih storitev, se pravi, so nagrajeni za to. Pri nas pa, plačuj, dokler ne pljuvaš kri, nato pa še malo.


Kdo ti je rekel, da moraš bio odpadke odmetavati v vrečkah?
Streseš odpadke v kontejner, vrečko pa zabrišeš v tistega za embalažo.[/quote]

Sploh ni res.
Lj Snaga pravi – raje v ne-bio vrečki, kot brez vrečke. V tem primeru priporočajo tanke vrečke od sadja, zelenjave.

Tako je. Snaga hoče bio odpadke v vrečkah in ne prosto stresene v kanto.
Če ne verjamete, jih vprašajte. Meni je bilo tudi čudno, pa so mi odgovorili kot piše zgoraj – uporabite vrečke za sadje in zelenjavo.

Spet veš več kot komunalci.
Aja – kdaj mi prideš smeri pred vrata strest?

Jaz jih mečem v papirnatih vrečkah.


Kdo ti je rekel, da moraš bio odpadke odmetavati v vrečkah?
Streseš odpadke v kontejner, vrečko pa zabrišeš v tistega za embalažo.[/quote]

Sploh ni res.
Lj Snaga pravi – raje v ne-bio vrečki, kot brez vrečke. V tem primeru priporočajo tanke vrečke od sadja, zelenjave.[/quote]
Kako nenavadno. Pri nas (Primorska) na kontejnerju izrecno piše brez kakršnih koli nerazgradljivih vrečk. Te biološke smeti naj bi šle direktno v kompostiranje. Naj bi.

Sploh ni res.
Lj Snaga pravi – raje v ne-bio vrečki, kot brez vrečke. V tem primeru priporočajo tanke vrečke od sadja, zelenjave.[/quote]
Kako nenavadno. Pri nas (Primorska) na kontejnerju izrecno piše brez kakršnih koli nerazgradljivih vrečk. Te biološke smeti naj bi šle direktno v kompostiranje. Naj bi.[/quote]

Da so razlike med občinami še nisi slišala?
Ko se je v Ljubljani začelo ločeno zbiranje odpadkov sem tudi jaz striktno pazila, da v bio odpadkih ni končala nobena vrečka. Odpadke sem iz vrečke stresala v rjav zabojnik, vrečko pa med embalažo. Po kakem mesecu vestnega ločevanja me je na zabojniku pričakalo obvestilce, da je treba bio odpadke odlagati v vrečkah. Sem jim pisala mail, da si bio vrečk pač ne morem privoščiti, saj sem bila takrat brez službe in naj mi povejo alternativo. Odgovor je bil tak, kot ga navajajo že zgoraj – odlagajte bio odpadke v tankih vrečkah za sadje, ali v papirnatih vrečkah od kruha.

saj niso potrebne vrečke. lahko vsuješ.
lahko pa mečeš v navadne vrečke.

po domače povedano, pa si eno veliko govedo.


Kako nenavadno. Pri nas (Primorska) na kontejnerju izrecno piše brez kakršnih koli nerazgradljivih vrečk. Te biološke smeti naj bi šle direktno v kompostiranje. Naj bi.[/quote]

Da so razlike med občinami še nisi slišala?
Ko se je v Ljubljani začelo ločeno zbiranje odpadkov sem tudi jaz striktno pazila, da v bio odpadkih ni končala nobena vrečka. Odpadke sem iz vrečke stresala v rjav zabojnik, vrečko pa med embalažo. Po kakem mesecu vestnega ločevanja me je na zabojniku pričakalo obvestilce, da je treba bio odpadke odlagati v vrečkah. Sem jim pisala mail, da si bio vrečk pač ne morem privoščiti, saj sem bila takrat brez službe in naj mi povejo alternativo. Odgovor je bil tak, kot ga navajajo že zgoraj – odlagajte bio odpadke v tankih vrečkah za sadje, ali v papirnatih vrečkah od kruha.[/quote]
Ne, nisem vedela, da se pravilniki o odlaganju smeti med občinami tako zelo konkretno razlikujejo. V bistvu sem celo mislila, da zbiranje odpadkov urejajo predpisi na višjih ravneh kot so občinske.
Me pa zanima, če gredo bio odpadki, zbrani v teh plastičnih vrečkah, res v kompostiranje. Ker v tem primeru si ne znam razložiti zahteve po plastičnih vrečkah, saj to predstavlja nepotrebno dodatno delo v primeru kompostiranja.

Spet veš več kot komunalci.
Aja – kdaj mi prideš smeri pred vrata strest?[/quote]

Če bi delal v komunali, sam pozabil napisat in, če piše, da se meče brez vrečk te smeti, službeno bi verjam, da to naredil, prišel bi pred tvoja, (seveda, če bi vedel kdo si) vrata v komunalni uniformi med delavnim časom, to naredil, ti bi bil penast, ko bi to videl, bi me napadel, jst se bi samo branil, za tepst tud nism neki levak, torej prišla bi policija, jst bi, doživel napad na delavnem mestu, tožil tebe in podjetje, pa bi še odškodnina padla, hehe, moj izgovor na sodišču bi bil, da sem samo odnesel dokaz za tabo domov, da si nepravilno odvrgel smeti, privat se mi ne bi dalo spodjebavat z nekom zaradi mojega ali tvojega metanja smeti v kontejnerje.
Enkrat sem avto parkiral na mestu, ko kamion, ki pobira smeti ni mogel mimo v popoldanskih, (v centru Lj., osebni so komot mimo vozili) urah, sploh nisem vedel, da tud popoldan pobirajo smeti in so mi komunalci namazali vse kljuke z mastjo na avtomobilu, sprava sem bil besen, pol sem jih pa razumel. To sem napisal zato, da veš, da te znajo, če hočejo dobro cepit.
Videl sem pa tudi ljudi, ki prebirajo in sortirajo te smeti, jebejo ježa za to plačo in, če že, jim vsaj v okviru svojih možnosti rade volje omogočim čim manj sranja za ta denar, ki ga dobijo.

No tega pa nisem vedel. Zveni mi precej čudno, a grem preverit.

New Report

Close