Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek hernija-dober ortoped

hernija-dober ortoped

Živijo,
zanimajo me vaše izkušnje glede hernije diskusa.
Lp

Samo en nasvet – ne hodi k ortopedu, definitivno pojdi k nevrokirurgu. Ortopedi naj imajo kolke, kolena, rame,… Hrbtenica in glava pa sta pri nevrokirurgih.

To je moj nasvet, sem po opeaciji harnije, napravil ortoped, ob tem prerezal misico, ki je atrofirala… Raje ne govorim kaj vse prestajam in govora je o ponovni operaciji. Definitivno ne bom sla pod noz ortpeda.

Hvala za deljenje svoje izkušnje. Zdravnica mi je dala napotnico za ortopeda, zdaj pa ne vem, kaj naj. Ali kdo ve tudi, ali je za vsako hernijo potrebna operacija, ali ne?
Žal mi je, da se vam je to zgodilo in vam želim hitro okrevanje. 🙁

poglej tudi sorodne teme, o herniji debatiramo kar pogosto

Sorodne vsebine

Logotip Hernija L4 – L5
Logotip diskus hernija
Logotip hernija diska L5 S1
Logotip ortoped, nevrolog – diskus hernija
Logotip ortoped…ne moreš verjeti

Operacija je zadnja moznost, ko postane nevzdrzno. Pa tudi ni nujno, da je potem bolje, lahko je celo.slabse. Tudi jaz bi sla raje nevrokirurgu, delajo z zivci in so previdni in natancni, ortopedi pa so bolj mesarji.

Ortopedi so bolj “mesarji”? Torej si predstavlja, da ima pujska pred sabo? :)) Jaz bi tebe dala, da koga operiraš, bi se prej pokakal/a od strahu. Pa brez zamere, ampak res upam, da tega ni kak ortoped prebral.

Res pojdi k nevrokirurgu ne k ortopedu!

Pojdi k nevrologu dr. Matosu na nevrološko kliniko v LJ.

Ne, ni vedno potrebna operacija. Jaz sem imela delni zdrs medvretenčne ploščice.
Nazaj v življenje me je spravil odličen fizioterapevt http://fizioterapija-fuchs.si/
Zelo priporočam!

Ne, ni vedno potrebna operacija. Jaz sem imela delni zdrs medvretenčne ploščice.
Nazaj v življenje me je spravil odličen fizioterapevt http://fizioterapija-fuchs.si/
Zelo priporočam!

zakaj pa potem dajejo napotnice za ortopeda? a nič ne vejo?

Zanimivi nasveti tule gor. Ena pravi, da so ortopedi samo mesarji, druga pa bi problem resila z navadnim fizioterapevtom, ki je sicer precej znan. Se sreca, da ne hodim po nasvete sem gor.

Na pregled pejdi k ortopedu, operiraj pa se (ce bo potrebno) pri nevrokirurgu 🙂

Ni “bi problem rešila z navadnim fizioterapevtom”. Sem ga rešila samo z dobrimi, pravimi vajami – s pomočjo odličnega fizioterapevta. Avtorica sprašuje, če je vedno treba bit operiran. Ne ni treba vedno!!
Je res, da mi je nevrokirurg rekel, da sem imela srečo. Ja, hvala Bogu, srečo sem imela.
Ampak IMELA SEM hernio disci.
Kaj boš zdaj povedala?

Ni “bi problem rešila z navadnim fizioterapevtom”. Sem ga rešila samo z dobrimi, pravimi vajami – s pomočjo odličnega fizioterapevta. Avtorica sprašuje, če je vedno treba bit operiran. Ne ni treba vedno!!
Je res, da mi je nevrokirurg rekel, da sem imela srečo. Ja, hvala Bogu, srečo sem imela.
Ampak IMELA SEM hernio disci.
Kaj boš zdaj povedala?[/quote]
Narobe. Hernio disci imas se vedno, samo simptome si ublazila s fizioterapijo. Toliko si okrepila misice, da ti hernia (za1x) ne dela tezav. Kar je super in pohvalno.Ampak resila se je pa nisi. To s fizioterapijo ni mozno.

Ni “bi problem rešila z navadnim fizioterapevtom”. Sem ga rešila samo z dobrimi, pravimi vajami – s pomočjo odličnega fizioterapevta. Avtorica sprašuje, če je vedno treba bit operiran. Ne ni treba vedno!!
Je res, da mi je nevrokirurg rekel, da sem imela srečo. Ja, hvala Bogu, srečo sem imela.
Ampak IMELA SEM hernio disci.
Kaj boš zdaj povedala?[/quote]

Tole, kar je napisal tale spodaj. Hernia ti je ostala. Vem dobro kaj pisem.

Ni “bi problem rešila z navadnim fizioterapevtom”. Sem ga rešila samo z dobrimi, pravimi vajami – s pomočjo odličnega fizioterapevta. Avtorica sprašuje, če je vedno treba bit operiran. Ne ni treba vedno!!
Je res, da mi je nevrokirurg rekel, da sem imela srečo. Ja, hvala Bogu, srečo sem imela.
Ampak IMELA SEM hernio disci.
Kaj boš zdaj povedala?[/quote]

Tole, kar je napisal tale spodaj. Hernia ti je ostala. Vem dobro kaj pisem.[/quote]

Nič ni ostala. Tisto, kar je gledalo ven, se je posušilo, notri se je obnovilo. Na vprašanje nevrokirurgu, če se lahko ponovi, sem dobila odgovor, da lahko čez pol ure ali pa nikoli več. Verjamem, da se s pravilnimi aktivnostmi lahko izognem ponovnemu obolenju.

Vazno, da te ne boli vec.

Nič ni samoumevno. Pri tovrstnih težavah lahko za vzdrževanje dobrega stanja največ naredi vsak sam.

Nič ni samoumevno. Pri tovrstnih težavah lahko za vzdrževanje dobrega stanja največ naredi vsak sam.[/quote]

Ne mislim se prepirat. Tega fizioterapevta poznam, reklamiranje mi pa ni vsec.

Tole, kar je napisal tale spodaj. Hernia ti je ostala. Vem dobro kaj pisem.[/quote]

Nič ni ostala. Tisto, kar je gledalo ven, se je posušilo, notri se je obnovilo. Na vprašanje nevrokirurgu, če se lahko ponovi, sem dobila odgovor, da lahko čez pol ure ali pa nikoli več. Verjamem, da se s pravilnimi aktivnostmi lahko izognem ponovnemu obolenju.[/quote]

Tudi meni je ortoped rekel, da se lahko samo sanira, kar traja nekaj mesecev. Jaz se nisem odlocila za operacijo, trenutno sem ok, grem se enkrat na mr, da se vidi na sliki, kaj je na stvari. Fizioterapija pri dobrem fizioterapevtu pa brez dvoma pomaga, tako protibolecinska terapija kot ustrezne vaje. Operacija na sreci ni vedno potrebna, jaz bi rekla, da je zadnja moznost, ker vcasih zal tudi po operaciji ni boljse.

Nič ni samoumevno. Pri tovrstnih težavah lahko za vzdrževanje dobrega stanja največ naredi vsak sam.[/quote]

Ne mislim se prepirat. Tega fizioterapevta poznam, reklamiranje mi pa ni vsec.[/quote]

Kdo se prepira? Strokovno odlično podkovan fizioterapevt, kar Fuchs definitivno je (osebna izkušnja), je tam zato, da ti pokaže prave stvari, vse ostalo je na nas samih.

Avtorica sprašuje po izkušnjah drugih, to sem povedala, nič več, nič manj.

Ne mislim se prepirat. Tega fizioterapevta poznam, reklamiranje mi pa ni vsec.[/quote]

Kdo se prepira? Strokovno odlično podkovan fizioterapevt, kar Fuchs definitivno je (osebna izkušnja), je tam zato, da ti pokaže prave stvari, vse ostalo je na nas samih.

Avtorica sprašuje po izkušnjah drugih, to sem povedala, nič več, nič manj.[/quote]

Pa ti je pomagal samo z vajami, ali pa je izvedel se manipulacijo? ☺ Nisi vsega povedala.

Kdo se prepira? Strokovno odlično podkovan fizioterapevt, kar Fuchs definitivno je (osebna izkušnja), je tam zato, da ti pokaže prave stvari, vse ostalo je na nas samih.

Avtorica sprašuje po izkušnjah drugih, to sem povedala, nič več, nič manj.[/quote]

Pa ti je pomagal samo z vajami, ali pa je izvedel se manipulacijo? ☺ Nisi vsega povedala.[/quote]

A ti bi dala prednost operaciji pred manipulacijo? A ves, da je operacija hernije klasicna ortopedska operacija, s kar konkretnim rezanjem in seveda tudi konkretnimi tveganji. Pa vsak ve, da po nobeni operaciji stanje ni enako kot pred boleznijo, poskodbo. Tako da vecina poskusa prej vse druge moznosti, ne vem, kaj bi bilo s tem narobe?

Kdo se prepira? Strokovno odlično podkovan fizioterapevt, kar Fuchs definitivno je (osebna izkušnja), je tam zato, da ti pokaže prave stvari, vse ostalo je na nas samih.

Avtorica sprašuje po izkušnjah drugih, to sem povedala, nič več, nič manj.[/quote]

Pa ti je pomagal samo z vajami, ali pa je izvedel se manipulacijo? ☺ Nisi vsega povedala.[/quote]

Tudi manipulacijo mi je naredil, ne spomnim se točno, ene trikrat mislim.
Sicer pa to naredim tudi sama. Vležem se na tla, stegnem eno roko pravokotno na telo, z drugo roko se primem pod koleno nasprotne noge in potegnem čez drugo nogo, kolikor gre. In še v drugo stran.
To, poleg ostale telovadbe za raztezanje hrbtenice in za krepitev “notranjega steznika” oz. vaje za stabilizacijo hrbtenice in medenice.
Dokler je huda bolečina pa seveda počivat, nič na silo.

New Report

Close