Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Kakšno imate mnenje o novem zakonu glede istosplonih partnerjev?

Default avatar

Novi zakon

Danes je začel veljati nov zakon, ki istospolnim parom omogoča sklenitev partnerske zveze, s katerim imajo iste pravice kot ostali hetero pari, razen posvojitve otrok.

Moje mnenje je, da je to korak naprej za to manjšino. Pustimo ljudem živeti, kakor želijo.

Kakšnega mnenja ste pa vi?

http://www.rtvslo.si/slovenija/istospol ... eze/415815
Default avatar

Chocolattt

Linka nisem odpirala, zakona ne poznam, ampak če se kdorkoli želi poročiti, naj se poroči...
Default avatar

briga me

kaj in kako se prčijo drugi, pa če to hočjo papirnato uredit!
Default avatar

Totalna zmaga

Totalna zmaga za homoseksualce in otroke v homoseksualnih zvezah:
Širijo se tudi obveznosti, tako da je odslej ena od dolžnosti preživljanje mladoletnega otroka partnerja, so zapisali na spletni strani ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti.
Kar pomeni, da lahko en homoseksualec posvoji otroka (kar je lahko že do zdaj), ko skleneta zvezo, pa otrok postane tudi od partnerja v smislu dolžnosti.

Cerkvene ovce so pa zadovoljne, ker se ne imenuje zakonska, temveč partnerska zveza, homoseksualci in njihovi otroci so pa itak dobili vse, kar so želeli.
Default avatar

enake pravice

Vsi ljudje bi morali imeti enake pravice, ne glede na spol, barvo kože, veroizpoved, narodnost, spolno usmerjenost ...
Default avatar

Odvisnokajinkako

moje mnenje:

boli me kur*c kaj delajo, dokler otroke prmir pustijo...
Default avatar

če pod

Odvisnokajinkako je napisal/a:
moje mnenje:

Če pod "pri mir pustijo" razumeš "en homoseksualec posvoji otroka, potem pa ob sklenitvi ta otrok postane tudi od drugega homoseksualca", potem ja, zdaj homoseksualci otroke pustijo pr mir. :)
Default avatar

če pod

moje mnenje:

Če pod "pri mir pustijo" razumeš "en homoseksualec posvoji otroka, potem pa ob sklenitvi ta otrok postane tudi od drugega homoseksualca", potem ja, zdaj homoseksualci otroke pustijo pr mir. :)
Default avatar

Nevenič

Podpišem, z dodatkom "vsi Slovenci".
Default avatar

Nevenič

Kar se nanaša na:
enake pravice » 24 Feb 2017 12:46
Vsi ljudje bi morali imeti enake pravice, ne glede na spol, barvo kože, veroizpoved, narodnost, spolno usmerjenost ...
Default avatar

Nevenič

Kar se nanaša na:
enake pravice » 24 Feb 2017 12:46
Default avatar

Odvisnokajinkako

moje mnenje:

Default avatar

Odvisnokajinkako

če pod je napisal/a:
moje mnenje:

poglej, nimam nič proti njim haha:) naj počenjajo kaj jim paše res boli me ****** kaj delajo, ampak ni mi pa kul da bi posvajali otroke in bi bili nato družina v kateri sta npr dva očeta in en otrok. Mogoče to v prihodnosti nekoč nebo tak tabu, ampak trenutno še družba ni pripravljena na to, in kdorkoli ki pravi da se iz tega otroka nebi norčevali (in ga s tem tudi zaznamovali) je idijot.
Default avatar

saj jih ne

moje mnenje:

preden bo tepcem kapnilo, kaj to pomeni, se bodo že namnožili.
Default avatar

Barca

če pod je napisal/a:
moje mnenje:

poglej, nimam nič proti njim haha:) naj počenjajo kaj jim paše res boli me ****** kaj delajo, ampak ni mi pa kul da bi posvajali otroke in bi bili nato družina v kateri sta npr dva očeta in en otrok. Mogoče to v prihodnosti nekoč nebo tak tabu, ampak trenutno še družba ni pripravljena na to, in kdorkoli ki pravi da se iz tega otroka nebi norčevali (in ga s tem tudi zaznamovali) je idijot.
Posvajali so lahko že zdaj, niso pa imeli drugih pravic ...
Default avatar

Fuj fej

Prvo kot prvo mi gre na bruhanje.

Ampak ok če se morajo poročit naj se ampak kar se pa tiče otrok , da bi jih ti čudaki posjvojevlai sem pa strogo proti.

Ampak logično zdaj so dobili ta zakon spet niso zadovoljni oni bi radi zdaj še več in več.

V glavnem na brhanje mi gre.
Default avatar

imperio

enake pravice je napisal/a:
bla bla bla
Default avatar

Odvisnokajinkako

Barca je napisal/a:
če pod je napisal/a:

no kolikor jaz vem, pri nas istospolna partnerja ne moreta posvojiti otroka? In tudi prav je tako.
Default avatar

česa ne razumeš

Fuj fej je napisal/a:
Prvo kot prvo mi gre na bruhanje.

Ampak ok če se morajo poročit naj se ampak kar se pa tiče otrok , da bi jih ti čudaki posjvojevlai sem pa strogo proti.

Ampak logično zdaj so dobili ta zakon spet niso zadovoljni oni bi radi zdaj še več in več.

V glavnem na brhanje mi gre.
posvajajo lahko že sedaj, samo ne kot par, ampak kot posameznik, torej morajo narediti dva koraka več.
Default avatar

motiš se

Barca je napisal/a:

no kolikor jaz vem, pri nas istospolna partnerja ne moreta posvojiti otroka? In tudi prav je tako.
lahko posvoji eden, potem pa drugi partner posvoji. samo malo več komplikacij je. Torej se motiš.