Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek DEPRESIJA-HUDI PROBLEMI !

DEPRESIJA-HUDI PROBLEMI !

Pozdravljeni !
Mi lahko kdo pomaga , ki je imel tezave z depresijo? Ali ste jemali tablete in katere? Ste imeli kakšne terapije ? Ali se dobijo na recept? Imam punco , ki je depresivna. Zgodba je kar zapletena. Že nekaj časa ima hudo bitko z depresijo. Začelo se je s strahovi iz otroštva. Posledice so vidne – nima volje do življenja, veliko negativnih misli , razmišljanje o samomoru , … Zelo težko jo spravim v dobro voljo . Vedno išče vzrok , da bi se kregala. Ko sva skupaj zgleda super in pomislim , da je bolje , ampak ko se ločiva je spet ista zgodba. RES JI ŽELIM POMAGATI ! Ne želim obupati , ker jo ljubim. Težko prenašam zavračanje in ne morem si predstavljati kako se počuti. Predlagam ji večkrat , da se nekam odpraviva na izlet , vendar ne želi. Sedaj jemlje antidepresive , ki naj bi bili na naravni osnovi. Učinki so vidni – slaba volja,agresivna postane itd. Res nimam idej kako pomagati. Mi lahko napišete vaše izkušnje? So stranski učinki res tako hudi , da želiš narediti samomor? To vpliva tudi name , ne morem je gledati kako trpi. Nočem prekiniti najine zveze zaradi tega.

Glej, ne moreš to kar tako na pamet vzet antidepresive. so na recept ja, vendar ni rečeno, da gre za depresijo ali samo depresijo, tako da je treba it vsaj k osebnemu zdravniku, morda pa bodo potrebni antipsihotiki ali kaj takega. Pomagat seveda se da in začetek so zagotovo zdravila tista, ki lahko pomagajo in bistveno spremenijo razpoloženje in tudi ne povzročajo odvisnosti v primerjavi s pomirjevali.

Nekoč sem imel tudi jaz eno tako punco – ni imela ravno depresije – je imela pa…neko čudno psihično stanje, ko je bila 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na polno srečna in 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ko je padla v neke vrste obdobje, ko je uteho iskala v hrani – neke vrste bulimija.

Moj nasvet? Če hočeš sam sebi dobro – pojdi stran. Vem da se sliši egoistično, ampak to kar sem jaz dal čez, ne bi priporočal nobenemu. Šele ko sem končal vezo in našel eno punco, z zdravimi temelji, sem spoznal kaj je sreča v življenju.

Ta bivša pa ima pri 40-ih še vedno probleme (z njo pa tudi njeni sedanji partnerji). Reševala jih je z duhovnostjo, ki pa jo je samo še bolj pahnila v dno. Skratka – takim ljudem partner NE MORE pomagati – lahko ji edino strokovno osebje ob predpostavki tablet (če je res hudo). In veliko dela na sebi! Pa ne ob pomoči raznoraznih šarlatanov, kristalov ali “duhovnih” svetovalcev…

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljen,

Najprej moram reci, da se res vidi koliko ti je do nje. Tezko je biti v depresiji, se tezje je pa gledati nekoga, ki je v depresiji. Najprej je pomembno eno – vecino teh stanj se da pozdraviti. Stanje ni brezupno.

Glede na to, da pravis, da ima samomorilne misli, menim, da so antidepresivi prvi korak. Ko dobi prave tablete, te lahko zmanjsajo simptome tudi 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Na trgu je vec antidepresivov, tako da bo mogoce morala poskusit vec kot ene. Pogosto se v prvih dneh/tednih simptomi lahko zacasno poslabsajo, vendar samo za kratek cas.

Poleg antidepresivov pa se terapija, psihoterapija, ce si jo lahko privoscita. Tako bo odpravila vzrok, poleg tega pa ima vecina terapevtov s klienti dogovor, da se jih poklice, ko je res hudo in se pojavi misel na samomor (ceprav bi morale tablete to odpravit). Terapija je super zadeva in prva izboljsanja se pojavijo ponavadi ze po parih terapijah.

Zelim ti veliko moci, tako tebi kot tvoji punci. Stvar je ozdravljiva ali vsaj obvladljiva. Vse dobro.

Se nekaj – moj moz je bil ob meni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ko sem pocasi lezla skozi brutalne terapije in vecno mu bom hvalezna za to. Ce se clovek trudi izboljsati stanje, potem ni ovire zakaj ne bi ponudil roke.

Najin zakon je prilezel cez mojo bitko in danes sva povezana prej kot kadarkoli prej.

Se strinjam , da ne more. Vendar pravi , da ji je enkrat zdravnica rekla da so te primerni , ze nekaj casa nazaj. Ni jih predpisala , ker bi lahko zgubila sluzbo. Dobila je podobne od prijatelja , ki jih je jemal. Čez glavo mam že vse.. cel večer poskušam , da bi jo opogumil in nic ni od tega.

Naj menja zdravnika, takoj.

Glede prepricevanja – sama si mora zeleti, je pa res, da je pri depresijo tezko videti korak naprej. Posedi jo, povej ji, da jo imas rad in da bi ji rad pomagal in da ji bos, ce bo pomagala sebi. Nastopi trdno in ne odstopaj.

Ni bila posiljena. Odraščala je v druzini , ki jo ni vzgajala in vedno se je sama z vsemi problemi soočala. Oče je popival in starša nikoli nista imela dobrih odnosov. Veliko hudega je pretrpela . Vse izhaja iz tega , da se je sama borila že kot otrok proti vsem. In nikoli ni povedala kaj jo muči. Vse drži v sebi.

Ni bila posiljena. Odraščala je v druzini , ki jo ni vzgajala in vedno se je sama z vsemi problemi soočala. Oče je popival in starša nikoli nista imela dobrih odnosov. Veliko hudega je pretrpela . Vse izhaja iz tega , da se je sama borila že kot otrok proti vsem. In nikoli ni povedala kaj jo muči. Vse drži v sebi.

Punca ima tezko preteklost, ni pa nujno da je taka tudi prihodnost.

Nimam srca. Ne želim se ločiti od nje. Vem , da je zelo dobra oseba in da globoko v sebi ne želi ostati sama. Težko ji je in najhujšega sovražnika ne bi pustil samega v takem stanju , kako naj potem njo? Vem da me to razjeda znotraj in me muči – s tem škodujem sebi. Ampak gojim upanje , da bo nekega dneva hvaležna , da je nisem pustil , ker bi naredila kakšno bedarijo. Zelo pozitivna punca je in ko ni v takem stanju je zelo optimisticna in svetuje drugim.

Lahko ji pomagas – ampak nastopi trdno. Naj ne mine se nekaj let v tem stanju. Za taka stanja obstajajo zelo ucinkovita zdravila.

Zaman trpi. Poskusaj jo spraviti k normalnemu zdravniku. Najprej to. Skupaj se dogovorita, da ji bosta pomagala in naredita nacrt. Najprej k zdravniku po antidepresive, potem pa dalje. Ampak mora tudi ona dati kaj od sebe, sam tega ne mores. Clovek se lahko samo sam resi, ti si ji samo opora.

Lahko ji pomagas – ampak nastopi trdno. Naj ne mine se nekaj let v tem stanju. Za taka stanja obstajajo zelo ucinkovita zdravila.

Zaman trpi. Poskusaj jo spraviti k normalnemu zdravniku. Najprej to. Skupaj se dogovorita, da ji bosta pomagala in naredita nacrt. Najprej k zdravniku po antidepresive, potem pa dalje. Ampak mora tudi ona dati kaj od sebe, sam tega ne mores. Clovek se lahko samo sam resi, ti si ji samo opora.

Verjetno je to letelo na moj post.

Točno tako sem razmišljal jaz pri moji bivši. Kot dobri samaritan. Good guy. In verjetno si. Žal pa se nimaš rad – če ne te to ne bi razjedalo in mućilo. Torej to počneš tudi iz egoizma (“upam, da mi bo hvaležna nekoč”).

Ne vem, koliko si star, predvidevam da mlajši od mene – in da nista dolgo v vezi. Če to drži – upoštevaj moj nasvet, če pa je veza že dolga (in je njena depresija blage oblike) in sta starejša od 35, potem pa – ja, stoj ji ob strani. Ampak še 1x – vprašaj se: ZAKAJ TE TO RAZJEDA?

Res je. Občasno imam občutek , da jo prenaša name. Tako nemočnega se počutim , ko jo gledam.

Kot sem že napisal jemlje nekakšne antidepresive na naravni osnovi. To traja zelo kratek čas in težko jo prenašam. Predlagam marsikaj in skuham , operem , vse naredim da se nasmeji , vendar nasmeh ne traja dolgo.

Predlagal sem terapevta in pravi , da ne vidi smisla. Bojim se da bo obupala , vendar v meni je moč za oba! Verjamem da lahko premaga težko obdobje , vendar ona ne.. ne vem kako naj jo pripeljem do tega da bo res obiskala terapevta in dojela da ni vse tako črno , kot ona misli. Resni pogovori ne pomagajo dosti , ker je izcrpana.

Zelo sem vesel , da sta premagala to obdobje. Upam , da bom tudi jaz nekega dne lahko nekomu svetoval in povedal svojo zgodbo , ter nekoga opogumil .

Nisem se primerno izrazil . Ne počnem to iz egoizma. Ljubezen , ki jo cutim je premočna.

Zal pogosto pri takih stanjih ne pomaga drugega kot kaksen sok – zato pravim, da natopi trdno. Na tvojem mesto bi organizirala ‘sestanek’ ali ‘zmenek’ na to temo in ne bi prej povedala zakaj gre. Potem pa dejstva na mizo:
1) tako ne gre vec
2) rad bi pomagal in ji tudi bos, ce se strinja z novim zdravnikom in z antidepresivi
3) ni treba da tako zelo trpi

Nezno, a odlocno. Povej ji, da si 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ob njej. Ce ne bo spremembe, potem se bojim da ima moj predhodnik prav – tudi nase moras pogledati. Ce se nekdo trudi, potem je to eno, ce pa ne, je pa drugo.

Iskreno ti zelim vse vse najboljse. Zdaj pa v akcijo. Zacni s to temo in ne odnehaj dokler se ne strinja.

Spravi jo na psihoterapijo in ne se igračkat s tabletami na recept drugih ljudi, tudi če so zdravila “na naravni osnovi”, morda njenemu organizmu sploh ne odgovarjajo, ali pa napačno dozira, dozo je potrebno zviševati postopno (prav tako z odvajanjem).

Se strinjam s tem predlogom.

Druga stvar je, če si ona sama noče pomagat, ji ti ne moreš. Ničesar ne moreš narediti namesto nje, vse mora sama. Lahko si ji samo sopotnik na tej poti in še to tisti, ki sedi v avtu zadaj, ne spredaj, vozit mora sama.

Ne pišeš, koliko je stara, ampak čas je, da predela že enkrat to otroštvo in gre naprej. Ni doživela nič takega, kar ni že kdo drug pred njo in ni doživela nič posebnega, v naši folklori so taka otroštva žal običajna. Čas je, da se sprijazni s tem in gre v življenju naprej.
Če noče, nič ne moreš, lahko se ti smili, ampak zvlekla te bo s sabo na dno. Kdo vaju bo potem rešil?

Kot naravo zdravilo pa lahko dobro pomagajo tudi Dr. Bachove kapljice iz cvetnih esenc, primerna/zdrava prehrana, rekreacija – telesna in miselna, po zmožnostih.

Lahko kaj povprašaš tudi strokovnjake tu gor:
Vaš link
Vaš link

Na počutje pa lahko dodatno vpliva tudi slabokrvnost, težave s ščitnico itn,
tako da obisk zdravnika in pregled krvi verjetno ne bo odveč.

Se strinjam s tem predlogom.

Druga stvar je, če si ona sama noče pomagat, ji ti ne moreš. Ničesar ne moreš narediti namesto nje, vse mora sama. Lahko si ji samo sopotnik na tej poti in še to tisti, ki sedi v avtu zadaj, ne spredaj, vozit mora sama.

Ne pišeš, koliko je stara, ampak čas je, da predela že enkrat to otroštvo in gre naprej. Ni doživela nič takega, kar ni že kdo drug pred njo in ni doživela nič posebnega, v naši folklori so taka otroštva žal običajna. Čas je, da se sprijazni s tem in gre v življenju naprej.
Če noče, nič ne moreš, lahko se ti smili, ampak zvlekla te bo s sabo na dno. Kdo vaju bo potem rešil?[/quote]

Da gre nekdo na zdravljenje in mu stojiš ob strani. …

ZAKAJ antidepresive?? Ker to ni glih ‘zdravo’. Zakaj ga na novo zasovojit? MORA zdržat brez, ob vsej pomoči strokovnjakov.
Imam ljubega človeka, ki bi mu pomagali. Samo vi ste res naivni. A veste, da se jim kljub vsej pomoči vsaj dva paciena obesite v PB Begunje?? ??? Klinc pa tako zdravljenje!!

En od teh je bil vrhunski Človek!! Ne mislit, da so tam zapite sirotinje….

Moj odgovoro bo malce osoren. V življenju sem kar se tiče ožjih prijateljev imela opravka s tremi depresivci. Vsem je skupna lastnost velik egoizem, skrit pod tančico sočutja do ljudi in navidezne prijaznosti. Za fasado pa ena sama črnogledost, brez samega kančka volje po spremembi. Ker vzrajati v takem položaju je idelano – če seveda pri pravi osebi vzbudi tak depreseivnež sočutje, potem se oklene nanj in ga ne izpusti, še več, ponavadi mu na tak prifrigan način povzroča občutek krivde. Potem, ko jim dokažeš svoje razumevanje in lojalnost ter pripravljenost, da pomagaš prebrodti z njim te “črne dneve”, sledi z njhiove strani nekaj trenutkov “pijanosti” in evforije. Zatem zapadejo v hudo “depro” in te odganjajo v resnici pa spet vabijo) k sebi.
Moje mnenje: psihotična stanja naj vodijo usposobljeni strokovnjaki, navadni smrtniki, ki nimamo pojma, kako se s tem spopasti, pa naj se kolikor se da široko ognemo takim ljudem, saj jim s tem, ko jm nuidmo “oporo” v njihovih psihozah le podaljšujemo agonijo, hkrati pa taki ljudje načenjajo tudi naše duševno zdravje.
Ko sem nazadnje “prijatelju” svetovala, da naj poišče pomoč psihologa, sem bila vse drugo, samo človek ne, ampak tega, da se je sam uničeval že par let zaradi svoje večne žalosti in “črnih dni” – o, ne , to na bi priznal. Zato je tudi bivši prijatelj.

Tudi ce nisi strokovnjak, lahko podas utemeljen nasvet, ce si sam to izkusil.

Vse depresije in vsi ljudje NISO isti in prava depresija NIMA NIC z egoizmom!! Kaksne bedarije.

Avtor – pogumno in odlocno naprej.

Vidi se, da si dober človek in imaš punco iskreno rad. Če boš vztrajal ob njej, se kar pripravi, da bo tvoje življenje težko in polno pretresov. Bodi pripravljen na vse. Kot prvo, dekle si mora nujno poiskati strokovno pomoč – terapijo in antidepresive pri psihiatru. Ne poslušati tistih, ki pravijo, da se da vse skupaj pozdraviti s pozitivnimi mislimi in s sprehodi, ker se ne da! Depresija je zelo trdovratna bolezen in človeka tišči kot klešče!
Če ste verni, darujte za mašo za ozdravitev družinskega debla. Po nas se pretaka kri naših prednikov, kdove, kaj že prinesemo s seboj na svet. Tudi molitev pomaga. Seveda pa mora največ narediti sama, skupaj se morata boriti proti tej hudi bolezni.
V tolažbo naj ti povem, da je moja najboljša prijateljica iz mladosti kot mlada punca zbolela za hudo obliko depresije, bila je tudi hospitalizirana v PB Idrija. Pozdravila se je, se poročila in ima dva otroka. Živi dokaj normalno in urejeno življenje, ima eno tabletko na dan in to je vse. Torej, ni za obupat, boriti pa se je treba z vsemi močmi. Srečno!

New Report

Close