Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek otroški dodatek – ponovna vloga ter brezposelnost v letu 2016

otroški dodatek – ponovna vloga ter brezposelnost v letu 2016

Ojla, na vas se obračam za nasvet.

V letu 2016 sem bila brezposelna, sem pa prejemala denarno nadomestilo zavoda od julija 2015 do decembra 2015 z izplačilom v januarju 2016. Odločbe CSD-ja trenutno ne najdem.

Februarja 2016 sem prvič zaprosila za pravico do OD torej mi poteče konec februarja 2017.

Ali kdo ve v kolikor je nova vloga oddana od januarja do konec marca CSD upošteva prihodke za predpreteklo leto po aprilu pa za preteklo?

Torej če do konca meseca oddam novo vlogo bodo upoštevali prihodke za leto 2015 (ko sem pol leta prejemala minimalno plačo pred odpovedjo zaradi finančnih razlogov delodajalca ter pol leta denarnega nadomestila) ter bila posledično na minimalnem dohodku celo leto 2015 ter celo leto 2016 brez dohodka ter na majhnem OD

kot

pa če mi upoštevajo prihodke za leto 2016, ko sem prejemala le OD ter bi bil zaradi tega posledično višji OD.

Zaključujem: če vlogo oddam danes bom prejemala OD brez upoštevanja zvišanja na glede na minimalne oz. ničelne prihodkih v obdobju dveh let ali pa počakam do aprila za ponovno vlogo.

V kolikor pa se zaposlim bodo pa spremembo upoštevali TAKOJ.

V vsakem primeru bodo upoštevali tisto, kar je bolj ugodno za njih. Vseeno kdaj vlagaš.

New Report

Close