Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek UNICENI LASJE

UNICENI LASJE

Pozdravljeni , imam težave z lasmi. Popolnoma so suhi , poškodovani , razcepljeni .. težave se vlečejo že nekaj časa. Situacija je sedaj malo boljša , ker uporabljam šampon s keratinom. Vendar ni želenega učinka. Je tukaj kakšen frizer , ki mi lahko svetuje ali pa punca , ki ima oz. je imela podobne težave? Resss sem obupana in prosim za pomoč! Želim si dolge sijoče lase 🙁

Malo več povej: se barvaš, s katero barvo, uporabljaš blanž, likaš? Kako skrbiš za svoje lase?

Najprej škarje! Odrezati vse, kar se cepi!
Šampon in regenerator s keratinom.
V Eurospinu kupi laneno olje s keratinom. Lahko kupiš tudi JF fluid za suhe lase v DM ali Mullerju, je precej dražji, malo manj učinkovit, a pomaga.
Mogoče za začetek narediš tudi kakšno kuro z olivnim oljem – namažeš na umazane lase, pustiš čez noč in zjutra lase opereš. Ponoviš na 2-3 tedne.

Potem pa glede ostalega, barve koristi kvalitetne, čim manj fena in pegle.

Jaz sem imela iste tezave, nekaj sem odstrigla, ostalo pa z masko za lase Revlon uniq one, zlata vredna.

Aja, pa olje Orofluido za konice…nimas boljsega! Se splaca malo vec investirat, obljubim, da ti bo pomagalo. Maska mislim da je 14€ (jaz imam eno vsaj za pol leta), olje pa tudi tam nekje, pa ga imam kaksno leto.

Ne barvam se. Lase sem likala pred enim letom nazadnje , ker pred tem sem se redno in to mi je tudi unicilo lase. Skrbim za njim tako , da si prb. 2× na teden umijem s samponom,balzamom in masko , ki jo imam na laseh prb.15 min. Po umivanju dam se olje .

Zakaj si suhe lase umivaš 2x tedensko? 1x tedensko je povsem dovolj.

Strigla sem se ze , potem pa sem spet imela suhe lase .. predvsem konice . Lasje so kruti komaj jih zvezem, ker cudno zgleda. (letijo na vse strani) Uporabljala sem ricinusovo olje z rumenjakom , malo je pomagalo . Hvala za nasvet , jutri si bom šla kupit to v eurospin.

Strigla sem se ze , potem pa sem spet imela suhe lase .. predvsem konice . Lasje so kruti komaj jih zvezem, ker cudno zgleda. (letijo na vse strani) Uporabljala sem ricinusovo olje z rumenjakom , malo je pomagalo . Hvala za nasvet , jutri si bom šla kupit to v eurospin.

Ko jih operem jih potem lazje “ukrotim”. Imam zelo skodrane lase in mi maska pomaga , da jih lahko lazje zvezem , ko si jih umijem.

Hvala za nasvet .
Potem uporabljas samo tega ali lahko tudi kombiniras? Če bi uporabljala 2 se bojim , da bi bili mastni?

Je katera s kokosovim oljem namazala lasisce in pustila cez noc zjutri pa sprala? To sem pravkar prebrala , da naj bi pomagalo.

Jaz občasno pred pranjem mokre lase namočim z olivnim oljem in pustim nekaj minut. Potem glavo normalno operem. Potem pa še masko ali balzam, pa je.

Ne glede na nasvete, dokler boš imela gor kakršenkoli ostanek uničenih las zaradi likanja (glede na to, da je od tega šele eno leto, je zdravih morda za 10 cm, ostalo je za “odrezat”), bolje ne bo. Dokler ne prerastejo v celoti, jih neguj, hrani in lepo delaj z njimi. za naprej pa … hormoni in prehrana igrajo večjo vlogo kot “nega”, resda pa se učinek pozna šele čez leto in več, odvisno od dolžine las.

Sicer pa moj nasvet, ki se s s tankimi in suhimi lasmi dajem že celo življenje … baza je, kakršna je. ker so rahlo skodrani, so tudi “suhi” in preko tega ne morem. Lase si perem 2x tedensko (ker nekaj so suhi lasje, drugo pa mastno lasišče), pri šamponu ne šparam, kar se zelo obrestuje, tako da uporabljam izključno šampone iz lekarne, ki dobro očitijo lase in lasišče in seveda ne puščajo na laseh reziduala. Glede ostalega pa nisem opazila bistvene razlike ali drago ali poceni, ker ne pride v stik z lasiščem in na moj način uporabe naredi, kar želim. čeprav se zdi demode, se mojim lasem še vedno najbolj obnese klasičen regenerator, balzam, ki se izpere, od teh tisti s silikonom (ja, ja, čeprav ga povsod pluvajo) daleč najbolje. nanesem ga v veliki količini na spodnjo polovico las, pustim kakšno minuto in potem sperem le za silo, par sekund vode. če sperem temeljito, kakršna so navodila, ni nobenega učinka. In to je to. lase zavijem v brisačo za kakšno uro. Brisačo odstranim, las ne češem, temveč zvijem v figo (še mokre), spnem s krokodilom in pustim kolikor dolgo imam čas, dlje, bolje je. nikoli ne sušim s fenom. Počešem suhe lase. če se zdi, da bezljajo, ker sem balzamsprala preveč, jim namenim malo olja (obvezno na suhe lase, na mokre učinkuje kot masten poc). In ja, tisti iz Eurospina s keratinom je prav ok.
Ne bom rekla, da se mi lasje ne cepijo, ker se mi, kar glede na to, da so res nežni in ekstremno tanki, je za pričakovat. So pa lepi in zdravi … pa četudi s pomočjo preparatov. malo je srečnic po 30, kaj šele 40 letu, katerih lasje sijejo zgolj zaradi las samih.

Če imaš skodranelase, neguj kodre. Moji so malo čudni, lahko so čisto skodrani, a kodri ne živijo dolgo, lahko pa jih med sušenjem lepo češem in so lepo valoviti, so gosti, trdi, suhi, tudi pri lasišču so suhi, recimo olje vpijejo in se ne zmastijo, zato mi tudi odgovarja Eurospinovo laneno olje, ker pusti kot nek film na laseh, je tako nekako na pol suho, lasje pa so lepi, gladki in sijoči.
Moja sestra recimo ima kodre kot federčke in počeše si samo mokre lase, ko ima na njih balzam, drugače glavnika ali krtače ne uporablja. Če se počeše, ima katastrofo na glai, ničemur podobno, štrenasto, trdo in neukrotljivo. Na mokre lase si nanese kakšno kremo za lase, kak fluid, tudi moje laneno olje in oblikuje vsak koder posebej, izvleče pramene kodrov, njeni so že kot mokri konkretno skodrani.
Mogoče tudi zate ni glavnik, ne vem, kako skodrane lase imaš.

Aja, pa še glede vseh mask in šamponov, manj je več.

New Report

Close