Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek leto dni na zavodu-lažem

leto dni na zavodu-lažem

Pri vsakem obisku pri svetovalki lažem, da napišem po 30 prošenj, meni se pa to ne ljubi in ne iščem dela, kaj pa vi?
Ona zelena knjižica je čisto prazna :)))

Kaj pa imaš od tega, da lažeš?
Svetovalka ne glede na tvoje laži dobiva plačo, ti si pa brez. Predvidevam, da tudi brez nadomestila, če je zelena knjižica še prazna.

ne vem, kako je zdaj, ampak 15 let nazaj, ko sem bila jaz na zavodu, sem mogla tu in tam kakšno prošnjo prinest pokazat, drugače sem se pa tudi lagala, koliko jih napišem, prinesla sem eno na mesec, njej sem pa rekla, da sem jih 10 poslala..ker takrat mi tudi ni bilo do tega, da bi dobila kakšno delo in tudi delovna mesta so bila sama obupna..dobivala sem pa socialno, ker takrat še ni bilo tako strogo in tudi vračat ni biolo treba, ampak pogoj je bil iskanje dela.

na zavodu so samo tri dela,
kuharca,
natakarca,
pomivalka posode
tako, da tudi jaz lažem
Naj gre kdo s parlamenta posode umivat! On bedak, ki nima pojma o obnovljivih virih!

Moje mnenje. Ukinit soc.pomoc vsem lenuhom. Omejiti čas na zavodu in socialni. Vse lenuhe naterat delat javna dela. Če vam ni do dela , pocrkajte.

dodajam k temu: ukinit VSE pogodbe za NDČ in v podjetjih vsako leto komplet zamenjat VSE zaposlene. z direktorji vred (če niso ravno lastniki).

ti tiho tamo okej

Tako sem tudi jaz delala, lagala. Sicer sem iskala sluzbo ampak ne take, kjer je plača manjša od socialne. Potem sem pa lepega dne dobila priporočeno pošto iz centrale zavoda za zaposlovanja, morala sem prinesti vsa dokazila o iskanju zaposlitve za ne vem koliko časa nazaj. Baje jih naključno izberejo in potem moraš dokazovat za nazaj.

pa kaj, če nimaš koristi od njih, nimaš nobene podpore..je meni vseeno..naj delajo preverjanja..sem lagala

Ko ti da napotnico za javna dela na Zavodu za zaposlovanje, se lahko obrišeš pod nosom, delodajalec ima ITAK že izbranega kandidata, ki ga bo sprejel v delovno razmerje.
Prav ponižujejo te s tem pošiljanjem k delodajalcu, saj vedo, kako to gre.
Za moje pojme bi Zavod MORAL zahtevati od delodajalca, da sprejme tistega, ki je na Zavodu najdlje.



Ha, ko bi vsaj! Veš, kako je s teranjem na javna dela? Moraš izpolnjevat 1001 kriterij, da sploh prideš v poštev, da pomislijo nate, da bi ti mogoče ponudili javno delo!

Kaj, tistega, ki je najdlje na zavodu? Notoričnega lenuha, ki po možnosti niti nič ne zna in si službe sploh ne želi? Pa kaj je vam, ljudje?

Sem bila dolga leta v vlogi, ko sem sprejemala ljudi v delovno razmerje. Med tistimi, ki jih je napotil zavod, mi je vsak drugi rekel:
“Ja, mi lahko tole podpišete, rabim za na zavod, služba me pa ne zanima”. Res krasno. Pa je šlo za delo v javnem sektorju, plača okrog 900 neto (pred 5 leti).

Sem bila dolga leta v vlogi, ko sem sprejemala ljudi v delovno razmerje. Med tistimi, ki jih je napotil zavod, mi je vsak drugi rekel:
“Ja, mi lahko tole podpišete, rabim za na zavod, služba me pa ne zanima”. Res krasno. Pa je šlo za delo v javnem sektorju, plača okrog 900 neto (pred 5 leti).

Lažeš ali ne..tvoja stvar, dejstvo pa je, da nekateri mesečno napišemo še več kot 30 prošenj, in to že več kot eno leto, pa pridem le do peščice razgovorov, kaj šele do službe. jaz sem že obupala:(
po drugi strani si na boljšem, se vsaj ne sekiraš…

Že leta sodelujem pri projektih javnih del na delodajalski strani in mirne vesti napišem, da nismo nikoli imeli vnaprej izbranega nobenega kandidata, je pa seveda imel nekaj prednosti tak, ki je že pred ponovnim razpisom poslal dopis, da iz javno objavljene dokumentacije vidi, da se pri nas izvajajo javna dela in če bomo ponovno uspeli na razpisu, da ga pozovemo na razgovor.

Jaz sem ravno dva meseca nazaj odprla temo o zavodu. Vedno me svetovalka vpraša ali pošiljam prošnje, vedno sem tudi povedala po resnici, no včasih sem dodala kakšno prošnjo, ki sem jo poslala par mesecev nazaj pa sem rekla, da sem jo tisti mesec. No potem pa me nazadnje spet vpraša pa povem po resnici, da nisem nič poslala, ker pač nič nisem našla, da sem se pa pozanimala pri prijateljih in znancih, če kje kaj poznajo, da kdo kaj rabi. Pa mi zabije, da jaz sploh ne iščem službe. Očitno je TREBA lagat, ker ko poveš po resnici te j.e.b.e.j.o.
Takrat, ko je še bilo treba nosit tisto knjižico kamor si vpisoval poslane prošnje sem jaz vedno imela popisano (na 3mesece vsaj 5 prošenj, velikokrat pa sem tudi več poslala) potem pa me j.e.b.e.j.o.

To lažete sebi, ne njim.

Cilj je zmanjševanje vpisanih na zavod.

Ko je nekdo dlje časa brezposeln, dobro pozna sceno.

Ogromno oglasov je za dela, ki so že oddana. Škoda črnila, papirja, znamke (ja, ogromno prijav je potrebno pošiljati po navadni pošti). In potem hoditi na testiranja, razgovore. Kupovati obleke za to, se pripraviti. Vsa ta farsa se izvaja ob že vnaprej izbranem kandidatu …

Potem so oglasi firm, ki zelo zelo pogosto iščejo delavce. Seveda ne brez razloga. Izkoriščanje, siljenje v s.p., neplačila itd. S časom take firme prepoznaš v petih sekundah. V pomoč je tudi google.

Na ta način odpade ogromno oglasov in zadostiti pogoju nekaj deset prošenj na mesec ni mogoče. Zato ljudje lažejo, čeprav želijo službo. Ja, službo, s plačo, z normalnimi stvarmi kot so plačana bolniška in dopust. In ne dela, ki ni plačano!!!

Na zavodu pa pritiskajo, evidence morajo biti čim lepše.


Me res zanima kje je bilo to. Ker so neto plače za tiste, ki v javnem sektorju delajo manjše od tega.
Šefi so soio že navlekli, ostali imajo pa mizerijo.

Lahko firmo odpreš in jih zaposliš. Nadirati jih pa ni treba.

Več kot 2 leti oz. 25 mes., če nisi nad 55, nadomestila itak ne moreš dobit. Ko ne bo dotoka, boš pa kaj, tarnala, da ne dobiš službe in da nimaš za osnovno preživetje? Ali se boš tudi takrat na pomoč obračala dobrih ljudi.
Bodo začeli bpolj preverjati.

Že leta sodelujem pri projektih javnih del na delodajalski strani in mirne vesti napišem, da nismo nikoli imeli vnaprej izbranega nobenega kandidata, je pa seveda imel nekaj prednosti tak, ki je že pred ponovnim razpisom poslal dopis, da iz javno objavljene dokumentacije vidi, da se pri nas izvajajo javna dela in če bomo ponovno uspeli na razpisu, da ga pozovemo na razgovor.[/quote]

Pa dobr barca, saj vsi vemo, da je pri vas vse po regelcih. Če je res tako ste izjema, ki potrjuje pravilo. Poleg vseh sit, ki jih pripravi zrsz so še politična, družinska in ostala sita. In tako eni ne pridemo zdraven. Veš, pravkar sem se razjokala, pišem vloge, kličem, pa sem se prijavila za V stopnjo, čeprav imam višje, bila kar na treh razgovorih za to delovno mesto, ožji krog, pa spet nisem bila izbrana, pa imam vse reference in znanja in še več njih. Še to sem sprejela, da gre za krajši delovni čas. Tudi meni počasi pohaja in potrpljenje in upanje. Od vsega tega sem tako utrujena, da sem tudi precej bolna, skoz prehlajena, bruhala sem, omedlela,… Kaj naj še naredim? Še v revozu me nočejo, ker sem prestara. ;(

Pa še odgovor oni, ki laže.
Jaz imam dogovor s svetovalko, da ji pošljem mesečni seznam vlog, poleg tega še vabila na razgovore, če teh ni pa obvestila neizbranim kandidatom ali pa prepošljem mejle, ki jih dobim za potrditev prejema moje vloge.
Tako preverjajo mene.

30 prošenj dnevno NITI ne moreš pošiljat, ker ni toliko firm, niti potreb po delavcih.Propadla država pač

New Report

Close