Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Misija nemogoče: kako shujšati ob nedelujoči ščitnici?

Misija nemogoče: kako shujšati ob nedelujoči ščitnici?

Ne vem kako naj se tega lotim… ker sem ob istem gibanju in istih prehranjevalnih navadah pridobila 10 kg, sem obiskala zdravnika. Izkazalo se je, da imam hipotirozo, šcitnica mi ne dela dobro. Tirolog mi je rekel, da še nisem za tablete, imam pa avtoimuno premajhno delovanje. Rada bi shujšala, ampak kako? Glede na to, da ni problem v ne gibanju in prekomerni prehrani.

tudi ko boš za tablete, boš nagnjena k temu, da se boš hitreje redila, vsaj pri večini je tako..v glavnem je treba zmanjšati vnos in se disciplinirati (npr, da ne ješ OH od kosila naprej, večerje in podobno, vsak ima kak svoj recept, da se ohranja na normalni teži 🙂

Zakaj se sploh redimo, če nam ščitnica ne dela? Kje je vzrok?

nova
Uredništvo priporoča

google

Že 10 let živim s tem. Se da shujšati z restriktivno dieto- lani sem shujšala 7 kg, sem jedla ko ptiček. In nato naprej, stalna dieta. Grozno, saj se ob vsaki pregrehi takoj zrediš nazaj (pri res majhnih količinah hrane).

Ali je s tableti vsaj kaj lažje?

tvoje telo proizvede točno toliko hormona kolikor ga potrebuje, tablete dodajaš pač toliko kot ti jih napišejo..nikol več ni isto, pri enih manj cirkusa, pri drugih več, ni pravila

Počutje je boljše, nič ne pomagajo pri nadzoru kilaže.

Pribaj si kupit alge kelp..vsebujejo jod in pomagajo pri hitrejsi presnovi. Se pa vseeno o tem posvetuj s svojim zdravnikom ali farmacevtom. Lp

ne dajat nasvetov, če ne veš zakaj se gre točno

JOD in HASHIMOTO – NO GO !!!

ne dajat nasvetov, če ne veš zakaj se gre točno

JOD in HASHIMOTO – NO GO !!![/quote]

Ali svetuješ nejodirano sol potem?

ne dajat nasvetov, če ne veš zakaj se gre točno

JOD in HASHIMOTO – NO GO !!![/quote]

Ali svetuješ nejodirano sol potem?[/quote]

nič ne svetujem.. vsak po svoje, za dodajanje joda sem prebrala pri dr pirnatu ..

jaz jo ne kupujem in ne dodajam nobenega joda. samo to kar dobim z redno prehrano

Jod urejuje tako preveč kot premalo delujočo žlezo ščitnico.
Napravimo test za podhranjenost z jodom, kapljico lugolove raztopine si razmažemo v komolčni zgib.
Če obarvanost ostane 24 ur, je količina joda v našem telesu zadostna, med 8 in 24 ur je pomanjkljiva, pod 8 ur pa nam joda hudo primanjkuje.

Preberite si vse o pomembnosti lugolove raztopine na žlezo ščitnico in splošno zdravje na spletni strani Walter Last, lugol solution.
Pomemben je še element selen.

Lugolova raztopina za preveč in premalo delujočo ščitnico.

Če je res, da tablet ne potrebuješ, gre le za rahlo nedelovanje, ki zdravil ne zahteva, seveda pa tudi tvoja kilaža nima glavnega vzroka v nedelovanju ščitnice.
Saj veš, kako pravijo. Manj papcaj, pa gibaj se.

Če je res, da tablet ne potrebuješ, gre le za rahlo nedelovanje, ki zdravil ne zahteva, seveda pa tudi tvoja kilaža nima glavnega vzroka v nedelovanju ščitnice.
Saj veš, kako pravijo. Manj papcaj, pa gibaj se.[/quote]

Govoriš stvari na katere se ne spoznaš… nimaš prav.

Če je res, da tablet ne potrebuješ, gre le za rahlo nedelovanje, ki zdravil ne zahteva, seveda pa tudi tvoja kilaža nima glavnega vzroka v nedelovanju ščitnice.
Saj veš, kako pravijo. Manj papcaj, pa gibaj se.[/quote]

Govoriš stvari na katere se ne spoznaš… nimaš prav.

Gre se za količine hrane, ki jih poješ. Jaz sem se navadila na majhne količine. Kelp alge rezanci kot menjava za špagete, zrnje (npr. ajda) kot menjava za krompir, veliko zelenjave in veliko maščob omega 3-6-9 (če niso pospremljene s cukrom, ne redijo temveč pomagajo tvojemu telesu). Omega tri so v ribah, lahko pa dodajaš s kapsulami, omega šest so rastlinska olja npr. sezamovo v tahiniju, omega devet pa avokado, olive ali pa oljšno olje v solati. Če se odpoveš sladkarijam in belo moko zamenjaš za drugo moko, boš hitreje sita, sladkor ti ne bo nihal in boš manj lačna, tudi na krožnik si boš naložila manj. Po 15. uri pa nujno samo beljakovine, maščoba (ne trans, to je pregreta maščoba ali pa margarina!!), zelenjava. Meni tako uspeva ob nedelujoči ščitnici, sem tudi premalo za tablete, a dovolj, da mi uničuje življenje, če jem sladkor. Očitno z jodirano soljo in kelp algami vnesem dovolj joda. Tiste rezance se lahko doda tudi v juhe, če jih želiš jesti same, brez omake, pa jih moraš fajn začinit. Dnevno potrebo po selenu pokrije že en (samo en!!) brazilski orešček (to je tisti veliki). Če ga poješ samo enega do maksimalno dva na dan, se zaradi njega ne boš redila, dobila pa boš nujno potrebni selen. Pa ne pozabi veliko piti, velikokrat lahko jemo tudi, ko smo žejni. Srečno!

Živijo. Mene pa zanima za 14-letno hčerko, ki so ji diagnosticirali Hashimotov tiroditis. Trenutno ščitnica še deluje, vendar me zelo skrbi, kako bo v prihodnje. Veliko se ukvarja s športom. Jo bo ščitnica pri športni poti morda ovirala? Trenutno je res komaj v 9. razredu, ampak je na poti, da bi se s športom ukvarjala tudi poklicno. Sedaj pa berem o ščitnici, o utrujenosti, ki jo le-ta prenaša, o težavah s težo in podobno.
Kaj to pomeni?
Naj jo počasi pripravimo na to, da najde drugačno pot? Želi na športno gimnazijo.
Hvala

hashimoto si pa najbrž spregledal/a

Od kar jem tablete, mi je bolje. Počutje in vse neverjetno boljše. Pa prej so mi šli kg obupno gor, zdaj se je ustavilo in celo uspelo mi je že nekaj shujšat. Se mi pa tudi zdi, da se vsa pregrešna hrana spremeni diretk v salo na telesu.

Šport zelo pomagata proti tem težavam.

Pa bi poizkusila z veganstvom? Jaz odkar se tako prehranjujem, sem se resila:
-visokega pritiska 140/90 na 120/75
-holesterola 6,4 na 4,0
-pomankljivega delovanja scitnice
-sladkor iz 5,6 na 3,3
-zgubila sem 17kg
– popravila sem si splosno pocutje
Vse to v 6mesecih. Navadila sem se na tak nacin prehranjevanja in z njim tudi nadaljujem.
Nisem neka veganska aktivistka, ki bi ljudi prepricevala, pisem samo kako sem si pomagala sama.
Veliko uspeha pri resevanju tezav.

A je možno kljub težavam s ščitnico dosegati vrhunske športne rezultate ali to predstavlja oviro?

Ko dobiš tablete, nisi več bolnik.
Je pa težava, ker je včasih težko najti pravo mero.
Ampak potem te zdravniki ne smatrajo kot bolnika, ker so izvidi ok in tudi deluješ normalno.
Od kar jemljem zdravila, se počutim povsem drugače. Prej je bilo obupno, zdaj je pa čisto ok. Ni pa tak problem pojesti vsak dan eno tableto. Je pa za celo življenje.
Pa občasno je seveda treba kontrolirat kri, da se vidi, če so hormoni ok. Ker to se seveda spreminja.
Ni pa nobenih prepovedi, da ne smeš kakega poklica opravljat, da ne smeš se s kakim športom ukvarjat ali kaj takega.

New Report

Close