Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Žepnina osnovnošolcu,koliko dobijo od vas ?

Žepnina osnovnošolcu,koliko dobijo od vas ?

Lp.
Kot sam naslov pove,koliko žepnine dobijo vaši otroci in ali dobijo tedensko,ali enkrat na mesec?
Mene je 8-letnica vprašala,kdaj pa bom jaz dobila žepnino?
Sedaj sem pa v dilemi,koliko in kako ,…?

pri 8 letih 2 eur. od 10 dalje 5 eur.

Pri teh letih 20 evrov, ampak brez možnosti trošenja za oslarije. Denar se je nalagal za prvi računalnik. Zdaj sta večja, denarja se je nabralo, smo na 50 (ves OD). Večji je srednješolec, lahko bi dvigoval za lastne potrebe, ampak nikoli ne zapravlja za neumnosti. Če bi, bi zaprli pipico. Mlajši mora vsak trošek uskladiti z nami.
Večji šparoven in škrt, mlajši bi zagonil vse v enem dnevu. Dokler se na nauči, da denar temu ni namenjen, ga mi šparamo zanj, temu pa rečemo “žepnina”. In je za večje nakupe, za kar denarja ne moreš kar stresti iz rokava. Da bo z žepnino hodil v trgovino in si kupoval sladkarije, recimo (kar sošolci delajo z žegnom staršev), tega ne bi podpirala pa nikoli.

Kaj ni zepnina ravno temu namenjena, da otrok kupi, kar zeli brez zegna starsev?

Pri 8ih tedenska zepnina 5€.
Nas je imel zepnino od prvega razreda, itak je najprej vsak petek zagonil za brez veze, potem mu je pa bilo jasno, da ce zeli nekaj vec, je treba sparat. Kolo, MP3 in podobno, sva midva dala za osnovni model, kar je zelel vec, je doplacal sam. Za hisni racunalnik je dal tretjino, nekje v 6. razredu, v prvem letniku si je kupil orng masino sam. Vse Nintendo zadeve, igrice, PS, vse je kupoval sam od zepnine in vedno je bil poln denarja, je gledal, da ce kaj kupi, da mu se vedno vec kot pol ostane.
Sem za zepnino cim prej, starsi naj financirajo, kar morajo, priboljske in luksuz pa naj deca financirajo iz zepnine.

Kaj ni zepnina ravno temu namenjena, da otrok kupi, kar zeli brez zegna starsev?

Pri 8ih tedenska zepnina 5€.
Nas je imel zepnino od prvega razreda, itak je najprej vsak petek zagonil za brez veze, potem mu je pa bilo jasno, da ce zeli nekaj vec, je treba sparat. Kolo, MP3 in podobno, sva midva dala za osnovni model, kar je zelel vec, je doplacal sam. Za hisni racunalnik je dal tretjino, nekje v 6. razredu, v prvem letniku si je kupil orng masino sam. Vse Nintendo zadeve, igrice, PS, vse je kupoval sam od zepnine in vedno je bil poln denarja, je gledal, da ce kaj kupi, da mu se vedno vec kot pol ostane.
Sem za zepnino cim prej, starsi naj financirajo, kar morajo, priboljske in luksuz pa naj deca financirajo iz zepnine.[/quote]

Žepnina je tisto, kar določi starš. HB imava midva za priboljške in luksuz. Bi mi bilo hecno, da zase imam, mladoleten otrok si mora pa sam kupovat. Trenutno večjega spodbujam, naj špara za avto in stroške, ko bo šel na faks. Se mi zdi bolj pomembno kot razmetavanje za igrice. Ampak vsak po svoje.

Kar potrebujeta kupi. Drazje zadeve za NL in RD. Ce si vmes zelita malenkosti tudi ce so smiselne in zdrave. Zakaj bi bila zepnina? Da trosijo na neumnosti ker imajo pa da se zapravi? To je uvod v brezvezno potrosnjo in materializem. Ne razumem zakaj bi otroke placevala ali jim vsiljevala denar? Ko bodo sluzili preko dijaskega servisa ga bodo prisluzili,dokler smo pa druzina v skupnem gospodinjstvu imamo skupni denar in so njihove potrebe in zelje del skupnih potreb druzine. Tudi jaz nisem imela zepnine pa vedno dovolj vsega..tudi denarja kasneje ko sem ga res rabila (za ven hoditi naprimer) tako da ne te copy paste modne finte ne padam.

100-200/mesec, 1x se zivi, naj uzivajo.

Nobeden ne dobiva nič. Nikoli ne bo. Starejša dva sta že na svojem denarju, ker ob študiju delata, tudi uspeh se jima pozna na štipendiji. Ne vidim smisla žepnine.

Pri nas od cca 9 leta dalje toliko EUR na mesec, kot ima let (9-letnik torej 9/mesec, 10 letnik 10/mesec, …). Vse krijemo starši, žepnina je za kakšen lasten nakup, ker pa smo na vasi, ni nekih hudih prilik za to. Revija na pošti, čikgumiji v lokalni štacuni… Nekaj, za kar rečem, da jaz ne bom kupila, lahko si pa sami. Vsi raje šparajo, kot bi nevemkaj zapravljali.

Kaj ni zepnina ravno temu namenjena, da otrok kupi, kar zeli brez zegna starsev?

Pri 8ih tedenska zepnina 5€.
Nas je imel zepnino od prvega razreda, itak je najprej vsak petek zagonil za brez veze, potem mu je pa bilo jasno, da ce zeli nekaj vec, je treba sparat. Kolo, MP3 in podobno, sva midva dala za osnovni model, kar je zelel vec, je doplacal sam. Za hisni racunalnik je dal tretjino, nekje v 6. razredu, v prvem letniku si je kupil orng masino sam. Vse Nintendo zadeve, igrice, PS, vse je kupoval sam od zepnine in vedno je bil poln denarja, je gledal, da ce kaj kupi, da mu se vedno vec kot pol ostane.
Sem za zepnino cim prej, starsi naj financirajo, kar morajo, priboljske in luksuz pa naj deca financirajo iz zepnine.[/quote]

Žepnina je tisto, kar določi starš. HB imava midva za priboljške in luksuz. Bi mi bilo hecno, da zase imam, mladoleten otrok si mora pa sam kupovat. Trenutno večjega spodbujam, naj špara za avto in stroške, ko bo šel na faks. Se mi zdi bolj pomembno kot razmetavanje za igrice. Ampak vsak po svoje.[/quote]

Potem jim ti kupujes neumnosti in “neumnosti”, ne pustis jim pa, da bi si sami. Logika?

Žepnina je tisto, kar določi starš. HB imava midva za priboljške in luksuz. Bi mi bilo hecno, da zase imam, mladoleten otrok si mora pa sam kupovat. Trenutno večjega spodbujam, naj špara za avto in stroške, ko bo šel na faks. Se mi zdi bolj pomembno kot razmetavanje za igrice. Ampak vsak po svoje.[/quote]

Potem jim ti kupujes neumnosti in “neumnosti”, ne pustis jim pa, da bi si sami. Logika?[/quote]

Kje sem napisala, da jim kupujem neumnosti?

Na tvoj način se bo otrok bolj težko naučil, da denar ni za traparije.
Če mu denar daješ, potem je denar njegov in prav bi bilo, da prosto razpolaga z njim. Če mora za vsako stvar vprašati tebe in ti dovoliš ali pa ne, potem ta denar ni njegov in pika.
In kaj potem, če ga bo zapravil že prvi dan za traparije? To je najboljša šola, da se nauči, čemu služi denar in kako se z njim dela. Če ga bo prvi dan zapravil, ga pač ostalih 30 dni ne bo več imel.
Če bo vse kupil prvi dan, bo ostalih 30 dni lahko trgovino gledal samo od zunaj. Ko bo to občutil na lastni koži, bo zelo dobro vedel, da se v bodoče denarja ne sme zapraviti prvi dan. Ti mu pa ne dovoliš oz. preprečuješ, da bi sam prišel do tega spoznanja.

Na tvoj način se bo otrok bolj težko naučil, da denar ni za traparije.
Če mu denar daješ, potem je denar njegov in prav bi bilo, da prosto razpolaga z njim. Če mora za vsako stvar vprašati tebe in ti dovoliš ali pa ne, potem ta denar ni njegov in pika.
In kaj potem, če ga bo zapravil že prvi dan za traparije? To je najboljša šola, da se nauči, čemu služi denar in kako se z njim dela. Če ga bo prvi dan zapravil, ga pač ostalih 30 dni ne bo več imel.
Če bo vse kupil prvi dan, bo ostalih 30 dni lahko trgovino gledal samo od zunaj. Ko bo to občutil na lastni koži, bo zelo dobro vedel, da se v bodoče denarja ne sme zapraviti prvi dan. Ti mu pa ne dovoliš oz. preprečuješ, da bi sam prišel do tega spoznanja.[/quote]

Ja, res sem grozna mama, ker imam raje, da imata denar na računu za čase, ko bosta starejša in zrelejša. :))
Osnovnošolci v času šole v trgovini itak nimajo kaj iskat, drugače pa je prva predaleč, da bi šel sam. Kje naj potem zapravlja? Lahko pa vzame, ko gredo na ekskurzije in si kaj kupi.
Večji je pokazal več zrelosti, zato ima lahko tudi kartico ves čas s sabo, da dviguje za svoje potrebe.
Jaz pač nisem pristaš, da otroku z dovoljenjem, da zapravlja, privzgojiš že zgodaj potrošnišvo. Aja, star si osem let, dobil si denar – hitro v trgovino zapravit. Ker točno to mu z dovoljenjem sporočaš.
Jaz denarja v roke zato ne dejem, ampak jima nakažem na račun. Ko rabita za večje nakupe – recimo računalnik, pa lahko vzameta dol. In tudi ves denar, ki ga dobita za RD in NL lepo nalagata, ne zapravita. Mislim, da mi bosta nekoč bolj hvaležna, kot če bi mi bila, če bi jima dovolila, da vsak denar pustita v trgovini za traparije.

Na tvoj način se bo otrok bolj težko naučil, da denar ni za traparije.
Če mu denar daješ, potem je denar njegov in prav bi bilo, da prosto razpolaga z njim. Če mora za vsako stvar vprašati tebe in ti dovoliš ali pa ne, potem ta denar ni njegov in pika.
In kaj potem, če ga bo zapravil že prvi dan za traparije? To je najboljša šola, da se nauči, čemu služi denar in kako se z njim dela. Če ga bo prvi dan zapravil, ga pač ostalih 30 dni ne bo več imel.
Če bo vse kupil prvi dan, bo ostalih 30 dni lahko trgovino gledal samo od zunaj. Ko bo to občutil na lastni koži, bo zelo dobro vedel, da se v bodoče denarja ne sme zapraviti prvi dan. Ti mu pa ne dovoliš oz. preprečuješ, da bi sam prišel do tega spoznanja.[/quote]

Ja, res sem grozna mama, ker imam raje, da imata denar na računu za čase, ko bosta starejša in zrelejša. :))
Osnovnošolci v času šole v trgovini itak nimajo kaj iskat, drugače pa je prva predaleč, da bi šel sam. Kje naj potem zapravlja? Lahko pa vzame, ko gredo na ekskurzije in si kaj kupi.
Večji je pokazal več zrelosti, zato ima lahko tudi kartico ves čas s sabo, da dviguje za svoje potrebe.
Jaz pač nisem pristaš, da otroku z dovoljenjem, da zapravlja, privzgojiš že zgodaj potrošnišvo. Aja, star si osem let, dobil si denar – hitro v trgovino zapravit. Ker točno to mu z dovoljenjem sporočaš.
Jaz denarja v roke zato ne dejem, ampak jima nakažem na račun. Ko rabita za večje nakupe – recimo računalnik, pa lahko vzameta dol. In tudi ves denar, ki ga dobita za RD in NL lepo nalagata, ne zapravita. Mislim, da mi bosta nekoč bolj hvaležna, kot če bi mi bila, če bi jima dovolila, da vsak denar pustita v trgovini za traparije.[/quote]
nihče ti ni rekel,d a si grozna mama – vendar, da jima daješ žepnino in ob tem zapoveduješ kako in za kaj jo morata porabljati – to ni žepnina – to je tako figurativno povedano kot da sta onadva vsak svoj varčevalni račun, ki ju ti uporabljaš… meni bi bilo bolj logično, da ta denar, ki želiš da se prišpara za njiju za določene stvari, ko bosta starejša, da to varčuješ ti… njima pa daš dejansko denar, ki ga nameniš njuni lastni porabi, presoji za kaj bosta porabila… pa če je to 10 eur na mesec pač daš toliko – in se s tem ne obremenjuješ za kaj je denar sprašen v luft, če sluučajno bo. ker dejansko s tem denarjem se bosta onadva učila delati z denarjem, ga razporejati po lastni presoji. Kot pravi ena zgoraj – če ga bosta zalufrala prvi dan, ga cel mesec ne bo več, in enako bo s plačo… in to je namen tega učenja ravnanja z denarjem – njuna prosta presoja in odločitve o porabi. V tem jaz vidim namen žepnine.
Da jima ti odrejaš porabo, varčevanje – to ni njun denar – in z vidika učenja odgovorne porabe in ravnanja z denarjem – žepnina ob takem tvojem ravnanju izgubi ves pomen.

Dobita vsak 100€ na mesec, s tem pa plačujeta vse svoje izhode, hči frizerja, kozmetičarko, šoping.. Stara sta 15 in 17.

Na tvoj način se bo otrok bolj težko naučil, da denar ni za traparije.
Če mu denar daješ, potem je denar njegov in prav bi bilo, da prosto razpolaga z njim. Če mora za vsako stvar vprašati tebe in ti dovoliš ali pa ne, potem ta denar ni njegov in pika.
In kaj potem, če ga bo zapravil že prvi dan za traparije? To je najboljša šola, da se nauči, čemu služi denar in kako se z njim dela. Če ga bo prvi dan zapravil, ga pač ostalih 30 dni ne bo več imel.
Če bo vse kupil prvi dan, bo ostalih 30 dni lahko trgovino gledal samo od zunaj. Ko bo to občutil na lastni koži, bo zelo dobro vedel, da se v bodoče denarja ne sme zapraviti prvi dan. Ti mu pa ne dovoliš oz. preprečuješ, da bi sam prišel do tega spoznanja.[/quote]

Ja, res sem grozna mama, ker imam raje, da imata denar na računu za čase, ko bosta starejša in zrelejša. :))
Osnovnošolci v času šole v trgovini itak nimajo kaj iskat, drugače pa je prva predaleč, da bi šel sam. Kje naj potem zapravlja? Lahko pa vzame, ko gredo na ekskurzije in si kaj kupi.
Večji je pokazal več zrelosti, zato ima lahko tudi kartico ves čas s sabo, da dviguje za svoje potrebe.
Jaz pač nisem pristaš, da otroku z dovoljenjem, da zapravlja, privzgojiš že zgodaj potrošnišvo. Aja, star si osem let, dobil si denar – hitro v trgovino zapravit. Ker točno to mu z dovoljenjem sporočaš.
Jaz denarja v roke zato ne dejem, ampak jima nakažem na račun. Ko rabita za večje nakupe – recimo računalnik, pa lahko vzameta dol. In tudi ves denar, ki ga dobita za RD in NL lepo nalagata, ne zapravita. Mislim, da mi bosta nekoč bolj hvaležna, kot če bi mi bila, če bi jima dovolila, da vsak denar pustita v trgovini za traparije.[/quote]

To, kar imate vi, ni nobena žepnina, ampak se samo pretvarjate, da dajete denar otroku, potem mu ga pa vzamete. Kao, tu imaš 20€ žepnine, ampak daj mi zdaj to vrni nazaj, ker ko boš potreboval kolo, bomo kupili iz tega denarja. WTF?
Žepnina je za to, da si otrok kupi tudi kakšne sličice, nalepke, revijo, skratka tisto, kar starš smatra za neumnost in nepotrebno trošenje denarja, otroku je pa to top.
Poleg tega voji nimajo pojma, kako delat z denarjem, ker so vedno pod kontrolo in prisilo, nimajo nobene lastne izkušnje po lastni pameti, kako delat z denarjem. Ni dobra šola to, da vedno delaš kot ti nekdo diktira, vedno je najboljša šola tista, ko se naučiš na lastnih napakah in iz lastnih izkušenj.

Sem star 26, so mi starsi davali denar od roj. Dnevov, otroskih dodatkov na njihov trr, lani ko sem zakljucil s solanjem se je nabralo okoli 25.000 Eur. Sem jima zelo hvalezen, da mi nista dovolila prosto razpolagati s sredstvi saj bi jih porabil za neumnosti. Ta denar pa mi pri teh letih pride zelo prav.

Kako si/so financirali tvoje dopuste, nove superge, smučarijo, kino, žuranje, računalnik in podobno?

Na tvoj način se bo otrok bolj težko naučil, da denar ni za traparije.
Če mu denar daješ, potem je denar njegov in prav bi bilo, da prosto razpolaga z njim. Če mora za vsako stvar vprašati tebe in ti dovoliš ali pa ne, potem ta denar ni njegov in pika.
In kaj potem, če ga bo zapravil že prvi dan za traparije? To je najboljša šola, da se nauči, čemu služi denar in kako se z njim dela. Če ga bo prvi dan zapravil, ga pač ostalih 30 dni ne bo več imel.
Če bo vse kupil prvi dan, bo ostalih 30 dni lahko trgovino gledal samo od zunaj. Ko bo to občutil na lastni koži, bo zelo dobro vedel, da se v bodoče denarja ne sme zapraviti prvi dan. Ti mu pa ne dovoliš oz. preprečuješ, da bi sam prišel do tega spoznanja.[/quote]

Ja, res sem grozna mama, ker imam raje, da imata denar na računu za čase, ko bosta starejša in zrelejša. :))
Osnovnošolci v času šole v trgovini itak nimajo kaj iskat, drugače pa je prva predaleč, da bi šel sam. Kje naj potem zapravlja? Lahko pa vzame, ko gredo na ekskurzije in si kaj kupi.
Večji je pokazal več zrelosti, zato ima lahko tudi kartico ves čas s sabo, da dviguje za svoje potrebe.
Jaz pač nisem pristaš, da otroku z dovoljenjem, da zapravlja, privzgojiš že zgodaj potrošnišvo. Aja, star si osem let, dobil si denar – hitro v trgovino zapravit. Ker točno to mu z dovoljenjem sporočaš.
Jaz denarja v roke zato ne dejem, ampak jima nakažem na račun. Ko rabita za večje nakupe – recimo računalnik, pa lahko vzameta dol. In tudi ves denar, ki ga dobita za RD in NL lepo nalagata, ne zapravita. Mislim, da mi bosta nekoč bolj hvaležna, kot če bi mi bila, če bi jima dovolila, da vsak denar pustita v trgovini za traparije.[/quote]

Če prav razumem, je vaše razmišljanje glede žepnine, da bi otrok, ki dobi denar v roko, ves denar zapravil za traparije.
In imate prav, prve parkrat, ko bi dobil denar v roke, bi ga takoj zapravil za čiste traparije. S tem bi dobil tudi prvo lekcijo, da se traparije takoj pokvarijo (in jih starši z razlogom ne kupujemo) ali da se sladarija poje in ni več ne sladkarije ne denarja. Pri nas je bilo točno tako, prve trikrat. Sedaj pa denar varčuje za nakup novega inštrumenta. Še vedno si kupi kakšno traparijo, a bolj z razmislekom in poredko. Kupi si tudi kakšno igračo (npr. Lego kocke) ali knjigo, ki si jo želi, in bi mu jo kupila tudi midva z možem, a občasno hoče kupiti sam (in kupi še za mlajšega brata, ki svoje žepnine še nima). Še vedno pa gre cca dve tretjini denarja na kupček za inštrument.
Seveda ga nihče ne spodbuja k potrošništvu. Pred vsakim nakupom mu tudi poveva svoje mnenje o željenem izdelku. Končna odločitev pa je njegova.
Pa še ena pozitivna posledica. V trgovini ne “fehta” za sladkarije in traparije, ker ve, da si jih lahko kupi, če hoče. Pa si jih ne.

Pa še odgovor avtorju. Začeli smo pri 8 letih s 5 € na 2 tedna. Kasneje smo znesek dvignili na 10 € na 2 tedna.

Govor je o osnovnošolcih.

V našo trgovino se jih vsuje po pouku toliko, da jih ne moreš preštet. Tik po pouku, to je okoli 13.00 ure se nabašejo s čipsom, vodo z okusom v plastenkah in podobnimi coca colami, raznimi čokoladicami, napolitankami.
Vsak zapravi okoli 1 € ali več! To je občutno preveč in sploh en stran vržen denar!

Zdaj lovite zadnji vlak, da jih naučite ravnanja z denarjem! Ker ko bo star 15, 16 in več let, vas ne bo več šmirglal. Bo začel lagat, da rabi za šolo, v resnici pa bo porabil za ….. traparije.

Koliko mu daste žepnine, je odvisno od vaše zmožnosti. En delavec bo dal 5€/teden, mesec?
En dedi Zidar, Bavčar pa 200 €. :-)))

Otroka je treba navadit, da nekaj namensko špara. Da si izpolni željo, za katero je treba dajat na kupček!
Da nima kaj iskat v trgovini po šolskem kosilu!! In brezglavo zapravljat!

Da se denar zasluži! Z ocenami, z nekim delom (doma), da ne prileti z lufta!
Z ocenami – tudi če je dobil dvojko in se prej trudil!

Če ga zdaj ne boste naučili in bdeli nad njim, vas bo molzel še nadaljnih 20 let!
Jaz sem vse zamudila….. :((((!

Torej ti je do 25. leta mamica kupovala gate? Haha, hvala za smeh :))))

sepravi dobiti bi moral 2000€ na leto od začetka gimnazije, s tem da so mu tudi vse stroške pokrili

Moj mlajši dobiva 20€, kaj kupi z njimi je njegova stvar ravno tako ali varčuje. Tista katera mu potem ne dovoli, da si kupi magari neumnost, tusto je zame bolj tako kot bi mu sama dajala na račun, postopno varčevanje.
Ataa, jaz bi začela, če nameravaš uvesti žepnino, s tedenskimi 5€, drugače se ji bo zdel predolg mesec.

Naši so včasih dobivali. Vendar se je naša finančna situacija močno poslabšala (ob enakih službah nam je konkretno padla kupna moč) in za luksuz ni denarja. Zato naši 16, 13 in 10 let stari otroci ne dobivajo žepnine, ne štipendije in ne otroškega dodatka -presegamo za 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Na tvoj način se bo otrok bolj težko naučil, da denar ni za traparije.
Če mu denar daješ, potem je denar njegov in prav bi bilo, da prosto razpolaga z njim. Če mora za vsako stvar vprašati tebe in ti dovoliš ali pa ne, potem ta denar ni njegov in pika.
In kaj potem, če ga bo zapravil že prvi dan za traparije? To je najboljša šola, da se nauči, čemu služi denar in kako se z njim dela. Če ga bo prvi dan zapravil, ga pač ostalih 30 dni ne bo več imel.
Če bo vse kupil prvi dan, bo ostalih 30 dni lahko trgovino gledal samo od zunaj. Ko bo to občutil na lastni koži, bo zelo dobro vedel, da se v bodoče denarja ne sme zapraviti prvi dan. Ti mu pa ne dovoliš oz. preprečuješ, da bi sam prišel do tega spoznanja.[/quote]

Ja, res sem grozna mama, ker imam raje, da imata denar na računu za čase, ko bosta starejša in zrelejša. :))
Osnovnošolci v času šole v trgovini itak nimajo kaj iskat, drugače pa je prva predaleč, da bi šel sam. Kje naj potem zapravlja? Lahko pa vzame, ko gredo na ekskurzije in si kaj kupi.
Večji je pokazal več zrelosti, zato ima lahko tudi kartico ves čas s sabo, da dviguje za svoje potrebe.
Jaz pač nisem pristaš, da otroku z dovoljenjem, da zapravlja, privzgojiš že zgodaj potrošnišvo. Aja, star si osem let, dobil si denar – hitro v trgovino zapravit. Ker točno to mu z dovoljenjem sporočaš.
Jaz denarja v roke zato ne dejem, ampak jima nakažem na račun. Ko rabita za večje nakupe – recimo računalnik, pa lahko vzameta dol. In tudi ves denar, ki ga dobita za RD in NL lepo nalagata, ne zapravita. Mislim, da mi bosta nekoč bolj hvaležna, kot če bi mi bila, če bi jima dovolila, da vsak denar pustita v trgovini za traparije.[/quote]

Nočeš razumeti ali res ne razumeš?? Ti mu sploh ne daš možnosti, da bi ugotovil, da se denarja ne sme zapravljati. Ti ga prisiliš, da ga ne zapravi ampak to v nedogled ne bo šlo. Zdaj ga ne zapravi, ker mu ti to preprečiš, takoj ko mu ne boš več, ga bo pa zapravil, ker mu enostavno nisi privzgojila odnosa do denarja. In s tem, da mu fizično preprečiš, da bi denar zapravil, mu odnosa ne boš privzgojila. On mora SAM priti do ugotovitve, da če denar zapravi, ga nima več. Tvoj otrok do te ugotovitve ne more, ker mu sploh ne dovoliš, da bi to ugotovil.
Pa kaj bi ti razlagala, ko vidim, da si tip človeka, ki takoj povesi nos in je užaljen, če se kdo ne strinja z njegovimi metodami. Tvoj otrok, tvoja vzgoja, nenazadnje tudi tvoj denar. Zaenkrat 🙂
Če si slaba mama ne vem, brihtna pa res nisi preveč.

New Report

Close