Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dijaki tehnične gimnazije na Vegovi v Lj., 3-dnevni Izlet na Dunaj in v Prago

Dijaki tehnične gimnazije na Vegovi v Lj., 3-dnevni Izlet na Dunaj in v Prago

Ali mi kdo tu gor lahko pojasni, kakšen smisel ima tridnevni izlet z avtobusom na Dunaj in v Prago. Kaj si ima dijak od tega, da se vozi ure in ure. Že samo za Dunaj trije dnevi niso nič, tu pa jih vlečejo še v Prago.

Sprašujem se:
-ali je cilj le zaslužek neke turistične agencije, zabijanje časa in nabiranje potrebnih ur v celotnem šolskem letu.
-kakšen smisel je vozakati dijake naokrog, ne da bi od tega kaj imeli, poleg tega, da bodo nazaj prišli skrokani
-ali pedagoški kader res nima občutka za smiselne vsebine. Za dijake je Dunaj vir znaj, zgodovinsko, glasbeno, arhitekturno…., tu pa jih bodo z avtobusom naredili dva kroga in leteli naprej.

Škoda, le kdo si je omislil tak beden izlet, obvezen seveda.

Haha, eni pa res ne vidite bistva, pa čeprav se vam vrže pred noge. Še ko sem bila sama dijakinja na takšnih izletih, se mi je posvetilo, v čem je štos. Ko sem profesorje povprašala, če imam prav, so mi pritrdili.
Kadar sončke odvzameš staršem in jih pelješ v tujino, je to krasna priložnost za neumnosti. Malo alkohola, malo zalizovanja, pa je tragedija tukaj. Če pa ti uspe dijake utruditi do te mere, da jim neumnosti sploh ne morejo hoditi po glavi, ker v hotelu napol mrtvi popadajo v postelje, si glavni problem rešil.

Na Dunaju je fajn tehnicni muzej. Verjetno si bodo tega ogledali, zanj pa ni treba 3 dni.

?????
Hočeš rect da se za 3 dni ne splača na Dunaj in v Prago it?
Najbrž se nisi dlje kot do ankarana na morje sla, a ne?

?????
Hočeš rect da se za 3 dni ne splača na Dunaj in v Prago it?
Najbrž se nisi dlje kot do ankarana na morje sla, a ne?[/quote]

Napni možgančke. Piše, da je 3 dni za Dunaj in Prago PREMALO, ker bodo večino časa sedeli na busu. Se strinjam z njo.

?????
Hočeš rect da se za 3 dni ne splača na Dunaj in v Prago it?
Najbrž se nisi dlje kot do ankarana na morje sla, a ne?[/quote]

Napni možgančke. Piše, da je 3 dni za Dunaj in Prago PREMALO, ker bodo večino časa sedeli na busu. Se strinjam z njo.[/quote]

V treh dneh se da videt marsikaj, praga in Dunaj nista na koncu sveta. Če se pa komplicira, je pa hudo, ja… Najbolje da razvajeno dete ostane doma.

Dvomim, da je to izlet in dvomim, da je obvezen.

Verjetno gre za strokovno ekskurzijo in v tem primeru bi me predvsem zanimal program.

V dobro dijakov upam, da imam prav jaz in ne avtor.

Doma naj ostane.
Napiši opravičilo, če je sploh potrebno, saj takšni izleti navadno niso obvezni.

Bemti, pa kje ste se vzele, babe kure? Svojim lastnim otrokom ne privoščite družbe sošolcev in obiska dveh sosednjih mest. Mogoče bo pa tale strokovna ekskurzija le če,mu služila, recimo temu, da gre dijak za 3 dni stran od tebe, mati kure! Tudi to je del odraščanja, da se mlad človek reši matere, ki mu drugače neprestano diha za ovratnik. In tebe seveda muči alko ( praviš da bodo prišli nazaj skrokani), praviš da ne bodo nič videli ker se bodo samo z busom vozili, praviš, da bo to en beden izlet ( obvezen za vse). Ker takimle kot si ti, ki si vso pamet pojedla ne pomagajo nobeni argumenti, ti predlagam, da svoje sonce zaviješ v vato in obdržiš doma. Za vedno, ne samo za tale izlet. Zakaj se mi vse bolj dozdeva,da gre pri tem predvsem za denar, ki ga nimaš??

?????
Hočeš rect da se za 3 dni ne splača na Dunaj in v Prago it?
Najbrž se nisi dlje kot do ankarana na morje sla, a ne?[/quote]
Ne da se ne splača ampak je brez veze, ker se pol časa od 3 dni voziš (z busom) in vidiš bore malo tako na Dunaju kot v Pragi. Sama sem prevandrala kar precej Evrope, v Pragi sem bila 3 dni, na Dunaju kakih desetkrat, od tega trikrat po 3 dni, pa je zmeraj ogromno za videt in bom še šla.
Skratka, 3 dni Dunaja bi bilo čisto dovolj. Ne razumem pa, kako so lahko taki izleti obvezni, ker najbrž kar nekaj stanejo. In kako starši nimate nobenega vpliva, kam vlačijo vaše otroke. Glede na to, da morate to plačat.

O hudo. Kakšni odgovori. Od 8 je samo eden dojel bistvo mojega vprašanja.
Ja, izlet je obvezen. Če ne greš, moraš šolske ure”oddelati” kasneje. in ne, denar ni problem, tudi svoboda ne.

Že lansko leto so se dijaki pritoževali, da bi bil že Dunaj dovolj, pa jih niso poslušali.
Sicer pa, ostali, koliko časa pa si vzamete za en muzej. Če smem pisati v vašem stilu – ste muzeje videli le od zunaj?
Koliko časa si vzamete za ogled arhitekture – pogledate na sliko. Ste stopile že v kakšno galerijo.

Še enkrat trdim, da gre tu le za slabo pripravljen program. Po podobnem načelu so se lani za tri dni odpeljali v Rim in Neapelj. Ali sploh veste, koliko pedagoškega programa se da pripraviti ob takem izletu. Nazaj so prišli nezadovoljni in komaj čakali, da pridejo domov, ker so se le vozili. In ja, pijanke, kot smo jih mi imeli na izletih, so danes pase. Dijaki se izleta – ekskurzije ne veselijo, mi pa smo komaj čakali.

?????
Hočeš rect da se za 3 dni ne splača na Dunaj in v Prago it?
Najbrž se nisi dlje kot do ankarana na morje sla, a ne?[/quote]

Meni se tudi ne zdi 3 dni zadosti za vse to. Ne recem sam Dunaj, Praga v 3 dneh (poleg Dunaja) ni nic. Pa ne bos verjela, Kaj Ankaran, sem desetletja zivela na drugem kontinentu.

Za 3 dni je res brezveze, da gredo v obe mesti. 3 dni za eno ali drugo mesto bi bilo pa čist ok. zakaj je pa treba otroke vlečt v obe, pa ne vem. Res je tudi, da staršem ni nikol prav. vtikamo se čist v vse. pa tudi otroci so dostikrat razvajeni, in jim je vse brezveze …

Pa ste starši na razredni uri predlagali kaj drugega, če je bilo že lani tako slabo? Lepa beseda ponavadi lepo mesto najde. Če ste zamudili priložnost, naj dijak ostane doma, saj izlet ni obvezen, čeprav pišeš, da je. Tiste ure bo pač oddelal drugače. To ne bi smel biti problem.

Tak izlet gotovo ni obvezen. Naj ostane doma, pa bo ure oddelal drugače, če si mu vzela že vse veselje do izleta.

Če gredo ob 5h iz Lj, so ob 10, 11h že na Dunaju. Do večera se da videt marsikaj. Prenočevanje, zjutraj še kak panoramski ogled, potem Praga. Za prvi osnoven občutek ob mestu je en dan dovolj. Malo preveč komplicirate.

New Report

Close