Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ponarejen parkirni listek

Ponarejen parkirni listek

Parkiral sem v centru Ljubljane in na avto dal ponarejen parkirni listek, ki sem ga izdelal sam. Mestni redarji so zaznali, da gre za ponaredek in o tem obvestili policijo, ki je zasegla parkirni listek. Ali kdo ve kake batine = sankcije me sedaj čakajo? Menda spada parkirni listek med javne listine in se sedaj to tretira kot ponarejanje listin…

Če je to res, čestitam 🙂

Pa ne tebi, ampak tistim, ki so opazili, da je ponarejen.

Upam, da te fajn štrafajo. Za parkirnino in še za ponarejanje.
Saj človek ne more verjet, da se kdo spravi ponarejat parkirni listek! Če ne bi imela za parkirnino, rajši tudi avta nimam.

nova
Uredništvo priporoča

Vidiš, jezni so nate ker ponarejas listke, mar bi dal dve fete prsuta na skrivaj v usta, bi te vecina zdej tolazila.

Zaporedna številka parkomata / izpiska?

Gospodje (in gospe) z Ministrstva za pravosodje na Župančičevi ulici vsi ponarejajo parkirne liste. urejeno imajo celo “dežurstvo”, kdo je na vrsti za menjavanje listkov.

Jah, lej, če si pa amater, verjetno si printal listek na navaden papir z običajnim tiskalnikom.

Ne bom o tem javno, kakšen tiskalnik in papir moraš imeti, tiskam listke, na enak papir in original tiskalnik, imam pač dostop do tega in ja, ne plačujem parkirnin, nisem trapast.


moj poklon, upam samo da te ne dobijo in da ti še dolgo to uspeva; ker s tem plačevanjem parkirnin se je občinam totalno strgalo; v celju, velenju itd ne moreš več parkirati avta brez plačila parkirnine


moje sožalje, ampak jaz osebno dvomim, da je parkirni listek javna listina?
me čudi da ti privoščljiva barca ni nalimala gor zakonski akt kaj spada pod javne listine; jaz sem skoraj prepričan da se ti kaj hudega ne bo zgodilo, sicer se pa sklicuj na neprištevnost, to pali pri umoru bo še menda pri parkirnem listku

V primeru, ko občinski redar ugotovi, da je na vozilo nameščen ponarejen parkirni listek ali ponarejena parkirna dovolilnica, namesti na vozilo obvestilo o storitvi prekrška zaradi neplačane parkirnine. O sumu storitve kaznivega dejanja ponarejanja listin pa obvesti pristojno policijsko postajo.
tole sem našel v občinskem odloku občine Celje, zaenkrat si res osumljen kaznivega dejanja, glede na to, da to te papki prijavili policiji; upam, da se zmažeš

Pa ti sam njim rec da nimas pojma is kje je to, ampak da si si tekom lajfa ksnga sovraznika nabrau in da je zih to mascevanje mislm grem stavt da te niso posnel k ga limas..:D


skoraj prepričan da se ti kaj hudega ne bo zgodilo, sicer se pa sklicuj na neprištevnost, to pali pri umoru bo še menda pri parkirnem listku[/quote]

Dobra 🙂

Kaki je pa redar listek iz avta sam ven vzel?

Ne redar in ne policist ti ne moreta kar tako posegati v notranjost avtomobila brez tvojega privoljenja, razen če ni odredbe sodišča za preiskavo notranjosti avtomobila!

Če si pa sam dal listek policaju, si pa 2x idiot! Prvič zaradi ponarejanja in drugič, ker si izročil listek! Usedel se bi v avto in ga pojedel, pa ne bi bilo več dokaza.

***** = i d i o t

JaniR,
reci da ti je nekdo pred teboj predal parkirni listek, je ravno zapuščal parkirišče in da ti ga je predal, ker je bil še veljaven, pika!

Opazili so zato ker sem se zmotil v letnici ter napisal 2018….


Joj to si pa res zamočil.
A so te čakali ali kaj, da so te lahko prijavili.?

Sej me bojo fajn štrafal. Brez skrbi… Sej sem škode naredil za 1,4€. Take nas zmeri najbolj kaznujejo in v to sploh ne dvomim in tudi teb ni treba skrbet. Mogoče bom z Bavčarjem v zaporu poker igral in si jih priigram nazaj. 🙂

Sploh ni problem tisto parkrat na leto, ko grem v službo z avtom plačati parkirnine. Šlo je bolj za lumparijo kot karkoli drugega. Tko da take it easy.

Samo sprašujem če kdo ve kaj to pomeni.

@o smola: Kako so pogruntal pa pojma nimam. Nisem se ne vem kako ukvarjal s točnostjo, ampak ura pa prihod pa datum sem pa spremenil.

Pa še to, un janiR zgoraj, ki pravi, da “sem se zmotil” v letnici je fake. Nisem se nič zmotil.

Verjetno najboljši nasvet.

ha, ha, ha, ha, ha, ha :)))))))))))

Ti ne privoščim :-(. Hudič je ko za take gluposti štrafujejo ko da si naredil zločin. Upam da dobiš čim manj kazni ali pa nič.

človek naredi goljufijo, ti pa upaš, da se zmaže?

Dobil boš globo za parkiranje, policija bo ovadbo poslala tožilcu, ta pa bo zaradi neznatne vrednosti najverjetneje ovadbo zavrnil. Parkirni listek ni javna listina, je pa res, da je dokument, ki nastopa v pravnem prometu. Škoda je bila pa neznatna.

New Report

Close