Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Ženke, prosim za nasvet glede urejanja - čas

Default avatar

he4w

Pozdravljeni,
sem ženska, ki veliko dela, nisem pa toliko urejena, ker temu ne posvečam toliko pozornosti. Saj vem, da ni treba veliko, ampak skoraj vse drugo mi je bolj pomembno. Zdaj bi pa rada to spremenila. Rada bi bila vsak dan toliko urejena, da nikoli nimam mastnih las, da imam urejene nohte, da sem pobrita in minimalno naličena.
Glede las. Se mi zelo mastijo in kakšen dan grem v službo z mastnimi. Na tem forumu sem prebrala že 100 tem na mastne lase, pa vidim, da ne gre drugega kot jih redno prati. Vseeno kakšen nasvet glede las?
Problem je predvsem z nohti - nimam pomivalnega stroja in veliko pomivam, zato imam zelo krhke, lomljive no hte, že po enem dnevu oluščen lak ... Zato prosim za nasvet: kako imeti urejene nohte, če imam roke veliko v vodi? Ali nosite rokavice, če dakakšne? Sem namreč kupila že nekaj parov, pa se hitro strgajo. Kateri lak je zelo obstojen, katera znamka? Ali je boljše, da poskusim z geliranimi - sploh ne vem kaj točno to je ..
Britje. Imam depi - epi - lator, vendar traja 1 ura, da se uredim po celem telesu (pazduhe, noge, intimni del). Kaj vi uporabljate za britje in kako se obnese?
Obraz. Težko najdem pravo barvo pudra. Rada bi kompakten puder, da preprije nepravilnosti, zato prosim za nasvet katera znamka je res ok. Težko najdem tudi pravilen odtenek. JE kje v Ljubljani kakšna trgovina, kjer res pomagajo in dobro svetujejo pri izbiri? Katera maskara, da je res lepa? Katera barvica za okoli oči? Katera šminka?
Da ne bo preveč ... Najlepša hvala!
Default avatar

laracr

Svetovali ti bodo najbolje v Muellerju.
Izberi znamko Bourjois - ni predraga, če boš imela kakšen zgrešen nakup. Vse od te znamke je super kvalitetno. Hoteli ti bodo prodati kaj dražjega, vendar vztrajaj na tej znamki.
Lak za nohte uporabljaj kakšen pastel, bolj prozoren, da zdrži en teden. Če boš imela barvni lak, si daj podlago, 2 nanosa temnega laka in nadlak. Čez dva dni ponovno nanesi nadlak in ti bo tudi to zdržalo en teden. Nadlak in podlak je v bistvu prozorn lak in kupi samo tega.
Kupi si suhi šampon v spreju, da kdaj premostiš mokro pranje in nikakor ne hodi z mastnimi lasmi okoli.
Depiliraj se čez vikend, ko je več časa.
Le pogumno, potrebno je veliko prakse.
Vsekakor se boš bolje počutila, če boš urejena.
Default avatar

Na hitro

1. Lasje. Če imaš mastne, bo edina rešitev pogostejše pranje (čeprav pravijo, da to potem še bolj zmasti lase, a te razumem, da v službo takšna ne moreš/nočeš). V pomoč ti je lahko suhi šampon, ki ga uporabiš občasno, kadar ne gre drugače. Lahko si tudi zjutraj, če vidiš mastne lase, opereš samo šop spredaj, takoj izgleda bolje:)

2. Za pomivanje posode uporabljaj rokavice, meni so najboljše krpa Sensitive roza, lepo se prilegajo, zato je z njimi enostavno delati, so močne in dolgo zdržijo. Če je tega dosti, premisli o nabavi manjšega pomivalca, obstajajo tudi nadpultni.

Za negovane roke potrebuješ dobro kremo. Tu je izbira ogromna, zato težko rečem. Od malo višjega ranga je kar OK Loccitane in Biotherm (sta dražji, a dobri), najbrž pa boš potrebovala vsaj v začetku kakšno specializirano za roke in nohte. Morda od Mavale, Alessandra, Jessice - teh ne poznam, zato ne morem oceniti.

Lakiranje - vedno uporabi podlak in nadlak! Tako bo lak dlje zdržal. Glede na to, da se ti nohti zdaj cepijo, lahko pričneš z MicroCell 2000 (dobiš v DM, Mullerju...) in lahko tudi to uporabljaš kot podlak. Pri znamki laka boš našla ogromno predlogov. Osebno sem zelo zadovoljna z Essie (čeprav meni en odtenek kvalitetno ni bil najboljši, ostali pa so super) in še višjim cenovnim rangom - Dior, YSL. Nekateri priporočajo tudi OPI in Zoyo, s tem da jaz s slednjim res nisem najbolj zadovoljna.

Gelisha ne priporočam zaradi lastnih slabih izkušenj, ker moji nohti niso za to. Najbrž tebi trenutno na lomljive tudi ne bi dobro prijel, lahko pa kdaj poskusiš.

3. Puder je zgodba zase. Povsod ti bodo želeli prodati nekaj svojega, sploh če naletiš na promotorko. Bourjois je dober predlog, tudi Loreal ima dobre, Rimmel tudi hvalijo. S temi ne izgubiš dosti, če kupiš narobe. Res pa bi bilo morda najprej za premisliti o tonirani kremi.

Ostalo kasneje:)
Default avatar

Ella ella

Najprej glede las - pogosto pranje lase prav tako masti, sploh, če jih sušiš s fenom in si v začaranem krogu. jaz si lase perem na 3 dni, sicer so 3. dan včasih že precej mastni, a sem ugovotila, da če jih perem vsak drugi dan, se še prej mastijo. Kot je prejšnja uporabnica svetovala, lahko uporabiš tudi sprej za suho pranje las, najcenejši menim, da se dobi v DM-u od njihove znamke in ga imaš za vsaj 10 uporab, pa ne vem. če je dražji od 3 €.
Nohti - imam podoben problem, priporočam ti vitamine B kompleksa in kalcijeve šumeče tablete, da ne bodo tako krhki. Jaz vglavnem uporabljam prozorni lak, da nohte malce učvrsti, za posebne priložnosti pa barvni lak. Glede znamke ne znam svetovati, glede na moje izkušnje se okdrušijo enako tisti, ki stanejo 10 e ali 1,20 €.
Jaz se zaradi občutljive kože ne depiliram (dobim izpuščaje), čudežno pa moja koža brez posledic dobro prenaša britje, na srečo pozimi ni treba tako pogosto pa tudi mi dlake tako hitro ne rastejo, si pa vzamem enkrat na teden zvečer dodatnih 15 minut + ponovitev med vikendom, pa nekako gre ;)
Default avatar

cenenost

Žal vidim, da ti svetujejo precej cenene izbire. Essie? Bog ne daj. Glej, če hočeš izgledati urejeno in ne ceneno, bo treba odpret denarnico in si kupiti nekaj kakovostnih izdelkov. Za šampone ne vem, kar pa zadeva ostalo: jaz uporabljam puder bobby brown, je super, okoli 40-50 evrov, ampak ga imaš za tri mesece, lak za nohte OPi pa resnično zdrži en teden, tudi če pomivaš, tako kot jaz. Podobno velja za senčila in šminke: prste stran od cenenih blagovnih znamk za najstnice. Sicer se raje ne liči.
Default avatar

Na hitro

Da na hitro nadaljujem:)

4. Depiliranje ali britje. Jaz grem na depilacijo z voskom in se brijem. Odvisno od letnega časa, priložnosti, ipd. Če so dlake in mislim nositi krilo s prosojnimi nogavicami, se pač obrijem. Depilator mi je povzročil preveč vraščenih dlak, tako da se tega ne grem. Kreme so grozno agresivne.

5. Makeup. Vprašanje tu je, koliko se zdaj ličiš in kako se boš v prihodnje, da ne bo pretirane spremembe (najbrž ne misliš iz nič iti na čisto črno obrobljene oči, ampak da se razumemo;). Maskara je dobra že kakšna Max Factor Calorie 2000 ali kaj od L'Oreala, če želiš črno. Če želiš barvne, bo treba poseči globlje v denarnico. Če je doslej nisi uporabljala in želiš postopen prehod, najprej vzemi rjave. Le-teh je v drogerijah dosti na voljo, težje se najdejo npr. modre.

Šminka je, hm, izbire čez glavo. Že če pogledaš eno znamko, se lahko izgubiš. Ali bi lip gloss ali eno močno šminko? Če imaš suhe ustnice, potem nujno nekaj vlažilnega. Če ne želiš biti preveč vpadljiva, nekaj z nežnim odtenkom. Tu je najbolje malo poskušati.

6. Morda bi bilo najbolje, če lahko najdeš koga, ki se s tem ukvarja, da ti najprej osnovno svetuje, kaj sploh bi. Torej kateri puder, kakšno maskaro, šminko. Tu je lahko problem, če naletiš na promotorke, ki bi ti vsiljevale svojo znamko. Ki ni nujno slaba, ampak morda ima druga kak produkt boljši. Oglasi se v DM in prosi kakšno prodajalko za nasvet. V Mullerju tudi, morda je bolje, da najdeš prav njihovo prodajalko (vijolično oblečene, ne črno!), pa potem sama iščeš okoli. V Mullerju Lj center imajo dražjo kozmetiko v pritličju, drogerijsko v prvem nadstropju. Lahko greš tudi v Maxija, če si v Lj, kjer mislim da je vse na kupu. Pa še najbolj pri miru te pustijo, če hočeš malo preskušati. Izbire je veliko, skoraj preveč.

S promotorkami seveda ni nič narobe, lahko zelo dobro pomagajo, mene moti to vsiljevanje nekaterih svojih produktov. Kar je logično, saj je to njihovo delo. A žal so nekatere preveč agresivne. Poskusi pa pridobiti kakšne vzorce, če se da. Pa morda se naroči za kakšno ličenje, ali da te promotorka naliči v Mullerju.

Znamke. Tukaj je odvisno od tvojega budgeta. Ni nujno najdražji artikel najboljši, lahko najdeš enakovrednega ali celo boljšega v cenejši varianti. Osebno bi raje več investirala v produkt, ki mi je res všeč, kot več cenejših, ki jih ne uporabljam. Seveda pa ne za vsako ceno, ker plača se tudi znamka. Aja, Bobbi Brown se menda nagiba bolj k naravnemu videzu, a z njimi se še nisem ukvarjala.

Vse, kar potrebuješ, se najde od 2-60 EUR po artiklu. Edino pri lakih se mi zdi, da malo višja cena le vpliva na obstojnost. Dobri so menda tudi Guerlain, a jih nisem poskusila. Essie in YSL mi s podlakom in nadlakom zdržita cca 5 dni. Če se vmes odstrani s konic, pač tiste malo dobarvaš;)

Lahko nadaljujem, a to bodo le moje izkušnje, ti moraš pa sama ugotoviti. Jaz ne maram lip glossov in imam suho kožo, tebi so morda prvi najboljši in imaš mastno. Tako da srečno in veselo raziskovanje! :)
Default avatar

ljubim.poletje

Zame je urejen videz zelo pomembnen.

Enkrat mesečno mi uredijo gelish nohte v salunu in imam nohte vedno urejene, ne glede na to, kaj delam doma. Moji nohti so drugače krhki, mehki in se hitro lomijo - zdaj imam že par let "mir".

Prav tako grem enkrat mesečno (poleti mogoče na tri tedne) na depilacijo in pedikuro - in spet imam s tem en mesec mir...

Vsako jutro pred službo si vzamem 15 minut za ličenje - izbiram kvalitetne kreme, puder, nadpuder, maskaro, senčila... rada sem urejena, nikakor pa ne bi rada zgledala tako, da mi bo ob kakšnem hitrem koraku "odpadel omet" ali kot da nosim masko. Prisegam na Lancome - sicer je res nekaj dražje, a mi moj izgled to odtehta.

Mastni lasje vsekakor z urejenim videzom ne grejo skupaj. Poišči si kakšnega kvalitetnega frizerja in dober šampon, pa bo tvojih težav konec.

Veliko zadovoljstva ti želim pri poudarjanju svojil najlepših atributov. Konec koncev je zelo lepo biti lepa, urejena ženska!
Default avatar

Dokaz da niso vse monklje krokodili

ljubim.poletje je napisal/a:
Zame je urejen videz zelo pomembnen.

Enkrat mesečno mi uredijo gelish nohte v salunu in imam nohte vedno urejene, ne glede na to, kaj delam doma. Moji nohti so drugače krhki, mehki in se hitro lomijo - zdaj imam že par let "mir".

Prav tako grem enkrat mesečno (poleti mogoče na tri tedne) na depilacijo in pedikuro - in spet imam s tem en mesec mir...

Vsako jutro pred službo si vzamem 15 minut za ličenje - izbiram kvalitetne kreme, puder, nadpuder, maskaro, senčila... rada sem urejena, nikakor pa ne bi rada zgledala tako, da mi bo ob kakšnem hitrem koraku "odpadel omet" ali kot da nosim masko. Prisegam na Lancome - sicer je res nekaj dražje, a mi moj izgled to odtehta.

Mastni lasje vsekakor z urejenim videzom ne grejo skupaj. Poišči si kakšnega kvalitetnega frizerja in dober šampon, pa bo tvojih težav konec.

Veliko zadovoljstva ti želim pri poudarjanju svojil najlepših atributov. Konec koncev je zelo lepo biti lepa, urejena ženska!
Bravo ljubim.poletje!!! Podpišem.
Default avatar

Na hitro

cenenost je napisal/a:
Žal vidim, da ti svetujejo precej cenene izbire. Essie? Bog ne daj. Glej, če hočeš izgledati urejeno in ne ceneno, bo treba odpret denarnico in si kupiti nekaj kakovostnih izdelkov. Za šampone ne vem, kar pa zadeva ostalo: jaz uporabljam puder bobby brown, je super, okoli 40-50 evrov, ampak ga imaš za tri mesece, lak za nohte OPi pa resnično zdrži en teden, tudi če pomivaš, tako kot jaz. Podobno velja za senčila in šminke: prste stran od cenenih blagovnih znamk za najstnice. Sicer se raje ne liči.
No, zanimivo, meni pa Essie zdrži cca 5 dni, ravno danes imam še od nedelje, vendar z YSL pod in nadlakom (oboje v enem). YSL lak mi je sicer še boljši, z OPI sem pa imela slabe izkušnje, a sem poskusila le enega. Mnogo je bitk med Essie, OPI in Zoyo, vsak ima svoje preference:)

Aja, Essie NI Essence (poceni znamka)!

Ostala kozmetika - večina znamk je pod isto hišo, obstaja le nekaj velikih kozmetičnih hiš - Estee Lauder, L'Oreal, Coty, P&G ipd.
Default avatar

lasje pa

Sem imela zelo podobne težave z lasmi - če imaš tanke, fine laske, se hitro zmastijo ne glede na vse. Umivaj na 4 dni, nikakor ne pogosteje!!! Vmes uporabi suhi šampon, sama sem preizkusila že vse možne, pa mi je najboljši batiste, dobiš jih v mullerju. Potreseš dozo in našpricaš na lase z razdalje nekih 20-30 cm, potem pa pustiš, vmasiraš in prekrtačiš. Pa še več volumna dobiš. Če imaš bolj mišjo barvo, pojdi k frizerju in se zmeni za kak balayage, to tudi lepo poživi ...

Drugače pa ogromno informacij in lepotnih nasvetov najdeš na youtubu. Vse živo imaš gor ... ocene ličil, tehnike ličenja, pričeske ... jaz sem se vse z youtuba naučila.

Ličila niso nujno samo draga dobra, tudi Rimmel ima en zelo dober puder, pa catrice ima marsikaj dobrega ...
Default avatar

brita k

Evo še ena, ki premalo da nase. Oz nisem tip človeka, ki bi na sebi imela vsak dan puder, šminko in laka na nohtih. Glavo imam vedno oprano, ker veliko športam, depilacija po potrebi, od kozmetike pa uporabljam samo maskaro in kremo za obraz ter telo. Kar hočem povedati je to, da se počutiš urejeno je vsekakor osnovna higiena kot je tuširanje in pranje las. Tudi kratki nohti brez laka so lahko lepi. Vse to pa ti ne vzame več kot 15 min na dan.
Sem eno obdobje hotela biti irejena kot punce na prvi strani revij pa sem ugotovila, da to nisem jaz. Sem športni tip in tako se tudi oblačim.
Default avatar

lasje pa

Biti urejen je zame en tak zelo subjektiven občutek, ne realna ocena. Ja pa res - že to, da se malo podepiliraš in ne navlečeš nase ravno tistega na pol razpadlega modrca, pa da si narediš en tak lušten, naraven, pomladni mejkap, imaš sveže lase, kakšne bleščeče mini uhančke, lepe nohte (čeprav nenalakirane in kratke) ... naredi ogromno razliko!

Razlika med ne-namazanim obrazom in čisto minimalnim, naravnim ličenjem http://images-cdn.9gag.com/photo/areXRX6_700b.jpg
Default avatar

laracr

cenenost je napisal/a:
Ti kar nasedaj marketinškim foram in kupuj puder za 50 €.
Bourjois je francoska kvalitetna znamka in stane puder okoli 12 €.
Ene pa si kupujete pamet poleg pudra.
Default avatar

moji ubogi nohti

Avtorica, te razumem glede nohtov - moji so obupni ne glede na vse. Jemljem B12, imam res zdravo prehrano, skrbim za nohte, ne pomivam posode ( jo stroj), pa nič ne pomaga. Lakirati se mi ne da, nimam potrpljenja za to, na manikuro tudi ne hodim rada, ker me posedanje tam in klepetanje dolgočasi, gel nohti me pa motijo, težko tipkam z njimi :-) Tako da sem se zdaj navadila, da si vsakih nekaj dni nohte zmasiram s kremo in oljem, odstranim kožico, popilim ... potem pa samo nalakiram z utrjevalcem, da se lepo svetijo in niso mat.