Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek neizkoriščeni dopust

neizkoriščeni dopust

Pogodbo sem imela sklenjeno za določen čas enega leta, po dveh mesecih dela sem odšla na bolniško in nato na porodniško. Med porodniško mi je potekla pogodba za določen čas. Ali mi pripada nadomestilo za neizkoriščeni dopust, regres sem prejela?

Kdo te je pa zaposlil, če si šla na porodniško že po dveh mesecih?

Napisala je: najprej na bolniško, NATO na porodniško. Verjetno je zelo kmalu po začetku z delom zanosila, šla najprej na bolniško in nato na porodniško.

Težko ti povemo, kako je s tem, ker je to zapletena situacija. Namreč, ne gre za to, da ti delodajalec ni hotel zagotoviti dopusta, ampak da ni bilo prilike zanj, ker če prav razumem, si direktno iz bolniške šla na porodniško. Vsekakor ti pa pripada polni regres, to naj te bolj zanima. Če so ti slučajno pogodbo podaljšali, pa ti seveda pripada tudi dopust, ampak verjetni ti je niso, je tako?

S to svojo bolniško porodniško si samo nekomu odžla delovno mesto.

In potem se čudite, da so delodajalci previdni pri zaposlovanju žensk. Tak primer ni čisto nič drugega kot golo izkoriščanje.

Me prav zanima, če bi isto govorili če bi bila na njenem mestu vaša žena, partnerica, sestra.
Pa kaj vam je ljudje? Ali je ženska, ki zanosi res najslabša?

Sluzba za določen čas, ona pa po 2 mesecih zanosi? Jaz bi enako mislila in govorila, če bi šlo za kogarkoli. Sploh ker ni služb, se lahko raztrgaš, pa te noben ne povoha. Nekdo se pa norca dela iz sluzbe. Za zjokat. Tko nujno je bilo treba zanosit?

Dopust ti ne pripada.

New Report

Close