Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Še eno vprašanje glede porabe denarja

Še eno vprašanje glede porabe denarja

Imam evidenco vodenja, v katero vpisujem porabo denarja. Del nakupov opravim preko kartice, del z gotovino, ki jo dvignem. Vendar konec meseca vedno ugotovim, da ne vem kam sem dala tja do 100 eur. Ne vem ali pozabim ali imamo tata v hiši.
MI lahko prosim pomagate, kako si urediti vodenje evidenc, da bom na koncu meseca za vsak evro vedela, kam sem ga dala.

če res morš vedet za vsak € kam gre, ti predlagam, da nosiš sabo zvezek in si vsak izdatek zapisuješ. če imaš dober spomin pa zvečer vpiši kam vse si dala evre.

Za porabo po karticah dobiš izpisek, za vsak dvig pa napiši, kdaj in koliko si dvignila (in preveri po izpisku), vsak večer pa preveri denar v denarnici in vpiši, za kaj si denar porabila.
Čisto enostavno; stanje prejšnjega večera – dnevna poraba = stanje tekočega večera. In tuhtaj, dokler ne natuhtaš za vsak €, kje si ga porabila.

1. Čisto čisto vse plačuj s kartico oziroma preko elektronske banke, da boš imela za čisto vse evidenco.

2. Kot predlaga Barca, vsak izdatek si zapiši v zvezek, ne glede na način plačila.

Oboje predstavlja nekaj napora. Prva možnost je najbrž težja, ker že sedaj to počneš in vseeno “manjka” 100 EUR. Ta znesek se hitro izgubi skozi mesec, skupaj sicer ni malo denarja, a 5 EUR tu za npr žvečilne ali dve pijači, 10 EUR za rojstnodnevno darilo, 20 EUR za šolo, če imaš otroka, in tako naprej. Najbrž pri vas ni prisoten tat, temveč se manjši zneski dnevno izgubijo nekje, jih pa pozabiš evidentirati.

Torej res čisto vsak cent, ki ga nekomu daš, nekaj kupiš, takoj zapisati v beležko in potem skupaj izračunati. Ne ko se vrneš iz trgovine, ne zvečer doma, temveč vse sproti. Tako boš najprej ugotovila, kam izgine preostanek.

Pri meni ta manjko ponavadi pomenijo avtomati, urbana, parkirnina ali pijača. Tam, kjer pač dam nek majhen drobiž, ampak če to naredim vsak dan, se tega kar nabere. Zato vse ostale izdatke zaokrožam navzgor, da mi teh drobnarij ni treba pisati. Znesek npr. 13€ v svoji evidenci zabeležim kot 15 € in s tem pokrijem morebitne drobnarije, za katere se niti ne zavedam, da jih plačujem. Na koncu mesta lih vse štima.

New Report

Close