Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj imajo pijanci otroke?

Zakaj imajo pijanci otroke?

Mene pa zanima zakaj imajo pijanci otroke?
Samo zato, ker ne uporabijo zaščite?
Ampak zakaj potem ne odpeketajo, da bi otrok vsaj normalno živel?
Zakaj pijanci potem še uničijo življenje otrokku?

Ker se kroničnim dostikrat “zgodijo”, po nesreči. Žal.

Pa tudi – kolikokrat pri rekreativnih pivcih je alkohol pred spolnim aktom “opogumljevalec”, da se sprostijo in spravijo skupaj, ker v treznem stanju se nebi?

Poznam že iz rane mladosti kar nekaj vikend rekreativcev, ki so po parih rundah takoj dobili priložnostni seks na wc-jih po lokalčkih. For free, jasno – ker je bila druga stran tudi opita in s tem podmazana. V streznjenem stanju nalsednji dan pa moralni maček. Ali samski, ali prešuštniki.

Zelo malo ljudi nas zna uživat v seksu brez vpliva alkohola.

Ker rabijo nekoga, da mu najedajo, da jim kuha, pere, skrbi zanje…

Ja, to vem, da ni bilo planirano.
AMpak zakaj tak človek potem ne odpeketa in pusti, da otrok v miru živi, zakaj mu mora še naprej uničevat življenje?
Skrbel ne bi za otroka, ker ga ni želel imet, vseeno pa ga matletira? Samo zato, ker mu mama otroka kuha, lika, čisti za njim?

Zato ker so usrane egoistične riti in si s tem zagotovijo, da bo nekdo na stara leta skrbel za njih.

Ker se kroničnim dostikrat “zgodijo”, po nesreči. Žal.

Pa tudi – kolikokrat pri rekreativnih pivcih je alkohol pred spolnim aktom “opogumljevalec”, da se sprostijo in spravijo skupaj, ker v treznem stanju se nebi?

Poznam že iz rane mladosti kar nekaj vikend rekreativcev, ki so po parih rundah takoj dobili priložnostni seks na wc-jih po lokalčkih. For free, jasno – ker je bila druga stran tudi opita in s tem podmazana. V streznjenem stanju nalsednji dan pa moralni maček. Ali samski, ali prešuštniki.

Zelo malo ljudi nas zna uživat v seksu brez vpliva alkohola.[/quote]

kako se že reče tvoji bolezni?

Pa zakaj imajo ženske otroke s pijanci oz. če se že zgodi, zakaj potem ostanejo s takim moškim?
To si zelo želim razumet. Pa, da ženska sploh ne pije alkohola, ostane pa s pijancem?

Ker ne zmore, ker ima možgane okvarjene, skurjene od alkohola – ker živi iz dneva v dan za svojo “dozo”, samo to mu je pomembno, da pride v stanje opitosti, ki mu da tisto edino ugodje in zadovoljstvo, srečo, vse ostalo nepomembno. In da ima skuhano za jest kadar mu prija in za preoblečt, kadar je že nujno treba.

Pijanec se ne rodiš v to omamo zapadeš kasneje lahko ko že imaš otroke. Ponavadi ko se začnejo probloblemi oz ko postanemo odgovorni za življenje. Zakaj ne odidejo? Ket so odvisniki egoisti. Mene bolj zanima zakaj žene ne odidejo?

V mislih imam človeka, ki je bil pijanec že preden je naredil prvega otroka. Ženska pa sploh ne pije.
In, če je moški zato naredil otroka, ker je pač tako naneslo (ker pač ni bil zaščiten, ker mu je bolj malo mar, ker je prepričan, da je nosečnost stvar ženske in nič moškega) in ker je ostal z žensko, ker hoče imet gospodinjo.
Še vedno ostaja vprašanje, zakaj se ženska poroči s takim, z akaj ostaja s takim? Sama ne pije.
Brez njega bi ji bilo bolje. Bi imela več denarja. Lažje bi skrbela za otroka sama.

Ker se kroničnim dostikrat “zgodijo”, po nesreči. Žal.

Pa tudi – kolikokrat pri rekreativnih pivcih je alkohol pred spolnim aktom “opogumljevalec”, da se sprostijo in spravijo skupaj, ker v treznem stanju se nebi?

Poznam že iz rane mladosti kar nekaj vikend rekreativcev, ki so po parih rundah takoj dobili priložnostni seks na wc-jih po lokalčkih. For free, jasno – ker je bila druga stran tudi opita in s tem podmazana. V streznjenem stanju nalsednji dan pa moralni maček. Ali samski, ali prešuštniki.

Zelo malo ljudi nas zna uživat v seksu brez vpliva alkohola.[/quote]

kako se že reče tvoji bolezni?[/quote]

Kakšne težave imaš pa ti? Jaz nobenih, le seksam brez vliva alkohola, kar je tudi prav in edino takrat pridejo vsi tapravi užitki 🙂

A če omenim seks brez vpliva alkohola , sem pa takoj kaj…? Zasvojenec s seksom ??? nc, nc, nc – realna tla ti zmanjkujejo pod nogami.

Na to vprašanje je težko odgovoriti v par stavkih. V ozadju so podzavestni mehanizmi, ki izhajajo globoko iz otroštva. Takšne osebe po navadi izhajajo iz disfunkcionalnih družin in jim je to na žalost edina realnost, ki jo poznajo. Na nek način podoživlja otroštvo. Velikokrat verjamejo, da si boljšega ne zaslužijo, odvisne so od odnosov in ne znajo prekiniti peklenskega kroga.

Zakaj? Ker lahko.

Ker jih odvisnice od odnosov z veseljem naštimajo z njimi in nikamor ne odpeketajo. Ker odlično spadajo v vezo v odvisnico od odnosov. In vzgojila bosta ali še enega pijanca ali še eno odvisnico od odnosov ali kar oboje, mogoče celo v enem in istem otroku. Krog zaključen, baba srečna, ker je zadovoljila sosede in žlaho in ker je končno prava ženska in ne suha veja brez otrok.

Na to vprašanje je težko odgovoriti v par stavkih. V ozadju so podzavestni mehanizmi, ki izhajajo globoko iz otroštva. Takšne osebe po navadi izhajajo iz disfunkcionalnih družin in jim je to na žalost edina realnost, ki jo poznajo. Na nek način podoživlja otroštvo. Velikokrat verjamejo, da si boljšega ne zaslužijo, odvisne so od odnosov in ne znajo prekiniti peklenskega kroga.[/quote]

Ja, v mojem primeru je šlo za to, da je bila mama tudi iz disfunkcionalne družine (tudi njen oče je bil pijanec).
Pa večina ostalih žensk, ki imajo otroke s pijanci, res izhajajo iz disfunkcionalnih družin.

naj te zanima še naprej …

kako se že reče tvoji bolezni?[/quote]

Kakšne težave imaš pa ti? Jaz nobenih, le seksam brez vliva alkohola, kar je tudi prav in edino takrat pridejo vsi tapravi užitki 🙂

A če omenim seks brez vpliva alkohola , sem pa takoj kaj…? Zasvojenec s seksom ??? nc, nc, nc – realna tla ti zmanjkujejo pod nogami.[/quote]

si ti funkcionalno popolnoma nepismen?

večina si dobrega seksa ob dejstvu, da zmanjkuje tal pod nogami, ne zna niti predstavljat.
moraš ti sam sebe prepričevat, da gre tudi brez alkohola?

Na to vprašanje je težko odgovoriti v par stavkih. V ozadju so podzavestni mehanizmi, ki izhajajo globoko iz otroštva. Takšne osebe po navadi izhajajo iz disfunkcionalnih družin in jim je to na žalost edina realnost, ki jo poznajo. Na nek način podoživlja otroštvo. Velikokrat verjamejo, da si boljšega ne zaslužijo, odvisne so od odnosov in ne znajo prekiniti peklenskega kroga.[/quote]

Ja, v mojem primeru je šlo za to, da je bila mama tudi iz disfunkcionalne družine (tudi njen oče je bil pijanec).
Pa večina ostalih žensk, ki imajo otroke s pijanci, res izhajajo iz disfunkcionalnih družin.[/quote]
Kaj torej sprašuješ? Kakšen odgovor želiš?

Zakaj je tvoja mama ostala s tvojim očetom? Ker drugačnega življenja ni poznala.
Zakaj vaju oče ni prijazno pustil pri miru? Ker mu je bilo fajn, kot je bilo, in mu ni padlo na kraj pameti. Če bi bil čuteči očka s pravo refleksijo, sploh ne bi bilo potrebe, da bi kam šel, a ne?
Zakaj torej mama ni šla od pijanca? Ker drugačnega življenja ni poznala.
Zakaj vaju torej oče ni pustil pri miru? Ker je bil pijanec in je tudi on samo to poznal. Mama je tista, ki bi morala zaščititi otroka v tej situaciji. Pa ni znala. Ker je bila tudi sama iz takšne družine.

Lahko se še malo gremo, če hočeš. Lahko pa nehaš s tem in začneš gledati naprej, da se ne bo vzorec ponovil pri tebi. Če znaš prekiniti s takim začaranim krogom, je to največji uspeh v tvojem življenju.

Ja, v mojem primeru je šlo za to, da je bila mama tudi iz disfunkcionalne družine (tudi njen oče je bil pijanec).
Pa večina ostalih žensk, ki imajo otroke s pijanci, res izhajajo iz disfunkcionalnih družin.[/quote]
Kaj torej sprašuješ? Kakšen odgovor želiš?

Zakaj je tvoja mama ostala s tvojim očetom? Ker drugačnega življenja ni poznala.
Zakaj vaju oče ni prijazno pustil pri miru? Ker mu je bilo fajn, kot je bilo, in mu ni padlo na kraj pameti. Če bi bil čuteči očka s pravo refleksijo, sploh ne bi bilo potrebe, da bi kam šel, a ne?
Zakaj torej mama ni šla od pijanca? Ker drugačnega življenja ni poznala.
Zakaj vaju torej oče ni pustil pri miru? Ker je bil pijanec in je tudi on samo to poznal. Mama je tista, ki bi morala zaščititi otroka v tej situaciji. Pa ni znala. Ker je bila tudi sama iz takšne družine.

Lahko se še malo gremo, če hočeš. Lahko pa nehaš s tem in začneš gledati naprej, da se ne bo vzorec ponovil pri tebi. Če znaš prekiniti s takim začaranim krogom, je to največji uspeh v tvojem življenju.[/quote]

Ni tako enostavno gledati naprej. Lahko rečeš, da jaz pa ne bom tako (in tudi res nisem v takem ciklu), vseeno pa ostane to v podzavesti in pogosto pride na plan.
Mogoče, če bi razumela, da bi bilo lažje. Ne vem.
Kljub zrelim letom, je vseeno nekje še tisto: nikoli nisem hotel imet otrok, zato ne bom skrbel zate, še vedno čutim tisto sovraštvo do mene. Kaj vem, mislim, da je že vse ok pa spet izbruhne.
Težko je sprejeti to, zato skušam iz druge smeri: da bi preprosto razumela in potem odpustila.
Nisem pa se zaciklala v isti cikel. Žal pa se vseeno ne morem pohvaliti, da sem pa spletla nekaj lepega, čudovitega.

pjanc ima otroka zato
da ga lahko potem ob 3 zjutraj s pestjo v glavo zbudi, 10 let starega


Kaj torej sprašuješ? Kakšen odgovor želiš?

Zakaj je tvoja mama ostala s tvojim očetom? Ker drugačnega življenja ni poznala.
Zakaj vaju oče ni prijazno pustil pri miru? Ker mu je bilo fajn, kot je bilo, in mu ni padlo na kraj pameti. Če bi bil čuteči očka s pravo refleksijo, sploh ne bi bilo potrebe, da bi kam šel, a ne?
Zakaj torej mama ni šla od pijanca? Ker drugačnega življenja ni poznala.
Zakaj vaju torej oče ni pustil pri miru? Ker je bil pijanec in je tudi on samo to poznal. Mama je tista, ki bi morala zaščititi otroka v tej situaciji. Pa ni znala. Ker je bila tudi sama iz takšne družine.

Lahko se še malo gremo, če hočeš. Lahko pa nehaš s tem in začneš gledati naprej, da se ne bo vzorec ponovil pri tebi. Če znaš prekiniti s takim začaranim krogom, je to največji uspeh v tvojem življenju.[/quote]

Ni tako enostavno gledati naprej. Lahko rečeš, da jaz pa ne bom tako (in tudi res nisem v takem ciklu), vseeno pa ostane to v podzavesti in pogosto pride na plan.
Mogoče, če bi razumela, da bi bilo lažje. Ne vem.
Kljub zrelim letom, je vseeno nekje še tisto: nikoli nisem hotel imet otrok, zato ne bom skrbel zate, še vedno čutim tisto sovraštvo do mene. Kaj vem, mislim, da je že vse ok pa spet izbruhne.
Težko je sprejeti to, zato skušam iz druge smeri: da bi preprosto razumela in potem odpustila.
Nisem pa se zaciklala v isti cikel. Žal pa se vseeno ne morem pohvaliti, da sem pa spletla nekaj lepega, čudovitega.[/quote]
Ti lahko priporočim eno knjigo? http://www.emka.si/druzine-in-kako-v-njih-preziveti/PR/27530

A pijanc sam sebi naredi otroka? Obstaja zaščita samo za en spol? Zakaj druga stran ne odpeketa in si vedno znova opravičuje, da je pa drugače čisto ok, dokler ga ne spije, pa čeprav otrok še naprej trpi, kar je povezano še s tvojim zadnjim vprašanjem.
Ugotoviš, da sta v zgodbi najprej vsaj dva, potem pa okolikor jih bo “ratal”, če pride še sestraica, pa bratec, pa druga.


Kaj torej sprašuješ? Kakšen odgovor želiš?

Zakaj je tvoja mama ostala s tvojim očetom? Ker drugačnega življenja ni poznala.
Zakaj vaju oče ni prijazno pustil pri miru? Ker mu je bilo fajn, kot je bilo, in mu ni padlo na kraj pameti. Če bi bil čuteči očka s pravo refleksijo, sploh ne bi bilo potrebe, da bi kam šel, a ne?
Zakaj torej mama ni šla od pijanca? Ker drugačnega življenja ni poznala.
Zakaj vaju torej oče ni pustil pri miru? Ker je bil pijanec in je tudi on samo to poznal. Mama je tista, ki bi morala zaščititi otroka v tej situaciji. Pa ni znala. Ker je bila tudi sama iz takšne družine.

Lahko se še malo gremo, če hočeš. Lahko pa nehaš s tem in začneš gledati naprej, da se ne bo vzorec ponovil pri tebi. Če znaš prekiniti s takim začaranim krogom, je to največji uspeh v tvojem življenju.[/quote]

Ni tako enostavno gledati naprej. Lahko rečeš, da jaz pa ne bom tako (in tudi res nisem v takem ciklu), vseeno pa ostane to v podzavesti in pogosto pride na plan.
Mogoče, če bi razumela, da bi bilo lažje. Ne vem.
Kljub zrelim letom, je vseeno nekje še tisto: nikoli nisem hotel imet otrok, zato ne bom skrbel zate, še vedno čutim tisto sovraštvo do mene. Kaj vem, mislim, da je že vse ok pa spet izbruhne.
Težko je sprejeti to, zato skušam iz druge smeri: da bi preprosto razumela in potem odpustila.
Nisem pa se zaciklala v isti cikel. Žal pa se vseeno ne morem pohvaliti, da sem pa spletla nekaj lepega, čudovitega.[/quote]

Žal mi je, da izhajaš iz takšne družine. In žal je takih družin ogromno. Svetujem ti lahko samo delo na sebi, raziskuj se, preberi knjige na to tematiko, jih je malo morje ali pa poišči kakšnega terapevta. Potem ko boš razumela stvari ti bo lažje in boš lahko predelala preteklost. Lahko se rešiš iz tega peklenskega kroga, vedno je upanje!
Od blizu poznam družino, kjer je bil oče alkoholik, mati je bila soodvisna. Njun sin je danes alkoholik, hčerka je vedno obsojala alkohol in se je rešila iz tega pekla. Odvisnost (pa naj bo kakršnekoli oblike) je samo beg od težkih čustev, zatiskanje oči pred resnico.

Kakšne težave imaš pa ti? Jaz nobenih, le seksam brez vliva alkohola, kar je tudi prav in edino takrat pridejo vsi tapravi užitki 🙂

A če omenim seks brez vpliva alkohola , sem pa takoj kaj…? Zasvojenec s seksom ??? nc, nc, nc – realna tla ti zmanjkujejo pod nogami.[/quote]

si ti funkcionalno popolnoma nepismen?

večina si dobrega seksa ob dejstvu, da zmanjkuje tal pod nogami, ne zna niti predstavljat.
moraš ti sam sebe prepričevat, da gre tudi brez alkohola?[/quote]

jaz ga preprosto ne rabim… ga ti? Si fukcionalno pismen-a , ali ne?

A pijanc sam sebi naredi otroka? Obstaja zaščita samo za en spol? Zakaj druga stran ne odpeketa in si vedno znova opravičuje, da je pa drugače čisto ok, dokler ga ne spije, pa čeprav otrok še naprej trpi, kar je povezano še s tvojim zadnjim vprašanjem.
Ugotoviš, da sta v zgodbi najprej vsaj dva, potem pa okolikor jih bo “ratal”, če pride še sestraica, pa bratec, pa druga.[/quote]

Meni gre tudi tale hinavščina na živce še bolj od pijanca. Pijanec je pač pijanec, baba pa iz otroka naredi zraven še svojega zaveznika, ko špila mučenico. Potem pa vidiš premnogokrat, kako postanejo otroci mamini branitelji, namesto, da bi ona branila njih.

Pa bohvari, da be kdo kaj rekel čez mučenico, ki tako trpi, je takoj brezčuten. Kaj pa otroci, ki so v tej zgodbi edini nemočni?

Ni tako enostavno gledati naprej. Lahko rečeš, da jaz pa ne bom tako (in tudi res nisem v takem ciklu), vseeno pa ostane to v podzavesti in pogosto pride na plan.
Mogoče, če bi razumela, da bi bilo lažje. Ne vem.
Kljub zrelim letom, je vseeno nekje še tisto: nikoli nisem hotel imet otrok, zato ne bom skrbel zate, še vedno čutim tisto sovraštvo do mene. Kaj vem, mislim, da je že vse ok pa spet izbruhne.
Težko je sprejeti to, zato skušam iz druge smeri: da bi preprosto razumela in potem odpustila.
Nisem pa se zaciklala v isti cikel. Žal pa se vseeno ne morem pohvaliti, da sem pa spletla nekaj lepega, čudovitega.[/quote]
Ti lahko priporočim eno knjigo? http://www.emka.si/druzine-in-kako-v-njih-preziveti/PR/27530%5B/quote%5D

Seveda. Hvala.
Sem jih že dosti prebrala, samo te pa še nisem.

New Report

Close