Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kakšno mnenje imate o policistih, ki lovijo nekoga zaradi ”malenkosti”?

Kakšno mnenje imate o policistih, ki lovijo nekoga zaradi ”malenkosti”?

No, da navedem primer, ki se je zgodil v naši vasi. Policisti so lovili motorista, ker ta ni imel čelade in neuradno sem slišala, da je skozi naselje vozil prehitro. Motorist je bežal pred njimi. Seveda je bil zato prisiljen še bolj hitro voziti. Na koncu se je motorist zaletel v škarpo. Motor je pustil tam, nato pa je stekel in jim ušel. Temu dogodku sem bila priča.

Kako vi komentirate ta dogodek oz. podobne dogodke? V tem primeru imam veliko slabše mnenje o policistih kot pa o motoristu. Ne samo, da so v naselju tako on kot policisti ogrožali pešce, ker so oboji vozili prehitro. Lahko bi se ob trku motorist močno poškodoval, ker ta ni imel čelade. Lahko bi celo umrl, če bi se udaril v glavo! A je vredno, da motorist umre zaradi prekrška?

Še enkrat: Kako vi komentirate takšne dogodke?

Komentiram, da nima kaj bežat. Če ga ustavljajo, se lepo ustavi in ni nič ogrožen.

S tem se strinjam. Ampak, ker se je motorist odločil za beg, bi tudi policisti morali malo vklopiti možgane. Vsekakor so vsaj po mojem mnenju ravnali neodgovorno, ker so neposredno ogrožali tudi druge, ne samo motorista.

S tem se strinjam. Ampak, ker se je motorist odločil za beg, bi tudi policisti morali malo vklopiti možgane. Vsekakor so vsaj po mojem mnenju ravnali neodgovorno, ker so neposredno ogrožali tudi druge, ne samo motorista.[/quote]

Ogrožal se je kar lepo sam. Da o neodgovornosti niti ne začnemo?

To se (pre)pogosto dogaja! Glede nato, da imajo policisti na voljo tudi druge prijeme, da lovijo prekrškarje, menim, da je tako ravnanje policistov nedopustno in bi morali odgovarjati v primeru poškodb preganjanega.
Kadar gre za malenkost, bi tudi njihova ravnanja temu primerno.

Mojega sokrajana so policisti na tak način spravili v grob.

Ali je res tisti plačilni nalogi več vreden od mladega življenja ?

Dej od začetka povej, da se rad sam s sabo pogovarjaš in da ne želiš, da drugi komentiramo….

Torej zaključek: Če te policisti ustavljajo, pritisni na gas. ???
Ali mislite, da bi še kdaj kdo ustavil, če se uveljavi zgornje pravilo? In kakšno bi bilo potem stanje na cestah?
In ko te pozneje dobijo (na podlagi registracije) – alkohol je že izhlapel, se pa sploh zagovarjamo, da nismo vozili vozila (če je bil prekršek večji, se lahko zgovorimo, da so nam ga ukradli).

Če kršiš pravila, ne jokaj o posledicah. Pika.

In nič ni bil prisiljen hitreje vozit, sam se je odločil.

Zato pa je pri nas kot je. Ker pol folka opravičuje kršitelje pravil. Če se bežat splača, bodo bežali tudi hujši kršitelji, zato je bolje, da se ne splača.

Ne. Je pa mogoče več vredno življenje nedolžnih, ki bi jih tvoj so krajan poškodoval, če bi vedel, da lahko nekaznovano uhaja znova in znova.

Policista za mulcem na motorju, on pa direkt na cesto pred avto.Avto razbit, ženska v šoku, mulc je pristal v bolnišnici, ampak se je dobro pobral.Kriv, ker ni počakal.Pametnejši pa odneha, v tem primeru naj bi bila to policista…

Po tej logiki, če krišiš predpise, pride policija, ti pa stopi na gas in bo vse ok?
In, če bi vsi tako delali?
Brez čelade, prehitra vožnj in verjetno še pijan ali pa za drogiran ali pa je kje kaj kradel , zato je pa bežal?
Ja, super, če podpiramo so to golazen.
Najbolje kršit zakone, potem pa, če te zalotijo policisti pa v beg. Super eni razmišljate.

Ja itak. Policija, ne prekrškarjev in lopovov lovit, da si ne bo kdo kaj naredil.

Seveda. Sploh, če kdo oropa koga in potem beži, ga ne smejo policisti zasledovat. ALi pa, če koga umori, pretepe, posili in potem beži, ni šans, da ga bi policisti zasledovali.
Policiste je potrebno naučiti, da ne smejo slediiti kriminalcem, lopovom, pijancem, drogerašaem. Ostali, pošteni državljani pa tako ali tako ne bežimo pred policijo.

Dej od začetka povej, da se rad sam s sabo pogovarjaš in da ne želiš, da drugi komentiramo….[/quote]

Preden napišeš še kakšen vehementen komentar, se raje postavi v kožo mame in očeta , ki je izgubila sina zaradi prenapetih policistov.

Pa primer štirih mladih v avtu lani na štajerskem, trije mrtvi, eden hudo poškodovan. Je to normalno?

Če niso hoteli ustavit, bi policisti namesto divjanja za neizkušenim voznikom čez km ali dva lahko uporabili stinger (sredstvo za luknanje pnevmatik). Zagotovo bi bili vsi živi in zdravi.

V tujini se policisti tega negredo! In taka dejanja bi morali obravnavati kot prekoračitev pooblastil z povzročitvijo hude telesne poškodbe z izidom smrti.

Pred tremi leti smo v ZŠAM že posredovali peticijo na MNZ zoper takšne primere.

Seveda. Sploh, če kdo oropa koga in potem beži, ga ne smejo policisti zasledovat. ALi pa, če koga umori, pretepe, posili in potem beži, ni šans, da ga bi policisti zasledovali.
Policiste je potrebno naučiti, da ne smejo slediiti kriminalcem, lopovom, pijancem, drogerašaem. Ostali, pošteni državljani pa tako ali tako ne bežimo pred policijo.[/quote]

Po tej logiki !

Tole je sprenevedanje in obračanje besed !

Tukaj je govora o malih prekrških in ne o kriminalu.
Pri lovljenju kriminalcev morajo uporabit vsa sredstva!
Ne gre pa inačit, lovljenja kriminalcev z prekrškarjev (naprimer zato ker ni privezan ali nima čelade.)

Dej od začetka povej, da se rad sam s sabo pogovarjaš in da ne želiš, da drugi komentiramo….[/quote]

Preden napišeš še kakšen vehementen komentar, se raje postavi v kožo mame in očeta , ki je izgubila sina zaradi prenapetih policistov.

Pa primer štirih mladih v avtu lani na štajerskem, trije mrtvi, eden hudo poškodovan. Je to normalno?

Če niso hoteli ustavit, bi policisti namesto divjanja za neizkušenim voznikom čez km ali dva lahko uporabili stinger (sredstvo za luknanje pnevmatik). Zagotovo bi bili vsi živi in zdravi.

V tujini se policisti tega negredo! In taka dejanja bi morali obravnavati kot prekoračitev pooblastil z povzročitvijo hude telesne poškodbe z izidom smrti.

Pred tremi leti smo v ZŠAM že posredovali peticijo na MNZ zoper takšne primere.[/quote]

Otrok niti pod razno niso izgubili zaradi policistov. Policisti jih niso pijanih posadili v
avto, policisti jim niso tiščali noge na gas, policisti jih niso prisilili v beg.
Tvoja miselnost je zelo nevarna, zdaj ni dovolj, da kršiš zakon, zdaj ni dovolj, da ne sprejmeš
odgovornosti za svoja dejanja in ne plačaš za svoje prekrške, zdaj povrhu še to odgovornost
prelagaš na policijo?
Za lov s stingerjem mora biti v vsakem trenutku na voljo več enot, a zdaj bomo vsakega, ki
noče ustaviti policiji lovili s petimi avtomobili in specialci? A res? Za tvoj denar? Ker bo treba
krepko doplačat – pa ni samo v denarju problem, problem je takale zblojena miselnost, da
so za lastno neumnost vedno krivi drugi.
Bo kar lepo treba svoji mulariji dopovedat, da se policiji mora ustaviti in to je to.

Dej od začetka povej, da se rad sam s sabo pogovarjaš in da ne želiš, da drugi komentiramo….[/quote]

Preden napišeš še kakšen vehementen komentar, se raje postavi v kožo mame in očeta , ki je izgubila sina zaradi prenapetih policistov.

Pa primer štirih mladih v avtu lani na štajerskem, trije mrtvi, eden hudo poškodovan. Je to normalno?

Če niso hoteli ustavit, bi policisti namesto divjanja za neizkušenim voznikom čez km ali dva lahko uporabili stinger (sredstvo za luknanje pnevmatik). Zagotovo bi bili vsi živi in zdravi.

V tujini se policisti tega negredo! In taka dejanja bi morali obravnavati kot prekoračitev pooblastil z povzročitvijo hude telesne poškodbe z izidom smrti.

Pred tremi leti smo v ZŠAM že posredovali peticijo na MNZ zoper takšne primere.[/quote]

Starši naj raje poskrbijo za vzgojo in nadzor. Če niso, je pač Darwin.
In kaj bi ti rekel nič krivemu otroku, če bi ga povozil nekdo, ki mu je jasno, da lahko brez težav uide policiji in zato brez skrbi dela traparije?
ja itak. Po novem itak sončki poznajo samo pravice, posledic pa ne, dejmo mal jokat, če se kdaj zgodi posledica, ki jo je sam izzival.

Seveda. Sploh, če kdo oropa koga in potem beži, ga ne smejo policisti zasledovat. ALi pa, če koga umori, pretepe, posili in potem beži, ni šans, da ga bi policisti zasledovali.
Policiste je potrebno naučiti, da ne smejo slediiti kriminalcem, lopovom, pijancem, drogerašaem. Ostali, pošteni državljani pa tako ali tako ne bežimo pred policijo.[/quote]

Po tej logiki !

Tole je sprenevedanje in obračanje besed !

Tukaj je govora o malih prekrških in ne o kriminalu.
Pri lovljenju kriminalcev morajo uporabit vsa sredstva!
Ne gre pa inačit, lovljenja kriminalcev z prekrškarjev (naprimer zato ker ni privezan ali nima čelade.)[/quote]

In kako naj policija ve, da gre za mali prekršek?
Jaz sklepam, da pred policijo beži nekdo, ki ima nekaj hudega na vesti. Mogoče je ‘samo’ drogiran ali pa pijan (in bo mogoče koga ubil), možno pa je, da zato beži, ker je ravno oropal nekoga ali pa posilil ali pa…
Ko začne nekdo bežati pred policijo, jaz pomislim, da ima kaj hudega na vesti.

Dej od začetka povej, da se rad sam s sabo pogovarjaš in da ne želiš, da drugi komentiramo….[/quote]

Preden napišeš še kakšen vehementen komentar, se raje postavi v kožo mame in očeta , ki je izgubila sina zaradi prenapetih policistov.

Pa primer štirih mladih v avtu lani na štajerskem, trije mrtvi, eden hudo poškodovan. Je to normalno?

Če niso hoteli ustavit, bi policisti namesto divjanja za neizkušenim voznikom čez km ali dva lahko uporabili stinger (sredstvo za luknanje pnevmatik). Zagotovo bi bili vsi živi in zdravi.

V tujini se policisti tega negredo! In taka dejanja bi morali obravnavati kot prekoračitev pooblastil z povzročitvijo hude telesne poškodbe z izidom smrti.

Pred tremi leti smo v ZŠAM že posredovali peticijo na MNZ zoper takšne primere.[/quote]

Sem v kozi mame treh mladih voznikov!
Ce ne spostujes pravil, nosi posledice!
Nobena kazen ni vredna zivljenja!
Kako mojim ne pade na pamet, da pohodijo gas, ko jih zeli ustavit policija?!

Kdo motoriste prisili v beg?

Preden napišeš še kakšen vehementen komentar, se raje postavi v kožo mame in očeta , ki je izgubila sina zaradi prenapetih policistov.

Pa primer štirih mladih v avtu lani na štajerskem, trije mrtvi, eden hudo poškodovan. Je to normalno?

Če niso hoteli ustavit, bi policisti namesto divjanja za neizkušenim voznikom čez km ali dva lahko uporabili stinger (sredstvo za luknanje pnevmatik). Zagotovo bi bili vsi živi in zdravi.

V tujini se policisti tega negredo! In taka dejanja bi morali obravnavati kot prekoračitev pooblastil z povzročitvijo hude telesne poškodbe z izidom smrti.

Pred tremi leti smo v ZŠAM že posredovali peticijo na MNZ zoper takšne primere.[/quote]

Sem v kozi mame treh mladih voznikov!
Ce ne spostujes pravil, nosi posledice!
Nobena kazen ni vredna zivljenja!
Kako mojim ne pade na pamet, da pohodijo gas, ko jih zeli ustavit policija?!

Kdo motoriste prisili v beg?[/quote]

Ko sem bila mladi voznik. Sem si predstavljala, da bi me še mami iz kože dala, če bi naredila prekršek :). Če bi bežala pred policijo, bi me mama še zdaj, ko sem krepko odrasla, dala iz kože.

Ne kregajte se. Vam bom razložil iz prve roke. Vsi imate prav! Pa vendar, dokler država ni začela policije izkoriščati za polnenje proračuna, do takrat nismo policisti imeli nenapisano norm izdanih kazni. Policija je kadrovsko podhranjena in v policiji se najde veliko mladih, ki pri svojih službenih udejstvovanjih včasih pretiravajo, tako kot pretiravajo nihovi civilni vrstniki. In res je da se v takih primerih policija obnaša po načelu, zaščitimo svoje in naš ugled. Te potuhe pa ne odobravam, če tudi sam nosim to isto uniformo. Avto je velikokrat nevarnejši od strelnega orožja, policisti pa moramo delati za ljudi in ne proti ljudem. Obvarovati moramo vse in ohraniti življenje nedolžnih in tudi kriminalcev, čeprav je včasih težko je to edina prava pot.

Če je vozil prehitro, to ni nobena malenkost, vozil je prehitro in so ga upravičeno lovili.
Zakaj je pa bežal? Pred slabo vestjo, morda??

Mogoče je kje kradel…

Kaj pa registrska tablica? Policaj bi se mu toliko približal, da bi si zapisal registrsko in tako izvedel, kdo je, in ga kaznoval, ne pa da ga lovijo po vaseh. Halo??

Verjetno je ni imel.
Poznam nekoga, ki ima avto, nima pa svojih tablic. Spredaj ima eno ukradeno tablico (ok, po njegovem je najdena), zadaj pa drugo ukradeno tablico. Celo ena je LJ, druga pa KP.
In se tako vozi okrog.
Kaj policiji pomaga, če si zapiše njegovo tablico?

New Report

Close