Starševski čvek

Fotelj/stol iz Ikee

Default avatar
Namen imam kupiti tale fotelj/stol iz ikee kot je na sliki, kupujem namesto sedežne, a ga že kdo uporablja, kako se obnese?
Priponke

poang-fotelja__0455054_PE603185_S4.JPG
(42.58 KiB)

poang-podnoznik__0455022_PE603154_S4.JPG
(27.13 KiB)

Default avatar
Takšna oblika stolov je zelo neudobna, ker imaš vrat in glavo ves čas potisnjena naprej, hrbtenica v predelu lopatic pa je čisto zvita, ne moreš dolgo sedeti, te vse začne boleti, sploh vrat.
Default avatar
Imamo doma in je super. Pa še mehki/tekstilni del lahko menjaš ko se naveličaš ene barve.
Default avatar
neudobno je napisal/a:
Koliko časa pa presediš na dan da imaš take težave?
Default avatar
Če si telesne višine nekje med 160-170 cm, potem bo tole za občasno posedanje OK.

Za višje, je pa to strup za hrbtenico in lego v sedenju.
Default avatar
stole se proba v salonu. Spočit - ker utrujenemu še fakirjeva podloga ustreza. Pa vsaj 5 minut je treba sedeti na enem.
Ljudje smo različno raščeni in nam ustrezajo različne podpore.
Default avatar
ne priporočam je napisal/a:
Tole bo za pred TV, ne vem, sprobal za 5 minut, meni je bilo OK, zdej za kakšni 2h gledanja tvja bo OK menda? Sej, kolk so pa razne mehke sedežne OK za hrbtenico, ne kej preveč, ne?
Default avatar
Daleč od udobja na kavču, bolj za silo. Če že potem raje izberi kaj bolj oblazinjenega
Default avatar
Vprašam samo... je napisal/a:
Dovolj je 20 min. Takšne stole so imeli v porodnišnici (darovane), namenjene mamicam pri kengurujčkanju, pa jih niso mogle uporabljati.

Sicer lahko vidiš, da naj bi bil stol namenjen počivanju ali sedenju pred TV, torej?
Default avatar
Poang je napisal/a:
Noben kavč nima tako krivega hrbtnega dela, da bi ti glavo potiskal naprej. Razen če nimate v kavču luknje?

5 minut pa lahko sediš tudi na navadni pručki, pa bo čisto udobno.
Default avatar
Vprašam samo... je napisal/a:
Niam takih težav na drugih stolih. Mi je pa bilo 10 let nazaj dovolj samo 5 minut na točno takem gugalnem stolu, kot je nalepljen v izvornem sporočilu, da me je začel boleti vrat in hrbtenica.
Default avatar
Ne gre za gugalni stol kot piše en pred mano, limam še 1x za primerjavo

poang-stolica-za-ljuljanje__0463396_PE608701_S4.JPG
Gugalni (47.71 KiB)

poang-fotelja__0455054_PE603185_S4.JPG
Navadni (42.58 KiB)

Default avatar
Poang je napisal/a:
ko te teža tvojega telesa pogrezne v sedalo, stoj zaniha. Verjemi... Vsedi se nanj, pa probaj :)
Default avatar
en pred tabo je napisal/a:
sploh tadrugi, ki ima polkrožne noge in ga tvoja teža telesa zaniha :))))
Default avatar
Imam že nekaj let, sedi se čisto fajn. Vsaj jaz.
Je pa hudič po par letih začel škripat, ko se usedem/premaknem in mi gre počasi na živce.
Default avatar
Sem probal, ne zaniha. Meni je bilo OK, kako bi bilo po 1- 2h sedenja pa ne vem.
Default avatar
mi je fajn je napisal/a:
A maš tega iz ikee ali...?
Default avatar
Poang je napisal/a:
potem maš pa 50 kil s posteljo vred :)

ker tadrugi stol zaniha, zagotovo. Tudi ta iz Ikee :)
Default avatar
Poang je napisal/a:
Ja, iz Ikee. Fajn za sedet, ampak po ene 4 letih je začel škripat. Pa nisem prav težka ... ;)
Default avatar
zakon fizike je napisal/a:
Ja, drugi stol zaniha, ker pa si ti predebel za ta stol pa posledično ne more zanihat.