Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Antipatična punčka ki je ne prenesem

Antipatična punčka ki je ne prenesem

V mojem življenju obstaja otrok, ki mi vzbuja zelo nelagodne občutke. Je moja nečakinja po moževi strani, stara pod pet let. Enostavno ne prenesem je. Odbija me njen izraz na obrazu, njeno razvajeno obnašanje in ignoriranje ko jo iz vljudnosti kaj vprašam. Še nikoli nisem sovražila nobene živali niti otroka, na splošno imam rada otroke in sem zelo zaščitniška zato me taka čustva, ki jih imam presenečajo in se včasih vprašam o svojem karakterju. Namreč ko jo vidim takoj začutim jezo, grda mi je v vseh pogledih in ne prenesem njene bližine. Včasih me prime da bi ji primazala klofuto ker mi je tako antipatična. Pa se navzven trudim da ne pokažem tega, ampak res ne vem zakaj imam tako mišljenje o njej ne razumem saj ni nič kriva. Organsko je ne prenesem! Ko slišim da jo kdo od bližnjih samo omeni se zakremžim in že začutim svoraštvo. Nikoli ji ne bi nič naredila da ne bo pomote, le ne morem si razložiti čustev, ki jih imam do nje. Upam da me mine. In da jo čim manj vidim Njen obraz mi je nekaj najbolj antipatičnega na svetu.

Drugega kot glumit teto ti ne preostane.. se je pa probaj izogibat.. mogoce se pa

Mogoče,če pomisliš zakaj je do tega prišlo? Ali ti gre svak na živce,mogoče njegova žena? In potem tudi do nečakov ne čutiš simpatije. Tudi jaz do svojih ne čutim nič. Sigurno je na njih kakšna stvar, ne vem, obnašanje,podobnost, drža, ki spominja nanjo in so mi antipatični,potuhnjeni,visoki,pa so stari pod 15 let…..ampak kot bi gledala njo……ne vem….mogoče je pri tebi isto?

lep dan


Ti Ksantipa, ali si se kdaj zamislila, da so komu povzročala enake občutke!

Ne,ona je perfektna.


Mogoče te spominja na koga, ki te je prizadel, ko si bila sama otrok? Kakšen mali bully iz vrtca ali nižje stopnje?

Avtorica, tu te noben ne obsoja, zakaj pa potem vsi obsojajo tiste, ki so jim na enak način odbijajoči pedri, arabci, levičarji, desničarji?

Tko pač je. Ti je pač zoprna. Saj ni tvoja sorodnica in ni tvoja nečakinja, ampak od moža. Tebi ni ona nič.

Morda je v tebi nekje problem da ti punčka vzbuja taka čustva.

Kor ve kaj precej vec o astrologiji kot ” jaz sem lev, ti si bik, zato se ne ujameva”, lahko tak odpor do nekega cloveka napove vnaprej.
Zdaj pa z vsemi topovi po meni! Me ne gane.

Če je ne maraš, jo pač pusti pri miru. Ne vem, zakaj se sploh mučiš z njo.

Nisi edina!
Tudi meni gresta od partnerja nečaka na živce … verjetno zato, ker se nikoli nisem imela možnost povezati z njima, ker so stari starši in starši tako posesivni. Odkar sta se rodila se vse vrti okrog njiju, samo o njiju se pogovarjajo, ju primerjajo z drugimi otroki in ju prikazujejo kot neka super nadotroka … in to mi gre na živce. Poleg tega sta zelo razvajena, ne ubogata, če ju kaj vprašaš te ignorirata … Zadnjič so bili na obisku in mali je kar sam hodil po stanovanju in stikal po predalih, sem ga opozorila, da se to ne sme počet in je začel jokat. Prav tako je razmetal jaslice in mah po celem stanovanju, njegova starša pa nič. Ubogi sonček. Potem si pa itak ti najslabši. Skratka, čudne načine komuniciranja imajo, ne znam razložit. Se raje umaknem, kar mi gre vse skup preveč na živce …

Te popolnoma razumem. Nikoli do ničesar nisem čutila česa podobnega. Žal. In tudi jaz si ne morem pomagati. Se pa resnično trudim, da tega ne bi pokazala. Tako, da – “glumit” teto, po možnosti prijazno in biti čim manj z njimi. To delam in potem gre. Pa se sploh ne poznam takšne:-(.

No, saj to je bilo ze v par odgovorih izpostavljeno, da so odnos in custva do otroka posledica odnosa in custev do starsev.

Poznam to, se mi je enkrat enako zgodilo in sem se zavestno zelo trudila normalno obnasat do puncke, ceprav njene mame videt nisem mogla.

Čim bolj se izogibaj njej in njenim pa je.


Hm, da nisi moja sestra? Odkar sem rodila je od njenega tetovstva samo pametovanje kako je razvajen, kako se mu v vsem prilagajamo, kako bomo “ze videli”…. kadar zajoka in ga potolazim samo zavije z ocmi “pa sej mu nic ni, kar naj se navadi!” in potem hvaljenje otrok njenih prijateljic (sama jih nima in jih noce) in uzaljenost ker se najini starsi bolj ukvarjajo z vnukom kot njo ko smo skupaj na obisku. Kako je lahko nekdo tako otrocji, da pri 30-ih tekmuje in je ljubosumen na dvoletnika?


Hm, da nisi moja sestra? Odkar sem rodila je od njenega tetovstva samo pametovanje kako je razvajen, kako se mu v vsem prilagajamo, kako bomo “ze videli”…. kadar zajoka in ga potolazim samo zavije z ocmi “pa sej mu nic ni, kar naj se navadi!” in potem hvaljenje otrok njenih prijateljic (sama jih nima in jih noce) in uzaljenost ker se najini starsi bolj ukvarjajo z vnukom kot njo ko smo skupaj na obisku. Kako je lahko nekdo tako otrocji, da pri 30-ih tekmuje in je ljubosumen na dvoletnika?[/quote]

Ali ne znaš brati, da je govora o partnerjevih nečakih? Ali misliš, da sem ljubosumna ker mi tašča in tast ne posvečata pozornosti?!? Manj jih vidim, bolj sem srečna 🙂


Hm, da nisi moja sestra? Odkar sem rodila je od njenega tetovstva samo pametovanje kako je razvajen, kako se mu v vsem prilagajamo, kako bomo “ze videli”…. kadar zajoka in ga potolazim samo zavije z ocmi “pa sej mu nic ni, kar naj se navadi!” in potem hvaljenje otrok njenih prijateljic (sama jih nima in jih noce) in uzaljenost ker se najini starsi bolj ukvarjajo z vnukom kot njo ko smo skupaj na obisku. Kako je lahko nekdo tako otrocji, da pri 30-ih tekmuje in je ljubosumen na dvoletnika?[/quote]

V tem zapisu vidim samo problem v tebi.
Resnično te ne razumem zakaj se s tako grozno osebo (če verjamemo tvojemu opisu) družiš?
Nisi odrasla in opravilno sposobna ženska, ki si lahko sama družbo izbira?

Zapomni si, nikoli ne imej z njo nobenih stikov! Koncalo se bo lahko tudi na sodišču zaradi različnih stvar, tud dediščine, ali pričanja, vse pa zelo slabo zate. Intuitivno čutiš, da sta si zelo različni. Samo stran, ker nikoli ne veš, kaj ti življenje prinese, kakšne posledice se bodo izcimile iz tega organskega neprenašanja, ampak zagotovo slabe.

problem je v vas, niti v starših ne, pač pa v vašem odnosu do njih.
Osebno lahko povem, da je bila moja teta, pravzaprav stričeva žena do mene najprej hladna, potem obsojajoča, na koncu pa že zlobna, na vsako vprašanje, kaj delam narobe, je bil odgovor, poglej se kakšna si, ista ko tvoja mati…..Ni mi treba posebej pisati, da se že 20 let nisva ne videli ne slišali, kolikor o njej vem je to, da ni dobro, njena psiha je uničena!


Hm, da nisi moja sestra? Odkar sem rodila je od njenega tetovstva samo pametovanje kako je razvajen, kako se mu v vsem prilagajamo, kako bomo “ze videli”…. kadar zajoka in ga potolazim samo zavije z ocmi “pa sej mu nic ni, kar naj se navadi!” in potem hvaljenje otrok njenih prijateljic (sama jih nima in jih noce) in uzaljenost ker se najini starsi bolj ukvarjajo z vnukom kot njo ko smo skupaj na obisku. Kako je lahko nekdo tako otrocji, da pri 30-ih tekmuje in je ljubosumen na dvoletnika?[/quote]

Ali ne znaš brati, da je govora o partnerjevih nečakih? Ali misliš, da sem ljubosumna ker mi tašča in tast ne posvečata pozornosti?!? Manj jih vidim, bolj sem srečna :)[/quote]
Sem pac malo poenostavila, vem da nisi moja sestra :-). Jaz pa ne razumem zakaj ti gre tako na zivce ce ju hvalijo in se ukvarjajo z njima. S kom pa naj se, s tabo? Otroci nase vlecejo pozornost, to je normalno. Se mi vseeno zdi, da si malo ljubosumna. Mogoce zato, ker sama nisi bila delezna take pozornosti kot otrok? Samo ugibam.


Hm, da nisi moja sestra? Odkar sem rodila je od njenega tetovstva samo pametovanje kako je razvajen, kako se mu v vsem prilagajamo, kako bomo “ze videli”…. kadar zajoka in ga potolazim samo zavije z ocmi “pa sej mu nic ni, kar naj se navadi!” in potem hvaljenje otrok njenih prijateljic (sama jih nima in jih noce) in uzaljenost ker se najini starsi bolj ukvarjajo z vnukom kot njo ko smo skupaj na obisku. Kako je lahko nekdo tako otrocji, da pri 30-ih tekmuje in je ljubosumen na dvoletnika?[/quote]

V tem zapisu vidim samo problem v tebi.
Resnično te ne razumem zakaj se s tako grozno osebo (če verjamemo tvojemu opisu) družiš?
Nisi odrasla in opravilno sposobna ženska, ki si lahko sama družbo izbira?[/quote]
Ker je moja sestra in se vidimo recimo 2x/mesec pri najinih starsih? Naj zdaj glumim uzaljeno nevesto ‘ ce pride ona, potem nas ne bo’? Zelo odraslo, res. Saj ne, da se ful sekiram, samo cudim se.

A so te starsi morda dajali v nic? Jest imam obcutek, da sovrazis sebe v manjsi izvedbi. Ta puncka si ti in na njej sovrazis svoje napake.

Imam prav?

Ali ne znaš brati, da je govora o partnerjevih nečakih? Ali misliš, da sem ljubosumna ker mi tašča in tast ne posvečata pozornosti?!? Manj jih vidim, bolj sem srečna :)[/quote]
Sem pac malo poenostavila, vem da nisi moja sestra :-). Jaz pa ne razumem zakaj ti gre tako na zivce ce ju hvalijo in se ukvarjajo z njima. S kom pa naj se, s tabo? Otroci nase vlecejo pozornost, to je normalno. Se mi vseeno zdi, da si malo ljubosumna. Mogoce zato, ker sama nisi bila delezna take pozornosti kot otrok? Samo ugibam.[/quote]

Nikakršne njihove pozornosti nočem, sama imam ljubeče starše in nisem bila prikrajšana za karkoli v otroštvu.

V tem zapisu vidim samo problem v tebi.
Resnično te ne razumem zakaj se s tako grozno osebo (če verjamemo tvojemu opisu) družiš?
Nisi odrasla in opravilno sposobna ženska, ki si lahko sama družbo izbira?[/quote]
Ker je moja sestra in se vidimo recimo 2x/mesec pri najinih starsih? Naj zdaj glumim uzaljeno nevesto ‘ ce pride ona, potem nas ne bo’? Zelo odraslo, res. Saj ne, da se ful sekiram, samo cudim se.[/quote]

Torej kot opravilno sposobna odrasla in zrela ženska se 2x na mesec družiš s svojo zoprno sestro?
Izjemno odraslo in zrelo.
Pojdi takrat k staršem, ko nje ni tam, če ti je tako zoprna.
Aja, potem boš užaljena nevesta, če boš tako ravnala? Je bolj igrat družinsko idilo in potem možu pa monu in vsem razlagat kako grozna je tvoja sestra? Blazno zrelo in odraslo.

New Report

Close