Najdi forum

cerazette

Pozdravljeni,

Imam vprašanje, ker ne vem točno kako ravnati.

Cerezette jemljem že dve leti in pol, v tem času sem čisto brez mestruacije.

Opažam pa slabo počutje, živčnost, opazno nihanje razpoloženja, brezvoljnost..
In zdaj ne vem, ali to povezati s tabletkami.

Zanima me, če lahko naredim pavzo, mogoče mesec ali dva? Ali neham jesti tabletke ob koncu škatlice in potem spet začeti ko dobim menstruacijo?

Kaj mislite, ali je to sploh priporočljivo?

Hvala za odgovor in lepo pozdravljeni,
N.

Pozdravljeni!

Vaša opažanja so vsekakor lahko posledica kontracepcije. Predlagam, da se pogovorite z ginekologom in skupaj najdeta alternativo. Prekinete lahko kadarkoli, pa boste videli ali je bolje.

Matjaž

Spoštovani! Zaradi povišanja kilogramov, mi je ginekologinja zamenjala kontracepcijske tablete iz yasminelle na cerazette. Slednje mi žal ne ugajajo. Krvavela sem na začetku 3,4 mesece potem nisem nič krvavela sedaj pa spet krvavim že en čas. Morda bo smešno zvenelo kaj vas bom vprašala. Zanima me koliko bi mogla shujšati, da bi ginekologinja mi predpisala nazaj prejšnje kontracepcijske tablete? Pri višini 160 cm imam 104 kg imela sem jih 126 a sem se odločila spremeniti življenski stil in shujšati na zdravo težo. Ginekologinja mi je pri mislim da 100kg nekje zamenjala kontracepcijo. Zanima me, če lahko mi zamenja kontracepcijo, če jaz to želim ali če se ginekologinja odločil, da lahko to naredi? Kaj svetujete? Naj obiščem ginekologinjo? Naj še omenim da nisem še rodila tako da drugo kot hormonska kontracepcija nebi prišla v poštev. Hvala za nasvete Lep pozdrav.

Pozdravljeni!

Se strinjam z odločitvijo ginekologinje, da vam je ukinila kombinirani kontraceptiv in predpisala gestagenskega. Pravzaprav bi to lahko storila še prej. Dobro bi bilo, če bi telesno maso znižali na cca. 80 kg, idealno pa še na manj. Vem, da je to zelo težko in sem vesel, da ste se odločili za spremembo življenjskega sloga, dolgoročno vam debelost bistveno bolj škodi kot jemanje KT. Cerazette vam najbrž ne ustrezajo, ker brez estrogenske podpore ne uspejo dovolj stabilizirati maternične sluznice. Pogovorite se z ginekologinjo, razmislite tudi o vstavitvi materničnega vložka.

Matjaž

New Report

Close