Forum.Over.Net

Starševski čvek

Selitev v New York

Default avatar

Dašaa9

Včeraj je bila odprta tema o ZDA, mene pa zanima točno New York. Kar se tiče poklica, imam enega izmed bolj iskanih (naravoslovje). Ima kdo kakšne izkušnje, hrana naj bi bila poceni, najemnine pa zelo drage? Kje je dobro kupovat?
Default avatar

New Yorčanka

Teče moje 5 leto v NY. Kaj ti naj rečem o našem predragem velemestu? Nemogoče ga je do potankosti opisati.
Jaz sem službo dobila precej hitro, ker delam v zdravstvu. V zdravstvu so plače bajne, vendar je pa res da delaš od jutra do večera. Potem hrana je poceni ja, imaš kakšne obcestne 'restavracije/gostilne' ko dobiš že za 5$ kosilo, imaš pa tudi take ko hodijo bolj high gosti in trošijo po 500$ za kosilo. It depends. Najemnine so reeees drage, jaz sem začela z dvosobnin stanovanjem na Manhattnu - v službi zrihtali, zdaj sem v vrstni hiši - takšne kot so značilne za New York. Najemnine pa plačujem toliko, kot da bi imela v Sloveniji dvorec najet. Torej moraš kar biti iznajdljiv in vedeti kje so meje. Potem glede šopinga, to je pa ena izmed NAJBOLJŠIH stvari v New Yorku. Jaz bi se lahko cele dneve samo po trgovinah šetala. V 21 Century imaš same drage znamke znižane za kar dosti. Potem Bloomingsdale, Macy's, Saks - se ne splača, ker je predrago, Sephora - raj za mejkap, Victoria Secret itd. Ogromnoo vsega, muzeji itd. Sicer jaz opisujem to vse tako turistično ampak upam, da si nek vpogled v mesto dobila. Toliko z moje strani :)
Default avatar

New Yorčanka

Teče moje 5 leto v NY. Kaj ti naj rečem o našem predragem velemestu? Nemogoče ga je do potankosti opisati.
Jaz sem službo dobila precej hitro, ker delam v zdravstvu. V zdravstvu so plače bajne, vendar je pa res da delaš od jutra do večera. Potem hrana je poceni ja, imaš kakšne obcestne 'restavracije/gostilne' ko dobiš že za 5$ kosilo, imaš pa tudi take ko hodijo bolj high gosti in trošijo po 500$ za kosilo. It depends. Najemnine so reeees drage, jaz sem začela z dvosobnin stanovanjem na Manhattnu - v službi zrihtali, zdaj sem v vrstni hiši - takšne kot so značilne za New York. Najemnine pa plačujem toliko, kot da bi imela v Sloveniji dvorec najet. Torej moraš kar biti iznajdljiv in vedeti kje so meje. Potem glede šopinga, to je pa ena izmed NAJBOLJŠIH stvari v New Yorku. Jaz bi se lahko cele dneve samo po trgovinah šetala. V 21 Century imaš same drage znamke znižane za kar dosti. Potem Bloomingsdale, Macy's, Saks - se ne splača, ker je predrago, Sephora - raj za mejkap, Victoria Secret itd. Ogromnoo vsega, muzeji itd. Sicer jaz opisujem to vse tako turistično ampak upam, da si nek vpogled v mesto dobila. Toliko z moje strani :)
Default avatar

Gunnar

boljš če povprašaš katerga od avtohtonih new yorčanov kako in kaj.
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

·uʍop əpısdn əɥʇ

Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken.

Iä! Iä! Cthulhu fhtagn!

Gosturnca u solat še ni konc sveta.
Default avatar

Camry

Na kakšen način pa se sploh da preselit tja? Mislim, glede vizuma in zaposlitve.
Default avatar

polyanna nepr.

Drugega ne bom pametovala, lahko samo povem izkušnje moje hčere, ki je sicer iskala stanovanje na drugi strani ZDA, velja pa menda povsod enako: za najem (normalnega) stanovanja ne kakšne luknje v Bronxu, potrebuješ priporočila, če ti stanovanja ne išče oz. preskrbi delodajalec. Tam ni tako, da prideš in rečeš, jaz bi pa tole stanovanje najel - te fajn pregledajo, v boljših stavbah te mora celo potrditi hišni svet, za stanovanje kandidiraš, ne pa ga najameš. Moraš met prihodke, potrdila od delodajalca da imaš službo in podobno solato...pa še to so stanovanjca komaj kaj večja od naših omar za metle, ta težke jurje dolarjev. Ali se pač umakneš na obrobje, kjer gre to lažje in se voooziš v službo. Predvsem si najprej najdi zaposlitev, v kontra bo namreč zelo zelo težko.
Default avatar

menepazanima

New Yorčanka je napisal/a:
Mene pa zanima, kdaj šopingiraš, obiskuješ muzeje in vse kar naštevaš? Glede na to, da delaš od jutra do večera.
Default avatar

heheheheheehehe

New Yorčanka je napisal/a:
Si ti ziher tam? Ali si gledala samo sex v mestu?
Dvosobno stanovanje na Manhattnu? Ja, če si res nek zdravnik...isto vrstna hiša....kosilo za 5 usd v nyc je utopija, razen če žvečiš nagravžne hot doge na cesti. Šoping v New Yorku? Brez vezen. Vse predrago...Century 21????? Ne me basat!! To je roba, ki se je valjala nekje zadnjih 15 let. Sephora? Pa to dobiš v Trstu in ni neka "znamka"....
Default avatar

Gunnar

heheheheheehehe je napisal/a:
počakaj, da nafantazira, da cel manhattan peš obere...

·uʍop əpısdn əɥʇ

Iä! Iä! Cthulhu fhtagn!

Default avatar

Gunnar

menepazanima je napisal/a:
ne jo motit, zdaj dela...

·uʍop əpısdn əɥʇ

Iä! Iä! Cthulhu fhtagn!

Default avatar

BostkoBuha

V bistvu je vprasanje o zivljenju in stroskih v NYC podobno vprasanju o zivljenju in stroskih v Sloveniji. Ko enkrat ves kje bos delal, poznas prihodke, se vprasas kaksne so tvoje prioritete, koliko si pripravljen nameniti za stanovanje in kako dalec ti je se sprejemnljivo potovati do sluzbo. Potem skocis na Zillow.com ali kaj podobnega pogledati okvirno ponudbo. NYC je predvsem izrazito urbano multikulturno okolje.