Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mularija se v kinu ne zna obnašati!

Mularija se v kinu ne zna obnašati!

Starši, svoje mulce naučite, kaj je to bonton! Velikokrat grem v kino in že nemalokrat sem naletela na mularijo, ki se ne zna obnašati. Klepatajo in se derejo na ves glas. Obmetavajo se s kokicami in smejijo.

Zakaj gredo potem sploh v kino, če pa ne gledajo filma?!

Saj na kakem izletu, recimo z busom na Dunaj, je podobno. Kriza, če si zraven kake familije.
Zadnjič so sedeli ravno za mano. Dva otroka, starši pa zadaj za njima. Pa še dva druga otroka vzporedno. Kar naprej dretje. Vodnica razlaga, oni se derejo. Da ne omenjam tega, da me je tisti za mano kar naprej butal. Kar naprej je tolke, brcal, butal v sedež pred sabo. Torej v moj sedež.
Ta stari pa nič.
Vodnica pa vsa medena: joj kako fajn otročki, kako so pridni, kako super so. Ja, za tiste, ki jih niso imeli v bližini.

Saj na kakem izletu, recimo z busom na Dunaj, je podobno. Kriza, če si zraven kake familije.
Zadnjič so sedeli ravno za mano. Dva otroka, starši pa zadaj za njima. Pa še dva druga otroka vzporedno. Kar naprej dretje. Vodnica razlaga, oni se derejo. Da ne omenjam tega, da me je tisti za mano kar naprej butal. Kar naprej je tolke, brcal, butal v sedež pred sabo. Torej v moj sedež.
Ta stari pa nič.
Vodnica pa vsa medena: joj kako fajn otročki, kako so pridni, kako super so. Ja, za tiste, ki jih niso imeli v bližini.[/quote]
čisto prav ti je! kaj si pa tiho!
meni bi brcnil samo 2 x, tretjič bi jih slišal on in starši in celi avtobus … majkotimilo, ti boš brcal v moj sedež! svojega si kupi pa bincaj v njega, froc nevzgojeni!

joj, kaj smo mi vse v kinu delali 🙂

Saj na kakem izletu, recimo z busom na Dunaj, je podobno. Kriza, če si zraven kake familije.
Zadnjič so sedeli ravno za mano. Dva otroka, starši pa zadaj za njima. Pa še dva druga otroka vzporedno. Kar naprej dretje. Vodnica razlaga, oni se derejo. Da ne omenjam tega, da me je tisti za mano kar naprej butal. Kar naprej je tolke, brcal, butal v sedež pred sabo. Torej v moj sedež.
Ta stari pa nič.
Vodnica pa vsa medena: joj kako fajn otročki, kako so pridni, kako super so. Ja, za tiste, ki jih niso imeli v bližini.[/quote]
čisto prav ti je! kaj si pa tiho!
meni bi brcnil samo 2 x, tretjič bi jih slišal on in starši in celi avtobus … majkotimilo, ti boš brcal v moj sedež! svojega si kupi pa bincaj v njega, froc nevzgojeni![/quote]

V bistvu imaš prav.
Nisem hotela izpasti kot sitnoba. Sem si rekla, da otroci so pač otroci, živahni pa to. Pa še vodnica je tako hvalila te čudovite otroke (ona je sedela spredaj, mi pa skoraj zadaj), da sem se res počutila kot, da sem jaz tečnoba :(.

Saj na kakem izletu, recimo z busom na Dunaj, je podobno. Kriza, če si zraven kake familije.
Zadnjič so sedeli ravno za mano. Dva otroka, starši pa zadaj za njima. Pa še dva druga otroka vzporedno. Kar naprej dretje. Vodnica razlaga, oni se derejo. Da ne omenjam tega, da me je tisti za mano kar naprej butal. Kar naprej je tolke, brcal, butal v sedež pred sabo. Torej v moj sedež.
Ta stari pa nič.
Vodnica pa vsa medena: joj kako fajn otročki, kako so pridni, kako super so. Ja, za tiste, ki jih niso imeli v bližini.[/quote]
čisto prav ti je! kaj si pa tiho!
meni bi brcnil samo 2 x, tretjič bi jih slišal on in starši in celi avtobus … majkotimilo, ti boš brcal v moj sedež! svojega si kupi pa bincaj v njega, froc nevzgojeni![/quote]

Enako mislim, pa ne bi nič kaj glasu povzdigoval. To naredim čisto potiho, pa vedno tudi starši prisluhnejo.

Glede tega kako bi izpadel… pa razmišljam zakaj naj bi me to sploh zanimalo… Resno… zakaj?


čisto prav ti je! kaj si pa tiho!
meni bi brcnil samo 2 x, tretjič bi jih slišal on in starši in celi avtobus … majkotimilo, ti boš brcal v moj sedež! svojega si kupi pa bincaj v njega, froc nevzgojeni![/quote]

Enako mislim, pa ne bi nič kaj glasu povzdigoval. To naredim čisto potiho, pa vedno tudi starši prisluhnejo.

Glede tega kako bi izpadel… pa razmišljam zakaj naj bi me to sploh zanimalo… Resno… zakaj?[/quote]

Sem imela še en primer. Sem dala sedež počasi nazaj (res pa je, da nisem vprašala za dovoljenje zadaj sedeče). Ženska me je natulila, da kaj se grem, da to pa že ne morem si drzniti, dati sedež nazaj in da smo na busu in da to pa ni nek luksuz, da se bom morala navaditi in bla bla bla. Niti odgovorila ji nisem nič, ker sem bila čisto šokirana.
Potem pa nisem hotela biti jaz zoprnica, ko so bili pa tečni otroci za mano. Nekako nisem hotela izpasti kot tisto zoprno ženšče za mano na prejšnjem izletu.

Drugače ponavadi jih moram poslušat, da samske ženske brez otrok, so tečnobe, jim gredo otroci na živce… to je en tak razlog, da potem včasih raje take stvari kot je butanje v sedež požrem.
Ja pa tista tečna ženska imela otroke (pridno deklico, ki se je znala obnašat) in moža pa je bila vseeno tečnoba.

Pa saj ni samo mularija tista, ki se v kinu ne zna obnašati. Prav vsakič doživim, da polnoletni, (domnevno) zreli in odrasli ljudje sredi kina prižigajo telefone in preverjajo sporočila – očitno je čisto pretežko počakati do konca filma. Nekoč sem celo doživela – o tem sem tudi pisala na tem forumu – da je babica sredi risanke začela klepetati po telefonu in bila naposled že tako sproščena, da je dala noge na stol pred sabo.
Ne čudite se, da se mladina ne zna obnašati. Mi smo jih vzgojili in obnašajo se natanko tako, kot so videli pri nas.

Matr ste zapeti. Sprostite se, uzivajte in pustite mularijo naj si da duska. Ste bili kdaj mladi, ste kaj uspicili…?

Matr ste zapeti. Sprostite se, uzivajte in pustite mularijo naj si da duska. Ste bili kdaj mladi, ste kaj uspicili…?

Sama sem že parkrat doživela, razposajeni otroci,dajo kak komentar, da se jim sneje cela dvorana…mene zmotijo odrasli brez bontona v kinu, neprestano klepetanje ob prizorih, mečkanje z kokicami in tisto srkanje pijac, ko se slisi samo še zrak….pa ne nehajo in ne nehajo….takrat pač nisem tiho…

Poleg oderuških cen in slabe kvalitete glavni razlog, da filme zdaj v glavnem gledam samo doma. Da bom plačevala za butaste komentarje in hihitanje, starše, ki nimajo pojma kakšen tip filma ob kateri uri ni več primeren za sončke, prizadevne mame, ki berejo frocovju podnapise in glasno razlagajo zgodbo, najstniki, ki se sezuvajo in smrdljive tace stegujejo po naslonjalih sedežev pred njimi, si prisvojijo celo naslonjalo in se mečejo ob naslonjalo stola tako močno, da sunke čuti cela vrsta. Ne hvala, raje gledam doma.

Večinoma samo stvari, ki niso bile nevljudne.
Pa tudi nisem se pritoževal ali repenčil nazaj, če me je kdaj kdo starejši, ki so mu šle moje neumnosti na živce malo prizemljil…

Enako mislim, pa ne bi nič kaj glasu povzdigoval. To naredim čisto potiho, pa vedno tudi starši prisluhnejo.

Glede tega kako bi izpadel… pa razmišljam zakaj naj bi me to sploh zanimalo… Resno… zakaj?[/quote]

Sem imela še en primer. Sem dala sedež počasi nazaj (res pa je, da nisem vprašala za dovoljenje zadaj sedeče). Ženska me je natulila, da kaj se grem, da to pa že ne morem si drzniti, dati sedež nazaj in da smo na busu in da to pa ni nek luksuz, da se bom morala navaditi in bla bla bla. Niti odgovorila ji nisem nič, ker sem bila čisto šokirana.
Potem pa nisem hotela biti jaz zoprnica, ko so bili pa tečni otroci za mano. Nekako nisem hotela izpasti kot tisto zoprno ženšče za mano na prejšnjem izletu.[/quote]

Saj v resnici te razumem – a vseeno ni treba pretiravati glede vtisa; v resnici je važno samo to, da TI veš, da si naredila stvari kot je treba – oz. kot se ti zdi primerno.

V veliki večini so otroci dandanes nevzgojeni. Ne znajo pozdravljati, odstopiti starejšim in onemoglim sedež na avtobusu, so neobzirni, tulijo, vpijejo, kot da bi bili sami na tem svetu… Ko jih takole opazujem, si ne morem misliti nič dobrega o njihovih starših. Pa ne zdaj iskati izgovorov, da so starši cele dneve v službi. Zakaj so se potem odločili za otroke, če jih ne marajo in so jim zaradi ostalih obveznosti v napoto? Premalo se tisti, ki se odločite za otroke, zavedate, da je otroka potrebno znati usmerjati, mu predstaviti, da ni sam na tem svetu in da se zna vključiti na normalen način v družbo in ne na način, da terorizira vse okoli sebe s svojim vedenjem. Včasih se mi zdi neumno, da za vse živo rabimo dovoljenja, starš pa lahko postane tudi največji kre*en.

Pa kaksne filme to hoditr gledat da so si otroci? Ko grem jaz v kino ni nobene mularije. Res pa ne maram glupih komedij in se bolj glupih akcij.

Včasih so nas učili, da moramo, ko pride kaka starejša oseba na bus, ji odstopit sedež (če ni prostora).
Zdaj pa zanimivo: pol avtobus dijakov, pride starejši gospod gor. Nihče ne odstopi sedeža. No potem sem ga pa jaz, ker mi je bilo nerodno, da bi star gospod stal, jaz v zrelih letih pa sedela.

Tem novodobnim otrokom se moraš celo na pločnikih umikat. Le kam bomo prišli.



Si me prehitel s komentarjem. Odrasli ljudje hodijo gledat filme za otroke in najstnike. Tukaj se je tudi kaj za vprašat.



Si me prehitel s komentarjem. Odrasli ljudje hodijo gledat filme za otroke in najstnike. Tukaj se je tudi kaj za vprašat.[/quote]
Vam pa je očitno zelo všeč moj nick. Saj si lahko izberem kaj drugega, ni problema. 🙂

New Report

Close