Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V kakšnih blokih v Ljubljani se najmanj sliši sosede?

V kakšnih blokih v Ljubljani se najmanj sliši sosede?

Imam psihične motnje in me zelo motijo razni zvoki oziroma dobivam živčne napade. Mi lahko pomagate, kje naj iščem stanovanje, da se sosede sliši čim manj. So to zelo stare stavbe pred letom 1900, so pred 2. sv vojno, bloki grajeni po 2. sv vojni, v 80-ih,90-ih?

V ta veliki hiši v Polju vse zrihtajo, da je mir.

živel v fužinah (rusjanov trg)23 let,zelo dobra izolacija.ne slišiš nič.kar se pa tiče zvočne izolacije,so najboljši bloki od 1980 pa naprej.kar je starejše se sliši skoraj vse.

Preglov in Rusjanov trg. Milina. Nič se ne sliši. Živimo tukaj že 20 let.

V teh zgoraj omenjenih blokih kvečjemu fašeš metek skozi okno, pa avta ne smeš imeti dražjega kot 1000 eur.

Sicer pa se izogibaj blokom, grajenim po obdobju 60-ih let prejšnjega stoletja. Torej ti ostanejo ali starejše hiše s stanovanji, ali kakšen novejši vila blok.

Razni novonastali stanovanjski kompleksi tipa Brdo, Cleovški dvori ipd., seveda ne pridejo v poštev.

ti si faso metek v svojo glavo.ne govori nečesa o čemu nimaš pojma.

Vse po letu 1980, pa do osamosvojitve. Ne vem pa, kako je z zvocno izolacijo po letu 1990. Pa isci najvisje nadstropje, ker ponavadi slisis sosede nad sabo.


Natančno tako. Od letnika 80 do 89. Najboljša zvočna in toplotna izolacija.
Na vrhu je mir.
Če pa še dvigala ni, je pa res tišina.

Avtorica, za take kot si ti, je samo Sibirija, kjer kilometre naokoli ni nobenega človeka. Če te motijo zvoki, ki so normalni del življenja, razmišljaj samo v to smer. Nisi za med ljudi. Ali pa Polje.


Sedaj povej, koliko časa si živela v Fužinah? Sama sem tu 11 let in je milina. Tišje kot v malem kraju mojih staršev, ki živijo v hiši, tisje kot v bs3 kjer si soseda slišal govoriti, pa živela sem se v treh drugih blokih na razlicnih delih lj in nikjer ni bilo toliko miru kot v Fužinah. Sem pa spoznala, da klene ljubljancane ta del precej moti in imajo marsikaj povedat o njem kljub temu, da niso ene same noči prespali tu.

Poleg zgoraj opisanega so takšni tudi stari predvojni bloki v centru – tiste zadeve grajene okrog 1920 ali 1930.
Ampak so pa cene za pokončat slone – in še vedno moraš imeti nekaj sreče s sosedi, ker če imaš nad glavo ali takoj za steno v dnevni sobi kakšne kričače, bi se jih najbrž še vedno slišalo…

Se pa splača zadeve pregledati s satelitskimi posnetki – ker cel kup teh starih blokov je grajenih tako, da stanovanja sploh nimajo direktnih sosedov, pač pa samo enega zgoraj in enega spodaj. Mislim na bloke ki so v tlorisu narejeni po črki H in podobne zamisli.
To se z ulice ne vidi.


Sedaj povej, koliko časa si živela v Fužinah? Sama sem tu 11 let in je milina. Tišje kot v malem kraju mojih staršev, ki živijo v hiši, tisje kot v bs3 kjer si soseda slišal govoriti, pa živela sem se v treh drugih blokih na razlicnih delih lj in nikjer ni bilo toliko miru kot v Fužinah. Sem pa spoznala, da klene ljubljancane ta del precej moti in imajo marsikaj povedat o njem kljub temu, da niso ene same noči prespali tu.[/quote]

Niti ne. Tisti ki ne padamo na govorice in raje sami testiramo vemo, da je tam res lepa okolica, pa tudi da so govorice čisti bla-bla…

ti si faso metek v svojo glavo.ne govori nečesa o čemu nimaš pojma.[/quote]

Bravo. Mi smo že 20 let v Fužinah, pa strela še slišali nismo kaj šele doživeli. Avto imamo vreden ca 30000€, star leto dni, stoji na odprtem parkirišču zunaj, pa je še vedno cel kot tudi vsi ostali še več vredni avti. Neumnosti o našem naselju pišejo samo tisti, ki pojma nimajo o FUŽINAH, pa tisti, ki ne prenašajo kar je na -ić, ker jih je takih v Fužinah kar nekaj, niso pa seveda vsi. Pa tudi vsi tisti na -ić so čisto v redu. Nikoli nobenih problemov z njimi, prijazni, ti skočijo na pomoč, če je potrebno, prej kot kakšen Slovenec.

Na Fužinah, na Preglovem in Rusjanovem, 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne slišiš sosedov okoli sebe in pod sabo, za zgornje je pa odvisno, kakšni so. Ampak če daš dodatno zvočno izolacijo na strop, tudi najbolj ropotajočih zgornjih ne slišiš. Ali pa izbiraš najvišje nadstropje in nimaš zgornjega soseda.
Vsi ostali bloki so “papirnati”.

Kako je s tistimi 100 in več let starimi, pa ne vem. Če računamo nares debele stene, bi tudi znalo bit, da se ne sliši. Vprašanje pa je, kako je s potresno varnostjo in kakšni so stroški ogrevanja in vzdrževanja. Za Fužine je znano poceni grevanje in kvalitetna gradnja, ki prinese nižje stroške vzdrževanja.

Nekaj primerov kje ja in kje ne…
Kolegica je živela v bloku kjer se sosedov nič ne sliši – lokacija (Tabor) – tisti bloki
Pri njej na obisku sem jo vedno vprašala ali sosedje obstajajo ali jih ni doma, pa je rekla so doma, nič se jih ne sliši…zvočno izolirano ok

Odsvetujem ti: lokacija Vič – Reška ulica, Tbilisijska ulica, Tržaška,…Vidmarjeva,..

Srednje moteče – Jamova, Viška cesta, terasasti bloki Koseze,..

“Odsvetujem ti in srednje moteče” – tam sem živela in zato lahko povem kako je bilo…

(Ostalih lokacij pa ne morem povedat…jih je bilo dosti 😉 )

Za avtorico: ti se moraš zdraviti, ne pa iskati stanovanje, kjer ne bo nobenih zvokov. Povsod, kjer ljudje živijo, so zvoki. In če tebe moti, ko nekdo hodi v copatih po stanovanju, potem si problem ti, in ne vsi ostali.

na fuzinah ni za zivet. sleherni dan se slisijo streli, da o pretepih sploh ne pisem.

Fužine, Rusjanov trg ta visoki bloki.

Nikar na Fuzine! Zate je edini pravi naslov sosescina Fuzin, saj ves, tam na koncu cez Chengdujsko…

Haha, itak. To mislijo in govorijo bedaki kot si sam. Če pa že širiš oktog same laži, ker te Fužine očitno zelo motijo, niti živel nisi nikoli tukaj, kar je dobro, pa me zanima ali v drugih naseljih ni nobenih težav kot jih sam navajaš, je vse bp? Pa še nekaj. Sem prej omenila avte. Moj sosed ima že leta in leta avte najboljših znamk in modelov (nove ali 2-3 leta stare), od BMW, Audi, Golf…in nima garaže, ima zmeraj parkiranega zunaj na prostem, pa avtu nikoli ni manjkalo nič. Toliko o tvojem širjenju laži, BEDAK. Če bi te tvoje laži res držale, ne bi bilo toliko povpraševanja kot ga je, za stanovanja v Fužinah. Pa tudi poceni niso, čeprav so stara že ca 30 let.

V mojem prvem postu v tej temi, je bilo predlagano enako, pa se je tema razvila v fužinsko-štepanjski dvoboj. :))

V mojem prvem postu v tej temi, je bilo predlagano enako, pa se je tema razvila v fužinsko-štepanjski dvoboj. :))[/quote]

Potem smo očitno tukaj na monu večinoma iz Fužin in Štepanjca. Veš, pišem lahko samo tisto kar poznam. Ne morem pisati o blokih, ki jih ne poznam. Sem bila v različnih blokih po celi Lj, ampak eno je tja prit parkrat na obisk, čisto nekaj drugega pa nekje živet. Nisem pa čliovek, kot nekateri, da bi širila laži okrog. Pišem in govorim tisto kar vem in poznam, ne pa kar mislim ali slišim.

Ups, sem bila pred ca 4 leti v na obisku v Dravljah, pa je prišlo do nekega pretepa med mladimi. Beremo ali smo brali pa že tako in tako veliko o takih temah, pa kriminalu itd itd. Tega je bilo ali je še, ne vem, POVSOD. Povsod se najdejo sem pa tja norci.

Najbolje je, da si trajno uničite sluh. Potem boste živeli v večni tišini. Prisluhnimo tišini. Aja, in pod zemljo je tudi tiho.

New Report

Close