Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Marfanov sindrom

Marfanov sindrom

Pozdravljeni!

Kaksna je razlika med ljudmi,ki imajo marfanov sindrom ter ljudmi,kateri so marfanoidni?

Pri Marfanovem sindromu so prisotni vsi ali skoraj vsi znaki bolezni pri Marfanoidu pa nakazani samo posamezni.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Zanimalo bi me se vase mnenje. Bila sem na uz srca kateri ie pokazal prolaps mitralne zaklopke z min. Induficenco,debelina aorte v mejah normale starost 30 let , oce umrl zarafi disekcije aorte.sem marfanoidne postave, zelo blago vdrta prsnica , gotsko nebo, dolgi pajkasti prsti, premer razprtih rok presega 4 cm moje tepesne visine 174 cm . Suhe postave na uz srca se je videl rahel enfizem pljuc( vendar ne omembe vredno) pulmoloske preiskave vse bp! Srce ima palipitacije obcasna zbadanja, spikanJa, obcasne sinkope. Sklepi dokaj gibljivi,kolena malo silijo navznot( receno noge na x) ocmi pa vecjih tezav razen kratkovidnosti . Tezave v hrbtenici imam zaradi premaknienega c6 vretenca. pri 12 letih sem na bokih dobila bele strije (nisem niti shujsala niti se zredila, na hitro zrastla) ozkega obrAza nimam. Ko sem pregledovala slike iz otrostva sem imela levo uho malo nizje (kak centimeter) kot desno in malo bolj strlece. Se opravicujem, vendar sem cisto obupna. Hvala za odgovor!

nova
Uredništvo priporoča

Marfanov sindrom je bolezen, ki se kaže z različnimi znaki. Najbolj pomembna je stopnja prizadetosti srca in žilja (aorte). Izgled zunanjosti medicina ne more spremeniti, pomaga pa če nastopijo spremembe na žilju (zaklopka aorte in aorta) z operacijo. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Marfanov sindrom je bolezen, ki se kaže z različnimi znaki. Najbolj pomembna je stopnja prizadetosti srca in žilja (aorte). Izgled zunanjosti medicina ne more spremeniti, pomaga pa če nastopijo spremembe na žilju (zaklopka aorte in aorta) z operacijo. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close