Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Svoboda govora je mit

Svoboda govora je mit

Svoboda govora in pisanje je le mit. Prepovedano je to, to, to in to… Na koncu ugotoviš, da je vse prepovedano in da lahko govoriš samo in le lepo in sladko in prijazno, vse ostalo je pač prepovedno. In tako je v celi Evropi in Ameriki. Ne smeš povedati ničesar več po pravici in resnici. Pravica in resnica je prepovedana, zato ker je grda. Ravno tako je prepovedano vulgarno izražanje. Grda resnica in vulgarno izražanje nimata ničesar skupnega. Skratka, dovoljena je le iluzija, privid, laž,…. pravljica… vse ostalo je prepovedano. Živimo v navidezni resničnosti.

Danes sem ugotovila, da je svoboda govora in pisanja mit vseh mitov in da se tega povprečen človek sploh zaveda ne. Taka družba lahko samo in le NAZADUJE. Taka družba, žal, nima prihodnosti. Enkrat bo pač ta milni, sanjski, iluzijski mehurček pač počil in takrat se bo vsa greznica zanikanja zlila po Evropi.

Ja na žalost imaš prav. Svobode govora ni. In je tudi nikoli ni bilo.
Nekoč v komunizmu si vedel kaj smeš in česa ne smeš, danes v demokraciji pa ne veš in ravno to je najbolj srhljivo. Na papirju imaš cel kup pravic v praksi pa si popolnoma brezpraven. Saj vidimo kako se nam vsak dan bolj krčijo in kršijo pravice.

Po pravici se ne sme govoriti? Po resnici? Kaj pomeni govoriti po pravici? Kaj pa po resnici? Kar se tebi zdi prav? In kaj se tebi zdi res? To dvoje je lahko zelo relativno. Kar se zdi res tebi, se ne zdi nujno res meni. Če jaz pozivam k temu, da tebe zažgejo kot čarovnico na eni gori nekje, me ne sme nobeden ustaviti? Ker jaz imam ja pravico govoriti po pravici in po resnici?

Nobeden ne živi v nobenem milnem mehurčku, ampak ni pa treba, da nas eni in isti vsak dan milijonkrat obvestite o tem, da bo islam zavzel Evropo. Ker tudi ne veš, če se bo to zgodilo. Lahko bo prej konec sveta. Zdaj pa razmišljaj. Datum 6.6.2019 mi je ful sumljiv.

nova
Uredništvo priporoča

Po pravici se ne sme govoriti? Po resnici? Kaj pomeni govoriti po pravici? Kaj pa po resnici? Kar se tebi zdi prav? In kaj se tebi zdi res? To dvoje je lahko zelo relativno. Kar se zdi res tebi, se ne zdi nujno res meni. Če jaz pozivam k temu, da tebe zažgejo kot čarovnico na eni gori nekje, me ne sme nobeden ustaviti? Ker jaz imam ja pravico govoriti po pravici in po resnici?

Nobeden ne živi v nobenem milnem mehurčku, ampak ni pa treba, da nas eni in isti vsak dan milijonkrat obvestite o tem, da bo islam zavzel Evropo. Ker tudi ne veš, če se bo to zgodilo. Lahko bo prej konec sveta. Zdaj pa razmišljaj. Datum 6.6.2019 mi je ful sumljiv.[/quote]

Pozivanje in da imaš namen narediti, da bi neko žensko zažgala na grmadi je zločin. Če pa jaz tebi rečem, čarovnica neumna, zažgala bi te in ne govori bedarij pa ni kaznivo. Namen je pomemben. To pa vsak malo normalen ve kdaj človek hoče namen narediti ali pa samo govori.

Islam pa je zato v prednosti, ker tam so enotni. Verujejo močno v svojega boga in voditeljem verskim, političnim, verjamejo na besedo. In ko bo tak voditelj rekel zažgite jih. bodo to naredili. V zahodnem svetu pa smo pasivni in sovražimo svojo zgodovino se je sramujemo. Muslimani so jo ne. Ker jih tega ne učijo. Pri nas pa na vsakem koraku samo krivda, krivda, krivda. V Islamu pa krivda ne obstaja.

Po pravici se ne sme govoriti? Po resnici? Kaj pomeni govoriti po pravici? Kaj pa po resnici? Kar se tebi zdi prav? In kaj se tebi zdi res? To dvoje je lahko zelo relativno. Kar se zdi res tebi, se ne zdi nujno res meni. Če jaz pozivam k temu, da tebe zažgejo kot čarovnico na eni gori nekje, me ne sme nobeden ustaviti? Ker jaz imam ja pravico govoriti po pravici in po resnici?

Nobeden ne živi v nobenem milnem mehurčku, ampak ni pa treba, da nas eni in isti vsak dan milijonkrat obvestite o tem, da bo islam zavzel Evropo. Ker tudi ne veš, če se bo to zgodilo. Lahko bo prej konec sveta. Zdaj pa razmišljaj. Datum 6.6.2019 mi je ful sumljiv.[/quote]

Pozivanje in da imaš namen narediti, da bi neko žensko zažgala na grmadi je zločin. Če pa jaz tebi rečem, čarovnica neumna, zažgala bi te in ne govori bedarij pa ni kaznivo. Namen je pomemben. To pa vsak malo normalen ve kdaj človek hoče namen narediti ali pa samo govori.

Islam pa je zato v prednosti, ker tam so enotni. Verujejo močno v svojega boga in voditeljem verskim, političnim, verjamejo na besedo. In ko bo tak voditelj rekel zažgite jih. bodo to naredili. V zahodnem svetu pa smo pasivni in sovražimo svojo zgodovino se je sramujemo. Muslimani so jo ne. Ker jih tega ne učijo. Pri nas pa na vsakem koraku samo krivda, krivda, krivda. V Islamu pa krivda ne obstaja.[/quote]

Če krivda v Islamu ne obstaja, potem pojdi v Savdsko arabijo in tam povej, da je Mohamed butec in da Alah ne obstaja.

Vau, kdaj boš pa ugotovila, da je zemlja okrogla?
Svobode govora ni niti v partnerskem odnosu. Vedno je kaj bolje zamolčati, drugače gre vse cugrunt.

Pozivanje in da imaš namen narediti, da bi neko žensko zažgala na grmadi je zločin. Če pa jaz tebi rečem, čarovnica neumna, zažgala bi te in ne govori bedarij pa ni kaznivo. Namen je pomemben. To pa vsak malo normalen ve kdaj človek hoče namen narediti ali pa samo govori.

Islam pa je zato v prednosti, ker tam so enotni. Verujejo močno v svojega boga in voditeljem verskim, političnim, verjamejo na besedo. In ko bo tak voditelj rekel zažgite jih. bodo to naredili. V zahodnem svetu pa smo pasivni in sovražimo svojo zgodovino se je sramujemo. Muslimani so jo ne. Ker jih tega ne učijo. Pri nas pa na vsakem koraku samo krivda, krivda, krivda. V Islamu pa krivda ne obstaja.[/quote]

Če krivda v Islamu ne obstaja, potem pojdi v Savdsko arabijo in tam povej, da je Mohamed butec in da Alah ne obstaja.[/quote]

To ni krivda. Oni te kaznujejo. Krivde ne bodo občutili, če mene ubijejo ampak bo to nekaj najlepšega, da so ubili krivoverca. Zahodni svet pa jo ima. Če rečeš, da ne maraš naprimer aktualno transe te ožigosajo da si najhujši zločinec. V islamskem svetu pa so enotni, da jih ne marajo. Torej krivde ne more biti. Ker so enotni. Isto mislijo, isto čutijo, isto vero imajo. V Evropi pa bi se pobili med seboj samo da bi bila šansa levi in desni. Tu je Islam v prednosti.
Nič ni prav ali nič ni narobe. Katastrofa je ko se tako različni narodi skupaj hočejo združiti. Ni šans da bi Evropejci zmagali. Ker so razdvojeni. Pa to še ni nič narobe. Narobe je da se sovražimo med seboj. .

Svobodna si do tam, kjer ne posegaš v meje drugega.Če tega ne veš, potem ti nihče ne more pomagti

Svobodna si do tam, kjer ne posegaš v meje drugega.Če tega ne veš, potem ti nihče ne more pomagti[/quote]

Meje drugega, lepo te prosim. Meje ne obstajajo, če bi obstajale meje, bi bil svet čisto drugačen, kot je. Sprijaznite se, da mej ni in jih nikoli ni bilo. Ne vem ali ne vidite sveta, da mej ni.

Svobodna si do tam, kjer ne posegaš v meje drugega.Če tega ne veš, potem ti nihče ne more pomagti[/quote]

Meje drugega, lepo te prosim. Meje ne obstajajo, če bi obstajale meje, bi bil svet čisto drugačen, kot je. Sprijaznite se, da mej ni in jih nikoli ni bilo. Ne vem ali ne vidite sveta, da mej ni.[/quote]

Kaj je napisal Tone Pavček : Vsak človek je svet zase….
V tvojem svetu očitno meje ne obstajajo.
V mojem – obstajajo in so!

Svobodna si do tam, kjer ne posegaš v meje drugega.Če tega ne veš, potem ti nihče ne more pomagti[/quote]

Meje drugega, lepo te prosim. Meje ne obstajajo, če bi obstajale meje, bi bil svet čisto drugačen, kot je. Sprijaznite se, da mej ni in jih nikoli ni bilo. Ne vem ali ne vidite sveta, da mej ni.[/quote]

Po tvojem mnenju torej lahko po mili volji žališ drugega? Ker po mojem mnenju s tem prestopiš mejo njegove osebnosti.

Meje drugega, lepo te prosim. Meje ne obstajajo, če bi obstajale meje, bi bil svet čisto drugačen, kot je. Sprijaznite se, da mej ni in jih nikoli ni bilo. Ne vem ali ne vidite sveta, da mej ni.[/quote]

Kaj je napisal Tone Pavček : Vsak človek je svet zase….
V tvojem svetu očitno meje ne obstajajo.
V mojem – obstajajo in so![/quote]

Ja v tvojem svetu so meje takšne kot se ti zdijo prav. Nekdo drug ima meje drugačne samo tebi te meje niso všeč. Zato ne kaži drugim kaj smejo in kaj ne in kje so meje. Ja tone je imel prav vsak človek je svet zase ZATO SE NE MORE MEJ POSTAVLJATI NIKOLI IN NIKDAR TO BI LAHKO REKLI DA JE KRIMINAL. Katere meje pa so upoštevane več ali manj ne odobravamo vojn pa lepo tečejo dan na dan. Niti jih ne preganjamo še borimo se v vojnah. Torej mej ni. So samo kao zakoni pa še te ljudje več ali manj ne upoštevajo. Torej mej ni.

Meje drugega, lepo te prosim. Meje ne obstajajo, če bi obstajale meje, bi bil svet čisto drugačen, kot je. Sprijaznite se, da mej ni in jih nikoli ni bilo. Ne vem ali ne vidite sveta, da mej ni.[/quote]

Po tvojem mnenju torej lahko po mili volji žališ drugega? Ker po mojem mnenju s tem prestopiš mejo njegove osebnosti.[/quote]

Seveda, da lahko žališ po milji volji. Ti si se odločila za mejo in ne boš žalila.Imaš svoj vzrok. Drugi pa si te meje niso določili. Kako boš pa ti na žaljivke reagirala si, si tudi sama določila. In meni je nelogično, da bi spreminjal nekoga zaradi mojih mej, ki sem se jih sam postavil. Druge pustim da so kar so. Kaj pa boš jim lahko preprečiš ne.

Kaj je napisal Tone Pavček : Vsak človek je svet zase….
V tvojem svetu očitno meje ne obstajajo.
V mojem – obstajajo in so![/quote]

Ja v tvojem svetu so meje takšne kot se ti zdijo prav. Nekdo drug ima meje drugačne samo tebi te meje niso všeč. Zato ne kaži drugim kaj smejo in kaj ne in kje so meje. Ja tone je imel prav vsak človek je svet zase ZATO SE NE MORE MEJ POSTAVLJATI NIKOLI IN NIKDAR TO BI LAHKO REKLI DA JE KRIMINAL. Katere meje pa so upoštevane več ali manj ne odobravamo vojn pa lepo tečejo dan na dan. Niti jih ne preganjamo še borimo se v vojnah. Torej mej ni. So samo kao zakoni pa še te ljudje več ali manj ne upoštevajo. Torej mej ni.[/quote] Ja seveda. Vsak človek ima svoje meje.Jaz imam svoje meje, ti svoje. Ni pa nujno,da drug drugemu priznavala njegove meje. Torej če si jih ne priznavala so te meje nesmiselne Edine smiselna meje so priznane meje,to velja pri državah in povsod drugje.

Če tukaj napišeš kaj preveč resničnega, takoj modiji gredo brisat!

Imajo članek, kako so vsi na 24ur.com žalostni in jezni, da je njim novinarjem stalno kršena svoboda govora in bla bla bla … ok … pokomentiraš spodaj nekaj … pa ti svobodo govora še sami prekršijo … ti izbrišejo komentar, ki ni njim po godu. 😀 Upam, da bo poptvovcem še dalje kršena svoboda govora. 🙂

New Report

Close