Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Cudno snezenje v Novem mestu

Cudno snezenje v Novem mestu

A je kakšen Novomeščan tukaj. Včeraj (iz sobote na nedeljo) in danes (iz nedelje na ponedeljek) smo opažali čuden vremenski pojav… na razdalji 2 km v mestu je na enem delu snežilo (pršenje) – nabralo se je nekaj cm padavin in so tudi plužili. Na drugem koncu ne duha ne sluha o snegu, le malce mokra cesta, par km stran pa čisto suha cesta. Radarska slika (arso.gov) ni zaznala nobenih padavin. Na področju sneženja sem imela cca 15 minut parkiran avto, pa sem ga morala kar dobro očistiti, toliko je zapadlo, na drugem koncu mesta nič.
Ena spletna stran in edina, kaže in napoveduje tudi na snežinke v nočnem času (vreme-space.si), druga ne (accuweather.com).
Ni čisto običajno na tako majhni razdalji tako različen vremenski pojav.
Ali kdo ve kaj več?
Hvala.

Nič posebnega, sem že doživela v prejšnji službi, da je pogled skozi okno kazal pretežno oblačno vreme, pogled skozi okno ravno v nasprotno stran pa dež.
In za plohe ni nič čudnega, da se dogajajo v pasovih, nekje je in par 100 m stran ne.


Danes si pa meteorologinja?


Evo podgurca, ki je točen ko urca.
Ta snejg sem doživu na lastni koži.
To sneženje povzroča reka Krka iz katere se dviga gosta megla, ki na mrazu zmrzuje v snejg.
Tejmu pojavu podgurci praumo, meglen snejg.


Danes si pa meteorologinja?[/quote]

Ne samo danes :))
In jutranja temperatura je bila spet globoko pod ničlo, natančneje minus 16 stopinj, trenutno pa sončno, brez oblačka in minus 9 🙂
Še kaj??

To pa res ni nič nenavadnega.

Kaku tu, d nej nč nenavadnga?
Če pridš u podurju u gostilno, lahku pada tud iz jasnega?
Pade s kolm čez hrbt.

Jaz sem že poleti betoniral ploščo in nas je obsijavalo sonce,pri sosedu kot bi odrezal črto z ravnilom je lilo kot iz škafa.

Hvala razpravljalcem za mnenja.
Barca sama poznam podobne plohe…na levo je, na desno je ni… a to sneženje ni bilo kot ploha, ker je trajalo več ur, samo na manjšem predelu in radarska slika padavin tega ni zaznala.
Nekako mi je najbližje razlaga “podgurca …” Morda zato ker sva iz istega konca 🙂 Častim pijačo, ce te srečam.

Tudi tukaj na štajerskem je podobno, z razliko, da je ta pojav prisoten že najmanj 14 dni. Tudi meni je čudno.


Micka. lepu, d raj vrjamš men k sm podgurc, ne pa tistm Lublanskm žabarjm, k vreme vidjo samu na računalnik.
Te bom pa držou za besejdo, k s rekla d častiš pijačo, ku me boš srečala.
Ampk, t že kr naprej puvejm, d bom naroču štefan cvička.

Ajdi podgurc ne bluzi.Točno tak sneg je padal ta čas tud v beli krajini in ni bil konec sveta.Verjetno si spil mal preveč direktorja pa te je zaneslo.


Ti Belokrajnc pa kr tihu buod, k ste se prejšn kjejdn belokrajnci pu Kolpi vajlal k ste mislni d je zmrzlna.
Sm pa rejs en firkl direktorjja ruknu, ampk m ga nejs ti plačou. S preuharn.


Danes si pa meteorologinja?[/quote]

Ne samo danes :))
In jutranja temperatura je bila spet globoko pod ničlo, natančneje minus 16 stopinj, trenutno pa sončno, brez oblačka in minus 9 🙂
Še kaj??[/quote]

Te imajo za meteorologa? ). Kaj pa napovedi za naprej? Kako ti gredo? Me prav zanima, kaj misliš, da bo v prihodnjih dneh? Res dež? Odjuga? Po napovedih

Ne samo danes :))
In jutranja temperatura je bila spet globoko pod ničlo, natančneje minus 16 stopinj, trenutno pa sončno, brez oblačka in minus 9 🙂
Še kaj??[/quote]

Te imajo za meteorologa? ). Kaj pa napovedi za naprej? Kako ti gredo? Me prav zanima, kaj misliš, da bo v prihodnjih dneh? Res dež? Odjuga? Po napovedih[/quote]

Eh, nekomu grem “malo” na živce in ker sem se oglasila v temi o vremenu, sem meteorolog, če bi pa videla, da sem se oglasila v temi o tabletah, bi bila pa farmacevt …. :))

Te imajo za meteorologa? ). Kaj pa napovedi za naprej? Kako ti gredo? Me prav zanima, kaj misliš, da bo v prihodnjih dneh? Res dež? Odjuga? Po napovedih[/quote]

Eh, nekomu grem “malo” na živce in ker sem se oglasila v temi o vremenu, sem meteorolog, če bi pa videla, da sem se oglasila v temi o tabletah, bi bila pa farmacevt …. :))[/quote]

Ne boš napisala, kaj misliš, da bo v prihodnih dneh…?

Eh, nekomu grem “malo” na živce in ker sem se oglasila v temi o vremenu, sem meteorolog, če bi pa videla, da sem se oglasila v temi o tabletah, bi bila pa farmacevt …. :))[/quote]

Ne boš napisala, kaj misliš, da bo v prihodnih dneh…?[/quote]

http://www.meteo.si/met/sl/weather/fproduct/text/
Po napovedih sodeč bo sran*je z odjugo 🙁

Ne boš napisala, kaj misliš, da bo v prihodnih dneh…?[/quote]

http://www.meteo.si/met/sl/weather/fproduct/text/
Po napovedih sodeč bo sran*je z odjugo :([/quote]

Ma naj bo s*anje…potem pa naj bo mir s snegom, z zimo. Počasi februarja prehajamo proti pomladi. Komaj čakam!!

Zanimivo. Danes zjutraj sem tudi jaz doživela sneženje na zelo majhnem področju. V Šiški in centru nič, le majhen del Bežigrada, ko sem šla peš. Nekaj mi je delovalo čudno, pa ne le zaradi ozkega pasu sneženja. Ne znam točno pojasnit, kaj.

Tudi Lesce. Čudni zelo ozki pasovi. Ali pa je to le odpadajoče ivje z dreves?

Vojaške veje so bile danes. Nizki preleti..

Ti pojavi so napovednik,da bo v prihodnosti vse več,orkanov,tornadov..

Včeraj zjutraj je”snežilo” tudi v Šiški. Tam nekje okrog 7h.

New Report

Close