Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj je paracetamol škodljiv? Je potem boljši Aspirin?

Zakaj je paracetamol škodljiv? Je potem boljši Aspirin?

Nekdo piše, da je paracetamol škodljiv, na netu pa nisem nič videl napisanega o tej škodljivosti. Je potemtakem boljše, če v primeru glavobola vzamem Aspirin, Nalgesin, Diverin…?
Hvala

Piše, samo poiskati je treba, navadno v tujem jeziku.
Najnovejše študije kažejo, da med drugim, povzroča tudi alzheimerjevo bolezen, ker se pač iščejo vzroki zanjo, ker je prava endemija te bolezni.

Lahko si pa več, ter še kaj, prebereš tudi na spletni strani Walter Last.

Za protibolečinsko delovanje, brez stranskih učinkov, raje vzemi čž MSM, skandinavski proizvod, ki je naraven in koristi še za več drugih težav.
Ženske ga poznajo kot mineral lepote. Je pa naravno žveplo, torej mineral, ki ga naše telo normalno potrebuje.

nova
Uredništvo priporoča

meni recimo apsirin sploh ne ustreza, oziroma ga ne smem…enkrat sem dobila hudi alergijsko reakcijo…tako da ne smem nič, kar vsebuje acetilsalicilno kislino..
povzroča mi tudi hematome, krvavitve podkožne..zaradi redčenja krvi..
na splošno pa aspirina ne priporočajo zaradi slabega vpliva na želodec, ljudem ki imajo probleme z dihali, astmo, in pa ljude, ki imajo probleme s krvjo, z strjevanjem…
če vzamem, vzamem lekadol ali nalgesin..ima kar pogoste migrene.

MSM, skandinavski, ne kitajski, ki je sintetični, raztopi z nekaj vode in namaži predel, kjer te boli, razen oči.
Bolečine bodo izginile.
Zdravi pa tudi želodec, ne bo težav, prej obratno.

Paracetamol je učinkovina, ki ga imata tako Lekadol kot tudi Aspirin. Zato si z aspirinom na istem. Pa sicer dvomim, da so kakšne raziskave, da Paracetamol škoduje. Verjetno pa ni primeren za določene tupe bolezni.

Odvisno, ali jemlješ kaka druga zdravila in kaj jemlješ, pri nekaterih se npr.Aspirin in podobno sploh ne sme jemati, se pa lahko vzame Lekadol.

Sploh sedaj, v času viroz in bakt.obolenj, je MSM nepogrešljiv.
Poleg lugolove raztopine.

Vse naravno, ni str.učinkov, ni alergeno, le paziti moramo, da je MSM naravno pridobljen, ne sintetični.
Enako velja za lugolovo raztopino. Mora imeti navedeno točni {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} joda in kalijevega jodida, ter vode. Ne zamenjati z jodovimi kapljicami, ki imajo lahko dodane alergene.


So raziskave.
Le v tujih jezikih.

Donsepo zate:
Asirin je acetilsalicilna kislina !!!
Paracetamol ni enako acetilsalicilna kislina, never – je derivat, ni pa enkao in tudi Aspirin ne vsebuje obeh, ne zavajaj !!
Avtorica: paracetemol naj bi po študijah ne bil preveč primeren za otroke in osebe, ki imajo će kakšno okvaro jeter, ali pa njihvo slabše delovanje. Deluje in škoduje jetrom bolj, kot acetilsalicilna kislina=aspirin

https://sl.wikipedia.org/wiki/Nesteroidna_protivnetna_učinkovina

http://zenska.hudo.com/zdravje/zdravo-zivljenje/s-cim-si-pomagati-lekadol-ali-aspirin/

http://www.delo.si/druzba/kult/hitri-in-pocasni-aspirin-proti-paracetamolu.html

Paracetamol bi moral bit načeloma kontaindiciram ljudem, ki dodatno obremenjujejo jetra z alkoholom in njegovo razgradnjo ( torej že redni pivci dnevno za opitost ali rekreativci, ki ga morajo pit nekje 3x tedensko v dozah, da so opiti). Napako delajo ljudje, ko si zdravijo “mačka ” s paracetamolom….V kombinaciji ALko-paracetamol zelo obremenjujoče za jetra……

Aspirin (ki je samo komercialno ime za acitilsalicilno kislino) pa res ne vsebuje paracetamola, ki je čisto druga učinkovina. Paracetamol je učinkovina, ki jo vsebuje Lekadol, pa mislim, da tudi Diverin in verjetno še cel kup drugih zdravil. Obstajajo pa protibolečinske tablete (npr. ameriški Excedrin), ki vsebujejo obe učinkovini, ampak same tablete aspirin, pa paracetamola ne vsebujejo.

Res je, da je paracetamol do nedavnega veljal za protibolečinsko sredstvo praktično brez stranskih učinkov, primerno tudi za nosečnice, sedaj se pa to malce podira. Predvsem zato, ker so ljudje z njim pretiravali in ima kar fajn škodljiv vpliv na jetra (ob dolgotrajnem jemanju).

Moj odgovor na vprašanje, kaj vzeti je, tisto, kar ti pomaga in to čim manjkrat. Osebno prisegam na šumeče tableta Aspirin +C, mož pa recimo na Coldrex.

Zelena mušnica je tudi popolnoma naravna …. pa je ne uživamo.
Pa arašidi ali pa jagode, tudi nisem imela nikoli kakih stranskih učinkov… pa je že marsikdo umrl zaradi uživanja.
Tako da argument “je popolnoma naravno” zame ni nek argument.

Zelena mušnica je tudi popolnoma naravna …. pa je ne uživamo.
Pa arašidi ali pa jagode, tudi nisem imela nikoli kakih stranskih učinkov… pa je že marsikdo umrl zaradi uživanja.
Tako da argument “je popolnoma naravno” zame ni nek argument.[/quote]
Pri normalni, gimnazijski razgledanosti vsak ve, da je žveplo, jod, normalno prisoten mikroelement v našem telesu za optimalno delovanje. Ga pa ne proizvaja samo.
Zato nam ga, predvsem joda, primanjkuje nekje 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} populacije.

Uživajmo le naravno, je mišljeno v razlagi, da se tudi žveplo da proizvesti sintetično.
V jodovih spojinah pa lekarne navadno dodajajo aditive, ki so alergeni in nato javno pišejo o strupenosti teh pripravkov, kar je razumljivo.
Lugolova raztopina teh dodatkov NE SME IMETI! In jih tudi nima.
Na jod sam pa ne moremo biti alergični.
Kot ne na žveplo.
Alergični smo pa na aditive, če pripravki niso 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} čisti.

Sam MSM, torej žveplo, se dobi, pridobi naravno ali sintetično.
Naravni je skandinavski, iz bora, kar je tudi navedeno.
Če je pridobljen kot str.produkt DMSO, je sintetični.
Torej moramo na deklaraciji na to biti pozorni.

V tem je point.
Da kupujemo sestavine, ki so prizvod le naravnih snovi.
Zaradi mene četudi iz mušnice, ne pa iz nafte.

http://siol.net/novice/slovenija/ukc-ljubljana-opozarja-na-zavajajoce-oglasevanje-lugolove-raztopine-394776

http://zveza-avtizem.eu/MMS_kaplice.pdf

http://www.24ur.com/specialno/nega_in_zdravje/mms-cudezne-kapljice-ali-strup-v-steklenicki.html


Ravno lekadol vsebuje škodljivi paracetamol, o katerega škodljivosti govorimo.

http://siol.net/novice/slovenija/ukc-ljubljana-opozarja-na-zavajajoce-oglasevanje-lugolove-raztopine-394776

http://zveza-avtizem.eu/MMS_kaplice.pdf

http://www.24ur.com/specialno/nega_in_zdravje/mms-cudezne-kapljice-ali-strup-v-steklenicki.html%5B/quote%5D

http://www.medex.si/shop/msm-vitamin-c/

Moja napaka, sem zamenjala MSM im MMS 🙁


Ravno lekadol vsebuje škodljivi paracetamol, o katerega škodljivosti govorimo.[/quote]

Ne govorim, da Lekadol vsebuje ali ne vsebuje paracetamol, govorim o tem, da je treba upoštevati, ali se jemljejo še kaka druga zdravila in ali se ob teh zdravilih Aspirin sploh sme jemati.
Moja starša ga npr.ob svojih zdravilih ne smeta, smeta pa Lekadol.

Ne zavajaj, ker to ne drži. MSM je sicer super, ne deluje pa protibolečinsko.

Noben od navedenega ni škodljiv (razen, če si alergičen na učinkovino), če se jemlje zmerno, ob aktutnih bolečinah/stanjih (in ne kot bombone vsak dan tedne, mesece) in po navodilih (da ne presežeš max. predpisane dnevne doze) in če nimaš neke hude kronične odpovedne bolezni ledvic, jeter. S tem je mišljeno biti neškodljiv v smislu, da tista mini škodljivost (ker s presnovki pač vpliva na jetra, ledvice in tudi želodec, tako kot v bistvu vse) odtehta dobrobit zdravila. Kaj pa bolj škodi je pa diskutabilno, ker “škodita” vsak na svoj način in se ne da primerjati.

Jaz se na aspirin sploh ne odzivam, zato ga ne jemljem sploh. paracetamol učinkuje name protibolečinsko slabo, ob hudih bolečinah pa nič (tako je itak zavedeno da je primeren le za blage bolečine), zato vzamem pač tisto, kar mi prime. Univerzalnega protibolečinskega pripravka ni.

Ja, sem te ravno želela demantirati.

Kar je v redu, ker se te kratice hitro zamenja.
MSM je žveplo.

Za lugolovo raztopino pa si preberi Walter Last, Lugol’s solution.
Na njegovi spletni strani je tudi članek o žveplu, torej MSM.
Lahko si pa še pogledaš pomen mineralov v našem telesu.

O opozorilih farmacije v javnih občilih glede mineralov, je adekvatna razlaga tudi na tej idr.spletnih straneh, ter povezave do str.člankov in raziskav.

Ne zavajaj, ker to ne drži. MSM je sicer super, ne deluje pa protibolečinsko.[/quote]

Protibolečinsko, protivnetno, zmanjšuje povišano tel.temp.

Ob bolečinah ga ni potrebno jemati tudi oralno, pač pa čezkožno.
Pri glavobolu se zrnca raztopi v neksj vode in namaže predele, ki bolijo, razen oči. Tudi čeljust, dlesni.
Pri ostalih bolečinah pa se zrnca, kristale zmeša z nekaj kokosovega masla in namaže boleč ali vnet predel. Tako ostane na koži.
Bolečina in vnetje skoraj hipoma popusti.
Tudi pri ne več krvavečem hemoroidu. Peče dve minuti, nato olajšanje.
Imam kronično vnetje sr.ušesa, sinusov in brez tega in boraksa bi se mi že zmešalo. Ne uporabljam več nikakršnih sint.pripravkov več, mi niso potrebni. Niti antibiotikov.
HB za internet.

imaš več vrst analgetikov..1. stopnja so recimo aspirin, ki ima recimo acetilsalicilno kislino, potem je paracetamol v lakadolu..imaš še ibuprofen, naproksen je recimo nalgesin, potem imaš metamizol..potem imaš pa različne kombinacije v samih zdravilih.. ponekod je dodan še kofein, zlasti pri glavobolu pomaga itd..ti so neopioidni analgetiki, ki jih dobiš brez recepta..
potem imaš pa še opioidne, kot recimo morfij, tramal, kodein, metadon…največji problem pri njih je, ker povzročijo hitro odvisnost..

Ne zavajaj, ker to ne drži. MSM je sicer super, ne deluje pa protibolečinsko.[/quote]

Protibolečinsko, protivnetno, zmanjšuje povišano tel.temp.

Ob bolečinah ga ni potrebno jemati tudi oralno, pač pa čezkožno.
Pri glavobolu se zrnca raztopi v neksj vode in namaže predele, ki bolijo, razen oči. Tudi čeljust, dlesni.
Pri ostalih bolečinah pa se zrnca, kristale zmeša z nekaj kokosovega masla in namaže boleč ali vnet predel. Tako ostane na koži.
Bolečina in vnetje skoraj hipoma popusti.
Tudi pri ne več krvavečem hemoroidu. Peče dve minuti, nato olajšanje.
Imam kronično vnetje sr.ušesa, sinusov in brez tega in boraksa bi se mi že zmešalo. Ne uporabljam več nikakršnih sint.pripravkov več, mi niso potrebni. Niti antibiotikov.
HB za internet.[/quote]

Lahko nehaš malo manj agresivno reklamirati svojo poslovno idejo, prosim?

Da se ti ne zgodi enako, kot se je tisti s konopljino smolo.


Ravno lekadol vsebuje škodljivi paracetamol, o katerega škodljivosti govorimo.[/quote]

Ne govorim, da Lekadol vsebuje ali ne vsebuje paracetamol, govorim o tem, da je treba upoštevati, ali se jemljejo še kaka druga zdravila in ali se ob teh zdravilih Aspirin sploh sme jemati.
Moja starša ga npr.ob svojih zdravilih ne smeta, smeta pa Lekadol.[/quote]
Ravno starejši, posebno dementni, so pogoste žrtve teh protibolečinskih tbl.
Pač, stroka deluje nepovezano.
Vem, ker delam z dementnimi.
Škoda je zdrave, starejše ljudi dodatno obremenjevati z rizičnimi, če imamo na voljo boljša sredstva.
Ki pa niso prizvod farmacije, zato jih zdr.ne bo predpisal, žal.

Protibolečinsko, protivnetno, zmanjšuje povišano tel.temp.

Ob bolečinah ga ni potrebno jemati tudi oralno, pač pa čezkožno.
Pri glavobolu se zrnca raztopi v neksj vode in namaže predele, ki bolijo, razen oči. Tudi čeljust, dlesni.
Pri ostalih bolečinah pa se zrnca, kristale zmeša z nekaj kokosovega masla in namaže boleč ali vnet predel. Tako ostane na koži.
Bolečina in vnetje skoraj hipoma popusti.
Tudi pri ne več krvavečem hemoroidu. Peče dve minuti, nato olajšanje.
Imam kronično vnetje sr.ušesa, sinusov in brez tega in boraksa bi se mi že zmešalo. Ne uporabljam več nikakršnih sint.pripravkov več, mi niso potrebni. Niti antibiotikov.
HB za internet.[/quote]

Lahko nehaš malo manj agresivno reklamirati svojo poslovno idejo, prosim?

Da se ti ne zgodi enako, kot se je tisti s konopljino smolo.[/quote]
Osebne izkušnje so zate propagiranje poslovne ideje? Saj niso le moje, na tisoče pred mano je tobže vedelo, ker so pred mano imeli probleme z zdravjem.

Si iz farmacije, da se počutiš ogroženo? Poslovno idejo pa lahko vzameš zase, ni problem.
Bom zadovoljna, ker bo tako tudi več ljudi.

New Report

Close