Starševski čvek

HOFERJEVO MLETO MESO

Default avatar
Ali kupite kdaj hoferjevo mleto meso. Pol kile stane 2 evra....
Default avatar
Kupila, pa ne bom nikoli več.
Default avatar
Kupujem redno in je v redu, bistveno boljše od Mercatorjevega, Sparovega, Lidlovega (o, Lidlov Chiara je tudi ok), Eurospinovega ipd., ni pa to enako meso, kot če pri mesarju naročiš, da ti zmeljejo kos govedine in svinjine.
Default avatar
Ja, kupujem. Za chili con carne je super.
Default avatar
Ni šans da kupujem pripravljeno mleto v katerikoli trgovini.
Default avatar
to vakumsko pakirano sploh ni mleto meso, preberite si deklaracije

jaz mleto kupim samo pri mesarju iz kosov, ki mu jih pokažem in mi jih zmelje.
Default avatar
Kupujem, za mačko.
Default avatar
Ko imajo včasih zdezele pakirano eno kilo kupim. Zelo okusno.
Default avatar
Naš maček ga ne je. Zmaže pa 30 dag svinjine, ki jo zmelje mesar.
Default avatar
Meni se pa tko gravza meso pri mesarju..cel dan...dneve tam v vitrini. Ohlajeno... recimo, obiskano s strani muh..sigurno. Saj vem,da vsaj vidis kaj dobis..ampak res me zmrazi ko pomislim koliko casa se tam valja. Sem dozivela da se prinesla nazaj meso z vonjem..tudi barva je kazala da je pokvarjeno. Pa ga je mesar vzel iz vrecke in vrnil v posodo za prodajo v vitrini. Me ni vec videl.
Default avatar
Meni se pa tko gravza meso pri mesarju..cel dan...dneve tam v vitrini. Ohlajeno... recimo, obiskano s strani muh..sigurno. Saj vem,da vsaj vidis kaj dobis..ampak res me zmrazi ko pomislim koliko casa se tam valja. Sem dozivela da se prinesla nazaj meso z vonjem..tudi barva je kazala da je pokvarjeno. Pa ga je mesar vzel iz vrecke in vrnil v posodo za prodajo v vitrini. Me ni vec videl.
Default avatar
Mleto meso uporabljam samo puranje, perutnina ptuj ga pakira.
Default avatar
Ne, ker je v njem zmletega preveč maščevja Tako v samem govejem, kot v mešanici goveje-svonjsko. Še največ pa mastnega tkiva v BIO govejem. enkrat preverjeno vse troje, se je izcedilo za več kot pol jogurtovega lončka maščobe pri vsakem od pol kile mesa. Prav tako ne kupujem nobenih vakumiranih paketov mletega po drugih trgovinah ali iz mesarjeve vitrine postrežno namleto meso, ki že čaka - mesarju pokažem kateri kos želim in mi zmelje , prve nekaj cm iz mašine od prejšnjega gredo pa na stran, da res tisto od izbranega kosa mesa ven pride. Tako me je naučil sorodnik, mesar, pred 20 imi leti.
Default avatar
mleto je napisal/a:
A res, kaj pa je?
Default avatar
hm?? je napisal/a:
Meso je samo vprašanje čigavo. Če se gremo teorijo zaroto. No v Angliji je bilo pred leti nazaj, kar pestro, ker so našli pasje meso zraven.
Pa namesto govejega je bil konjski samo to ne tisti zdravi pašni konj ampak dirkalni, ki je polno umetnih hormonov.
Default avatar
hm?? je napisal/a:
Velikokrat gre (ne vedno) gre za presno mesnino, ker dodajo še čuda enih stvari zraven, npr. sol, sladkor, askorbinsko kislino, natrijev acetat ... Je bilo kakšne tri leta nazaj, ko se je ZPS spravil testirat. Od takrat večina proizvajalcev vsaj označuje pravilno, ker ne smeš označiti kot sveže meso, če so zraven še drugi dodatki (razen malce soli).

Res je treba prebrati deklaracijo, čisto pri vsem.
Default avatar
Enkrat sem ga kupila. Ko sem začela kuhati, je tako zasmrdelo, da je groza. Kako sploh lahko poješ, brez da bi bruhal? Eni očitno pojedo in jim je celo dobro, sicer ga ne bi prodajali.
Default avatar
mesni pripravek je napisal/a:
Tudi če je samo plin, plinska bariera, v kateri pakirajo vakumpak meso v plastične posode s folijo, da ostane lepo svetleče, roooožnato.....
Default avatar
Saj se zavedaš, da je askorbinska kislina po ''domače'' povedamo vitamin C? Ne vem, zakaj bi to dodajali mesu, a škoditi, razen v enormnih količinah ne more. Natrijev acetat pa je le ojačevalec, ta ki ga najdemo v hrani kot ojačevalec okusa pa je produkt sode bikarbone in navadnega kisa (ponavadi alkoholnega, ki ima več % ocetne kisline). Najlažje je strašiti s kemijskimi imeni brez vedenja, kaj dejansko pomenijo.
Default avatar
Se opravičujem, sem pozabila citirati uporabnico pod nickom ''mesni pripravek''. Njej je bil odgovor namreč namenjen