Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Parfumi cenejsi ali drazji?

Parfumi cenejsi ali drazji?

Si kupujete cenejse parfume do 30e ali drazje nad 50e?
Zakaj?
Jaz ta cenejsa 20-30e dobivam za darila. Si pa prav zelim kaksen drazji parfum, a si ga nikoli ne kupim, ker pac dobim toliko cenejsih, da jih niti ne porabljam sproti.
Vam je skoda dati npr 70e za parfum?
Kaj si mislite o parfumih ala naomi c, itd?

Moj stane 85 eur se mi zdi in kupujem samo tega.

Enostavno ni primerjave; pri parfumih velja rek: malo denarja malo muzike.

Privošči si enkrat enega pravega, pa boš videla razliko.

Moj trenutni pa kakšnih 45 evrov. Ampak mini flaška.

Uporabljam tri in v redni prodaji v parfumerijah stanejo veliko, zato nabavljam v spletni parfumeriji, pa je še vedno od 40 do 80 €. Imam jih za dalj časa.
Ne maram, da mi kdo za darila nosi parfume; razen, če bi to izrazila.

Jaz imam trenutnopa enega cenejsega, ker sem ga dobila v dar… ko tega porabim si nameravam kupiti svojega najljubsega od diorja… stane veliko res, ampaj je res obstojen in je za dalj casa. Se splaca.

Večina res dobrih parfum je res tudi dragih, niso pa vsi dragi parfumi dobri, tudi obstojni ne. Poceni res ne moreš nič dobrega kupiti, se pa da za 30 evrov z veliko raziskovanja najti izjeme parfum, po kvaliteti nič slabši od tistih za 80, 100 evrov.

Imam nekako po 3-4 vonje na leto, ki stanejo v povprečju med 70-90 eur za 100 ml pri nas, v Angliji pa trenutno med 50-70 gbp. Imam jih v povprečju leto in pol do dve. Nisem pristaš “guljenja” enega in istega vonja leta in leta, ker se ga preporsto naveličam.

Najraje imam eau de parfum izvedbe. S samo enim nanosom zdrži cel dan in je tako najbolj racionalno.

Imam rada posebne vonje, všeč mi je tudi linija Marc Jacobs pa Zadig & Voltaire, pa nekaj posameznih od Victorias Secret. Ne maram sladkih in orientalskih vonjev pa parfumov kot so Opium, takih močnih, da ko gre ženska s takim parfumom mimo dobesedno zasmradi in zaduši vse okoli sebe , preveč agresivno.

Imam nekako po 3-4 vonje na leto, ki stanejo v povprečju med 70-90 eur za 100 ml pri nas, v Angliji pa trenutno med 50-70 gbp. Imam jih v povprečju leto in pol do dve. Nisem pristaš “guljenja” enega in istega vonja leta in leta, ker se ga preporsto naveličam.

Najraje imam eau de parfum izvedbe. S samo enim nanosom zdrži cel dan in je tako najbolj racionalno.

Imam rada posebne vonje, všeč mi je tudi linija Marc Jacobs pa Zadig & Voltaire, pa nekaj posameznih od Victorias Secret. Ne maram sladkih in orientalskih vonjev pa parfumov kot so Opium, takih močnih, da ko gre ženska s takim parfumom mimo dobesedno zasmradi in zaduši vse okoli sebe , preveč agresivno.

Govorimo o toaletni vodi (Eau de toilette), parfumski vodi (Eau de parfum/perfum) ali o pravem parfumu (Perfume)? Ker tisto, kar se prodaja za 30 eurov, ni niti P od parfuma. O raznih Naomi in ostalih pa – meni so vsi glih. Uporabljam enega, kar dobro zasoljena cena, ampak je vreden vsakega centa.

Uporabljam od cenejših (avon in oriflame v akciji, npr. 8€) do dražjih (dior, givenchy – približno med 80 in 100€). Kar mi pač diši. Dražji so bolj obstojni ja.

da to ni parfum

res diši mi en za 160 eur, ampak si ga ne kupim.
sem kupila ponaredek istega za 4 eur, ne uporabljam, ker mi smrdi.
in kupila sem tudi t.i. dvojnik istega za kakih 8 eur, tudi ne uporabljam, ker mi ni všeč.

Haha, sem enkrat gledala eno oddajo o parfumih. Zakaj mislite, da ima že vsak zvezdnik svojega? Ker izdelava skoraj nič ne stane. :))) Pristavijo svoje ime, pokasirajo procente, pa še vedno ostane dovolj za vse. Dragi parfumi so nateg stoletja. Saj ne rečem, da ne dišijo, ampak niso vredni tega denarja.

Zanimiv članek, kaj sestavlja ceno parfuma. Tisto, kar vi plačate 100 dolarjev in več, v resnici stane 2. Malo v razmislek. Jaz od te oddaje naprej na parfume čisto drugače gledam in me ne ganejo več.

https://www.aol.com/article/2012/05/22/celebrity-perfume-cost-breakdown/20237724/

Zanimiv članek, kaj sestavlja ceno parfuma. Tisto, kar vi plačate 100 dolarjev in več, v resnici stane 2. Malo v razmislek. Jaz od te oddaje naprej na parfume čisto drugače gledam in me ne ganejo več.

https://www.aol.com/article/2012/05/22/celebrity-perfume-cost-breakdown/20237724/%5B/quote%5D

Ampak pri nas Retailer’s Profit: $15 ni samo toliko, ker pri nas so marže veliko višje.

Meni so vse toaletne vode en glih, parfumsk vode boljše, a med seboj tudi vse en glih. Parfum je pa dejansko nekaj čisto drugega in vreden vsakega centa.
Pred nosečnostjo sem kupovala parfum, med nosečnostjo so se mi vse dišave zagabile in še sedaj, po več kot 20 letih imam težave s tem. Imam eau de parfum, kateregakoli mož prinese (še najraje vidim, da je CK One,ker je za oba), samo za na “ta-nujno”, drugače dišav sploh ne uporabljam.

New Report

Close