Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali poznate kakšnega alfa moškega?

Ali poznate kakšnega alfa moškega?

Mene pa zanima, če poznate kakšnega moškega za katerega rečemo da je ‘alfa samec’?
Oziroma kaj menite: se takšen že rodi ali je rezultat drugačne vzgoje?
Meni osebno se zdi, da ima vzgoja veliko za opravit pri tem, da postane pozneje moški bolj gospodovalen in se ne podreja nikomur.

Me zanima, kaj ve mislite o tem.

Moj je alfa samec. Zelo rad glavni, v centru pozornosti, karizmatičen, vsi ga radi poslušajo, prav zanimivo je, da si ga ljudje dobro zapomnijo, pa četudi ga srečajo po dolgem času. Rad se šali, koketira z ženskami (tudi ko sem jaz zraven), rad bi bil najboljši tudi v stvareh, ki mu ne gredo najbolje od rok …

Zelo zaščitniški do vseh članov družine, odgovoren, skrben v smislu da nam je “toplo“, da nismo “lačni“, …

Izhaja iz skromne, revne družine, kjer je bil oče dominanten, nasilen, z njim ni ravnal lepo in se mu je že kot petnajstletnik uprl. In se mi zdi, da celo življenje hoče dokazati sebi in drugim, da je uspel navkljub slabi popotnici iz mladosti.

Tudi jaz mislim, da se mora moški priboriti svoj položaj (v tvojem primeru upreti se nasilnemu očetu). Danes je pa večina otrok zavitih v vatke in taki so potem premehkužni za karkoli kaj šele za biti alfa moški.

Alfa samec je v živalstvu tisti samec, ki se pari s čim več samicami. 🙂
Torej več vas je naivnih kokoši, več je alfa samcev, ki se parijo z vami. 😀
Za vsako (ljubezensko) zadovoljno žensko bi moral biti ‘alfa samec’ njen moški. 😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Poznam. Sebe.

[img]https://i.ytimg.com/vi/8Ksjp7p-aDM/hqdefault.jpg[/img]

Ja se najdejo.
Pa za vse vem, da so morali to prigarati. Noben ni bil razvjen sonček.

Poznam take, ki bi radi bili in se tako wannabijevsko tudi obnašajo. Normalen folk to nekaj časa prenaša, potem jim pa pokaže figo.

Mene so označili za alfa samico.
Je pa res, kar piše njegova žena o pedigreju alfa samca. Velja tudi pri meni.

Zanimivo.
Kar nekaj komentarjev, pa se še nobena ni ojunačila, da bi trdila, da je biti alfa samec prirojeno. Torej gensko pogojeno.
Očitno je res nekaj na vzgoji, kakršna koli že je.
In če je tako, da je kriva vzgoja, torej kako malega sineka vzgajati, da bo ko bo odrasel, alfa v življenju?

Usposobiti ga za vstop v politiko, da pridobi prvine dobrih politikov s privzgajanjem egoizma, manipuliranja z ljudmi, laganje… 😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Poznam. K sreči sva se končno našla. V bistvu je alfa moški po mojem mnenju edini moški, vreden tega izraza (nima pa to nobene veze s podiranjem vseh in katerekoli ženske, prav obratno). To je moški, ki ve, kdo je in kaj in koga hoče v življenju. In to tudi ima.
V alfa ženke pa ne verjamem, ker to so le xy kromosomska različica moških. Sem pa beta samica, to pač ja. Vem, kdo sem in vem, kaj hočem. In to imam in to sem in to dam. Na način, da to ne zmanjšuje moje ženskosti.

Opice me ravno ne privlačijo.

New Report

Close