Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek DRAGA HRANA…

DRAGA HRANA…

Včeraj sem brala kako je hrana draga. Tako zdaj pa sem šla računat koliko bo me stalo kosilo za pet oseb, ki ga bom skuhala danes. Ker imam krompir , paradižnikovo mezgo in marmelado svojo bom za kosilo porabila man kod je cena ene pice 7 e. Skuhala pa bom čufte v paradižnikovi omaki, pire krompir, domač kruh in krofe.
Cena domačih krofov.
moka iz mlina ,pol kile 25 c
ostale sestavine plus olje za
cvrtje 1.80 e, marmelada domača
tako me krofi pridejo okrog 2 e
KRUH:
Moka iz mlina 50c
sol ,voda .kvas dobra kila domačega kruha 60c
ČUFTI:
Meso 2 e, paradižnikova mezga domača ,začimbe mogoče 1 e
vse skupaj 3 evre.
PIRE KROMPIR
krompir domač .ostalo mogoče 50 centov.
Tako da me kosilo za 5 ,če ne računam dela in elektrike stane man kod 7 evrov …

Itak so doma pridelana živila cenejša in hrana, ki jo sami pripravljamo, cenejša od kupljene predpripravljene hrane.

“Man kod” pa sem dešifirala kot “manj kot” 🙂


če ne računaš ja…pa bi bilo prav,da računaš, pa vodo tudi, ki jo porabiš za kuho in predvsem za pomivanje posode… vse to štej zraven,da dobiš ceno, ki jo plačaš zunaj

nova
Uredništvo priporoča

Seveda je cenejše doma. Predvsem je pa boljše. dejstvo je da je povečini gostiln, restavracij, ponavadi izbrana suorivna, tista ki je najcenejša.

Jah, taka svinjarija od hrane, ki jo mimogrede ne prakticiram, je res poceni. Kvaliteta se pa plača ….in ja, taka hrana je draga… kosilo za 7€ ni niti za eno osebo , ko jaz kuham…

No, tole kosilo vsebuje kar tri vire OHjev (in verjetno so vsi enostavni): pire krompir, kruh in še krofe.

Ko bi namesto kruha in krofov pripravila solato, npr. zeljnato s fižolom (če se že gremo, kaj je poceni), rdečo peso, kislo zelje … karkoli zelenjavnega, potem bi se lahko začeli pogovarjati o uravnoteženem obroku. Tako pa …, ja je poceni, ampak to je pa tudi vse.

mleto meso za čufte za 5 oseb = 2 €?
kakšna svinjarija je pa to?

oprosti ampak tvoje kosilo je milo rečeno čudno.
nobene zelenjave in kruh, krompir in še krofi v istem obroku? sej boste počli. to jaz razdelim med vse obroke v dnevu.

ne vem kdaj vam bo kapnilo da ni vse v ceni. Danes se hrana lahko kupi res zelo poceni, ampak kakšna je kvaliteta le te? iz kje je? Kvalitetno mleto meso je 8€/kila, vse kar je manj jaz ne kupim, razen s kuponom -xx{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

jaz se držim sistema … raje manj in tisto kvalitetno, kot pa več in ceneno.

Poceni in zelo nezdrava in še redilna povrhu. Repa, zelje sta zakon. V kombinaciji z beljakovinami pa je še boljša varianta.

Upam, da ne jeste vsak dan take nezdrave hrane?
Se sicer močno strinjam, da je ceneje, če kuhaš iz osnovnih sestavin. Sploh pa, če imaš kaj domače hrane.
Ampak tole kosilo je res nevaklitetno in primerno za čim manjkrat.
Kruh in pire? Gre to skupaj?
Meso za 2€ za 5 oseb? A to je tisto najbolj ceneno, mastno meso?
Kje je kaj zelenjave, sadja?
Sami nekvalitetni OH in maščoba. Kje so pa kvalitetni OH, vlakinne, minerali, vitamini?

Cufti za dva evra so toliko vredni kot man kod. Pa krofe in kruh boste jedli? Skratka, jedli boste svinjarijo za man kod 7 evrov. Čestitke.

Se strinjam s tabo!
Pa nič solate, nobene zelenjave …. jao. In solata je danes čez 4 eure za kilo. A ne daš nič riža v čufte? A domače je pa zastonj???
Greš kar sosedom na vrt ali kaj?

Točno tako! Kvalitetno meso se začne pri 8-10 € za kilo …1 orada ali brancin stane minimalno 5-6 €…itd
Ni mi jasno zakaj nihče ne gleda za dosti bolj kvalitetnimi OH ,ki vsebujejo neprimerljivo več beljakovin kot navaden prazen riž in navadni makaroni…govorim o kvinoji, kamutu, amarantu, ajdovi kaši, leči, čičeriki itd…tega je ogromno, pa skoraj noben ne povoha…ker je kao predrago…ja peeesda, drago je, če požreš dva krožnika…

Čufti so super pa pire. Njami.
Jaz bi tudi pa sem na dieti.. Cenovno pa vse odvisno kaj koliko in kje kupuješ. Se nikoli nisem zaračunala koliko stanejo naša kosila.

Res, v primerjavi s pizzo res popolnoma neprimerna packarija :p

Me pa rav zanima, kaj vi jeste?
Kaj manjka čuftam in pire krompirju? Ok, pri nas bi ob tem bila še zelenjavna juha in solata, za sladico ob petih pa lahko tudi krof in kruh, če bi ga spekla, ne bi bil za kosilo, pa tudi ne samo za en dan.
Nise neka huda kuharica, tudi ne padam na vse bio in nature, ker kar sem do zdaj tega poskusila, me je redko kaj prepričalo, izjema so res domače zadeve, ki jih ne kupiš v trgovini. Kuham vsa dan vse, gledam da so obroki sestavljeni po tretjinah – 1/3 mesa, 1/3 OH in 1/3 zelenjave, včasih enega več, drugega manj, pa spet drugič obratno, no, žal gre nekao meso pogosto v minus, ampak bohlonaj, tako pač je.
Sicer smo trije, kar je skoraj pol manj, kot avtoričinih, če skuham kosilo za 7€ ga imamo zagotovo za 2x, v bistvu imamo 7€ večkrat za vse tri za cel dan. Kupim vse od A do Ž.
Tisti, ki porabite 7€ na osebo za eno kosilo, ne jeste nič bolj kvalitetno, to je samo vaša fantazija.

Če bi želeli izračunati ceno hrane pripravljene doma, manjka še ena, najpomembnejša postavka cene: delovna sila.
Razen, če se tako zelo malo cenite in smatrate, da je vaše delo brez vrednosti. K ceni sestavin (in energije) bi bilo potrebno prišteti še ceno dela, tako na pamet rečeno – tri ure dela po 10 eur (ali kolikor pač mislite, da je vredna ura vašega dela) in bi prišli krepko čez ceno tiste pizze.

Ko boš stala v vrsti pred blagajno malo opazuj kaj imajo pred teboj debeli ljudje v nakupovalnih vozičkih in kaj fit ljudje. Pa ti bo vse jasno. Pa ne se mi delat lepo, da tebe sploh ne zanima kaj drugi nakupujejo.
Ni problem, če ješ tu in tam nezdravo hrano. Zna bit problem, če je non stop na jedilniku.

Uh kaj bi zdele zmazala čufte s pirejem pa še dva krofa zraven pa če gre vse v p.m

Si delno že sama odgovorila.
Manjka sadje, zelenjava. Pa meso za 2€ za 5 oseb je nekaj zelo zanič. Pa še tega je malo.
Pa seveda ni fajn, če je vsak dan tako mastna hrana na jedilniku.

Točno tako! Kvalitetno meso se začne pri 8-10 € za kilo …1 orada ali brancin stane minimalno 5-6 €…itd
Ni mi jasno zakaj nihče ne gleda za dosti bolj kvalitetnimi OH ,ki vsebujejo neprimerljivo več beljakovin kot navaden prazen riž in navadni makaroni…govorim o kvinoji, kamutu, amarantu, ajdovi kaši, leči, čičeriki itd…tega je ogromno, pa skoraj noben ne povoha…ker je kao predrago…ja peeesda, drago je, če požreš dva krožnika…[/quote]

Hvala bogu, še obstaja upanje na svetu, da so vmes tudi osveščeni.

Verjetno nimamo vsi toliko denarja,da bi kupovali najdražje stvari.Meni je kosilo ok.Ve idealne mone,verjetno ne znate narediti krofov ali še kaj drugega.Pri meni bo današnje kosilo,krompir na juhi in puding.Če vse izračunam me pride kosilo1,5 evra.Še toliko ne,krompir ni kupljen.Je pa kosilo za dve osebi.Nisem socialni problem,gledam pa dobro kam dam denar.Itak,boste rekle nezdrava hrana.Jem tisto kar nama paše.Jutri pa špagete,v nedeljo pa zrezki..potem pa spet enolončnice..itd…lep dan še naprej..

Mesa je odločno preveč. Obstajajo tudi drugi viri beljakovin. Mogoče tretjina obroka, če imate meso za kosilo dvakrat na teden, ne pa vsak dan.

Mi bomo danes jedli čičerikine polpete – iz čič. moke, čebule, zelenjave in začimb, zraven bo krompir, pečen v pečici, in zelena solata. Moka za polpete pride cca 1,5 evra, zelenjava 1 evro, krompir 50 centov, solata 1,5. To bo za štiri ljudi.

OK ne bom z nezdravo hrano, ker so te že drugi napadli.

Ti bom pa napisala tako:
– ko si sadila krompir, koliko te je stal semenski krompir? Da ne upoštevam zraven dela kot so “štihanje” njive (vseeno ali ročno ali s traktorjem – tukaj pride zraven še bencin), pa okopavanje krompirja, pobiranje krompirja in sortiranje le tega. Pa seveda skoraj vsakodnevno pregledovanje če je kak koloradski hrošč gor, pa malo adrenalina, da krompirja kaka rja ne napade, med tem ko raste.

– ko si kuhala paradižnikovo mezgo, si upoštevala koliko si porabila za sadike, pa za elektriko, ko si kuhala mezgo, pa vse zadeve, ki si jih dodala notri kot je sol in kake začimbe? In si upoštevala zraven vodo, da si piskre pomila oz če si jih dala v pomivalni stroj, si upoštevala elektriko?

– Isto velja za marelično marmelado. Ne vem ali imate marelice doma ali si jih kupila. Si
upoštevala delo kot so obrezovanje dreves, elektriko oz plin pri kuhanju marmelade, pa sladkor, vodo za pomit lonce oz vodo in elektriko pri pomivalnem stroju? Če si marelice kupila, upoštevaj še ta strošek.

Tako ti bom rekla. Če tako gledaš kot ti, itak ni drago, ko pa vsemu temu prišteješ še ostale surovine ter elektriko in vodo, pa vse delo, ki ga ti nar4ediš kot prostovoljec za vašo družino……Jaz se ne bi hvalila, da je poceni, ker ni. Sicer pa ko sem obiskovala nek tečaj. pa je vseeno ali je to bil kuharski ali slaščičarski ali kateri drugi, so nam na tečaju povedali, da so surovine samo nekako 15 – 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} končne cene izdelka, ki ga kupiš v trgovini oz plačaš za obrok v restavraciji

Res ne znam narediti krofov pa misliš, da je s tem kaj narobe :)? Pač raje grem na kolo ali pa preberem kako knjigo kot, da bi se mučila s krofi.
Priznam: ne znam peči peciva, tort, krofov. In se ne počutim zaradi tega prav nič manj vredna.

No, jaz znam peči, ampak ne pečem pogosto, samo nikoli nimamo pri kosilu še sladice, ker je to enostavno preveč hrane (pa imam dva najstnika). Raje pozneje za malico. Tudi kruha nikoli zraven ob kosilu, razen če je kaj na žlico.

New Report

Close