Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vsakodnevno klicanje na stacionarni telefon zaradi raznih anket, ponudb…Kako se tega rešiti?

Vsakodnevno klicanje na stacionarni telefon zaradi raznih anket, ponudb…Kako se tega rešiti?

Verjetno se še komu to dogaja, namreč da skoraj vsak dan, včasih tudi dvakrat na dan nas kličejo domov na hišni telefon, zaradi raznih anket, ponudb, zavarovanj, prodaje raznih artiklov, merjenja tlaka, holesterola…Našo št. je baje računalnik izžrebal, tako vsaj trdijo. Čudno, da je vedno ravno naša izžrebana. Ima kdo kak nasvet, kako se tega rešiti? Pa ne mi s tem, da naj odklopimo hišni telefon! Samo kaki konkretni nasveti,prosim.Hvala.

Ne moreš se tega rešit, tako si nekateri obupanci služijo kruh. Za vsakim klicem se skriva žalostna usoda.

Maš pravico do miru in zato, ko te naslednjič pokličejo jim lepo povej, da jih vljudno prosiš, da zavedejo noter, DA NE ŽELITE VEČ, DA VAS KLIČEJO IN NADLEGUJEJO! Potem jih vprašaj za kontaktni mail in jim to tudi v mail napiši, da bo črno na belem, da si jih že po telefonu obvestila in sedaj jih tudi pisno pozivaš, da vas več ne kličejo in nadlegujejo.

Ti ljudje so plačani po realizaciji, se pravi nič. Nihče ne dela tam dolgo, čeprav jih prepričujejo o uspehu.


Jaz sem tudi bila prijazna , jih prosila, da me za vedno zbrišejo iz svoje evidence. To sem rekla parim. Tega je toliko, da še vedno kličejo (drugi?). Ne da se nič. Najbolj moteče je, ko/če pokličejo v soboto ob 8h zjutraj, ali med tednom ravno pri večerji:((. Itak počakam, da zrecitirajo svoje in potem rečem samo hvala, nasvidenje. Moteče pa je zelo.

Mi smo odpovedali telefon.

Najbolj hudo je, ker te ljudje na drugi strani žice nadirajo kot zadnjega psa (pse načelno nihče ne nadira), realizacije prodaje pa ni in ni, zaslužka tudi ne. Po nekaj dneh vsak obupa, a kaj ko je vsak dan toliko novih.

japajade!

Yrenutno je pri nas zatišje z raznimi anketami. Ko pa je bil res naval pa če sem imela čas sem odgovarjala ker je to njihov kruh in se mi smilijo ko imajo tako dele. Če nisem imela volje sem prijazno odklonila. Tista fora, da si zadel nagrado in da jo moraš dvigniti tam in tam kjer je vedno sledilo kako predavanje ter posiljen nakup, sem se pa samo zahvalila, da naj nagrado dajo drugemu. Skratka iz tega ne delam nekih travm. Se zahvalim in grem naprej.

Trenutno je pri nas zatišje z raznimi anketami. Ko pa je bil res naval pa če sem imela čas sem odgovarjala ker je to njihov kruh in se mi smilijo ko imajo tako dele. Če nisem imela volje sem prijazno odklonila. Tista fora, da si zadel nagrado in da jo moraš dvigniti tam in tam kjer je vedno sledilo kako predavanje ter posiljen nakup, sem se pa samo zahvalila, da naj nagrado dajo drugemu. Skratka iz tega ne delam nekih travm. Se zahvalim in grem naprej.

Jaz sem jih kar nekaj prijavil ter kazni niso ravno nizke.


Jaz sem tudi bila prijazna , jih prosila, da me za vedno zbrišejo iz svoje evidence. To sem rekla parim. Tega je toliko, da še vedno kličejo (drugi?). Ne da se nič. Najbolj moteče je, ko/če pokličejo v soboto ob 8h zjutraj, ali med tednom ravno pri večerji:((. Itak počakam, da zrecitirajo svoje in potem rečem samo hvala, nasvidenje. Moteče pa je zelo.[/quote]
Verjamem, da si jim rekla in jih prosila. Samo ponavadi ostane pri rekla-kazala in se nikjer ne zabeleži, potem pa gre vse lepo po starem. Poskušaj naredit tako, da jim posreduješ pisno, kot sem rekla, črno na belem, samo to šteje v današnjem svetu, ker na lepo besedo se danes večina požvižga.

Na osnovi česa je prijava? Motenje intime, vdiranje…? Kaj?

Sklopis telefon. Mi sploh nimamo stacionarnega. Mamo mobilne telefone. Na te naceloma ne klicejo ce pa ze pa komot stevilko blokiras. Tasca ima stacionarnega.. .sem jo vprasala ce ga sploh uporablja in ce jo kdo razen anket klice na domacega. Je rekla da ne da jo itak vsi klicejo na mobilca… no torej. Ne vidim pointa da sploh se imamo te stacionarne telefone.

Mi smo jih kar nekaj časa prosili, da naj nas zbrišejo iz evidence, pa to ni pomagalo. Potem sem se odločila iti na Telekom in tam sicer nekaj plačala, da naša telefonska številka ni bila objavljena v telefonskem imeniku. No s tem sem si uredila tudi razno klicarjenje. Vsakega, ki je klical, sem vprašala od kje jim naša telefonska in ko so nakladali, da so jo dobili v telefonskem imeniku, sem jim samo zabrusila, da lažejo, ker naša telefonska ni objavljena in da so prišli na nezakonit način do osebnih podatkov ter da jih bom prijavila v kolikor še enkrat pokličejo. Dokler je bila naša telefonska v imeniku se pač na to nisem mogla zgovarjat, ker je pač Telefonski imenik, knjiga javnega značaja in se tako lahko pride do številk 😀 Imela sem kar nekaj let mir pred takimi klici, vendar pa glede na vse mobilne telefončke, je na koncu vseeno padla odločitev, da stacionarni telefon odjavimo. Zdaj je pa sploh čisti mir okol tega

Nihče ne kliče,ker nimamo tel.št.objavlene v imeniku.Domačo št.poznajo le določene osebe.

japajade![/quote]

Lahko japajadas, ampak to je se kako res. Telefonisti so placani po realizaciji. Nic od nic. Nihce tega ne dela dolgo.

Kliče iz firme te in te. Po imenu se ni predstavila, hotela je gospoda XY (moj mož), a ni znala prebrati priimka (malo čuden je, res). Rekla sem, da ni pri nas nikogar s tem priimkom. Poskusila je še parkrat…predlagala sem ji, naj drugič kliče tja, kjer zna priimek prebrat. Na koncu ji je uspelo. Jaz sem pa rekla : gospa, pri nas nimamo telefona. Ona pa: ja,kako….. no, potem ji je ušaltalo.
Ne bi bila tako žleht, če me ne bi zbudila v soboto še pred osmo.

– zamenjas stevilko
– ne dovolis objave v imeniku
– ali pa preprosto odjavis stacionarca, mnogi ga sploh nimamo

Na TIS sporočiš, da nočeš sprejemat klicev komercialne narave. In to je zavedeno potem pri številki. Sicer te še vedno lahko pokličejo, ker te imajo v lastni bazi, ampak jim poveš, da telefonska št. ni za komercialne zadeve, da te naj izbrišejo ali jih tožiš.

Mi stacionarnega telefona sploh nimamo več od selitve iz stanovanja v hišo. Ga nikoli nisem prijavil in v štirih letih ga nisem niti enkrat pogrešal.

Najbolje je, če številka ni objavljena v imeniku. Če je vseeno objavljena, na TIS pošlješ zahtevek, da označijo prepoved klicev komercialne narave, vpis je brezplačen ker gre za posodobitev podatkov. V kolikor dobiš komercialni klic, se prijazno pogovoriš, izprašaš sogovornika za podatke firme, si lepo zapišeš in potem pojasniš, da so klicali na številko ki ima prepoved komercialnih klicev in da je to prekršek, za katerega bo TIRS izdal globo, ko prijaviš. In seveda, res moraš prijavit na TIRS, lahko tudi na AKOS. Firma bo plačala globo in se v prihodnje bolj pazila da bodo res natančno gledali koga ne smejo klicat.
Pa ne mislite da kličejo samo na stacionarno, če imate mobilno v imeniku, ste ga najebali.

Če pa ste poleg žlehtnobe še nesramni, pa lahko, ko prejmete neželjen komercialni klic, sogovornika napizdite do amena: marš u pičku materinu, jebo ti hitler mater, pa kje s ti mene dobu, ….@&q{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}s#?k ……….

japajade![/quote]

Lahko japajadas, ampak to je se kako res. Telefonisti so placani po realizaciji. Nic od nic. Nihce tega ne dela dolgo.[/quote]

tako je tudi prav.
ampak zato jih nima NIHČE pravice zmerjat z “obupanci”!!!

Nimamo več stacionarnega telefona. Vsak ima svoj mobitel in je mir.

Stvar je rešljiva tik-tak. V telefonskem imeniku na spletu označiš, da ne želiš klicev komercialne narave. V 95 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} upoštevajo. Če še kdo pride skozi, se userje, ko jim rečeš, da imaš blokado in kar poklopijo. Samo ena od neke revije se je hotela kregat, češ da klice želim, ker sem jim pustila telefonsko, ko sem 10 let nazaj naročila revijo. Barabe.

New Report

Close