Forum.Over.Net

Starševski čvek

Previsoka izobrazba ovira pri iskanju službe?

Default avatar

preveč izobražena

Tule je tema o magistri, ki so jo v Revozu zavrnili in potem plaz pljuvanja.

Glede na izkušnje lahko povem, da ni Revoz edina firma, ki zavrača ljudi, ki imajo preveč izobrazbe.
Sem iskala službo, bi sprejela skoraj vse, samo, da bi bila zaposlitev. Sem jasno povedala, da se strinjam z nizko plačo, z minimalcem. Pa ne, zavračali so me, ker sem imela diplomo.
In glede na to, da nekateri tule gor trdite, da ljudje z diplomami ne znamo delat:
koliko od vas finih dam zna uporabljat vrtalnik, zna skidat gnoj, zna pomolzti kravo, zna pleti, okopavati, sekati drve, pošraufati kaj? Meni nič od tega ni problem.
Ampak, ker sem imela diplomo, sem avtomatsko bila zavrnjena na vseh nižjih delovnih mestih.
Posledično sem morala delat razna priložnostna dela kot je obiranje jabolk in podobno, kar je bilo še slabše plačano kot minimalc.
Default avatar

Thorrrr

Zakaj nisi šla za gozdarko, če znaš sekat drva?
Default avatar

preveč izobražena

Thorrrr je napisal/a:
Gozdarko?
Misliš ing. gozdrastva ali gozdnega delavca?
Default avatar

delodajalci imajo prav

Delodajalci imajo še kako prav, ker ne marajo teh "izobražencev" ki praktično ne znajo delat nič in znajo samo tisto, kar so se v šoli napiflali.
Pameten delodajalec, ne rabi diplome iz neke FDF filozofske, ekonomske športne in podobne brezvezne branže, rabi sposobnega in pridnega delavca s zdravo pametjo in pridnimi rokami.
S tistimi neuporabnimi diplomami, ki dokazuje neuporaben in nezaposljiv kader, pa si rit obrišite.
Default avatar

preveč izobražena

delodajalci imajo prav je napisal/a:
Kako ti gre ravnanje s krampom, molzni strojem, sekiro, motiko, vilami, vrtalnikom?
Naj uganem, nič od tega ne znaš uporabljat.
Hja, jaz pa za razliko od tebe to znam uporabljat.
Torej povzetek: ti nimaš diplome, delat ne znaš nič, sikaš pa na polno, ker si nevoščljivo babše.
Default avatar

delo na nivoju

zakaj si se izobraževala? Kaj bi s svojo diplomo lahko delala?
Zakaj iščeš delovna mesta, kjer ni potrebne tvoje izobrazbe?
Default avatar

preveč izobražena

delo na nivoju je napisal/a:
Sedaj nič ne iščem, imam službo.
Default avatar

naš.primer

Mi smo zaposlili kar nekaj oseb z diplomo na delovnih mestih v administraciji, kjer so bile potrebe po izobrazbi nižje, vendar so vsi do enega odšli prej kot v enem letu. Enostavno se niso vklopili v okolje, hkrati pa so večinoma delali slabše od ostalih.
Default avatar

Papageno

Po moje je razmislek zelo enostaven: "Tale ima diplomo, torej s delom dolgoročno ne bo zadovoljen. Iskal bo nekaj svoji izobrazbi primernega in potem bo dal odpoved. Zakaj bi torej vzel njega in čez pol leta iskal novega?"
Default avatar

preveč izobražena

Papageno je napisal/a:

Zato raje vzamejo nekoga preko agencije, ki ga bodo lahko sami sterali čez tri mesece :(.
Default avatar

tako to je

preveč izobražena je napisal/a:
pa saj v Revozu tudi jemljejo preko agencij.
Default avatar

preveč izobražena

tako to je je napisal/a:
Ja, saj Revoz sem imela v mislih :).
Default avatar

Seveda je tako!

Seveda je tako, kot pravi avtorica. Pametnim lastnikom je pač vseeno kdo opravlja kakšno delo, samo da je delo dobro opravljeno.
Se pa v večini primerov ostali sodelavci takoj počutijo ogrožene, ko izvedo, da pač nisi naredil samo osnovne šole. Ja, prav hudobni so lahko do tebe.
Recept: samo nujna komunikacija, možgane pusti na "kapiji" in jih vzami, ko greš domov.
Default avatar

pa se je pokazalo

preveč izobražena je napisal/a:
Tak komentar seveda ni na mestu ter ne kaže na vašo splošno razgledanost.

V trenutna zakonodaji ni nobene prednosti za delodajalca, če ima delavca iz agencije.
Default avatar

Thorrrr

Seveda je tako! je napisal/a:

Poglej...sem tehnik in delam s tehnologi...načeloma nimam filinga da sem v podrejenem položaju, ker sodelujemo dokaj uredu...sem pa že kdaj dobil filing da smo tehniki na ravni čistačice...amapk se nisem obremenjeval, ker vem, da tisto delo ki ga opravljam, obvladam u nulo, tehnologi pa pač ne in lahko vsakega pelem scat kar se tiče znanja in kar se tiče kvalitetno opravljenega dela...
Ni mi pa jasno zakaj bi dimplomiranc, ki dela med tehniki, zanalaš delal slabše, ker ima itak plan nekoč delat na višji inštanci...če je človk sposoben, delaven, priden itd, izobrazba ne bi smela bit omejitev, ne glede na vrsto dela....to je isto kot doma...lahko si gnoj in imaš bajto v razsulu al pa vse spucano...pa te doma nihče ne vpraša kaj si po izobrazbi....
Default avatar

Seveda je tako!

pa se je pokazalo je napisal/a:
No ja .... velikokrat ima pa osebno tisti, ki je agencijo najel.
Pa tudi za delodajalca so prednost agencije v tem, da pač ne potrebuje nekoga, ki bo opravil vsa dela, kot so prijava, odjava, obračun plač, ....
Dobi en račun in to je to.....
Default avatar

Seveda je tako!

Thorrrr je napisal/a:
Jaz ne govorim o takšnem delu, ampak o delu v proizvodnji.
Default avatar

izobrazba je hudič

dela ne da, še tam kjer je ne rabiš, te ovira. Mora človek dejansko premislit, kaj bo šel študirat.
Default avatar

Thorrrr

Jaz pa govorim o razvoju, ki je popolna kopija proizvodnje...isti sistem...
Default avatar

Thorrrr

izobrazba je hudič je napisal/a:
Saj bedaki rezmišljajo o tem ampak preveč v smeri kaj jih bo veselilo, ne pa na racionalni bazi (kje so potrebe/veliko povpraševanje, kakšne bodo potrebe nadaljnih 5,10, 15 let...to se da vse poguglat in izvedet...)